Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-04-12, 22:12

Nie wiem, problem nie jest tu z jego naukami.

Oglądałem tą osobę i jej apologetów (Recław, Szustak, Dorobcznski) dawniej (2018-2019) i nie widziałem większych błędów. . On się kręcił wokół księży i bpa Rysia, a krytykowali go głównie tradsi, głównie bez konkretów i na oko z nadmierną ilością jadu, więc mnie to nie przekonało. To, że ktoś głosi rzeczy sprzeczne z tym co wypisywał np jakiś święty 500 lat temu to jeszcze żadna herezja. Potem jakoś o nim zapomniałem. Duzo pozniej w pracy poznałem jednego okultystę i zacząłem o tym czytać i dowiedziałem się przypadkiem, ze prosperity gospel/word of faith - to właśnie okultystyczna sekta, a nie protestanci.

Zbierając to do kupy problemem są te jego spędy uzdrowieniowe i to jakie duchy tam działają. Zapamiętałem jedną dobrą uwagę od tradsów (zwiedzeni.pl) Pokazali dane, że typ zaczął robić ogromną furorę i konkietę, występować w TV i na stadionach, dopiero po wizycie w wyżej wymienionej sekcie Toronto Blessing. Pytanie po co tam pojechał, nikt nie wozi się za ocean specjalnie tylko po to, żeby pomodlić się ze znajomymi. Dalszy obrót wypadków wskazuje, że mogliby mu tam jakiś kurs "Małego Copelanda" zrobić. Już na podstawie tego - dla mnie jest trochę nie do pomyślenia, że on tak po prostu sobie jezdzi i uzdrawia z przyzwoleniem KK.

Tu są jeszcze jakieś świadectwa, wydaje się, że jego Duch Święty ma parę innych podejrzanych charakterystyk
https://zwiedzeni.pl/category/swiadectwa/

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
Albertus pisze: 2021-04-12, 20:28 Przyznam że prawie nic z nie słuchałem z nauczania Marcina Zielińskiego i nie śledzę jego poczynań.

Czy faktycznie są jakieś konkretne błędy teologiczne w jego nauczaniu i działaniach?

I czy z takich błędów się nie wycofuje jeśli mu się je wskaże?
Ostatnio zmieniony 2021-04-12, 22:11 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Claudiax

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Claudiax » 2021-05-09, 14:56

Ja też odradzam - zaskoczyłem cię?
Jak mam być szczery, to mamy we wspólnocie dziewczynę, która jest od niedawna i zaraz na początku, bez jakiegokolwiek duchowego przygotowania, samowolnie (poza wspólnotą) pojechała na spotkanie z Marcinem - wróciła mocno odjechana i zaczęła nam tak "odlatywać", że zaprowadziliśmy ja do księdza. Dopiero później przeszła Seminarium u nas, czyli taki fundament, po którym zostaje się pełnoprawnym członkiem wspólnoty. Trochę się uspokoiła i stara kontrolować, niestety byłem świadkiem jak 2 razy straciła kontrolę nad sobą i nie było to budujące duchowo, nie rozpaliło w nas Ducha, a wręcz przeciwnie. :(
Ostatnio była jednak na modlitwie o uwolnienia 5 kluczy i mam nadzieję, że problemy z brakiem samokontroli się skończyły.
Jest to odosobniony przypadek w mojej wspólnocie i przestroga, by ludzie nieprzygotowani nie brali udziału w spotkaniach ze świeckimi charyzmatykami, których dobrze nie znają. Należy zachowywać duchowe BHP, powtarzam jak mantrę. Jak jesteś we wspólnocie to spytaj lidera, czy ks opiekuna, czy te rekolekcję są dla ciebie dobre.
Ja sam nie pojechałem na jedna ze znanym księdzem, ponieważ nie byłem jeszcze do nich dojrzałym duchowo, ale ja tego nie widziałem, to ktoś z boku musiał mi to uświadomić. Po czasie widzę, że miał rację.

8-| Powiem wam że od może dwóch miesięcy brałam udział w modlitwach o uzdrowienie innego charyzmatyka, i po tym jak czytam informacje o Marcinie Zielińskim, a ostatnio, oboje się spotkali na wspólnej modlitwie, to jakoś jestem juz ostrożna po tym co na dodatek tu Dezerter napisał [-x
tzn., cieszę się ze przeczytałam ten post ku przestrodze.
Tak samo jak przyglądałam się objawieniom w Trevignano .. lepiej poczytać o objawieniach fatimskich.

