Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-08, 00:42

Oczywiście. Choć cieszę się, że te filmy powstały i złamały zmowę milczenia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-05-13, 20:13

Marcin w TV z opiekunem duchowym o. franciszkaninem
oni zachowują się i mówią o wiele mądrzej niż prowadzący !

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/361352 ... -moca-boga
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: takisobie » 2019-08-20, 11:49

Witajcie , czy Pan Krajski w tym komentarzu ma rację , ma nieco racji czy może wręcz przesadza ?


Magnolia

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Magnolia » 2019-08-20, 13:36

Pan Krajski jest specyficznym komentatorem, niewątpliwie ma dużą wiedzę, był moim wykładowcą 25 lat temu. Ale jednak postrzega rzeczywistość dość specyficznie, wg mnie.

Pierwsze przekłamanie jakie się tu wkrada w ten komentarz, to nazywanie Marcina uzdrowicielem. Marcin tak o sobie nie mówi, zawsze podkreśla że uzdrawia Jezus, Bóg. Jego dar to modlitwa uzdrowienia, ale samo uzdrowienie jest Bożą wolą i mocą.

Sama widziałam obszerne świadectwo dziewczyny z czerniakiem rozległym na policzku. Pokazane było kilka zdjęć, sfotografowana ekspertyza lekarska przed i po. Post był na facebooku. Zapewne dokumenty pokazano biskupowi.
Zgodzę się, że trochę łamane sa tu procedury, bo ogłaszane są uzdrowienia zaraz po modlitwie, a nie po przebadaniu i odczekaniu by ustalić czy uzdrowienie było trwałe. Ale wydaje mi się to wynikać z wielkiej radości tych ludzi uzdrowionych i ich chęci głoszenia świadectwa że Bóg działa. Czyli celem jest wzbudzanie wiary u innych.

Marcin zwykle potrafi odeprzeć spokojnie zarzuty wobec jego nauk, głoszonych w kościołach, ale też wybiera się na teologię, by zadbać o poprawną teologię w swoim nauczaniu. Poza tym, ma poparcie biskupa Rysia, kapłanów, ma opiekę duchową - zarzut że działa demonicznie jest mocny, ale w moim odczuciu bezpodstawny. Głównie dlatego że Marcin jest posłuszny i pokorny wobec swoich zwierzchników. Tego szatan nie umie naśladować...

Biserica Dumnezeu

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-20, 14:22

Czas pokaze. Mlyny Panskie doskonale odziela ziarno od plew.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: takisobie » 2019-08-20, 23:48

Magnolia pisze: 2019-08-20, 13:36 Pan Krajski jest specyficznym komentatorem, niewątpliwie ma dużą wiedzę, był moim wykładowcą 25 lat temu. Ale jednak postrzega rzeczywistość dość specyficznie, wg mnie.

Marcin zwykle potrafi odeprzeć spokojnie zarzuty wobec jego nauk, głoszonych w kościołach, ale też wybiera się na teologię, by zadbać o poprawną teologię w swoim nauczaniu. Poza tym, ma poparcie biskupa Rysia, kapłanów, ma opiekę duchową -
Specyficznie tzn jak ? Jest zbyt ortodoksyjny ?
Oczywiście ma poparcie modernistycznego duchowieństwa , tak w skrócie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-21, 00:15

Nie jestem zwolennikiem narracji o "demonicznym działaniu" - zwłaszcza że mocno wątpię że jakiekolwiek działanie zachodzi.
Nie jest przypadkiem, że nie poddano uzdrowień badaniu kanonicznemu - "ksero zaświadczeń" to ma i Kaszpirowski i Nowak ("ręce które leczą") i cała kupa innych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-08-21, 22:45

