Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Eden

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Eden » 2019-02-13, 18:13

Witam :)
Opcji pomagania jest sporo w zaciszu domowym... Myślę raczej o datkach na szczytne cele; ostatnio podoba mi się to, co robią w tej Fundacji: https://fwjm.org/uwalnianie-rodzin/ >> to straszne, ale w Pakistanie działa niewolnictwo, ale można dołożyć się do darowania komuś wolności...

mondfa

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: mondfa » 2019-02-14, 10:40

W nawiązaniu do mojego wczorajszego postu mam pytanie do Administratorów - czy chcecie znaleźć się na plakatach i materiałach informacyjnych jako Patron Duchowy? :) zawsze to jakaś forma reklamy forum zchrystusem.pl. Możemy liczyć na Wasze wsparcie modlitewne i przy okazji innych użytkowników forum? :)

Dominik

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Dominik » 2019-02-14, 23:39

Ja jestem za. Podeślij plakaty, może też jakieś logo akcji, baner reklamowy. Po niedzieli może bym jakaś reklamę dał na forum w jakimś miejscu.

mondfa

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: mondfa » 2019-02-15, 00:32

OK. Jak tylko się zrobią to przekażę.

Magnolia

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Magnolia » 2019-06-30, 21:46




https://iotwock.info/artykul/interwency ... dek/195933

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny
ul. Batorego 44,
05-400 Otwock,
tel/fax: (0 22) 779 48 38,
[email protected]

adopcja.org.pl
Ostatnio zmieniony 2019-06-30, 21:52 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Viridiana » 2019-07-01, 10:56

Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Magnolia » 2019-12-29, 16:07

24 ODSŁONA NIEDZIELNEJ ZUPY W PARKU

MIMO DESZCZU JEST ATMOSFERA

Dzięki zaprzyjaźnionym ludziom udało się wznowić niedzielne zupy na okres zimy.
Już 24 niedzielę spotykamy się z naszymi Bezdomnymi Przyjaciółmi na niedzielnej zupie w altanie. Wykorzystujemy ten czas na budowanie relacji z naszymi przyjaciółmi. Atmosfera jest naprawdę rodzinna. Modlimy się wspólnie, dzielimy się Ewangelią, rozmawiamy i tworzymy niezwykły klimat.
Wolontariusze z uśmiechem pełnym miłości towarzyszą osobom ubogim i dodają im odrobinę nadziei.
Chwała Panu za ten czas!

Przypominamy, że można nas wspierać u naszych partnerów: (Radom)
BAR U GRUBEGO na ul. Traugutta 2/4 oraz na ul. Wałowej 3a - ZUPA DLA UBOGIEGO 3 zł. 🍜🍲🥣
CHIŃSKIE JADŁO na ul. Sienkiewicza 3 - OBIAD DLA UBOGIEGO 10 zł. 🥡🥡🥡
LA SPEZIA na ul. Sandomierskiej 1 - OBIAD DLA UBOGIEGO 12 zł. 🍱🍕🍽
LA MELISA na ul. Mieszka I 22A - OBIAD DLA UBOGIEGO 13 zł. 🍱🍕🍽

W kilku aptekach z naszym logiem PB można kupić dla nas także opatrunki dla bezdomnych. Będziemy odbierać je i opatrywać rany naszych przyjaciół.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nasze akcje to może przesłać jakieś drobne środki na konto:
Parafia św. Brata Alberta w Radomiu
79160014621022380810000002
z dopiskiem:
- Przyjaciele Bezdomnych - ZUPA / OBIAD / OPATRUNKI / WSPIERAM


https://www.facebook.com/ksDanielBlog/? ... 4tuIiwuWgc

Eden

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Eden » 2019-12-30, 07:13

Dominik pisze: 2019-02-04, 09:05 Można np. pomóc komuś w zrobieniu grafiki do pozyskiwania 1% podatku. Udostępnić taką wiadomość po znajomych.
Wymyślić dobre hasło na zbiórkę,,, np zamiast oklepanego hasło zbieram na wózek, to dać zbieram na cztery nogi....
Potrzebujesz mieć grafikę?
Jestem chyba w stanie ją zrobić :-?

