Czy iść na film "Kler"?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Viridiana » 2018-10-11, 16:42

Andej pisze: 2018-10-11, 11:04 Bo szkoda mi na to pieniędzy.
Dorzucę do tego coś więcej, nie dość że wydasz własne pieniądze na coś, co nie jest najlepszym filmem tego świata, to patrząc od drugiej strony, kupując bilet, płacisz za trud pracy który w niego włożono, a co za tym idzie, twórcy takich filmów są niejako nagrodzeni oraz zachęceni do tworzenia takich filmów.
Magnolia pisze: 2018-10-11, 14:37 Nie wiem czy wiecie, że O. Szustak jest absolwentem łódzkiej filmówki, na wydziale jeśli się nie mylę reżyserskim?
Tego typu opinię "film jest dobry" interpretuję, że wypowiada się od strony filmowej, czy coś jest dobrze zrealizowane, czy źle.
Nie wiedziałam, dziękuję za tę ciekawostkę. :)
Też bym to tak interpretowała, szczególnie, że jeśli dobrze pamiętam, w recenzji pokazał swoją opinię zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Karamaz

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Karamaz » 2018-10-11, 21:51

Viridiana pisze: 2018-10-11, 16:42
Nie wiedziałam, dziękuję za tę ciekawostkę. :)
Też bym to tak interpretowała, szczególnie, że jeśli dobrze pamiętam, w recenzji pokazał swoją opinię zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.
Mało tego, swoim grzesznym życiem zakonnym do którego tak otwarcie się przyznaje mógł nawet zainspirować reżysera do stworzenia tak "wspaniałego" dzieła.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Dezerter » 2018-10-11, 22:38

Karamaz - stajesz się uporczywie złośliwy i przestaje to być fajne. Użycie czasem szpilki jest pikantne i dopuszczalne, ale uważaj by nie przemieniło to się w nękanie i dręczenie - bo to już ani śmieszne ani dopuszczalne.
To tak o formie i dmuchając na ciepłe ;)

Rozmawiałem z ludźmi, którzy byli - film nie jest śmieszny - jest dramatem, bez nadziei, przygnębiającym, a niektórzy mówią , że boli. Więc jak ktoś lubi takie klimaty niech idzie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Karamaz

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Karamaz » 2018-10-12, 07:53

Dezerter pisze: 2018-10-11, 22:38 Karamaz - stajesz się uporczywie złośliwy i przestaje to być fajne.
Chcesz być arbitrem tylko szkoda, że nie zwracasz uwagi np. @Andej czy @Mareik Piotrowski gdy naruszają § 5d, 5g regulaminu. Pewnie i tu są równi i równiejsi..

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Andej » 2018-10-12, 09:29

Karamaz pisze: 2018-10-12, 07:53 ... np. @Andej .... naruszają § 5d, 5g regulaminu. ...
To konkretne oskarżenie. Podaj przykłady, udowodnij.
Wtedy jeśli rzeczywiście łamałem, to przeproszę, wycofam się i będę starał się więcej tego nie czynić. Jeśli oskarżanie gołosłowne lub wynikające z braku rozumienia, to podtrzymam stwierdzenia.

Uważam za nieuczciwe oskarżanie o cokolwiek, bez przedstawiania konkretów. Niezależnie od 100 letniej tradycji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Karamaz

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Karamaz » 2018-10-12, 09:47

ot choćby z ostatniej chwili....
Andej pisze: 2018-10-12, 09:23 Ciekawy jestem, czy przypadkiem nie nosi markowych ciuchów, wygodnych majtek, ciepłych skarpetek.

Ale, aby go pognębić potrzebne są dowody. Akt notarialny, kopie rachunków, zestawienie wydatków oraz przychodów. Konieczne też doniesienie do Urzędu Skarbowego. Skoro dysponuje większymi środkami niż ty, to na pewno trzeba się nim zająć.
Natomiast osoba zakonna powinna niedojadać, posiadać jeden habit .... a przede wszystkim schować się za klauzurą i nie pokazywać publicznie. A jeśl już, ty wyłącznie krytykując Kościół. To byłby ideał.

Twoje chore zainteresowanie odbieram jak typowy przejaw tzw. polskiej zawiści. Jak w tym smutnym dowcipie o polskim kotle w piekle. Za wszelka cenę szukasz zła u innych. To przejaw takiel ludowej walki klasowej.
Andej pisze: 2018-10-12, 09:29
Karamaz pisze: 2018-10-12, 07:53 ... np. @Andej .... naruszają § 5d, 5g regulaminu. ...
To konkretne oskarżenie. Podaj przykłady, udowodnij.
Wtedy jeśli rzeczywiście łamałem, to przeproszę, wycofam się i będę starał się więcej tego nie czynić. Jeśli oskarżanie gołosłowne lub wynikające z braku rozumienia, to podtrzymam stwierdzenia.

Uważam za nieuczciwe oskarżanie o cokolwiek, bez przedstawiania konkretów. Niezależnie od 100 letniej tradycji.
Chętnie się dowiem jakie to argumenty dowodzą rzekomej mojej zawiści.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Andej » 2018-10-12, 09:56

Ping, pong. Zamiast odpowiedzi wykręcanie kota ogonem.

