O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-01-28, 20:37

Żeby przekonać się jak jest naprawdę z o. Witko wybieram się na rekolekcje weekendowe do Torunia - kto ze mną?

Rekolekcje z ojcem Józefem Witko OFM

W dniach 8-10 lutego 2019 r. Katolickie Stowarzyszenie Ewangelizacyjne „Posłanie” zaprasza na rekolekcje charyzmatyczne: „Jabes – Moc modlitwy i błogosławieństwa”(Obyś mi skutecznie błogosławił).
Prowadzący: o. Józef Witko OFM.

MIEJSCE REKOLEKCJI:

Hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół nr 28, ul. Przy Skarpie 13, Toruń (MAPA)

ZAPISY: Z powodu RODO tylko przez formularz zgłoszeniowy, w razie pytań informacja pod nr tel. 724 088 753 (godz. 9-11)

Opłata rejestracyjna:
wariant 1: rekolekcje z posiłkami: 90 + 30(posiłki) = 120 zł/os
wariant 2: rekolekcje bez posiłków: 90 zł/os.

Z opłaty rejestracyjnej zwolnione są dzieci w wieku do lat 8 włącznie (jeśli jednak zamawiają Państwo dla nich posiłki, trzeba je opłacić). Wszystkie dzieci prosimy zgłaszać z podaniem ich wieku.

UWAGA: nie zapewniamy dodatkowej opieki nad dziećmi!

Kwotę należy wpłacić na konto:
PKO BP 45 1020 5011 0000 9202 0296 5747
nazwa odbiorcy: Katolickie Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Posłanie
adres odbiorcy: 87-100 Toruń, ul. Lecha 5-7

Prosimy, by jeden przelew dotyczył maksymalnie 5 osób.
W tytule wpłaty prosimy wpisywać TYLKO te informacje:
– imiona i nazwiska wszystkich osób, których dotyczy wpłata
– wariant (1-z posiłkami, 2-bez posiłków),
– „Rekolekcje z o. Witko”(np. „Marta Zielińska, 1. Rekolekcje z o. Witko”, „Anna i Piotr Ziółkowscy, 2. Rekolekcje z o. Witko” itp.).

W razie rezygnacji po 1 lutego 2019 r. wpłaty nie będą zwracane. Każdy staje się uczestnikiem rekolekcji po zapisaniu i zapłaceniu. Zostanie to potwierdzone mailowo lub telefonicznie. Liczy się kolejność wpłat, dlatego też prosimy o ich szybkie uzupełnienie po wykonaniu zgłoszenia. Brak wpłaty w ciągu 7 dni od otrzymania niniejszego maila spowoduje wykreślenie z listy uczestników rekolekcji. Osoby, które wpłacą na konto pieniądze, a nie są zapisane, nie będą mogły stać się uczestnikami rekolekcji. Rekolekcje mają charakter zamknięty i tylko zarejestrowani Uczestnicy mogą w nich uczestniczyć. Uczestnicy nie mogą odstępować swoich wejściówek osobom trzecim.

Posiłki:Istnieje możliwość zamówienia posiłków (wariant I opłaty). Komplet posiłków (sobota: obiad i kolacja, niedziela: obiad). Menu jest stałe nie ma możliwości wyboru dań, ani specjalnych diet. Zachęcamy do zamawiania posiłków na czas rekolekcji ze względu na niewysoką cenę i dość krótkie przerwy w programie. Wpłaty za posiłki przyjmujemy do 1 lutego. Posiłki będą dostarczane na miejsce, więc ułatwi to udział w rekolekcjach.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-02-08, 23:11

Jak obiecałem tak zrobiłem - jestem po pierwszym dniu rekolekcji. :)
Ocena o. Witko :
Skromny, normalny, cichy i spokojny franciszkanin, zero pychy, charyzmatyzmu, czy parcia na cudowność, nadzwyczajne charyzmaty i takie tam. Podszedłem na przerwie, bo czegoś nie zrozumiałem o Maryi - a nie chciało mi się wierzyć, że on tak błędnie rozumie Słowo. Wysłuchał i powiedział, na prawdę tak powiedziałem? , no tak nie dopowiedziałem, oczywiście, że to nie ta sama Maria, miałem dodać i wyjaśnił....
- Ok odpowiedziałem, teraz to rozumiem i pełna zgoda
- muszę dopowiedzieć, by inni nie byli w błędzie.
Gwiazda charyzmatyczna by tak się nie zachowała ;)
ale człowiek napełniony Duchem Świętym tak.
Był różaniec, była Eucharystia, była Adoracja Najświętszego sakramentu - na kolanach 1000 osób, w tym Witko cały czas.
Była wreszcie zdrowa nauka katolicka bez New Age, bez magii, bez ezoteryzmu itp - byłem wyczulony i wsłuchiwałem się, szukając zagrożeń duchowych - na dzień dzisiejszy zaświadczam BRAK :!:
Było zaskakująco wiele o cierpieniu, krzyżu i przyjmowaniu tego jako znaku obecności Bożej - odwrotność ewangelii sukcesu.

