Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: takisobie » 2019-08-24, 17:32

To wygląda jak jakieś Show Tv a nie Boże uzdrowienia. Poza tym za wymienia ducha danej choroby tzn że tylko demon wywołuje choroby i głównie od niego one pochodzą ??? tysiąc znaków zapytania stawiam w tym miejscu.


Biserica Dumnezeu

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 17:58

Wypowiem sie z pozycji bylego, dlugoletniego charyzmatycznego zielonoswiatkowca: to, co sie dzieje na tym spotaniu jest czystym zwiedzeniem. Zwiedzeniem podlanym pseudo -charyzmatycznym sosem w dekoracji chrzescijanskiej.
Mozesz to bez zmruzenia okiem wyrzucic do smietnika.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-18, 21:24


Biserica Dumnezeu

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-18, 21:27

Niesamowite - istnieja jeszcze biskupi rzymsko-katoliccy, a nie wilki w owczej skorze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2020-01-18, 23:43

Dla mnie kolejny punkt do rozłamu KK w Polsce :(
obym się mylił.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-18, 23:45

Dezerter pisze: 2020-01-18, 23:43 Dla mnie kolejny punkt do rozłamu KK w Polsce :(
obym się mylił.
Zgadzam się. Działalność Marcina rzeczywiście zagraża rozłamem. Podobnie zresztą jak działalnośc kilku innych "gwiazd charyzmatycznych".

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2020-01-18, 23:52

Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-18, 23:45
Dezerter pisze: 2020-01-18, 23:43 Dla mnie kolejny punkt do rozłamu KK w Polsce :(
obym się mylił.
Zgadzam się. Działalność Marcina rzeczywiście zagraża rozłamem. Podobnie zresztą jak działalność kilku innych "gwiazd charyzmatycznych".
... które popiera kilku biskupów ???
To ma być jeden Kościół ?!
A co owieczki mają myśleć :?: :!: jak w jednej diecezji nie może a w innej może?
zgorszenie, zamieszanie, dezorientacja :ymblushing: [-x :-q
Ostatnio zmieniony 2020-01-18, 23:52 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-19, 00:50

Dezerter pisze: 2020-01-18, 23:52
Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-18, 23:45
Dezerter pisze: 2020-01-18, 23:43 Dla mnie kolejny punkt do rozłamu KK w Polsce :(
obym się mylił.
Zgadzam się. Działalność Marcina rzeczywiście zagraża rozłamem. Podobnie zresztą jak działalność kilku innych "gwiazd charyzmatycznych".
... które popiera kilku biskupów ???
To ma być jeden Kościół ?!
A co owieczki mają myśleć :?: :!: jak w jednej diecezji nie może a w innej może?
zgorszenie, zamieszanie, dezorientacja :ymblushing: [-x :-q
Znów w 100% się zgadzam - biskupi powinni lepiej rozeznać nauczania Marcina i zabronić ich głoszenia we wszystkich diecezjach.

Eden

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Eden » 2020-01-19, 08:08

Dezerter pisze: 2020-01-18, 23:43 Dla mnie kolejny punkt do rozłamu KK w Polsce :(
obym się mylił.
A może tego potrzeba, aby się okazało, kto pszenica, a chwast kto?...

Biserica Dumnezeu

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-19, 08:30

To sie od wiekow okazuje ... chwasty koncza jako herezje, a pszenica wielbi Boga w Kosciele Katolickim.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: szary brat » 2020-02-15, 22:32

Niestety chwasty od wieków są wrzucane do ognia.
To nie jest rozwiązanie na jedność Kościoła w Duchu Świętym.
Myślę, że wciąż nam brakuje modlitwy o jedność chrześcijan.

A jeśli Zieliński ma pełnić rolę Judasza w Kościele, by Kościół po przejrzeniu na oczy, mógł lepiej wielbić Boga, to niechże tak będzie. Tylko oby Bóg pozwolił przejrzeć także Zielińskiemu i tym co go popierają i wspierają jego proceder w kościołach i pozwolił im żałować za swe grzechy i prosić Boga o przebaczenie. Bo to nasi bracia i siostry są.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2020-02-15, 23:22

szary brat pisze: 2020-02-15, 22:32 Niestety chwasty od wieków są wrzucane do ognia.
To nie jest rozwiązanie na jedność Kościoła w Duchu Świętym.
Myślę, że wciąż nam brakuje modlitwy o jedność chrześcijan.

