Gdzie była pierwsza stolica apostolska?

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
Aron

Re: Gdzie była pierwsza stolica apostolska?

Post autor: Aron » 2016-03-24, 14:24

Migdałek pisze:
Aron pisze:
Tomaszek pisze:Obecnie stolicą apostolską w KRK jest Watykan.
Stolicą KRK - tak. Nie wiem co ma wspólnego z apostołami. Mam nadzieję, że się dowiem ;-)
Podpowiem ;-) To samo co miały wspólnego z apostołami starożytne: Konstantynopol, Antiochia, Aleksandria i Jerozolima.
Lakoniczna odpowiedź. Poucz mnie, robaka, nie rozumiejącego tych zagadnień.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2016-03-24, 14:42

Aron pisze:Lakoniczna odpowiedź. Poucz mnie, robaka, nie rozumiejącego tych zagadnień.
Po co te złośliwości?

Aron

Post autor: Aron » 2016-03-24, 17:10

Migdałek pisze:
Aron pisze:Lakoniczna odpowiedź. Poucz mnie, robaka, nie rozumiejącego tych zagadnień.
Po co te złośliwości?
Nie rozumiemy się!

Wiem, że siedziba apostołów była w Jerozolimie. O innej nic nie wiem. Jeśli wiesz Ty, to chętnie Cię wysłucham. O żadnej złośliwości mowy być nie może.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2016-03-24, 19:59

Aron pisze:
Migdałek pisze:
Aron pisze:Lakoniczna odpowiedź. Poucz mnie, robaka, nie rozumiejącego tych zagadnień.
Po co te złośliwości?
Nie rozumiemy się!
[...] O żadnej złośliwości mowy być nie może.
Przykro mi, ale nie umiem inaczej odebrać zdania: poucz mnie, robaka....
Aron pisze:Wiem, że siedziba apostołów była w Jerozolimie. O innej nic nie wiem.Jeśli wiesz Ty, to chętnie Cię wysłucham.
Jak spojrzysz wyżej zauważysz, że nikt nie kwestionuje Jerozolimy jako pierwotnej stolicy apostolskiej. Jednak apostołowie dostali konkretne zalecenie: Mt 28 (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody. Chrzcijcie je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam nakazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do końca (tego) czasu. Apostołowie wykonali ten nakaz i wyszli w świat skąd wzięły się najpierw najpierw trzy a następnie pięć patriarchatów: Jerozolima, Rzym, Antiochia, Konstantynopol i Aleksandria - centra ówczesnego świata chrześcijańskiego. Jeśli upieramy się, że z apostołami można wiązać tylko i wyłącznie Jerozolimę to znaczy, że nakaz: Idźcie i nauczajcie... nigdy nie zostało spełniony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”