Pomodliłem się o nasze forum, oddałem/powierzyłem je jeszcze raz Jezusowi jako Administratorowi naczelnemu, ofiarowałem swoją służbę, poprosiłem o błogosławieństwo dla wszystkich forumowiczów, o wysłuchanie modlitw i próśb zanoszonych na naszym forum, o Łaskę wiary dla niewierzących i o prostowanie ścieżek, tych co zeszli na manowce.

idę spać, bo jutro zaczynamy różańcem o 8.30
Niech Bóg da wam w duchu
szalom
Ostatnio zmieniony 2019-02-08, 23:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-09, 00:04

Problemem jest to co powiedział niewłaściwie, a nie to co robi właściwie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-02-09, 07:30

Sam widzisz, że na razie nie ma problemu. Jeśli go o coś spytać - to proszę bardzo , jestem do dyspozycji - ja mam zastrzeżenie tylko do chusteczek... ale płakał w nie, ani przez nie nie będę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2019-02-09, 09:58

No ciekawe. napisz koncowe refleksje, prosze.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-09, 18:11

Nie bardzo rozumiem: jak się ma to, że na tych konkretnych rekolekcjach, na których jesteś, o. Witko nie głosi czegoś tam absurdalnego do zlikwidowania faktu, że na innych głosił coś absurdalnego?

konik

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2019-02-09, 19:35

Wydaje mi sie, ze o.Witko nabiera doswiadczenia w publicznym wystepowaniu ... i obecnie po prostu precyzyjniej okresla w swoim nauczaniu prawdziwe skladowe wiary chrzescijanskiej ( katolickiej ). Na poczatku zas nie do konca sam potrafil swoja mysl na tyle wylozyc, aby byla dokladna.
No, i jakiws elementy wlasnych fascynacji tutaj dochodzic moga. Ja ( po wysluchaniu wielu konferencji w necie ) nie doszukiwalbym sie zlej woli ... najwyzej niezrecznosci, lapsusy czy niedopowiedzenia podlane entuzjazmem bazujacym na czasem kontrowersyjnych naukach czy zachowaniach.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-09, 22:18

Przecież o.Witko to nie jest jakiś nowicjusz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-02-09, 23:23

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-09, 18:11 Nie bardzo rozumiem: jak się ma to, że na tych konkretnych rekolekcjach, na których jesteś, o. Witko nie głosi czegoś tam absurdalnego do zlikwidowania faktu, że na innych głosił coś absurdalnego?
Napisanie czegoś takiego przed moją pełną relacją odbieram i mam nadzieją, że nie tylko ja :!: jako twoje stwierdzenie:
cokolwiek byś nie napisał i jakkolwiek by Witko Rzeczywiście i prawdziwie :!: nie nauczał (a nie na zmanipulowanym filmiku opartym o zdaniach wyrwanych z kontekstu) to i tak JA Marek wiem lepiej :(
zasmucasz mnie czasem Marku :(
Odechciało mi się pisać relacje ....
dobranoc.

Ps
Ty nigdy w życiu nie robiłeś nic absurdalnego?
... a kto modlił się w językach, ... o przepraszam ... blablał bez sensu i co gorsza nazywał to Charyzmatem Nadzwyczajnym od Ducha Świętego?
Może ja ?
tego faktu też "nie zlikwidujesz"
więc nie przygaduj kotle garnkowi [-x
Ostatnio zmieniony 2019-02-09, 23:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-09, 23:34

Dezerterze,
jesli ktoś mówi na pewnych rekolekcjach, iż "Księżyc jest zbudowany z zielonego sera", to choćby potem Dezerter pojechał na rekolekcje i zapewniał (zgodnie z prawdą), że przez cały czas ten ktoś mówił jedynie słuszne rzeczy, to nie zmienia faktu, że na tych poprzednich rekolekcjach ten ktoś twierdził, że Księżyc jest z sera.

