Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
CMK

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: CMK » 2021-07-17, 17:32

Wiec moze byc jak najbardziej w bledzie, bo persony wazne w Kosciele go w tej falszywej postawie utwierdzaja.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-17, 19:17

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w odświeżeniu tematycznej dyskusji w sposób rzeczowy i kulturalny, bez zbędnej agresji.
W szczególności dziękuję kolegom Zawitkowskiemu i Piotrowskiemu za rzeczowe wskazanie błędów Zielińskiego i nazwanie ich bardziej fachowo niż ja to zrobiłem. Szacunek dla wiedzy kolegów.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2021-07-17, 22:45

Kochani tak podsumowując
wielu charyzmatyków katolickich idzie za daleko - sam o tym wielokrotnie pisałem wytykając konkretne błędy
sam dyskutowałem w realu z kilkoma księżmi zbierając bęcki (świecki kontra ksiądz charyzmatyk :-\ )
ale nie można ludzi szukających Boga i błądzących nazywać okultystami czy korzystających z magii, czy z diabelskich mocy, bo to po prostu nieprawda.
Każdy z nas błądzi nawet Marek ( :p ) wykazywałem kiedyś to wielokrotnie , ja i ty Ave
Marcin też, ale tylko w jakichś szczególnych kwestiach
więc konkrety a nie etykietki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Albertus » 2021-07-17, 23:22

Ave Miriam pisze: 2021-07-17, 19:17 Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w odświeżeniu tematycznej dyskusji w sposób rzeczowy i kulturalny, bez zbędnej agresji.
W szczególności dziękuję kolegom Zawitkowskiemu i Piotrowskiemu za rzeczowe wskazanie błędów Zielińskiego i nazwanie ich bardziej fachowo niż ja to zrobiłem. Szacunek dla wiedzy kolegów.
Wskazywali na inne błędy ale nie na uprawianie okultyzmu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-17, 23:50


Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Jozek » 2021-07-18, 00:13

Czesto sie w tych wyowiedziach powtarza "moja, posluga" , "po mojej posludze", itp.
taka forma wypowiedzi to nic innego jak budowanie popularnosci i stawiania swojej osoby na pierwszym miejscu w tej dzialalnosci.
W ogole, wszystkie pokazane w nagraniu fragmnenty to fragmenty pokazujace jego autolansowanie-autoreklama, czyli te wypowiedzi, maja na celu uwiarygodnienie jego dzialalnosci by zachecic coraz wiecej osob do przjazdow na jego wystepy i zapewnic sobie coraz wiecej zaproszen z roznych parafii by zdobyc jak najwieksza popularnosc.
To nie sama dzialalnosc i jakies uzdrowienia daja mu ta popularnosc, tylko wlasnie takie wypowiedzi jakie zostaly w tym nagraniu pokazane.
W psychologii nazywa sie to technika sugestii. Takie tricki wykozystuja tez oszusci handlujacy tanimi towarami, ktore w oczach potencjalnych klientow po takiej gadce nab ieraja wielokrotnie wiekszej wartosci, pozwalajac oszustom sprzedac tani towar made in China, po cenie nawet wyzszej niz markowe produkty, jak np zegarki Rolex.
Bylem kiedys nawet kilka razy na takich wystepach oszustow i bylem totalnie zaskoczony ze ludzie kupowali po prostu kota w worku, bo opakowania kartonowe byly pozaklejane, a sprzedawcy nawet nie wiadomo bylo kim byli , tak ze o jakichkolwiek gwarancje nie mialy mozliwosci zaistniec, a ludzie nawet przebijali sie nawzajem by dostac ktorys z towarow, przebijajac ceny sprawdzonych i dostepnych na rynku towarow najwyzszej jakosci.
Nawet mialem okazje sie przekonac jakie to towary byly sprzedawane, bo jeden z kolegow z pracy kupil na takiej sprzedarzy aparat fotograficzny rzekomo mial byc japonskiej produkcji.
Nie chcial nawet otworzyc opakowania i pokazac ten aparat, wiec poprosilem go by dal mi to cale opakowanie do reki i spodziewalem sie sporej wagi, bo dobrej jakosci soczewki fotograficzne to dosc ciezkie szklo olowiowe. Niestety mialo sie wrazenie ze pudelko jest puste. Po wyciagnieciu aparatu okazalo sie ze byla to najtansza chinszczyzna ktora mozna bylo kupic w wielu sklepach i dac 5 letniemu dziecku do zabawy. ;)
Za kwote ktora zaplacil moglby sobie kupic w sklepie i z gwarancja profesjonalna Minolte, z wymiennym teleobiektywem. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 00:45 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Andej » 2021-07-18, 09:28

