Co robię źle?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Emma

Co robię źle?

Post autor: Emma » 2018-11-23, 11:46

Witam Wszystkich na formum

Chciałam się podzelić swoją reflekcją i zapytać co o tym sądzicie.
Miałam firmę, powodziło się nieźle. Wszyscy z mojego otoczenia strasznie mi zazdrościli i traktowali jak maszynkę do płacenia. Niestety około rok temu noga mi się powinnęła, zbankrutowałam. Zostałąm z całą masą długów, bo za wszelką cenę chciałam ratować formę i wpładłam w spiralę zadłużenia. Zaczęłam się nawracać. Miałąm bardzo silne przeżycia religijne. Liczyłam że Dobry Bóg jakoś pomoże mi to poukładać, Dużo rzeczy zobaczyłam inaczej ale od tej pory totalniemi nie wychodzi, nie mam pieniędzy, nie mogę znaleźć pracy, rozchorowała mi się mama, mąż złamał rękę, a nawet rozchorował się pis i musiałąm go uśpić. Prowadzę intensywne życie religijne, swoje sprawy powierzyłam Bogu, a dajej nic. Jestem DDA, miałam bardzo ciężkie dzieciństwo, alkoholizm ojca, molestowanie seksualne, wiecznie narzekająca matka, która uważa się za osobę najbardziej pokrzywdzoną, wieczne kłótnie i brak pieniędzy oraz pokzaywanie się na zewnątrz że nas stać. Długo to wszystko wypierałąm, wielerzeczy nie pamiętam z tego, ale chyba już się z tym z pomocą Boga uporałm, wybaczyłąm innym a przede wszystkim wybaczyłam Bogu (że do tego dopuścił) i wybaczyłam sobie. Jestem osobą optymistycznie nastawioną, nie jestem roszczeniowa, mocno się o to modlę, ufam Bogu ale ni jak nie mogę poukłądać spraw finansowych. Co robię źle?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co robię źle?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-11-23, 11:48

Na razie opisałaś skutki i pragnienia. Nie wiemy co robisz w sprawach finansowych.

Emma

Re: Co robię źle?

Post autor: Emma » 2018-11-23, 12:10

Szukam pracy. Wysłałam ponad 100 CV i ani razu nie zostałąm zaproszona na rozmowę. Szukam na różne stanowiska nie mam przesadnych wymagań jeśli chodzi o stanowisko i wynagrodzenie. Szukam pracy również w Warszawie i wysyłam CV tam gdzie spełniam warunki. Chciałąm wyjechać do pracy za granicą ale w ostatniej chwili nie wyszło. Miałam obiecaną pracę przez znajomości ale zmieniła się władza polityczna (wybory).

sam2

Re: Co robię źle?

Post autor: sam2 » 2018-11-23, 13:18

A w ogóle to występowałas osobiscie do jakichś firm z pytaniem o pracę, czy tylko z ogłoszeń pracy wysyłałaś CV?
Powinnaś wiedzieć że z 80% ogłoszeń pracy to nie realna praca tylko ogłoszenie firm rekrutacyjnych i agencji pośrednictwa, które z dużym wyprzedzeniem szukają potencjalnych pracowników za znalezienie których dostają kasę.
Ogłoszenia robią na podstawie trendu zapotrzebowania na jakieś zawody.
W sumie powinno to być w jakiś sposób regulowane prawnie bo wprowadza zamieszanie na rynku pracy, a często uniemożliwia jej znalezienie.
Ostatnio zmieniony 2018-11-23, 13:22 przez sam2, łącznie zmieniany 1 raz.

Emma

Re: Co robię źle?

Post autor: Emma » 2018-11-23, 13:27

Większość ofert do których wysyłałam to były konkretne firmy, które się ogłąszały, a nie agencje zatrudnienia. I też brak odzewu.

sam2

Re: Co robię źle?

Post autor: sam2 » 2018-11-23, 13:46

Ogłoszenia pracy są opłacane za czas ich pozostawania na witrynie ogłoszeniowe i często kilka mies. a etat może być już zajęty po paru dniach od ogłoszenia.
Firmy robią też podobnie jak agencje i ogłoszenia są jedynie próba rozeznania rynku przed ewentualnymi zmianami w firmie.
Większość trendów jest także sztucznie kreowania a całość jest bardziej upolityczniona niż ktoś mógłby sobie wyobrazić, dlatego wspomniałem że powinny to regulować przepisy prawne a fałszywe oferty karane wysokimi grzywnami.

