o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Benjamin

o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Benjamin » 2017-12-05, 19:10

Oto przestroga , w jaki sposob dochodzi w Kosciele i w chrzescijanstwie do porzucenia Prawdy. Ale jednoczesnie nauka o prawdziwej drodze chrzescijanina:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Dezerter » 2017-12-05, 23:10

Wysłuchałem kazania - bardzo zdrowa i mądre nauka katolicka, tak w 95% - ale to bardzo dobry wynik!
Jedyne z czym mógłbym się nie zgodzić, czy raczej lekko polemizować to spowiedź - 700 lat i dłużnej chrześcijaństwo radziło sobie bez konfesjonałów. Prawosławny Kościół Ortodoksyjny radzi sobie bez, nawet nasz KRK nakazuje nam raz w roku, a cały rok wystarcza spowiedź powszechna/ogólna jeśli nie masz grzechów ciężkich.
... Natomiast za sugerowanie, że papież Franciszek jest Antychrystem - musiałby mi się kaznodzieja wytłumaczyć w zakrystii po Eucharystii! i ma nadzieję, że by powiedział, że źle zinterpretowałem ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tisheeng

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: tisheeng » 2017-12-07, 22:50

Spowiedz to znakomita sprawa. To taki pojazd, dzieki ktoremu nie zyje nam sie w blogim samouwielbieniu i uludzie. Kosciol Ortodoksyjny nie wiem jak sobie radzi, ....
A z tym antychrystem to nie bardzo rozumiem - moglbys podac miejsce, bio nie lapie ...

Ps> to, ze cos radzi sobie przez iles lat ( nawet tysiacleci) bez czegos, nie oznacza, ze to cos trzeba zwalczac. Bez auta ludzie nradzili sobie kilka tysiecy lat - teraz sa auta, wiec nalezy je wyrzucic, bo ... moge wiedziec dlaczego?

Ps: bardzio trafiajace do mnie nauczanie ks.Pelanowskiego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Dezerter » 2017-12-07, 23:10

tisheeng pisze:Spowiedz to znakomita sprawa. To taki pojazd, dzieki ktoremu nie zyje nam sie w blogim samouwielbieniu i uludzie. Kosciol Ortodoksyjny nie wiem jak sobie radzi, ....
(...)
Ps> to, ze cos radzi sobie przez iles lat ( nawet tysiacleci) bez czegos, nie oznacza, ze to cos trzeba zwalczac. Bez auta ludzie nradzili sobie kilka tysiecy lat - teraz sa auta, wiec nalezy je wyrzucic, bo ... moge wiedziec dlaczego?
Spytaj Niemców, lub tych którzy nie chodzą do spowiedzi - ja nie wiem?
Nikt nie zwalcza spowiedzi, myślę, że kościół niemiecki się po prostu sprotestantyzował i wystarcza mim spowiedź ogólna - był lub jest ktoś w Niemczech - może coś powiedzieć?
tisheeng pisze: A z tym antychrystem to nie bardzo rozumiem - moglbys podac miejsce, bio nie lapie ...
Gdzieś pod koniec, ale nie będę jeszcze raz słuchał za ciebie- dlaczego słuchałeś tak nieuważnie?
albo jesteś młodym człowiekiem, który nie żył w socjalizmie i nie nauczył się "łapać aluzji" w kabaretach i tekstach piosenek.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tisheeng

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: tisheeng » 2017-12-08, 00:06

Wysluchalem od 30 minuty. I nic.
Jutro poslucham od 20 minuty.
Jestem juz dosyc wiekowy, ale jesli jakies nadinterpretacje stosujesz, to nie jest wola kaznodziei, aby tak tekst nadinterpretowac. Ale poslucham jutro ... moze bedzie o tym, co napisales.
Co do spowiedzi / kosciol niemiecki sie sprotestantyzowal? Nie ..,. prawda jestb taka, ze porzucil prawie w calosci nauke Apostolow i "pierwsza milosc" ( o ktorej to wypowiada sie apostol Pawel).
Dlatego poszedl za jakimis innymi nauczycielami ... i dlatego jest w takim zalosnym stanie ( ale nie wszedzie).
Spowiedz - tam, gdzie spowiedz powraca , tam powracaj wierni. Bo wiara jest hartowaniem sie dla Boga. Nie ma hartu bez spowiedzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Dezerter » 2017-12-08, 00:23

33-do 36
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

podkowa

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: podkowa » 2017-12-08, 10:01

Hmmm ... tez powiem, ze kazanie wspaniale.
Natezylem uwage na czas podany przez Dezertera - absolutnie nie wiem, dlaczego Dezerter odniesienia do jasnego biblijnego przeslania interpretuje jako atak na papieza. Ja widze tutaj np: protest przeciwko odstepstwu hierarchii protestanckiej ...
Nie zgadzam sie Dezerterze z Twoim mysleniem w tym fragmencie ... jakies wydumane Twoje - nie wiem jak nazwac.
jeszcze raz powtorze - kazanie wspaniale.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Dezerter » 2017-12-10, 22:48

Może ja przewrażliwiony jestem, ale dla mnie to było czytelne - oczywiście nie wykluczam, że źle odczytałem intencje kaznodziei.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-11, 12:51

Myślę, że to nie był atak na papieża - ale ostatnie decyzje papieża wprowadziły Go pod ten atak. Ale to już nie wina o.Pelanowskiego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Dezerter » 2017-12-11, 20:39

Marek_Piotrowski pisze:Myślę, że to nie był atak na papieża - ale ostatnie decyzje papieża wprowadziły Go pod ten atak. Ale to już nie wina o.Pelanowskiego.
Marku stań w prawdzie i napisz wprost, czy słuchając O. Pelanowskiego - pomyślałeś o Franciszku, czy nie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-11, 22:13

Oczywiście że tak. Tylko mam wrażenie, że to już wina Franciszka, nie o.Pelanowskiego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Dezerter » 2017-12-11, 22:55

Marek_Piotrowski pisze:Oczywiście że tak. Tylko mam wrażenie, że to już wina Franciszka, nie o.Pelanowskiego.
Dziękuję :) , bo już myślałem, że tracę jasność umysłu ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tisheeng

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: tisheeng » 2017-12-11, 23:01

Ach, teraz rozumiem ... ale nie rozumiem, dlaczego wniosek, jakoby znajdowalo sie w tym kazaniu sugerowanie, ze papiez jest antychrystem.
Widze raczej, ze moga to byc skojarzenia ( ale nasze, nie o.Pelanowskiego) co do jakichs tam form poslugi papieza z duchem niekatolickim ... co prowadzic moze do zbyt daleko idacych pomowien o antychryscie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: o.Augustyn Pelanowski - "Gdy zostanie wygnany Duch Swiety"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-11, 23:41

Zgoda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”