A co do głównego tematu, to pomaganie może być np. poprzez tę platformę pomocową: https://www.siepomaga.pl

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Andej » 2019-12-30, 09:18

Magnolia pisze: 2019-06-30, 21:46 ... Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny ...
Tam w wigilię zjawił się anonimowy "Mikołaj" (w każdym razie siwy i z brodą) i przywiózł dzieciom prezenty ufundowane przez jego córkę i jej chłopaka znanego (podobno) rapera. Łzy same spływały mu z oczy, gdy pozwolono mu na wejście. W każdym łóżeczku widział małego Jezuska. Wigilijne skojarzenia.
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 09:18 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Dominik » 2019-12-30, 09:31

Grafikę jestem wstanie zrobić, dzięki.
Chyba że umiesz jakieś fotomontaże robić, ale to też trzeba by mieć pomysł co się chce uzyskać.
Eden pisze: 2019-12-30, 07:13 A co do głównego tematu, to pomaganie może być np. poprzez tę platformę pomocową: https://www.siepomaga.pl
Poruszyłeś ciekawy problem.
Czy ktoś z Was wchodzi na tego typu strony i szuka komu pomóc? Czy po prostu pomagacie TYLKO przez takie strony jak widzicie apel o konkretną pomoc np. na fejsie?
Do czego zmierzam. Na zrzutka.pl by zrzutka była wyświetlana na wykazie z innymi zrzutkami trzeba zapłacić, jak się tego nie zrobi to się na nią nie trafi wchodząc na zrzutka.pl, trzeba mieć po prostu bezpośredni link do niej. Z dwa lata temu zapłaciłem z 20zł by moja zrzutka była widoczna, efekt był zerowy.

Eden

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Eden » 2019-12-30, 09:40

Dominik pisze: 2019-12-30, 09:31 Grafikę jestem wstanie zrobić, dzięki.
Chyba że umiesz jakieś fotomontaże robić, ale to też trzeba by mieć pomysł co się chce uzyskać.
Fotomontaż? Zależy co i jak? Umiem na zdjęciu coś dodać, czy zasłonić, ale nie wiem co by i jak Cię interesowało; myślę, że dasz radę nie gorzej ode mnie :)
Dominik pisze: 2019-12-30, 09:31 Czy ktoś z Was wchodzi na tego typu strony i szuka komu pomóc? Czy po prostu pomagacie TYLKO przez takie strony jak widzicie apel o konkretną pomoc np. na fejsie?
Fejsbukowym zbiórkom nie daję wiary, więc nic nie przekazuję; za wyjątkiem znanej mi jednej Fundacji - znam nieco tych, co ją prowadzą, a Facebooka używają tylko, aby informować o rezultatach ich posługi.
Odnośnie podanej przeze mnie strony SiePomaga, to kiedyś byłem tam mocno zaangażowany; teraz inaczej działam, ale jak najbardziej polecenia godna jest ta strona i forma pomocy! (nie wymagają jakiegoś opłacania widoczności, o czym piszesz).

Dominik

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Dominik » 2019-12-30, 10:03

Mam na myśli np. dodanie miecza świetlnego do ręki w taki sposób by jeszcze dodać cienie i światło na twarzy i innych rzeczach które ten miecz by powodował. Samo dodanie miecza, czy napisów jest w miarę proste.

O siepomaga.pl myślałem kiedyś by tam robić zrzutke na forum, ale tam tylko na leczenie itp się zbiera.

Magnolia

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Magnolia » 2019-12-30, 10:25

Dominiku, ale możesz tam zbierać na rehabilitację.

Eden

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Eden » 2019-12-30, 10:39

Dominik pisze: 2019-12-30, 10:03 Mam na myśli np. dodanie miecza świetlnego do ręki w taki sposób by jeszcze dodać cienie i światło na twarzy i innych rzeczach które ten miecz by powodował. Samo dodanie miecza, czy napisów jest w miarę proste.

O siepomaga.pl myślałem kiedyś by tam robić zrzutke na forum, ale tam tylko na leczenie itp się zbiera.
Nie, takich ozdobników mój program darmowy nie tworzy (cienie itp).

Jak najbardziej rehabilitacja na SiePomaga wchodzi w grę (zbiórka na nią)!

mazibi
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2020

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: mazibi » 2020-01-17, 14:13

Witam
Przygotowuję się do operacji kolana (rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego oraz szycie łękotki). Termin wykonania zabiegu w NFZ 14.12.2020r. w związku z tym zbieram pieniądze na wykonanie zabiegu prywatnie w klinice domlekarski w Szczecinie. Koszt zabiegu to 9500zł - w linku adres w którym dołączona również dokumentacja medyczna. Chciałbym wykonać zabieg jak najszybciej by móc w pełni cieszyć się z czasu spędzanego z dziećmi.
Pozdrawiam Mateusz

https://zrzutka.pl/tynzwh

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”