Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
jswiec
Bywalec
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: 10 sty 2018
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 79 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: jswiec » 2018-10-18, 11:38

Książkę proboszcza z warmińskiej Stawigudy wydało wyd. Zacheusz:
https://wydawnictwo-zacheusz.sklep.pl/p ... haryzmaty/
Niestety nie w formie ebooka, a to nie ułatwia cytowania.
Marku, jak to przeczytasz, to proszę, zacytuj najbardziej kontrowersyjne fragmenty. Mnie interesuje przede wszystkim to, na ile ks. dr hab. Szałanda wspiera "ewangelię sukcesu".
Myślę, że Pan Bóg dwoi się i troi w czynieniu cudów na co dzień, choć tego nie zauważamy i nie dziękujemy.
Pierwszy punkt ignacjańskiego rachunku sumienia to właśnie dziękczynienie. Od tego wszystko się zaczyna. Potem dopiero można się zastanawiać nad grzechami. Bez uprzedniej wdzięczności nie jest możliwe nawrócenie, ani też podjęcie misji. To jest też nieustanne przypominanie sobie sobie o wielkich dziełach Boga w moim życiu. Taka indywidualna "Historia Święta".

Ale jeśli ktoś uważa, że uzdrowienie mu się "należy", to czy może być jeszcze wdzięczny? Oto jest pytanie.
Tymczasem zauważmy, co mówi Ewangelia:
I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. (Mt 15,30-31)
Ostatnio zmieniony 2018-10-18, 11:42 przez jswiec, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-10-18, 11:48

Nie wiem czy słuchaliście tego wykładu Marcina o "utrzymaniu uzdrowienia" . Ekwilibrystyka biblijna aż (nie)miło. M. in przytacza w tym kontekście... przypowieść o Siewcy :)

sam2

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: sam2 » 2018-10-18, 13:09

To co widze w tej wypowiedzi to dzialanie ktore powinno byc zrobione nie tylko przed uzdrawianiem, ale w ogole zamiast uzdrawiania.
Po prostu nauka i nawracanie ludzi.
Zamiast tego poszedl w kierunku uzdrawiania fizycznego, sciagnal mase ludzi "cukierkami", a teraz probuje wyjasnic dlaczego cukierki sie skonczyly.

Z ta kobieta z bolem kolan to nie wiem dlaczego ale ja zrozumiialem to odwrotnie, bo ten powrot bolu uniemozliwil danie swiadectwa ktore nie bylo by prawdziwe-by nie sklamala.

sam2

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: sam2 » 2018-10-18, 14:44

Jeszcze jeden fragment na ktory zwrocilem uwage ogladajac drugi raz, otoz od 29min. do 32 min. mowi on o powrocie zlego ducha z siedmioma innymi, ale mowi to tak jakby to tylko dotyczylo wylacznie innych a nie uzdrowicieli. No chyba ze taki uzdrowiciel sie nie nawrocil, to nie ma ryzyka powrotu tego zlego ducha z siedmima innymi.

konik

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2018-10-18, 21:25

Cale zamieszanie z osoba Marcina i z tego typu dzialalnoscia moim zdanie wywodzi sie nie tyle ze zlej woli danych osob: zamet wprowadz swego rodzaju pycha; pojscie droga , ktora Ida ludzie kroczacy droga kariery korporacyjnej - zaistniec, zablysnac. I wowczas gloszenie Ewangelii nie staje sie motywem chwaly Bozej, ale narzedziem, dzieki ktoremu mozna zyskac znaczeni, wielkosc czy powazanie. A TU JUZ JEST KROTKA DROGA DO POJSCIA W SLADY PROROKOW; KTORYCH BOG NIE POSLAL I KTORYMI SIE BRZYDZI.
Ale mysle, ze sam Marcin troche chyba spokornial i juz nie dazy za wszelka cene do gwiazdorstwa.

Przepraszam, jesli sie pomylilem w ocenie, gdyz nie chce stawiac jakichs krzywdzacych opinii.

Pozdrawiam sedecznie.

sam2

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: sam2 » 2018-10-18, 23:00

Prooblem w tym kto teraz dotrze do tych wszystkich osob i naprawi bledy?

konik

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2018-10-20, 13:49

Nie wiem. Idzmy za glosem Kosciola … kto zechce, to poslucha, a co do innych … to wszystko w rekach Bozych. A i sam nasz Pan nikogo nie przymusi, gdyz stworzyl nas wolnymi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-10-27, 22:34

Głos Mikołaja Kapusty na temat Marcina Zielińskiego i jego podejścia do uzdrowienia


