Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2020-03-12, 23:06

Kranibus pisze: 2020-03-12, 22:59 Zieliński nie jest na moje oko, charyzmatykiem katolickim, tylko protestanckim.
Pewni biskupi go nie pozwalają odsunąć, aby im mógł służyć w ich chorobach.
Aleś wykombinował ;)
a coś na poparcie takich tez?
Ostatnio zmieniony 2020-04-19, 11:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.


Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Tek de Cart » 2020-03-13, 09:05

Czyzbys był ślepcem;) albo przynajmniej jednookim?;)
Jakby tak hurtowo uzdrawiał to powinien dostać etat w szpitalu... ;) A skoro jednak tak to nie działa, to myślę że i biskupi nie bardzo liczą na jego wsparcie w swoich chorobach...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: sądzony » 2020-03-15, 12:39

Co do wyrywania:
"Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza". JC
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: drJanek » 2020-09-09, 16:59

trafiłem ostatnio na taki filmik:


Przyznam się, że mam mieszane uczucia, z jednej strony to co powiedział Marcin, tutaj wyrwane z kontekstu całej wypowiedzi, mnie nie przekonuje. Nie za bardzo widzę siebie na tym samym duchowym poziomie co Pan Jezus... wiem że jestem Dzieckiem Bożym ale nie jestem bynajmniej na tym samym poziomie... :).

Z drugiej strony autor filmiku idzie dalej i wysnuwa konkluzję o wierze w osobiste już zbawienie, które się dokonało (tak jak to jest u protestantów) - ale tej konkluzji nie widzę w wypowiedzi Marcina, może nie do końca rozumiem.
Potem jest ciekawiej - wrzutki z protestanckich pastorów z Ruchu Wiary.... na które Marcin się nie powołuje. Całość wieńczy zbiór filmików z odpałów tego że ruchu... chyba ku przestrodze :).
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-09, 18:31

Myślę, że Marcin nie miał na mysli dokładnie tego co powiedział. On w ogóle powtarza po różnych Bethelach itp - chyba dość bezkrytycznie.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: drJanek » 2020-09-09, 20:56

Szkoda, że nikt nie pilnuje żeby w Kościołach nie głosić bezkrytycznych powtórzeń...
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-09-10, 18:52

Ja jestem bardzo ostrożna wobec niego. Może jest zagrożeniem a może nie. Ja dowiedziałam się najpierw o Marcinie bardzo dobrych rzeczy, więc postanowiłam, z radosnym nastawieniem, obejrzeć i posłuchac tego, co mówi. W trakcie filmiku zaczęłam czuć niepokój. Ale myślałam "nie no, dosłucham do końca, to całkiem ciekawe" Jednak w pewnym momencie uznałam, że to nie jest do końca zgodne z tym w co wierzę, a był to długi filmik, chyba nawet kilka przesłuchałam. Ale nie wytrzymałam, a niepokój się nasilał. Włączyłam w trakcie. Zaznaczam, że nie miałam czym się zasugerować, bo nie słyszałam wtedy jeszcze opinii, że to co robi może być zagrożeniem. Jednak jak przeczytałam negatywne komentarze pod filmem to zgadzały się one z moimi odczuciami.
Wiem jednak, że nie można polegać tylko na odczuciach. Wiem też że księża go chwalą. Dlatego nie wydaję jednoznacznej opinii na ten temat. Ale raczej więcej nie będę go słuchać. Chociaż kto wie, może jeszcze się do Marcina przekonam.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Jozek » 2020-09-10, 19:21

Ksieza zwracaja przede wszystkimuwage na frekwencje w kosciele, a ta ma sie do wiary jak ilosc telefonow i slupow telegraficznych na jakosc polaczen telefonicznych.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-09-10, 20:21

Jozek pisze: 2020-09-10, 19:21 Ksieza zwracaja przede wszystkimuwage na frekwencje w kosciele, a ta ma sie do wiary jak ilosc telefonow i slupow telegraficznych na jakosc polaczen telefonicznych.
Nie rozumiem.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2020-09-10, 21:33

Ja myślę, że Marcin chciał powiedzieć, to samo co Paweł
"razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus."
Czyż nie na tym polega przebóstwienie?, życie w Komunii z Chrystusem.
Pamiętajmy, że ludzka natura Jezusa zostało podniesiona na wyżyny niebieskie i zasiadła na tronie,
nasza natura jest takiej samej materii a my jesteśmy współdziedzicami i przybranymi dziećmi Ojca
ale
ja tak jak Marcin nigdy bym nie powiedział, chyba, że dalej wyjaśnił jaka jest różnica stworzenia od Stwórcy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-10, 23:02

Ponieważ w tym wątku rzadko zgadzam się w Dezerterem, więc tym bardziej teraz spieszę, żeby się zgodzić :)

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: drJanek » 2020-09-11, 10:02

Twoja wypowiedź Dezerter brzmi zupełnie koherentnie z tym co słyszę na homiliach czy rekolekcjach w Kościele :) nie mam wątpliwości i w pełni przyjmuję i zgadzam się z taką wypowiedzią.

Marcin może i to miał na myśli ale używa innych sformułowań i brzmienie jest niejednoznaczne ... może uda się znaleźć w wolnej chwili filmik żeby posłuchać co było wcześniej i później...
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Jozek » 2020-09-11, 10:54

Jesli uzyl nieodpowiednich slow, to przy takim podejsciu do jego wypowiedzi trzeba by takze zweryfikowac ponownie wszystkie wypowiedzi wszystkich samozwanczych prorokow, czy przypadkiem nie mowili-pisali zgodnie z naukami Kosciola, tylko uzyli niewlasciwych slow.
Marcin zna teologie, wiec skoro popelnia bledy uzywania niewlasciwych slow, to tym bardziej ci ktorzy nie znaja teologii maja niemal ze prawo do takich blednych uzyc niewlasciwego slownictwa.
Usprawiedliwiajac w ten sposob Marcina, trzeba by przeprosic wiele osob ktorym zarzucano niezgodnosc z naukami Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Magnolia » 2020-09-11, 13:04

@Jozek z tego co wiadomo, Marcin poszedł dopiero co na teologię, jest po pierwszym roku. Więc może nie wiedzieć wszystkiego i nie znać dobrze wszystkich terminów teologicznych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”