Książki religijne, które warto przeczytać

ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Magnolia » 2018-09-17, 10:48

Sebastian pisze: 2018-09-17, 09:38 Ja to czytam Biblie :)
Naprawdę brawa dla Ciebie :ymapplause: :ymapplause:

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Sebastian » 2018-09-18, 14:28

Książki które warto przeczytać?
1x - Biblia
2x - Modlitewnik
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Andej » 2018-09-20, 22:02

Sebastian pisze: 2018-09-18, 14:28 Książki które warto przeczytać?
1x - Biblia
2x - Modlitewnik
Nie zgadzam się. Biblii nie należy czytać. Czytać to za mało. Biblia to nie książka do czytania. To źródło, z którego pić należy. Studiować. Poznawać.
A modlitewnik też nie służy do czytania, ale do pomocy w modlitwie.

To nie są książki do czytania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
jar3ck
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2018
Lokalizacja: Piła
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: jar3ck » 2018-12-04, 10:58

Marek_Piotrowski pisze: 2018-09-06, 09:44
jar3ck pisze: 2018-09-06, 08:47 Dzień dobry :)
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-21, 10:01 Scott Hahn (tym razem bez Kimberly) - "Uczta Baranka". Książka zmieniająca spojrzenie na Eucharystię oraz na... księgę Apokalipsy św. Jana.
Ogromnie mi zależy na przeczytaniu tej książki, ale nigdzie nie mogę jej dostać. :( Może ktoś z was lub waszych znajomych ma na sprzedaż tę książkę? :-?
Sprzedać nie sprzedam, ale mogę pożyczyć (z tym że w listopadzie musiałbym mieć z powrotem).
Marku, przepraszam, że tak długo zwlekałem z odpowiedzią. Liczyłem, że w międzyczasie uda mi się jakoś zdobyć tę książkę, ale tak się, niestety, nie stało.

Czy propozycja jest nadal aktualna? :ymblushing:
"Krzyż to plus dla człowieka, chociaż składa się z dwóch minusów: ból i poniżenia." (Tau - "Łowca")

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-04, 14:49

Pewno

Dominik

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Dominik » 2018-12-13, 20:28

Ostatnio szaleje z kupowaniem książek.
Czy warto, jeszcze nie wiem,,, ale jest sporo komentarza historyczno-kulturowego. Można sporo rzeczy się dowiedzieć, dlaczego postacie Biblijne robiły tak, a nie inaczej.

Obrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Dezerter » 2018-12-13, 20:56

To jak coś ciekawego wyczytasz, to może jakiś wątek np "ciekawostki Biblijne - czy wiesz, że ..."
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Dominik » 2018-12-15, 15:15

Offtop przeniosłem tutaj
viewtopic.php?f=48&t=400&start=810
Rozmowa nie dotyczyła książki. Proszę o kontynuowanie wątku pod podanym linkiem, ewentualnie załóżcie nowy temat,,, to przeniosę tam posty.

Dominik

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Dominik » 2019-03-24, 07:09

jar3ck pisze: 2018-12-04, 10:58
Marek_Piotrowski pisze: 2018-09-06, 09:44
jar3ck pisze: 2018-09-06, 08:47 Dzień dobry :)
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-21, 10:01 Scott Hahn (tym razem bez Kimberly) - "Uczta Baranka". Książka zmieniająca spojrzenie na Eucharystię oraz na... księgę Apokalipsy św. Jana.
Ogromnie mi zależy na przeczytaniu tej książki, ale nigdzie nie mogę jej dostać. :( Może ktoś z was lub waszych znajomych ma na sprzedaż tę książkę? :-?
Sprzedać nie sprzedam, ale mogę pożyczyć (z tym że w listopadzie musiałbym mieć z powrotem).
Marku, przepraszam, że tak długo zwlekałem z odpowiedzią. Liczyłem, że w międzyczasie uda mi się jakoś zdobyć tę książkę, ale tak się, niestety, nie stało.

