Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Post autor: Fedorowicz » 2019-04-04, 16:34

Marek_Piotrowski pisze: 2019-04-04, 13:28 Zatem śmiało: cytat z mojej wypowiedzi, cytat z NT i gdzie jest rozbieżność.
Dobrze.

1)Cytat z Twojej wypowiedzi: "Czy Biblia się myli? W żadnym wypadku. Biblia nie zawiera błędów." http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne/

2) Cytaty z NT:

Dz.Ap. 1,18-19:
„Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności. Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy, tak że nazwano ową rolę w ich języku Hakeldamach, to znaczy: Pole Krwi.”
Mt 27,6-8:
„Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem
poszedł i powiesił się. Arcykapłani zaś wzięli srebrniki i orzekli: Nie wolno kłaść ich do skarbca świątyni, bo są zapłatą za krew. Po odbyciu narady kupili za nie Pole Garncarza, na grzebanie cudzoziemców. Dlatego pole to aż po dziś dzień nosi nazwę Pole
Krwi."

3)"I gdzie jest rozbieżność ?"

Rozbieżności polegają na tym, że albo ziemię nabył Judasz , albo arcykapłani.
Albo Judasz powiesił się, albo rzucił się z jakiegoś wysokiego miejsca.

Są to wypowiedzi wykluczające się, wzajemnie sprzeczne. Według praw logiki dwa zdania sprzeczne nie mogą być jednocześnie prawdziwe. Albo prawdziwe jest zdanie pierwsze, a drugie fałszywe, albo prawdziwe jest zdanie drugie a pierwsze fałszywe. Twoja wypowiedź, że Biblia nie zawiera błędów jest niezgodna z samą Biblią. Zawiera bowiem wiele błędów, ponieważ spisali ją omylni i niedoskonali ludzie przed tysiącami lat. Pozdrawiam w Chrystusie ! :)
Ostatnio zmieniony 2019-04-04, 16:46 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-04, 16:59

Fedorowicz, nie udawaj niekumatego. Napisałeś że jest rozbieżność pomiędzy moją wypowiedzią a tekstem Nowego Testamentu.
A tu mi serwujesz rozbieżności w Biblii (które zresztą opisałem, podobnie jak sens w jakim napisalem iż Biblia nie zawiera błędów - i gdybyś przeczytał CAŁY artykuł - a nie tylko tytuł - to byś o tym wiedział).

Zatem czekam na rozbieżność pomiedzy tekstem Biblii i moim - a nie pomiędzy tym co TY wywnioskowałeś z tekstu Biblii i czego TY nie zrozumiałeś (względnie - nie doczytałeś) z mojego tekstu.
Ostatnio zmieniony 2019-04-04, 17:00 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Post autor: Fedorowicz » 2019-04-05, 04:35

Marek_Piotrowski pisze: 2019-04-04, 16:59 Fedorowicz, nie udawaj niekumatego. Napisałeś że jest rozbieżność pomiędzy moją wypowiedzią a tekstem Nowego Testamentu.
A tu mi serwujesz rozbieżności w Biblii (które zresztą opisałem, podobnie jak sens w jakim napisalem iż Biblia nie zawiera błędów - i gdybyś przeczytał CAŁY artykuł - a nie tylko tytuł - to byś o tym wiedział).
Wybacz, przeczytałem cały artykuł i zapoznałem się z Twoją myślą przewodnią, którą częściowo podzielam. Jesteś jako Marek Piotrowski autorem tych publikacji. Ale błędy w Biblii istnieją i nie da się temu zaprzeczyć. Proponuję wrócić do tematu rozbieżności w tłumaczeniach
Biblii i podać np. różnice pomiędzy tłumaczeniami judaizmu a chrześcijańskimi. Szczęść Boże ! :)
Ostatnio zmieniony 2019-04-05, 04:37 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”