Mała prośba

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-16, 14:50

Najlepszy przyjaciel i spowiednik :) Liczę zatem na wyrozumiałego i spokojnego pośrednika między mną a Nim ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Mała prośba

Post autor: Andej » 2017-08-17, 09:09

Trudno znaleźć dobrego. Do tego też talent potrzebny. Na przykład sławny Jan Twardowski, wg mnie, nie był dobrym spowiednikiem. Choć uroczym. A Krzysztof Kasznica doskonałym. Gdyby tak stałym mógł być ...
Szukajcie, a znajdziecie. Tegoć życzę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Mała prośba

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 09:12

hmmm... W złych miejscach może szukacie?... - na ziemi, zamiast w niebie!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 13:27

Andej pisze:Trudno znaleźć dobrego. Do tego też talent potrzebny. Na przykład sławny Jan Twardowski, wg mnie, nie był dobrym spowiednikiem. Choć uroczym. A Krzysztof Kasznica doskonałym. Gdyby tak stałym mógł być ...
Szukajcie, a znajdziecie. Tegoć życzę.
Słyszałam wiele historii... O księżach, którzy mimo skruchy wiernego nie dali rozgrzeszenia, o takich, którzy krzyczą w konfesjonale (tak, że przy okazji wszyscy obecni w kościele wiedzą co dana osoba zrobiła) Nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Mała prośba

Post autor: Andej » 2017-08-17, 16:14

Cóż, ksiądz też jest człowiekiem. Nie jest wolnym od emocji.
Nie wiem, gdzie mieszkasz. Małą to miejscowość, czy wielkie miasto. Jeśli masz w pobliżu Dominikanów, lub Jezuitów, tam się udaj.
Nie wierzę, abyś nie dostała rozgrzeszenia, jest spełniasz warunki ważnej spowiedzi. Ale gdyby. To możesz, albo musisz, pójść do kolejnego spowiednika, i zacząć od zrelacjonowania zajścia. Chyba, że jurysdykcja zarezerwowana dla biskupa lub osoby przez niego uprawnionej.
Bóg nikogo nie przekreśla. Tylko człowiek może sam siebie przekreślić.
Wierzę, że niebawem odezwiesz się radośnie. Czyściutka jak aniołek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Benjamin

Re: Mała prośba

Post autor: Benjamin » 2017-08-18, 22:23

Pan Jezus Jordanie jest w niebie, a tu dla nas na ziemi ustanowil Kosciol w osobach ludzi ... i dojsie do wiary przez posluge ustanowionych ludzi ... i korzystanie z owocow wiary takze przez posluge ludzi i powrot po upadku w wierze takze przez posluge ludzi.
Slepy Jordanie jestes ... czy zadufany w sobie?

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-21, 22:51

Moi drodzy, dziś był TEN dzień. Dzień, w którym Jezus w sakramencie pokuty wybaczył mi moje grzechy.
Trafiłam na naprawdę rewelacyjnego kapłana. Spokojnego, wyrozumiałego, mówiącego ciepłym półszeptem. Pocieszył mnie, pouczył, okazał wiele zrozumienia... Każdemu życzę takiego spowiednika. Grzech, który był dla mnie niczym ogromna kula u nogi został zgładzony. I jestem szczęśliwa! :)
Wszystkim, którzy dodali mi otuchy i wsparli modlitwą, z całego serca dziękuję :)
Pomodlę się dziś w Waszych intencjach :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Mała prośba

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-21, 22:54

Cieszymy się razem z Tobą, Magdaleno!
Serio, wieczór zrobił się nagle pogodniejszy:)

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-21, 23:02

Marku, żałuję, że nie wiem z której parafii jest ten ksiadz (w tym kościele codziennie razem z tamtejszymi kapłanami spowiadają księża z innych parafii) Chciałabym, by był moim stałym spowiednikiem. Takiej oazy zrozumienia i ciepła dla drugiego człowieka w postaci spowiednika życzę każdemu z Was :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Mała prośba

Post autor: Andej » 2017-08-22, 08:48

Radujemy się wraz z Tobą. Szkoda, że nie spytałaś. Ale jeśli raz był, to zapewne jeszcze się pojawi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-22, 09:33

Tak myślę :) Nie widziałam go, bo w tym konfesjonale kratki są ułożone w taki sposób, że nie da się zobaczyć kapłana. Podejrzewam, że on też nie widzi osoby po drugiej stronie.
Mam jednak pewne podejrzenia, ale nie mogę ich w pełni zweryfikować

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Mała prośba

Post autor: Andej » 2017-08-22, 09:40

To utrudnia sprawę. Ale jestem przekonany, że jeszcze trafisz na niego. Lub na kogoś lepszego.
Wydaje mi się, że jesteś bardzo impulsywna. To piękne. Ale czasem warto powolutku. Spokojnie i systematycznie można go szukać. Ale ostatnie wydarzenie było pod znakiem imperatywu. Ciekawym, czy w innej sytuacji podobnie oceniłabyś jego postawę. Nie wiadomo. Warto jeszcze kilka razy spróbować.
Ale co tam. Teraz najważniejsze, że ulżyło. Radosny uśmiech, lekka dusza. Fruń na szczyty.
Realizuj kolejne plany. Ku satysfakcji własnej, pożytkowi ludzi i chwale bożej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-22, 09:49

Niewykluczone, że trafi mi się jeszcze tak samo dobry lub lepszy spowiednik :) Jeżeli trafię na dobrego i wyrozumiałego, to staram się go trzymać :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14931
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Mała prośba

Post autor: Dezerter » 2017-08-23, 23:06

Marek_Piotrowski pisze:Cieszymy się razem z Tobą, Magdaleno!
Serio, wieczór zrobił się nagle pogodniejszy:)
A u mnie banan nieznikający z twarzy :)
Chwała Panu!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Mała prośba

Post autor: Magnolia » 2018-01-09, 15:23

Rozmowy dookoła spowiedzi można kontynuować w specjalnym temacie tu: viewtopic.php?f=26&t=877

ODPOWIEDZ