Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
mondfa

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: mondfa » 2018-06-22, 22:21

Odważna teza.
Czym podeprzesz?
Ostatnio zmieniony 2018-06-22, 22:21 przez mondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: wędrowiec » 2018-06-23, 08:14

Ojciec Daniel wraz ze wspólnotą MIMJ pięknie wpisują dobre karty w Odnowę Kościoła w Duchu Świętym.
Biskup Depo nie nadał im żadnych zakazów, a jedynie prosił, by na Górce Przeprośnej, która należy do diecezji, pojawiali się mieszkańcy diecezji, by uszanować ograniczenia tego miejsca.
Pustelnia w Czatachowej jest jeszcze mniejsza, jednak ludzie całymi tysiącami przyjeżdżają tam, by stojąc na powietrzu uczestniczyć w nabożeństwach Ojca Daniela i modlić się wraz z nim i ze wspólnotą.
Tak działa Duch Święty.

mondfa

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: mondfa » 2018-06-23, 10:07

Ten argument nie ma żadnej mocy. To ze skupia się dużo osób wobec czegoś nie oznacza NIC.
Pytałam bardziej skąd pewność, że wszystkie charyzmaty i dary uzdrowień pochodzą od Boga. Szatan też ma spory wachlarz możliwości.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-23, 11:12

wędrowiec pisze: 2018-06-22, 22:05 Charyzmatów i uzdrowienia boją się ludzie opętani.
Raczej sakramentów. Szczególnie Eucharystii.
Natomiast fałszywe charyzmaty sa bardzo częste przy opętaniach (np. mówienie językami dużo bardziej realne niż "charyzmatyczne blablanie" jest charakterystyczne dla opętań).
Jest też cały wachlarz (chyba najczęstszy przypadek) charyzmatów ani z Nieba, ani z piekła - po prostu ludzkich wymysłów (patrz to, co przytaczałem o "darze języków" Parhama, które to zdarzenie jest "założycielskie" dla całego ruchu charyzmatycznego historia-chrzescijanstwa-postacie-wydar ... ml#p167930 ).

Trudno powiedzieć jak jest z o.Danielem - powyższe nie musi odnosić się do Jego posługi. Choć przyznam, że jestem sceptyczny.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Dezerter » 2018-06-23, 17:18

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-23, 11:12
wędrowiec pisze: 2018-06-22, 22:05 Charyzmatów i uzdrowienia boją się ludzie opętani.
Raczej sakramentów. Szczególnie Eucharystii.
Natomiast fałszywe charyzmaty sa bardzo częste przy opętaniach (np. mówienie językami dużo bardziej realne niż "charyzmatyczne blablanie" jest charakterystyczne dla opętań).
Jest też cały wachlarz (chyba najczęstszy przypadek) charyzmatów ani z Nieba, ani z piekła - po prostu ludzkich wymysłów (patrz to, co przytaczałem o "darze języków" Parhama, które to zdarzenie jest "założycielskie" dla całego ruchu charyzmatycznego historia-chrzescijanstwa-postacie-wydar ... ml#p167930 ).

Trudno powiedzieć jak jest z o.Danielem - powyższe nie musi odnosić się do Jego posługi. Choć przyznam, że jestem sceptyczny.
Natomiast fałszywe charyzmaty sa bardzo częste przy opętaniach (np. mówienie językami dużo bardziej realne niż "charyzmatyczne blablanie" jest charakterystyczne dla opętań).
- Z tym to Marku mocno przesadziłeś - albo cię źle rozumiem, albo uważasz tysiące księży katolickich modlących się językami/w językach nieistniejących za opętanych :-o :-s X(
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 17:18 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Magnolia » 2018-06-23, 20:40

Dezerter pisze: 2018-06-23, 17:18
- Z tym to Marku mocno przesadziłeś - albo cię źle rozumiem, albo uważasz tysiące księży katolickich modlących się językami/w językach nieistniejących za opętanych :-o :-s X(
Wypowiedź Marka jest dość wyważona, chyba jednak Dez jej nie zrozumiałeś.
Marek nie mówi tego, co Ty wywnioskowałeś.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-23, 22:15

Dziwne, że Magnolia mnie zrozumiała, a Ty Dezerterze nie.
Czyżby to było zaraźliwe?

