Dlaczego Bog DOBRY nie uzdrawia?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Bog DOBRY nie uzdrawia?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-31, 20:36

Sama widzisz ToTylkoJa - 16 minut może wystarczyłoby na przeczytanie - ale na pewno nie na przeczytanie ze zrozumieniem - tak skomplikowanego tekstu. A jednak już mamy diagnozę Kalarta- "nie odpowiada na pytanie".
Trudno.

Kalart

Re: Dlaczego Bog DOBRY nie uzdrawia?

Post autor: Kalart » 2019-01-31, 20:36

Marek - kwestia jest taka, że nie pierwszy raz widzę ten tekst. Miałem okazję się z nim zapoznać. O tym nie pomyślałeś, prawda?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dlaczego Bog DOBRY nie uzdrawia?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-31, 20:37

Czyli ktoś kiedyś zrobił coś i to teraz wpłynęło na całą ludzkość, czyli podstawa pytania pozostaje ta sama.
Pytanie brzmiało, dlaczego dziedziczymy grzech pierworodny.
Dziecko ponosi konsekwencje nieodpowiedzialnej matki że względu na biologię.
Czyli my dziedziczymy skłonność do grzechu że względu na Boga?

No a jeśli miesiączka nie jest karą, to nie wiem czym jest.


I dopisek. Może to że złodziejem nie jest najlepszym porównaniem, bo złodziej często zdaje sobie sprawę, że robi źle, jednak nie widzi innego wyjścia. Tutaj należałoby jednak to wyjście mu pokazać.
Adekwatnie do tego, że kiedyś utknęłam za szafą. (Miałam w delikatnym poważaniu swoje położenie, więc zaczęłam oglądać bajkę). Mama skapnela się, że za długo się nie rozbijałam po domu, więc weszła do pokoju i zapytała mnie, czy wiem, że mogę po prostu się wycofać, zamiast próbować się obrócić. Rozwiązanie było dosyć proste, ale sama na nie nie wpadłam.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Bog DOBRY nie uzdrawia?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-31, 20:41

ToTylkoJa pisze: 2019-01-31, 20:37 Czyli ktoś kiedyś zrobił coś i to teraz wpłynęło na całą ludzkość, czyli podstawa pytania pozostaje ta sama.
Pytanie brzmiało, dlaczego dziedziczymy grzech pierworodny.
Dziecko ponosi konsekwencje nieodpowiedzialnej matki że względu na biologię.
Czyli my dziedziczymy skłonność do grzechu że względu na Boga?
Nie. Ze względu na pochodzenie. I wspólnotę ludzkości.
No a jeśli miesiączka nie jest karą, to nie wiem czym jest.
Skutkiem. Tak jak zatarcie samochodu z powodu nie wlewania oleju.

I dopisek. Może to że złodziejem nie jest najlepszym porównaniem, bo złodziej często zdaje sobie sprawę, że robi źle, jednak nie widzi innego wyjścia. Tutaj należałoby jednak to wyjście mu pokazać.
Adekwatnie do tego, że kiedyś utknęłam za szafą. (Miałam w delikatnym poważaniu swoje położenie, więc zaczęłam oglądać bajkę). Mama skapnela się, że za długo się nie rozbijałam po domu, więc weszła do pokoju i zapytała mnie, czy wiem, że mogę po prostu się wycofać, zamiast próbować się obrócić. Rozwiązanie było dosyć proste, ale sama na nie nie wpadłam.
ROzwiązanie jest przecież dostępne.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dlaczego Bog DOBRY nie uzdrawia?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-31, 20:49

Mogłam też napisac, że dziecko dziedziczy po matce, bo kod genetyczny i słowa, których nie potrafię napisać. Ale to wszystko składa się na biologię, do której wypowiedź ograniczyłam.


Kolejny punkt to było tylko takie mrugnięcie.


Ale rozwiązanie w przypadku utknięcia za szafą też było dostępne dla każdego człowieka, który ma więcej, niż 40 punktów IQ, mimo wszystko zobaczyłam rozwiązanie dopiero, jak ktoś rzucił mi nim w twarz, chociaż dłuższą chwilę się glowilam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”