Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-12, 17:49

Jak pewnie większość z was wie, jutro rusza finał WOŚP, ale może nie wszyscy wiedzą, że z tej okazji Play znów organizuje live stream. Na stronie playdlawosp.pl oraz na kanale Play na YouTube odbędzie się 24-godzinny live stream z gwiazdami. Zasada jest prosta: im więcej osób obejrzy live, tym więcej pieniędzy wpłynie na konto WOŚP. W zeszłym roku udało się zebrać prawie 400 tysięcy złotych. Pomóżmy pobić rekord i jutro, punktualnie o 14, grajmy razem z orkiestrą. Dla Was to tylko trochę transferu internetu, dla ludzi, do których trafiają te pieniądze, szansa na życie. Z mojej strony to tylko przypomnienie, bo w takiej codziennej bieganinie zdarza się zapomnieć o takich rzeczach, które przechodzą gdzieś obok.
Jutro przed 14, zamieszczenie tutaj post przypominający o live, mam nadzieję, że jak najwięcej z Was zaobserwuje ten temat i włączy streama :-!

Magnolia

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Magnolia » 2019-02-03, 21:53

Hmmm, ciekawy temat: Jak pomagać nie wychodząc z domu?

Takie sposoby jak opisałaś ToTylkoJa, żeby oglądać transmisję, a ktoś za to wpłaca na konto - do mnie osobiście nie przemawiają. Bo uważam, że pomoc musi się wiązać z jakimś moim wysiłkiem. Tak mam.

Ale można też przekazać darowiznę na dobry cel, siedząc wygodnie przed komputerem (oczywiście najpierw trzeba zarobić te pieniądze przed przekazaniem jałmużny)
Pierwsze przyszły mi na myśl albertynki (były u nas w parafii z mocnym świadectwem miłosiernej pracy wśród biednych i ubogich) ze swoim mottem: być dobrym jak chleb oraz CZYŃCIE DOBRZE WSZYSTKIM, można przekazać darowiznę na adres:

Fundacja Po pierwsze CZŁOWIEK
ul. Woronicza 3b, 31-409 Kraków
PKO BP 59102029060000130203472065

.... Albo wesprzeć ich misje
Konto misyjne Zgromadzenia Sióstr Albertynek:
PKO BP I O/Kraków 92 1020 2892 0000 5902 0022 7181 – z dopiskiem „SYBERIA” albo z dopiskiem „MISJE”

.... wsparcie misji, finansowe albo duchowe.. http://misjesalezjanie.pl/wspieram/duch ... terialnie/
Wiecie, że misjonarze między sobą mówią, że jak nie masz wsparcia modlitewnego chociaż tysiąca osób to nie wyjeżdżaj... kiedy ostatnio modliłam się za misjonarzy?!

Jakie macie jeszcze pomysły?

Dominik

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Dominik » 2019-02-04, 09:05

Można np. pomóc komuś w zrobieniu grafiki do pozyskiwania 1% podatku. Udostępnić taką wiadomość po znajomych.
Wymyślić dobre hasło na zbiórkę,,, np zamiast oklepanego hasło zbieram na wózek, to dać zbieram na cztery nogi....

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-12, 17:06

@Magnolia
Nie rozumiem. Jeśli obejrzę taką transmisję*, nie uważasz tego za wartościową pomoc?

*Np. zdupy (kanał na YouTube) co jakiś czas wypuszcza odcinki z serii MDMR (Miniaturki Dały Mi Raka), z którego cały dochód przeznaczany jest na fundację, która pomaga osobom chorym na nowotwory. Ostatni odcinek to 2000 zł.

Magnolia

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Magnolia » 2019-02-12, 17:18

Napisałam, że mnie takie sposoby nie przekonują... nie wymagają wysiłku z mojej strony... w każdej chwili to moge włączyć i pójść się kąpać, nawet nie słuchając niby kasa pójdzie... ale czy zrobiłam coś dobrego? nie miałabym takiego poczucia. To tylko moja opinia, Ty oczywiście możesz uważać inaczej.

