Call Center, a grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Call Center, a grzech

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-07, 00:02

Może niezbyt ambitnie, ale to zajmuje mi myśli.
Nie chcę rozważać sprzedaży przez telefon, ale np. ankiety. Kiedy ankieter dzwoni do Was, a Wy pytacie "skąd macie mój numer?" On musi odpowiedzieć, że został wylosowany, wygenerowany losowo itd. każdy zdaje sobie sprawę, że baza jest wykupiona i tutaj rodzi się właśnie moje pytanie.
Czy skoro ankieter zdaje sobie sprawę z tego, że kłamie, czy to jest grzech? Jeśli to tak, czy to jest grzech ciężki? W końcu to jest jego praca, jeśli powie inaczej, to go zwolnią.

Dominik

Re: Call Center, a grzech

Post autor: Dominik » 2019-01-07, 09:36

Można by to pytanie rozciągnąć na inne wykonywane prace. Idziemy do sklepu i pytamy, "a którą poleci pani kiełbaskę?". Na stanie będzie gorsza, której mało kto chce, i lepsza. Którą dostaniemy?
,,, albo praca w klinice in vitro, nawet jak nie kłamiemy w niej,, czy będzie to grzech?

Co do numeru telefonu, szkodliwość w sumie zerowa, dla mnie grzechu ciężkiego tutaj nie ma,,, ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Call Center, a grzech

Post autor: Andej » 2019-01-07, 10:44

Od rzemyczka, do koniczka. Najpierw małe, niewinne kłamstewko ... a kiedyś, może znacznie później, krzywoprzysięstwo.

A jeśli chodzi o teleankieterów, to RODO. I spoko.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Call Center, a grzech

Post autor: Dezerter » 2019-01-08, 20:12

Materia tu decyduje - jeśli lekka jak u telemarketerów, czy u rzeźnika to spoko
ale
w klinice aborcyjnej, szpitalu to kłamstwo decyduje o czyimś życiu więc - grzech ciężki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