Kilka miesięcy temu obejrzałam na you tube filmik ze spotkania jakiejś grupy w Ameryce,nagrana była modlitwa o uzdrowienie/uwolnienie a ci ludzię trzęśli się jakby byli rażeni prądem... x_x
Duch św? nie sądzę :)
Ostatnio zmieniony 2021-05-09, 14:57 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-16, 23:09

Zieliński to okultyzm.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-16, 23:26

Ave Miriam pisze: 2021-07-16, 23:09 Zieliński to okultyzm.
To raczej krzywdzące i przesadzone stwierdzenie. Może zechcesz je choć trochę uzasadnić? Bo takie oskarżanie kogoś jednym zdaniem jest nie w porządku. Ja osobiście się dzialań Marcina obawiam, ale jednak uważam, że nie powinno się kogoś oceniać w taki sposób, jak Ty teraz, zwłaszcza bez jakiejkolwiek próby wyjaśnienia swojej opinii.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-16, 23:27

Po co tu coś wypisywać?
Obejrzyj kilka spektakli Zielińskiego, jeśli jesteś katoliczką to od razu to pojmiesz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Albertus » 2021-07-17, 00:12

Ave Miriam pisze: 2021-07-16, 23:27 Po co tu coś wypisywać?
Obejrzyj kilka spektakli Zielińskiego, jeśli jesteś katoliczką to od razu to pojmiesz.
Jeśli jesteś katolikiem to podasz sensowne argumenty na potwierdzenie swojej tezy.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-17, 08:16

Okultyzm to wiedza tajemna, niedostępna dla ogółu ani dla osób niewtajemniczonych.
Zieliński uzdrawia za pomocą tajemnych mocy, nie tak jak katoliccy charyzmatycy, poprzez zawierzenie i oddanie spraw Bogu.

Przejrzyj Albertusie historię tego tematu, a zrozumiesz na czym to polega.
Mnożyć bytów, rozsiewać tego grzechu nie ma potrzeby.
Szczęść Boże.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Albertus » 2021-07-17, 09:00

Ave Miriam pisze: 2021-07-17, 08:16 Okultyzm to wiedza tajemna, niedostępna dla ogółu ani dla osób niewtajemniczonych.
Zieliński uzdrawia za pomocą tajemnych mocy, nie tak jak katoliccy charyzmatycy, poprzez zawierzenie i oddanie spraw Bogu.

Przejrzyj Albertusie historię tego tematu, a zrozumiesz na czym to polega.
Mnożyć bytów, rozsiewać tego grzechu nie ma potrzeby.
Szczęść Boże.
Publiczne oskarżenie konkretnego człowieka o okultyzm to poważna rzecz.


I za takim oskarżeniem powinny iść równie poważne i konkretne argumenty.

Uważam że takie powinno być katolickie podejście.

Ja znam działalność Marcina Zielińskiego tylko ze słyszenia. I oczywiście słyszałem o jakichś błędach w jego nauczaniu i działalności. I wcale nie wykluczam że takie błędy są.

Ale to co innego niż oskarżanie człowieka, który z tego co wiem jest praktykującym katolikiem i chyba w niczym się nie sprzeciwia swojemu biskupowi, o bycie okultystą.Za takim oskarżeniem muszą stać konkrety.
Ostatnio zmieniony 2021-07-17, 09:01 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-17, 09:08

Powszechne jest zarzucanie okultyzmu osobom zajmującym się tajemniczymi sprawami i korzystającymi z nieznanych sił i mocy.
Przecież to wynika z definicji okultyzmu.
Czy to poważne czy nie, to zagadnienie indywidualne.
Zieliński nie ma misji kanonicznej od swego biskupa na głoszenie kazań no i na działalność uzdrowicielską w katolickich świątyniach, tym bardziej nie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Albertus » 2021-07-17, 09:24

Ave Miriam pisze: 2021-07-17, 09:08 Powszechne jest zarzucanie okultyzmu osobom zajmującym się tajemniczymi sprawami i korzystającymi z nieznanych sił i mocy.
Przecież to wynika z definicji okultyzmu.
Czy to poważne czy nie, to zagadnienie indywidualne.
Zieliński nie ma misji kanonicznej od swego biskupa na głoszenie kazań no i na działalność uzdrowicielską w katolickich świątyniach, tym bardziej nie.
To że dla ciebie coś się wydaje tajemnicze i nieznane to nie oznacza że jest to od razu okultyzm. Na tej zasadzie ktoś może określać okultystycznymi praktyki katolickie bo mu się wydają tajemnicze i nieznane.Okultyzm w rozumieniu katolickim to korzystanie z tajemniczych, nadnaturalnych sił i mocy niepochodzących od Boga. . Oskarżenie o okultyzm w odniesieniu do katolika należy konkretnie uzasadnić.To katolicka postawa.
Ostatnio zmieniony 2021-07-17, 09:26 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-17, 09:33

Albertus pisze: 2021-07-17, 09:24
To że dla ciebie coś się wydaje tajemnicze i nieznane to nie oznacza że jest to od razu okultyzm.
Tu jest pies pogrzebany w większości zarzutów o okultyzm.
I niestety takie zarzuty stawiają najczęściej katolicy.