Często największym oszustwem ogłoszeniowym są oferty pracy uwarunkowane ukończeniem jakiegoś kursu kwalifikacyjnego czy np. BHP, a ogłoszenie jest podawane przez inna firmę która jest częścią firmy która prowadzi takie kursy.
Jest to po prostu naciągane ludzi bezrobotnych na niepotrzebne wydatki zwłaszcza że oferta danej firmy nie ma potencjalnych miejsc pracy.
Po prostu naciągacze zarabiają na bezrobotnych.
Do tego można by dodać zarabianie na sprzedaży danych personalnych firmom reklamowym.
Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt osobisty zwłaszcza że często firmy mając chwilowe trudności kadrowe przyjmują na krótki okres podczas którego wiele może się zmienić i dorywcza praca może stać się dobrą i stała praca.
Ostatnio zmieniony 2018-11-23, 14:11 przez sam2, łącznie zmieniany 4 razy.

Emma

Re: Co robię źle?

Post autor: Emma » 2018-11-23, 14:54

A poleca Pan założenie profilu na Golden Line?

sam2

Re: Co robię źle?

Post autor: sam2 » 2018-11-23, 15:35

Z tej krótkiej dyskusji wnioskuję, ale mogę się mylić że lepiej wyjdziesz na własnym biznesie, a tym bardziej będziesz zadowolona ze swojej pracy.
Ja biznesów miałem kilka i niektore miały podobne rezultaty końcowe do twojego, choć nigdy nie ogłaszam bankructwa i splacalem zaległości finansowe.
Z tą różnicą że wyciągnąłem z tego naukę by nie popełniać takich samych błędów, a zwłaszcza nie uzależnia się finansowo od kogokolwiek, czy to banków czy osób prywatnych.
Często pracowałem bez jakichkolwiek dochodów po kilka mies. ale późniejsze dochody rekompensowaly o wiele więcej niż te okresy bez dochodów.
Nie rzucaj się na duże obroty tylko po troszeczkę i w górę. Louis de Bonald kiedyś powiedział "co ma trwać długo rośnie powoli".
Przede wszystkim nie pokazuj że dobrze Ci idzie ale i nie narzekaj. To jest twój biznes i nie masz obowiązku rozliczać się z kimkolwiek z dzialalnosci oprócz urzędu skarbowego.Jak zaczynałem pierwszy biznes to przez 3 lata wychodziłem na zero i zajmie nabiału się ze co to za biznes bez dochodu przez 3 lata. ale jak pod koniec 3 roku zarobiłem więcej niż ktokolwiek że znajomych przez 10 lat to im szczęki opadły i zaczęły się podkopywania biznesu.
A ja w tym czasie rozkrecalem kolejne 3 biznesy jednocześnie. Aż w końcu wylądowałem poza granicami kraju i mam pracę o której kiedyś nawet nie śmiał bym marzyc.
Ostatnio zmieniony 2018-11-23, 15:46 przez sam2, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Co robię źle?

Post autor: Viridiana » 2018-11-23, 15:56

Emma pisze: 2018-11-23, 11:46 Liczyłam że Dobry Bóg jakoś pomoże mi to poukładać, Dużo rzeczy zobaczyłam inaczej ale od tej pory totalniemi nie wychodzi, nie mam pieniędzy, nie mogę znaleźć pracy, rozchorowała mi się mama, mąż złamał rękę, a nawet rozchorował się pis i musiałąm go uśpić.
Emma pisze: 2018-11-23, 11:46 Jestem osobą optymistycznie nastawioną, nie jestem roszczeniowa, mocno się o to modlę, ufam Bogu ale ni jak nie mogę poukłądać spraw finansowych.
Tak jeszcze trochę z innej perspektywy niż kwestia tego, jak jest na rynku pracy (choć to też bardzo ważne). Słyszałam taką teorię, że gdy człowiek się nawraca, to Szatan może chcieć mu namieszać w życiu, żeby próbować go trochę odciągnąć od religii.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Emma

Re: Co robię źle?