Mam się bawić i dokonać logicznego rozbioru zdania? Wystarczy je przeczytać bez emocji. Wtedy chęci zostaną zaspokojone.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Karamaz

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Karamaz » 2018-10-12, 10:12

Andej pisze: 2018-10-12, 09:56 Ping, pong. Zamiast odpowiedzi wykręcanie kota ogonem.

Mam się bawić i dokonać logicznego rozbioru zdania? Wystarczy je przeczytać bez emocji. Wtedy chęci zostaną zaspokojone.
Nie no rzeczywiście zażenowanie faktem zamiłowania zakonnika po ślubach ubóstwa do drogich potraw i wygody w prostej linii musi prowadzić do zawiści.
Wybacz Andej ale nie zrozumiem Twojego toku myślenia.
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 10:25 przez Karamaz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Andej » 2018-10-12, 10:25

Karamaz pisze: 2018-10-12, 10:12... Nie no rzeczywiście zażenowanie faktem zamiłowania zakonnika po ślubach ubóstwa do drogich potraw i wygody w prostej linii może prowadzić do zawiści.
Wybacz Andej ale nie zrozumiem Twojego toku myślenia.
Zażenowanie nie świadczy o zawiści, anim o tym pisał.
Stwierdzenie zamiłowania nie jest niczym złym, jeśli nie jest upodobaniem w czynieniu zła.
Zawiść nie przejawi się zażenowaniem, ale piętnowaniem.
O tym co prowadzi do zawiści nie zastanawiałem się, a i nie wypowiadałem.

Wybaczam.
Ale to nie zmienia mojej prośby o udowodnienie oskarżeń dotyczących łamania regulaminu. Wybaczyłem także oskarżenie, ale jestem ciekawy. Nie chcę w kółko popełniać tych samych błędów. Dlatego proszę, uświadom mi je.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Karamaz

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Karamaz » 2018-10-12, 10:34

Andej pisze: 2018-10-12, 10:25
Karamaz pisze: 2018-10-12, 10:12... Nie no rzeczywiście zażenowanie faktem zamiłowania zakonnika po ślubach ubóstwa do drogich potraw i wygody w prostej linii może prowadzić do zawiści.
Wybacz Andej ale nie zrozumiem Twojego toku myślenia.
Zażenowanie nie świadczy o zawiści, anim o tym pisał.
Stwierdzenie zamiłowania nie jest niczym złym, jeśli nie jest upodobaniem w czynieniu zła.
Zawiść nie przejawi się zażenowaniem, ale piętnowaniem.
O tym co prowadzi do zawiści nie zastanawiałem się, a i nie wypowiadałem.

Wybaczam.
Ale to nie zmienia mojej prośby o udowodnienie oskarżeń dotyczących łamania regulaminu. Wybaczyłem także oskarżenie, ale jestem ciekawy. Nie chcę w kółko popełniać tych samych błędów. Dlatego proszę, uświadom mi je.
Widzisz ja podawałem argumenty, Ty omijałeś te niewygodne albo wszystko wyszydzałeś, nazwałeś mnie parokrotnie zawistnym ale nie masz na to argumentów tylko swoje opinie. Nie odnosisz się do tematu wątku tylko masz jeden "mocny argument" - moją zawiść.
Tak się nie prowadzi dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 10:38 przez Karamaz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Andej » 2018-10-12, 10:42

I znów oskarżenie,
i znów brak udokumentowania.

Prosiłem o argumenty. Prosiłem o dowody. Tak się nie prowadzi dyskusji.

Gdzie konkrety?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Karamaz

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Karamaz » 2018-10-12, 10:53

Dowody masz na filmach no ale tych nie oglądasz, co jednak nie przeszkadza Ci zabierać głos w dyskusji.

Andej, Ty już widzę opinie masz i bez tego. Inni, którzy poczytają na wątku "Relatywizowanie ślubów ubóstwa zakonników" będą mieli własne opinie.

Ten obecny wątek jest chyba o czymś innym.
Ostatnio zmieniony 2018-10-12, 10:54 przez Karamaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Viridiana » 2018-10-12, 12:02

Karamaz pisze: 2018-10-11, 21:51
Viridiana pisze: 2018-10-11, 16:42
Nie wiedziałam, dziękuję za tę ciekawostkę. :)
Też bym to tak interpretowała, szczególnie, że jeśli dobrze pamiętam, w recenzji pokazał swoją opinię zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.
Mało tego, swoim grzesznym życiem zakonnym do którego tak otwarcie się przyznaje mógł nawet zainspirować reżysera do stworzenia tak "wspaniałego" dzieła.
Błagam, nie mieszajmy do tej dyskusji wątku, który już istnieje. Nie uważam Szustaka za złego człowieka, w sumie jego kanał jest jednym z moich ulubionych na YouTube.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Karamaz

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Karamaz » 2018-10-12, 21:12

W pełni zgadzam się z tym artykułem.
Spojrzenie na "Kler" jako część większego planu...
https://tygodnik.tvp.pl/39430967/polski ... kim-kursie

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy iść na film "Kler"?

Post autor: Dezerter » 2018-10-12, 22:00

Ciekawe
tendencję w społeczeństwie do przychylniejszego traktowania duchowieństwa i innych osób obdarzonych władzą oraz źle pojmowaną troskę o dobre imię Kościoła i o to, by unikać skandali,
to jest widoczne nawet na naszym forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”