Tobie, skoro tak bardzo interesujesz się zagadnieniem, polecam ponownie, byś obejrzał kilka spektakli Zielińskiego.
Zanim tego nie zrobisz, dalsza dyskusja nie ma sensu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Albertus » 2021-07-17, 09:37

Ave Miriam pisze: 2021-07-17, 09:33
Albertus pisze: 2021-07-17, 09:24
To że dla ciebie coś się wydaje tajemnicze i nieznane to nie oznacza że jest to od razu okultyzm.
Tu jest pies pogrzebany w większości zarzutów o okultyzm.
I niestety takie zarzuty stawiają najczęściej katolicy.

Tobie, skoro tak bardzo interesujesz się zagadnieniem, polecam ponownie, byś obejrzał kilka spektakli Zielińskiego.
Zanim tego nie zrobisz, dalsza dyskusja nie ma sensu.
Dyskusja nie ma sensu bez podania przez ciebie konkretnych argumentów za tym że Marcin Zieliński jest okultystą.

Jeśli są takie konkretne argumenty to ja się chętnie z nimi zapoznam.
Ostatnio zmieniony 2021-07-17, 09:37 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-17, 09:40

Już podałem. Nie czytasz uważnie.
Nie zrozumiesz tych argumentów, dopóki nie poznasz praktyk Zielińskiego.
Ostatnio zmieniony 2021-07-17, 09:41 przez Ave Miriam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2021-07-17, 09:47

Ave Miriam pisze: 2021-07-17, 08:16 Okultyzm to wiedza tajemna, niedostępna dla ogółu ani dla osób niewtajemniczonych.
Zieliński uzdrawia za pomocą tajemnych mocy, nie tak jak katoliccy charyzmatycy, poprzez zawierzenie i oddanie spraw Bogu.

Przejrzyj Albertusie historię tego tematu, a zrozumiesz na czym to polega.
Mnożyć bytów, rozsiewać tego grzechu nie ma potrzeby.
Szczęść Boże.
To dlaczego siejesz grzech obmowy, plotki i oskarżasz o rzeczy, których nie potrafisz udowodnić - zachowanie niegodne katolika :ymblushing:
Nie wiem czy masz świadomość ale oskarżyłeś jednocześnie setki księży i kilku biskupów o współdziałanie, zapraszanie i wspólne modlenie się z "okultystą" L-) :-o :-s :-w
@Ave Miriam Jesteś nowy więc nie dostaniesz ostrzeżenia, ale przeczytaj Regulamin i nie oskarżaj więcej publicznie ludzi bez uzasadnienia i mocnych argumentów
Ostatnio zmieniony 2021-07-17, 09:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ave Miriam

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-17, 09:52

Dezerter pisze: 2021-07-17, 09:47
Ave Miriam pisze: 2021-07-17, 08:16 Okultyzm to wiedza tajemna, niedostępna dla ogółu ani dla osób niewtajemniczonych.
Zieliński uzdrawia za pomocą tajemnych mocy, nie tak jak katoliccy charyzmatycy, poprzez zawierzenie i oddanie spraw Bogu.

Przejrzyj Albertusie historię tego tematu, a zrozumiesz na czym to polega.
Mnożyć bytów, rozsiewać tego grzechu nie ma potrzeby.
Szczęść Boże.
To dlaczego siejesz grzech obmowy, plotki i oskarżasz o rzeczy, których nie potrafisz udowodnić - zachowanie niegodne katolika :ymblushing:
Nie wiem czy masz świadomość ale oskarżyłeś jednocześnie setki księży i kilku biskupów o współdziałanie, zapraszanie i wspólne modlenie się z "okultystą" L-) :-o :-s :-w
@Ave Miriam Jesteś nowy więc nie dostaniesz ostrzeżenia, ale przeczytaj Regulamin i nie oskarżaj więcej publicznie ludzi bez uzasadnienia i mocnych argumentów
Cooo?????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”