Panuje głód na wyjątkowość, na łapanie okazji. Muchy też lecą do lepu. To ludzkie.
Przyznaję, że Marcin potrafi wytworzyć atmosferę, która działa na tłumy. Sadzę, że nawet jeśli popełnia błędy, to zasiewa też dobre ziarno. Nie wiem, jak się odbywają te spotkania, nie oglądam jego filmików, ale wydaje mi się, że po każdym jego wystąpieniu powinien zabrać głos, ktoś konsekrowany posiadający wiedzę teologiczną, aby prostować ścieżki Pańskie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-18, 10:48

A ja myślę, że ogłaszanie niezbadanych uzdrowień (i to natychmiast po modlitwie) - zresztą surowo zakazane w Kościele - może być bardzo szkodliwe.
Nawet prowadzić to utraty wiary, kiedy okaże się, że obiecane w imieniu Jezusa uzdrowienie nie nastąpiło (zjawisko ateistów postcharyzmatycznych)..
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 10:49 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

CMK

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: CMK » 2021-07-18, 11:05

Samozwanczy prorok i tyle z tego Marcina, mile lechcacy ucho.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: drJanek » 2021-07-18, 12:20

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-18, 10:48 A ja myślę, że ogłaszanie niezbadanych uzdrowień (i to natychmiast po modlitwie) - zresztą surowo zakazane w Kościele - może być bardzo szkodliwe.
Nawet prowadzić to utraty wiary, kiedy okaże się, że obiecane w imieniu Jezusa uzdrowienie nie nastąpiło (zjawisko ateistów postcharyzmatycznych)..
Ale to jest akurat standard w większości wspólnot, za przyzwoleniem i staje się normą.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-18, 12:35

Niestety. Import z "kaznodziei telewizyjnych".

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-20, 11:45

Mamy duży postęp. Marcin Zieliński urządza pod koniec lipca spotka ie ekume iczne, tym razem nie światyniach katolickich podlegajacych abp Rysiowi, tylko w obiekcie zboru protestanckiego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2021-07-20, 19:26

KK popiera ekumenizm, ty nie?, bo ja tak - czemu nie słuchasz swojego Koscioła?

KK w swoich oficjalnych i zatwierdzonych przez biskupów pismach wskazał ekumenizm, za jeden z zaleceń dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, więc Marcin realizuje zalecenie biskupa za jego wiedzą - masz z tym problem?
Wolałbyś wzajemne zwalczanie wyznawców Chrystusa?!
Ostatnio zmieniony 2021-07-20, 19:31 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Andej » 2021-07-20, 19:57

Ekumenizm? Czy jego praktyka nie ogranicza się do zielonoświątkowania?

Myślę, że nieco mylimy charyzmaty z emocjami. Przez wieki dla wierzących liczyła się postawa zgodna z Dekalogiem i Nauka Kościoła. Bywały wyjątki (i bywają nadal) mający widzenia, ekstazy. A media, zwłaszcza telewizje (w pogoni za kasą reklam, czyli oglądalnością) stawiają na emocje. A łatwiej wzbudzać negatywne lub tajemnicze. Tworząc pseudoelitarne kręgi.

Kiedyś, namówiony przez znajoma, przyszedłem na jakieś spotkanie modlitewne, organizowane prze jakiegoś pastora Andrzeja (Andrieja) z Ukrainy. Nie ukrywam, że poszedłem bo obiecałem, ale z negatywnym nastawieniem. Na dodatek jestem uczuleniowcem. M.in. jestem uczulony na manipulację. W tym manipulację tłumem. No i obserwowałem, jak tworzy się atmosferę wciągająca ludzi. Angażującą do zachowań tłumnych. Dość sprawnie to robił. Temperatura wzrastała. Oni widzieli w tym spektal=nabożeństwo, jak widziałem tłum rozbawionych lemingów. Obiecywano mi, że na każdym takim mitingu pojawiają się glosolalia. Traktowane jako dowód działanie Ducha świętego. Niestety, nie zaspokoiłem swej ciekawości. Nie wytrzymałem tego pędu lemingów w stronę przepaści. Zbyt przykre to było, jak radośnie oddalają się w rytm dance macabre.

Czy to, że tytułowy bohater przerzucił się na kościoły protestanckie nie świadczy o tym, że nie kreuje miłości do Boga, lesz realizuje miłość własną?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-20, 22:26

Ekumenizm u abp Rysia zbyt często sprowadzał się do gorszących imprez w świątyniach katolickich, np. dyskotekowych tańców techno u Jezuitów w Łodzi.
Kto jak kto, ale Ty Dezerter, powinieneś wiedzieć do czego służy świątynia w naszym Kościele, a do czego nigdy nie powinna służyć.
Polecam lekturę Kodeksu Prawa Kanonicznego w zakresie miejsc i obiektów świętych.

Na neutralnym gruncie lub za zgodą przełożonego obiektu należącego do protestantów można urządzać spotkania i imprezy ekumeniczne. Oczywiście uczestniczący tam katolicy, zwłaszcza ich liderzy powinni wcześniej zapoznać się z programem imprezy lub wpłynąć na ten program tak, by nie uczestniczyć w jakimś kolejnym zgorszeniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”