Czy propozycja jest nadal aktualna? :ymblushing:
Dziś pojawiła się na Allegro, ale nie dałem szansy,,, już kupiłem.
Dobre kilka miesięcy miałem ustawioną opcję by Allegro mnie poinformowało o książce,,, i jest :)

Awatar użytkownika
jar3ck
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2018
Lokalizacja: Piła
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: jar3ck » 2019-04-16, 20:47

Dominik pisze: 2019-03-24, 07:09
jar3ck pisze: 2018-12-04, 10:58
Marek_Piotrowski pisze: 2018-09-06, 09:44
jar3ck pisze: 2018-09-06, 08:47 Dzień dobry :)
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-21, 10:01 Scott Hahn (tym razem bez Kimberly) - "Uczta Baranka". Książka zmieniająca spojrzenie na Eucharystię oraz na... księgę Apokalipsy św. Jana.
Ogromnie mi zależy na przeczytaniu tej książki, ale nigdzie nie mogę jej dostać. :( Może ktoś z was lub waszych znajomych ma na sprzedaż tę książkę? :-?
Sprzedać nie sprzedam, ale mogę pożyczyć (z tym że w listopadzie musiałbym mieć z powrotem).
Marku, przepraszam, że tak długo zwlekałem z odpowiedzią. Liczyłem, że w międzyczasie uda mi się jakoś zdobyć tę książkę, ale tak się, niestety, nie stało.

Czy propozycja jest nadal aktualna? :ymblushing:
Dziś pojawiła się na Allegro, ale nie dałem szansy,,, już kupiłem.
Dobre kilka miesięcy miałem ustawioną opcję by Allegro mnie poinformowało o książce,,, i jest :)
Czyli już wiem, kto mi ją sprzątnął sprzed nosa. :D Ja również od bardzo dawna miałem ustawioną taką opcję na Allegro. Przeżyłem niezłą huśtawkę nastrojów pewnego ranka :D :-ss #-o :((
"Krzyż to plus dla człowieka, chociaż składa się z dwóch minusów: ból i poniżenia." (Tau - "Łowca")

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: takisobie » 2019-10-14, 20:18

Poleci ktoś książkę na temat transcendencji Boga ?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: takisobie » 2019-11-20, 14:15

Czy to jedyna pozycja w tematyce transcendencji ? "Transcendencja i naturalizm - Józef Życiński"

Magnolia

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 17:22

nie wiem, nie pomogę w tym temacie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: takisobie » 2019-11-20, 20:43

Ostatecznie nie musi być książka , może jakiś artykuł lub coś innego w temacie . Chciałbym to pojęcie zagłębić bo go nie rozumiem

Magnolia

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 22:26

samo pojęcie? to pojęcie filozoficzne, dział metafizyka. Bardzo trudne dla kogoś kto nie ma podstaw filozofii.

BÓG JEST TRANSCENDENTNY I IMMANENTNY

Przez odmienność swojego bytu Bóg całkowicie różni się od wszystkich stworzeń, przekracza je swoim rodzajem istnienia i bytu. Przez to jest transcendentny, a więc przekraczający wszystko: stworzenia, świat, historię. Przekracza wszystko, bo jest samą Miłością i Prawdą, stworzenia zaś miłością nie są; przekracza wszystko, bo jest pełnią bytu; przekracza wszystko, co jest przygodne i niekonieczne.

Pomimo swojej odrębności i inności Bóg jest blisko nas, jest w bytach stworzonych. W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy (por. Dz 17,28). On przenika wszystkie byty stworzone swoim poznaniem, swoją wszechmocą powołującą je do istnienia. W jakiś trudny do zrozumienia dla nas sposób jest też wszędzie obecny przez swoją istotę. Bóg jest więc, jak określa filozofia, immanentny w odniesieniu do bytów stworzonych. Ta immanencja i bliskość Boga przejawia się w stałym towarzyszeniem nam w naszym życiu.

Albo:
https://opoka.org.pl/biblioteka/K/kat_dla_nie9.html
Ostatnio zmieniony 2019-11-20, 22:28 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