Mówiłem przecież, że przy opętaniach "mówienie językami" jest znacznie podobniejsze do prawdziwego daru języków od mamrotania nieartykułowanych wyrazów przez "charyzmatyków" - bowiem opętani mówią prawdziwymi językami (czego się ani razu nie udało udowodnić w przypadku charyzmatyków).
Moim zdaniem wniosek jest taki, że szatan ("małpa Pana Boga") podrabia przy opętaniach charyzmat. Zaś mamrotanie to po prostu przesąd, raczej nie pochodzący od szatana.
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 22:18 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Dezerter » 2018-06-23, 22:32

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-23, 22:15 Dziwne, że Magnolia mnie zrozumiała, a Ty Dezerterze nie.
Czyżby to było zaraźliwe?

Mówiłem przecież, że przy opętaniach "mówienie językami" jest znacznie podobniejsze do prawdziwego daru języków od mamrotania nieartykułowanych wyrazów przez "charyzmatyków" - bowiem opętani mówią prawdziwymi językami (czego się ani razu nie udało udowodnić w przypadku charyzmatyków).
Moim zdaniem wniosek jest taki, że szatan ("małpa Pana Boga") podrabia przy opętaniach charyzmat. Zaś mamrotanie to po prostu przesąd, raczej nie pochodzący od szatana.
Dziękuję Magnolio i Marku za wyjaśnienie- ciesze się, że to ja źle zrozumiałem (złośliwość Marku o zaraźliwości całkowicie niepotrzebna :) - czyżbyś siał niezgodę na forum?) - wole jednak jak 1000-ce księży katolickich posądzasz o "przesąd" i "mamrotanie" (nazywając tak ich żarliwą modlitwę) niż o "opętanie" ...
gdyby to napisał o księżach - jak O. Daniel, O. Szustak, biskup Ryś, czy szanowany bardzo przeze mnie ks, Marcin Modrzyński - ktoś inny - zostały zapewne posadzony o atakowanie Kościoła, plucie i takie tam ...
ale ponieważ to pisze Marek Piotrowski to :) :-bd
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 22:35 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-23, 22:37

Dlaczego "Kościoła"? Na szczęście stosunkowo niewielki odsetek księży nabrało się na "języki niezrozumiałe" tłumaczące fiasko z rzekomo posiadanym przez charyzmatyków "darem języków"... dlatego nie utożsamiaj tego z "Kościołem" bo to zupełnie nieuprawnione.
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 22:37 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: wędrowiec » 2018-06-23, 22:52

Czy możemy wrócić do tematu?
Problem z wykładniami głoszonymi tu na forum o różnych charyzmatykach wynika z tego, że analizuje się ewentualnie ich słowa, zamiast owoców działania.
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 22:55 przez wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Magnolia » 2018-06-23, 23:14

wędrowiec pisze: 2018-06-23, 08:14 Ojciec Daniel wraz ze wspólnotą MIMJ pięknie wpisują dobre karty w Odnowę Kościoła w Duchu Świętym.
Biskup Depo nie nadał im żadnych zakazów,
https://rzymski-katolik.blogspot.com/20 ... nosci.html
"nie posiada aprobaty biskupa" - dla mnie brzmi stanowczo i jasno.

Chyba nie można się zgodzić, że nie było zakazu od biskupa. To głównie biskup jest odpowiedzialny za rozeznawanie owoców i działaności swoich kapłanów.
Nie znaleźliśmy w internecie do tej pory żadnej informacji która by potwierdziła zdjęcie tego zakazu.
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 23:15 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: wędrowiec » 2018-06-24, 00:22

Dobrze poczytaliście. Skoro jesteście z diecezji płockiej, to macie tam nie jeździć, bo zadeptacie Górkę Przeprośną.

Magnolia

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Magnolia » 2018-06-24, 08:39

Tu nie chodzi o ekologię, czy ochronę przyrody Górki Przeprośnej. Zupełnie nie o tym mowa w zacytowanym zakazie.
Mowa jest o braku aprobaty biskupa na poczynania O. Daniela, drugi akapit to ostrzeżenie wiernych - zgodnie z misją biskupa by przestrzegać przed niebezpieczeństwami.