frachtowiec pisze: 2019-08-20, 11:49 Witajcie , czy Pan Krajski w tym komentarzu ma rację , ma nieco racji czy może wręcz przesadza ?
Pan Krajski - nie znam człowieka, więc ocenie tylko i wyłącznie to co mówi w tym filmie - manipuluje
robi to świadomie mówiąc, że Zieliński uzdrawia/jest uzdrowicielem - Tak jak już powiedziała Magnolia nic takiego Zieliński nie mówi - tylko zgodnie z zaleceniem biblijnym "na chorych ręce nakładać będą ", "modlić się o uzdrowienie" - Zawsze robi to w Imię Jezusa, do Boga modli się o uzdrowienie, mocą Bożą to robi i Bogu za to uzdrowienie dziękuje.
Kolejna manipulacja, to "łamie zakaz KK, że tylko kapłan może nakładać ręce" - prawda, ale na głowę!, a Zieliński kładzie rękę na ramie, lub chore miejsce - znów zgodnie z nakazem biblijnym. Nie ma zakazu KK, a nawet mąż może nakładać ręce na głowę żony i odwrotnie, jak również rodzice na dzieci.
Mówienie o demonie, który go prowadzi jest głupie i obraźliwe, nie wspominając, że bezpodstawne - Zieliński spotyka się z wieloma egzorcystami i chyba by coś zauważyli.
Filmik słabiutki - nie polecam bo strata czasu, jakiś świecki zamiast słuchać hierarchii Kościoła się ponawymądrzał ;)
Prawdą jest to co mówił o braku porządnych dowodów o uzdrowieniu, ich modlitwy pomagają, umacniają itd - sam tego doświadczyłem na sobie, ale nie doświadczyłem trwałego uzdrowienia.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-22, 08:18

Nie do konca masz racje.
Obaj wychodzicie z nieco innych zalozen.
Obaj ( to moje zdanie ) aby wyrazic swoj poglad i przekonac do takiego, a nie innego spojrzenia dokonujecie manipulacji: czyli (wyrazam w tym wpisie moje zdanie ) i dr.Krajski nagina i przegina i Ty drogi Dezerterze naginasz i przeginasz.

Ps: Przedstawilem moje osobiste zdanie. I moj odbior wyszych wypowiedzi.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-08-22, 08:20 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-22, 08:28

Obawiam się, że jesli Marcin ZIelinski potrzebuje nałożenia ręki do uzdrawiania, to przeczy temu, że nie ma się za uzdrowiciela. Zresztą nie wiem czy czytaliście Jego książke lub słuchaliście wypowiedzi - On pragnął tego daru uzdrawiania wyraźnie jako "pragnienie mocy".
Znam tę pokuse z dawnych lat - jak doskonale czuje się człowiek, kiedy wydaje mu się że ma nadzwyczajne możliwości!
Moim zdaniem jest to pewne poczucie władzy.

Nie jestem zwolennikiem łatwego przypisywania prowadzenia przez demona (i, prawdę mówiąc, wątpię by tak było w przypadku Marcina - to zwykłe zwiedzenie i bynajmniej nie tylko w aspekcie charyzmatów) ale argument " Zieliński spotyka się z wieloma egzorcystami i chyba by coś zauważyli" jest wyjątkowo słaby.

Casus Marcina Zielińskiego to czubek góry lodowej. I nie Jego to wina, tylko przełozonych Kościoła (nie wszystkich, bo nie wszyscy akceptują Jego działania) którzy powtarzają błąd z czasow Harissa.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-08-22, 23:30

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-08-22, 08:18 Nie do konca masz racje.
Obaj wychodzicie z nieco innych zalozen.
Obaj ( to moje zdanie ) aby wyrazic swoj poglad i przekonac do takiego, a nie innego spojrzenia dokonujecie manipulacji: czyli (wyrazam w tym wpisie moje zdanie ) i dr.Krajski nagina i przegina i Ty drogi Dezerterze naginasz i przeginasz.

Ps: Przedstawilem moje osobiste zdanie. I moj odbior wyszych wypowiedzi.