Post autor: Emma » 2018-11-23, 19:18

Dziękuję za Wasze odpowiedzi, dały mi sporo do myślenia. Odnośnie biznesu to ja raczej muszę spłącać długi a nie rozkręcać interes. Gdybym nie miała to na pewno bym spróbowała. A rzeczywiście porażki uczą i to dużo. Co do wpływu złego to tego się boję. Pozdrawiam serdecznie

konik

Re: Co robię źle?

Post autor: konik » 2018-11-23, 22:20

Witaj Emma.
Kiedys, gdy podjalem pewna decyzje, ze nie wolno mi uczynic czegos, czym sprzeniewierzyc moge sieswemu sumieniu … utracilem wszystko. Kariere, stanowisko, moja zyciowa pasje.
Przez dlugi czas nie mialem prawa do zycia, do pracy … Poten jakos poszlo … a to wyjazdy za granice, a to praca na czarno ( tylko taka byla dostepna ) …
Imalem sie roznych zawodow … i to w czasach, gdy bezrobocie szybowalo w Polsce powyzej 13%.
Teraz - gdy bylem w Polsce to w ciagu 24 godzin znalazlem prace . I to nie za najnizsza stawke. Oczywiscie nie byla mi potrzebna, bo jestem gdzie indziej … ale
Ukonczylem kilka uczelni ,jestem posiadaczem kilku dyplomow … ale jak bylo trzeba, to i ulice zamiatalem.
Ciesz sie z kazdego dnia i z kazdej rzeczy, ktora otrzymujesz. I nie krec nosem ( mam nadzieje, ze nie krecisz) … ale przyjmuj z wdziecznoscia to, co dzien przynosi. Bo kazdy dzien zycia to dar dany od Boga.

Trzymaj sie.

Marta Ewa

Re: Co robię źle?

Post autor: Marta Ewa » 2018-11-24, 06:40

Witaj Emma,
dobrze rozumiem twoje pytanie - u mnie było bardzo podobnie, choć nie miałam własnej firmy. W jednym momencie wszystko zawaliło mi się na głowę: choroba, rozwód, problemy rodzinne i finansowe... To był okropny okres w moim życiu, ale dziś wiem, że był potrzebny... Kiedyś byłam osobą bardzo pewną siebie, zdrową, niezależną, nie istniało dla mnie słowo "niemożliwe", a znajomi postrzegali mnie jako "silną babkę"... Ten czas nauczył mnie pokory i nagle musiałam pogodzić się z tym, że nie jestem niezniszczalna, nie jestem taka silna i że nie na wszystko w życiu mam wpływ. Poleciało trochę łez, ale właśnie wtedy wkroczył w moje życie Bóg. Wtedy z dnia na dzień wszystko zaczęło się układać, powoli, stopniowo, ale konsekwentnie. Od tamtego dnia chwalę Boga każdego dnia, a on dał mi wszystko czego potrzebuję. Im więcej spraw mu oddałam tym więcej on daje mi.
Życzę Ci Wiary i wytrwałości w modlitwie.
Szczęść Boże.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Co robię źle?

Post autor: Viridiana » 2018-11-24, 17:07

Emma pisze: 2018-11-23, 19:18 Co do wpływu złego to tego się boję.
Nie bój się! Bóg czuwa nad tobą. :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Co robię źle?

Post autor: Dezerter » 2018-11-24, 23:29

Pracę szybko znajdziesz- teraz to pracodawcy szukają pracowników a nie odwrotnie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Co robię źle?

Post autor: Praktyk » 2018-11-25, 17:52

Emma pisze: 2018-11-23, 12:10 Miałam obiecaną pracę przez znajomości ale zmieniła się władza polityczna (wybory).
Praca w państwówce przez znajomości jest moim zdaniem trochę w kontrze do bogatego życia religijnego. Nie jest to zachowanie chrześcijańskie. Możesz odbierać ją komuś kto wykona ją lepiej. A może i bardziej potrzebuje. Bóg pomaga na drodze prawdy. A tu kogoś oszukujesz. Może się udać ale jesteś w tym sama.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”