Mówienie o czym innym na innych rekolekcjach ani trochę nie zmienia tego, co się mówiło na innych rekolekcjach.

Czy teraz to jasne?

A, nawiasem mówiąc: znając Twoje wypowiedzi nie ufam Twojej ocenie. Niestety, masz za normalne wiele nienormalnych rzeczy.
Zresztą te wypowiedzi "serowo-księżycowe" o.Witko są dostępne na youtubie - i nie tylko w filmie, który masz (nie wiem na jakij podstawie) za "zmanipulowany" ale jego kazania wystawione przez zachwyconych fanów i za Jego zgodą.
Ty nigdy w życiu nie robiłeś nic absurdalnego?
... a kto modlił się w językach, ... o przepraszam ... blablał bez sensu i co gorsza nazywał to Charyzmatem Nadzwyczajnym od Ducha Świętego?
Może ja ?
tego faktu też "nie zlikwidujesz"
Marna manipulacja.
Po pierwsze, ja się - w przeciwieństwie do o,Witko - z tego wycofałem.
Po drugie, to tacy jak o.Witko mnie wówczas zwiedli - i dlatego tym bardziej dziś będe o tym zwiedzeniu mówił, a nie "siedział cicho, bo też byłem zwiedziony" - podobne żądanie jest absurdalne.

To tak jakbyś katolikowi nawróconemu z - powiedzmy Świadków Jehowy - zarzucał iż krytykuje nauczanie tej sekty (bo "Ty też tam byłeś").
Zupełnie Ci się Chłopie pomieszało co jest ważne i czego nalezy bronić.
Ostatnio zmieniony 2019-02-09, 23:38 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-02-09, 23:45

Bronię kapłana Kościoła Katolickiego, sanowanego członka szanowanego zakonu Franciszkanów, który ma pełne poparcie i akceptacje swojego biskupa i swojego Generała zakonu
i nie wiem komu i co się pomieszało .... i kto występuje jako prywatna osoba z prywatna opinią przeciw Kościołowi.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-10, 00:41

Mało merytoryczne.
Ostatnio zmieniony 2019-02-10, 00:42 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2019-02-10, 11:30

Prosze Was o zaprzestanie tego klimatu dyskusji.
Drogi Marku ... zakladanie z gory i osadzanie z gory tez nie licuje z dzieckiem Bozym. Daj dojsc dezerterowi do slowa.
Drogi Dezerterze ... napisz, co tam bylo, podziel sie ... i jesli beda podstawy do jakichs zarzutow, to podyskutujemy. jesli bedzie wszystlo w porzadku ... to tylko uprzedzenia moga powodowac nakrecanie spirali osadzen.
Prosze obu Was o zimna i ozywcza kapiel. I o zyczliwosc i pogodne traktowanie drugiej strony.
Zdaje sobie sprawe, ze w ferworze dyskusji posuwamy sie nieraz do nieladnych chwytow. Sam tak NIESTETY CZYNIE.
Boze prowadz nas w swojej Prawdzie.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-10, 11:51

Niczego, Koniku nie osądzam "z góry". Słuchałem o. Witko i mówię o tym co słyszałem, jak mówił.
To, że na jakichś rekolekcjach nic (podobno) kontrowersyjnego nie powiedział ani trochę nie zmienia tamtych nauczań.

To tak jakby sfotografował mnie fotoradar w sobotę, a ja przyniósłbym nagranie z niedzieli na którym jadę zgodnie z przepisami i twierdził, że nie mogą mi dac mandatu za sobotę, bo niedziela udowodniła że jeżdżę poprawnie ;)

I jeszcze jedno: tu w ogóle nie chodzi o o.Witko - tylko o to, co głosi.
Ostatnio zmieniony 2019-02-10, 12:27 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: O. Józef Witko - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2019-02-10, 13:09

Ok. ALE SPROBUJMY SPOJRZEC NA CALY PROBLEM ZYCZLIWIE, BEZ UPRZEDNIEGO SCINANIA GLOW.
W ten sposob, taka mam nadzieje uda nam sie odrzcii nasze wlasne slabosci ( uprzedzemia, zniechecenia, zranienia)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”