A jeśli Zieliński ma pełnić rolę Judasza w Kościele, by Kościół po przejrzeniu na oczy, mógł lepiej wielbić Boga, to niechże tak będzie. Tylko oby Bóg pozwolił przejrzeć także Zielińskiemu i tym co go popierają i wspierają jego proceder w kościołach i pozwolił im żałować za swe grzechy i prosić Boga o przebaczenie. Bo to nasi bracia i siostry są.
Pozwól, że się nie zgodzę, bo nie mogę, bo znam słowo i przypowieść o chwastach/kąkolu i napominaniu błądzących i wykluczeniu ze wspólnoty.
Modlitwy o jedność chrześcijan są powszedniością w KK - nie zauważasz?
Zieliński nieco błądzi, ale tylko nieco i ja bym go jeszcze nie przekreślał i modlił się , napominał z miłością i miał nadzieję, że Bóg ma plan dla jego życia, którego my nie rozumiemy.

A tak przy okazji - dzisiaj na kazaniu przeżyłem chwilę grozy %-(
Najbardziej charyzmatyczny ksiądz w naszej gnieźnieńskiej diecezji na kazaniu dla wszystkich charyzmatyków/wspólnot zaczął mówić o Betel tym współczesnym, zielonoświątkowym, bo w pierwszym czytaniu było o Bethel ST.
Zaczął mówić o największym przebudzeniu duchowym, o pustych szpitalach, bo młodzi charyzmatycy modlili się o uzdrowienie, o złotym pyle padającym na zebranych w modlitewnym uniesieniu, o diamentach w dłoniach, złotych zębach itp cudach. (kto nie wierzy niech sobie poczyta - odradzam ;) - wierzcie Dezerterowi - sprawdził)
...ciśnienie mi się podnosiło coraz bardziej, bo kiedyś ściąłem się już z tym księdzem na temat filmu Mikołaja Kapusty, który promowałem wśród wspólnot

Ale puenta była zgodna z moim rozeznaniem - ksiądz powiedział:
"Są wspólnoty w Polsce i poszczególni charyzmatycy, którzy wzorują się na Bethel, ale należy się zastanowić, czy nie jest to niezwiedzenie jak w ST i czy nie ma nas Polaków to odciągać od prawdziwej duchowości, prawdziwego prowadzenia Duchem Świętym, byśmy stali się tak jak przewidują współcześni prorocy - iskrą, która ma zapalić świat i być przewodnikiem dla Europy i Świata.
Oficjalnie więc informuję, że charyzmatycy i wspólnoty Archidiecezji Gnieźnieńskiej odcinają się od "ducha Bethel"
i Chwała Panu :!:
Potwierdzeniem tej deklaracji jest moja obserwacja, że od godziny 9 do 18 podczas rekolekcji, uwielbienia, modlitw nie było ani jednego zachowania znanego z Bethel i innych protestanckich dziwnych , gorszących zachowań.
Był za to pełen różaniec o 12 , koronka o 15 , Eucharystia poprzedzona spowiedzią i adoracja na kolanach po Mszy i często w ciszy i skupieniu
- tak wyglądają obecnie spotkania charyzmatyków a Archidiecezji gnieźnieńskiej.
Ostatnio zmieniony 2020-02-16, 12:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: szary brat » 2020-02-15, 23:53

Chwała Bogu!
Diecezja przeżywa swój trudny czas, jak zrozumiałem z Twojej wypowiedzi Dezerterze.
Pomodlę się za światło Ducha Świętego dla całej Waszej diecezji z drogim memu sercu Inowrocławiem.
Co do Zielińskiego, nie jego osądzam, bo on jest jakimś narzędziem w nieznanych mi rękach.

Osądzałbym za brak szacunku dla Boga w świątyniach tych, którzy zgadzają się na odstępstwa od zasad liturgicznych w miejscach świętych - by tylko Zieliński mógł tam wystąpić. Obowiązuje Kodeks Kanoniczny i Konstytucja o Liturgii - kto tego nie chce przestrzegać powinien utracić swoje funkcje w Kościele.

A Zieliński?
Słusznie mówisz, ze Bóg uważnie mu się przygląda i otrzyma ten człowiek to co mu się należy od Boga.
Natomiast trzeba głośno mówić, że wierni mają obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej a nie w "nabożeństwach" Marcina Zielińskiego. I to jest nasz katolicki obowiązek by ludziom o tym przypominać.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: sądzony » 2020-03-11, 21:08

Dla mnie osobiście zagrożenie. To tylko moje zdanie.
Wystarczy posłuchać.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Kranibus

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Kranibus » 2020-03-12, 22:59

Zieliński nie jest na moje oko, charyzmatykiem katolickim, tylko protestanckim.
Pewni biskupi go nie pozwalają odsunąć, aby im mógł służyć w ich chorobach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”