Nowy pomysł na pomaganie w domu:
Jesli jest się w czymś dobrym, choćby w czytaniu książek, albo oglądaniu filmów, to można prowadzić bloga z recenzjami, pomagać w wyborze dobrej lektury, wartościowych filmów.
A jeśli ktoś jest naprawdę dobry z jakiegoś przedmiotu, to może nagrywać filmiki z tłumaczeniem np zadań matematycznych albo chemicznych.
A jeśli ktoś ma talenty artystyczne, to może motywować młodych twórców do bycia kreatywnym, wspierać kogoś konkretnego.
Jeśli ktoś jest bardzo cierpliwy to może poprzez maile, smsy, rozmowę tel towarzyszyć komuś, kto deklaruje że ma depresję, nie ma przyjaciół, a po prostu potrzebuje wsparcia i towarzystwa.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-12, 19:15

A ja myślę, że tak na co dzień musimy po prostu bardziej zauważać ludzi. Starszą panią, która nie może rozczytać rozkładu, pana któremu wysypały się zakupy albo debili, którzy chcą kupić psu kaganiec weterynaryjny.
No bo co to takiego dla ciebie, jak powiesz, o której przyjeżdża 102, pomożesz pozbierać zakupy, albo wytłumaczysz, że kaganiec weterynaryjny to nie jest dobry pomysł? A jak często tych ludzi nie widzimy.

Magnolia

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Magnolia » 2019-02-12, 22:02

ToTylkoJa oczywiście że dobrze mówisz, ale spójrz na tytuł wątku ;) wyzwanie tkwi w tym, żeby pomagać nawet kiedy nie wychodzimy z domu.
Kiedy wychodzimy z domu to zaczyna się morze perspektyw pomagania... ciągniemy w tym czy nowym wątku? :ymhug:

Dominik

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Dominik » 2019-02-12, 22:59

Może robienie audioksiążek. Grupa kilku osób, każdy poświęca 20min dziennie i powstaje fajny projekt.

Co do oglądania filmów,,, na pewno nie powinno się po czymś takim odhaczyć z listy że zrobiło się coś dobrego, to zbyt proste.tez mnie to nie przekonuje,,, od jednego wyświetlenia nawet 1gr zazwyczaj nie ma. Więcej zapłacimy za prąd oglądając film.

mondfa

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: mondfa » 2019-02-12, 23:08

A jak to jest z punktu widzenia prawnego Dominik? Można zrobić z każdej książki audiobooka?
Orientujesz sie? Bo ja chciałam zrobić coś takiego z książką Ukryte Tajemnice Różańca księdza Twardowskiego i nie wiem czy można.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-13, 06:36

Nie można, musisz wykupić najpierw prawa autorskie, lub zdobyć pozwolenie autora. Każde dzieło ma takie prawa autorskie i nawet jeśli autor udostępnia je za darmo, możesz je tylko przeczytać (obejrzeć itd), ale nie masz prawa rozporządzać prawami.

Dominik

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Dominik » 2019-02-13, 10:32

Jeśli autor znany to po 70 latach od jego śmierci można robić co się chce z jego twórczością. Jeśli autor nieznany to chyba po 110 latach od publikacji tekstu.

Myślę że stosowne zezwolenia można uzyskać wcześniej, zwłaszcza jak to będzie darmowy audiobook.
Najlepiej mieć je na piśmie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-13, 11:19

Rzeczywiście, Dominik ma rację, totalnie mi to wypadło z głowy. Wychodzi na to, że z utworem nie można zrobić nic. Tak, jak mówił Dominik, prawa autorskie wygasają po upływie 70 lat od śmierci. Jeśli Twardowski zmarł w 2006, prawo autorskie będzie chroniło jego dzieła do 2076 r. Chociaż tutaj już lepiej jakbyś przejrzała ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ona była z 1994 chyba, ale mogę się mylić), bo z tego co widzę, została opublikowana po jego śmierci, a do tego może być już jakiś przepis szczególny. Ja się nie zagłębiałem w temat, ale ta ustawa dostarczy Ci wszystkich informacji. Ale ważne, żebyś wzięła egzemplarz po wszystkich nowelizacjach, uchyleniach itd.