Pozdrawiam.
Nie pozdrawiaj, tylko padaj argumenty - ja podałem, a ty postawiłeś mi pusty zarzut - słabe to :(
Marek_Piotrowski pisze: 2019-08-22, 08:28 Obawiam się, że jesli Marcin ZIelinski potrzebuje nałożenia ręki do uzdrawiania, to przeczy temu, że nie ma się za uzdrowiciela.
Zarzucasz mu, że słucha nakazu Chrystusa?!?
Jezus Chrystus zanim wstąpił do nieba, taki nakaz dał swoim apostołom:
"Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie". (Mt 16, 17-18)
Piszę to nie jako zwolennik Zielińskiego, bo nadal zniechęcam członków mojej wspólnoty do rekolekcji z nim i sam nigdy nie byłem.
Piszę to jednak jako człowiek, który sam się modli o uzdrowienie innych i nade mną, też się modlili, bo ja Słowo Boże traktuje poważnie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-23, 06:32

Dezerterze - argumentem jest Twoja wypowiedz. nie zalezy mi na jakiejs walce,i ciesze sie, ze uznales to za slabe z mej strony.
Napisalem jedynie, jakie sa moje odczucia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-23, 09:23

Jakoś ręce na innych kładzie, ale nic nie wiemy o opijaniu się trucizną czy zabawą z wężami. Choć sa i takie sekty, co jakiś czas media donoszą o zgonie któregoś z pastorów...
Ale przyznaję, masz rację, forma nie dyskwalifikuje Marcina, niemniej skupia uwagę na nim, prawda?
Bo nie jest ważne, że ktoś się modli, tylko że Marcin nałoży ręce. Zauważ, że mamy nieco inną sytuację; to nie jest tak że idą przedstawiciele nowo powstałej sekty żydowskiej (tak było postrzegane - nie bez racji - chrześcijaństwo) i opowiadają niesłychane rzeczy o Wcielonym Bogu i Jego Zmartwychwstaniu - więc Bóg ich uwiarygadnia znakami.

Uzdrowienie nie jest samoistną rzeczą, tylko czymś co ma pokazywać znacznie większe rzeczy (patrz Mt 9:6) a zrobiono z tego "przemysł uzdrowieniowy" (w dodatku z dość wątpliwymi uzdrowieniami).
Takich gości przecież na świecie są tysiące, jesli nie setki tysiecy - wystarczy wybrać się na targi ezoteryczne (np. "od wahadełka do gwizd") żeby spotkac kilku czy kilkunastu ("ręce które leczą" a nawet "energetyzowane chusteczki" - skąd my to znamy).

Nie, nie twierdzę, że nie ma uzdrowień i modlitwa o uzdrowenie nie ma sensu. Ale nie wolno robić z tego widowiska ani cyrku:
"(...) jest rzeczą konieczną, by prowadzący zapobiegali w ich trakcie wybuchom histerii i dbali o to by forma ich modlitw nie wywoływała sensacji, nie była sztuczna i teatralna."/Kongregacja Nauki Wiary/

Magnolia

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Magnolia » 2019-08-23, 09:31

Marku, na tych modlitwach , na których byłam z udziałem Marcina, było wiele osób ze wspólnoty (jego macierzystej, albo miejscowej), które tworzyły grupki osób modlących się za innych. Celem była modlitwa nad osobą. Oczywiście że kolejka do Marcina była najdłuższa, ale ludzie podchodzili także do innych grupek, które się modliły.
Mocno przesadzone jest w moim odczuciu określenie "przemysł uzdrowieniowy".

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-23, 09:38

A jednak będę obstawiał - nie pisze jedynie o Marcinie. Była "moda" na uzdrowienie wewnętrzne, byla na "uzdrowienie międzypokoleniowe", była na "spowiedź furtkową" a teraz jest moda na uzdrowienia.
Nihil novi sub sole

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”