Dodano po 26 minutach 29 sekundach:
Czy to nie wygląda dziwnie? Śmiech (rzekomy "dar śmiechu" brzmiacy raczej jak wyśmiewający rachot) podczas uwielbiania Boga (Zieliński stadion)

konik

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2018-10-28, 07:45

Nieco wczesniej juz obejrzalem ten filmik ... i doszedlem do takich refleksji, iz tym razem nam Mikolaj odlecial co nieco, gdyz zamiast calej prawdy poszedl droga wcisniecia sluchaczom pewnej propagandy - i przekonania sluchaczy przeciwko filmowi zrobionemu przez Portal zwiedzeni. Tak wiec jeden subiektywizm postawil przeciwko drugiemu subiektywizmowi. Z tym, ze ja osobiscie dopatrzylbym sie akurat wiele przekrecen i niedomowien w tej kwestii po stronie Mikolaja. Tak bardzo sie stara przeciagnac na swoja strone, ze nawet nie pochyla sie nad tematem.

Ps: z calym szacunkiem dla Mikolaja, ktory robi dobra robote … w tym wypadku calkowicie zawalil sprawe rzetelnosci.
Ostatnio zmieniony 2018-10-28, 07:49 przez konik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2018-10-28, 20:19

Ja też nie mówię amen dla słów niby Maryi i dlatego min nie jestem jej niewolnikiem, bo Matka mego Pana tak nie mówi - Mikołaj jest mi bratem w swym rozumieniu, a kto podporządkowuje się tym słowom, .... to mu głęboko współczuję! To było od minuty 7-12. Ja już nie jestem niewolnikiem, a synem i współdziedzicem i na to
amen
Bardzo dobry wyważony i mądry film, oparty i podparty Słowem - dzięki Marku
Dziwne chichoty, czy wręcz demoniczne śmiechy ( nie mylić z Bożą radością jaka czasami opanowuje niektóre osoby w mojej wspólnocie i jest owocem Ducha Świętego) zwalczam, krytykuje od lat i tu znów Mikołaj jest mi bratem w wierze.
"Głosić wprost przeciwnie do słowa Bożego"- udowadnia to cytatami z Pisma - to o zwiedzonych.pl niewolnikach Maryi. :(
Ja już pisałem co myśl o "dziele" św Ludwika, ale ciesze się, że ktoś jeszcze dostrzega absurdy tam zawarte.
szalom.
Ostatnio zmieniony 2018-10-28, 20:27 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-10-28, 21:05

Niestety, osobom o formacji protestanckiej trudno jest zrozumieć pobożność maryjną (niezależnie od tego, że czasami u katolików bywa przesadna).

mondfa

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: mondfa » 2018-10-28, 21:29

Dezerter pisze: 2018-10-28, 20:19
Dziwne chichoty, czy wręcz demoniczne śmiechy ( nie mylić z Bożą radością jaka czasami opanowuje niektóre osoby w mojej wspólnocie i jest owocem Ducha Świętego) zwalczam, krytykuje od lat i tu znów Mikołaj jest mi bratem w wierze.
A na podstawie czego Dezerterze wnioskujesz, że to Boża radość?
Jak to można rozpoznać?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2018-10-28, 21:55

mondfa pisze: 2018-10-28, 21:29
Dezerter pisze: 2018-10-28, 20:19
Dziwne chichoty, czy wręcz demoniczne śmiechy ( nie mylić z Bożą radością jaka czasami opanowuje niektóre osoby w mojej wspólnocie i jest owocem Ducha Świętego) zwalczam, krytykuje od lat i tu znów Mikołaj jest mi bratem w wierze.
A na podstawie czego Dezerterze wnioskujesz, że to Boża radość?
Jak to można rozpoznać?
Gdy usłyszysz, to nie będziesz miała wątpliwości, tak jak ja nie miałem , a nie sadzę, że w tym temacie mam dar rozeznawania. Radość jest owocem Ducha Świętego - chyba nie masz co do tego wątpliwości...?
https://gloria.tv/article/h6JxdaS2k4vp4moFsBXdKcate
Ostatnio zmieniony 2018-10-28, 21:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mondfa

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: mondfa » 2018-10-28, 22:08

No ale ci na Toronto blessing to tez szczęśliwi są i radośni :D

konik

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2018-10-28, 22:14

Nawiazuje do filmiku Mikolaja … wbrew twierdzeniom, ze jest to bardzo wywazony i madry film smiem powiedziec, ze jest przeciwnie. Jest to chyby jeden z najslabiej opracowanych i dopracowanych filmow Mikolaja, o ile nie najgorszyWystarczy naprawde zglebic tekst traktatu sw. de Montford i siegnac po cytaty z Pisma, przywolane przez Mikolaja, ktore jakoby sa zaprzeczeniem "wymyslonej nteologii" aby moc zorientowac sie, ze Mikolaj dokonal po prostu tym razem manipulacji pod okreslona z gory teze, a nie podjal wysilku badawczego. Dlatego wnioski koncowe, ktore wyglsil sa wniskami obarczonymi bledem i fakszywymi konkluzjami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”