mondfa

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: mondfa » 2019-02-13, 11:39

Fajnie się składa, bo zabrałam się za organizacje warsztatów wokalnych i trochę nam kasy brakuje :))

Jeżeli ktoś zechce nas wesprzeć będziemy bardzo zobowiązani.

Kto śpiewa dwa razy się modli :D
Ludzie nauczcie się tańczyć, bo Anioły w Niebie nie będą wiedziały co z Wami robić \:D/ -
św. Augustyn [/i]

Oto informacje:

Chcielibyśmy poprosić Państwa o wsparcie finansowe szlachetnej inicjatywy - potrzebujemy kwotę 2 800 zł na warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, Policji, Straży, Urzędników, Lekarzy, Pielęgniarek, Weterynarzy, Sprzątaczek, Bezrobotnych, a nawet Kierowników, Dyrektorów i Prezesów :), osób, które na codzień nie czują potrzeby ruszenia się z domu, bo ich życie straciło sens lub są zmęczeni trwającą zimą, albo tych, którzy chcą podzielić się z innymi swoją radością, dla tych, którzy potrafią i nie potrafią śpiewać i przede wszystkim dla tych, którzy kochają śpiewać. a najbliżsi im na to nie pozwalają :) oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych nie ujętych powyżej (!) :)

Warsztaty będzie prowadził nie kto inny, a najlepszy z najlepszych - Piotr Pawlicki !!!

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z działalnością Piotra zapraszamy do poniższych linków:





Będąc pod ogromnym wrażeniem pracy Piotra z dziećmi na warsztatach podczas Festiwalu Gospel w Gniewie i śledząc jego dotychczasową działalność, chcielibyśmy umożliwić mieszkańcom Skórcza i okolic, w tym nawet tych najdalszych krańców Polski, wzięcie udziału w tym niesamowitym wydarzeniu.

Warsztaty rozpoczną się 9 marca w sobotę o godzinie 10 w Zespole Szkół Publicznych w Skórczu, ul. Hallera 7A, a zakończą koncertem podczas Mszy Św. w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Skórczu o godzinie 11.

I to wszystko dzięki Waszemu nieocenionemu wsparciu!!! Pomyślcie tylko jakie mogą być tego owoce!!!

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tej inicjatywie!

Pieniądze można wpłacać na konto Rady Rodziców przy Zespole Szkół Publicznych w Skórczu.

Dane do przelewu:

Odbiorca: Rada Rodziców przy Zespole Szkół Publicznych w Skórczu
Adres: ul. Hallera 7A, 83-220 Skórcz
Nr konta: 56 8342 0009 0001 0197 2000 0001
Tytuł przelewu: Warsztaty wokalne


Na prawdę warto!!!

Z góry dziękujemy!!!

Wszyscy sponsorzy będą wyszczególnieni i docenieni na wszelkich materiałach informacyjnych i stronach internetowych!!!
Oraz zyskają ogromną wdzięczność wszystkich uczestników i organizatorów. :)

Do zobaczenia!!!

Magnolia

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: Magnolia » 2019-02-13, 12:19

Moniko uratowałaś mi dzisiejszy poranek... wstałam o 11:50 z wielkim poczuciem winy, że tak długo spałam ( jak kamień), a tu patrzę można to jeszcze naprawić nie wychodząc z piżamy i zrobić coś dobrego...
Dzięki Moniko za szansę :ymhug: \:D/ ;))

mondfa

Re: Jak pomagać, nie wychodząc z domu

Post autor: mondfa » 2019-02-13, 12:22

:x to zapraszamy Magnolia :D pośpiewamy razem :ymparty:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”