Zapewne sa tu jeszcze conajmniej dwa problemy z posłuszeństwem. Pierwszy problem to O. Daniel, który zapewne do tej pory nie jest posłuszny biskupowi, skoro zakaz nie jest odwołany (przypominam O. Pio i O. Dolindo, którzy pomimo fałszywych posądzeń byli posłuszni zakazom swoich przełożonych). Oraz problem posłuszeństwa wiernych, którzy także nie słuchają ostrzeżeń swoich pasterzy.

Jeśli to co się tam dzieje, jest dobre, to się obroni. Trzeba poczekać, choćby lata, ale to jest słuszne i rozważne.

wędrowiec

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: wędrowiec » 2018-06-24, 09:03

Magnolio,
przyjedź na Górkę Przeprośną i rozejrzyj się tam. Przyjedź poza spotkaniami z Ojcem Danielem, bo biskup, do którego to miejsce należy, prosił by skupiali sie tam tylko mieszkańcy naszej diecezji.
I wyobraź sobie to miejsce wypełnione przez tysiące wiernych. Zrozumiesz wtedy troskę biskupa.

Lektura starych ogłoszeń diecezji płockiej przeniesionych do prywatnego bloga jakiegoś zwolennika kościoła sprzed Soboru Watykańskiego II jest nie tylko nierozsądna, ona także świadczy - niestety - o czytelnikach.
Biskup Depo nie robił ze swoich zarządzeń porządkowych sensacji i nawet nie wiem, czy w oficjalnych ogłoszeniach diecezji częstochowskiej owo pismo pojawiło się. Znam pochodzące z czasu przed Wielkanocą 2017, pismo, bo po otrzymaniu opublikował je niezwłocznie ojciec Daniel i równocześnie odwołał wszystkie spotkania jakie były już wtedy zaplanowane na maj 2017. Ze stron MIMJ poznikały wówczas wszystkie ogłoszenia o planowanych spotkaniach. Wspólnota trwała na modlitwie, a Ojciec Daniel wraz z przedstawicielami wspólnoty odbywali rozmowy z biskupem.
Potem, około Wielkanocy, biskup Depo ogłosił zarządzenie wyjaśniające, że żadnego zakazu nie wprowadzał, że mogą odbyć się jak najbardziej zaplanowane na maj spotkania z Ojcem Danielem. Biskup prosił jedynie by na tych spotkaniach nie przybywały osoby spoza diecezji.

To pismo było chyba już opublikowane przez biskupa na stronie diecezji, ale pewności nie mam, nie pamiętam. Było wraz z pieczęciami biskupa opublikowane przez Wspólnotę MIMJ i z radością ogłoszone przez Ojca Daniela.

Z powrotem zaczęły odbywać się spotkania w Duchu Świętym tak w pustelni, jak na Górce Przeprośnej.
Trwają po dziś dzień, a biskup, który jest właścicielem Górki Przeprośnej nie dzwoni na policję by wyrzucić stamtąd ojca i pielgrzymów, przeciwnie, zapewnia by ojciec otrzymał klucze od kościoła.

Wrogowie Boga jakich nie brakuje w Kościele posyłają w świat różne ploty, by narobić zamieszania i wywołać niechęć lub nawet nienawiść wśród wiernych. Gorąco zalecam Ci Magnolio, byś opuściła towarzystwo osób, które uprawiają taki proceder i skupiła swe serce w Bogu.
Swój post napisałaś w pierwszej osobie liczby mnogiej, więc zrozumiałem, że Ci ktoś towarzyszy w tych rozważaniach zafałszowanych danych.

Na koniec przypomnę, że w sprawach diecezji należy zwracać się o wyjaśnienie do sekretariatu właściwej Kurii, a w sprawach ogólnych dotyczących Kościoła w Polsce zwracamy się do sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.
Czytanie pism lefebrystów, lub zgoła sedewakantystów, którzy - jedni i drudzy - uwielbiają udawać "Kościół Katolicki" jest niebezpieczne a może grozić utratą wiary.
Pozdrawiam z serca.

wędrowiec

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: wędrowiec » 2018-06-24, 09:22

Swego czasu, w ubiegłym roku, próbowałem zrobić rozeznanie, o co chodzi z tymi zakazami i zamieszaniem wokół wspólnoty.

Dowiedziałem się poprzez rozmowy prywatne, że kolegium biskupów polskich, swego czasu obradowało nad relacjami ze spotkań Ojca Daniela w Odnowie w Duchu Świętym, które są dostępne m.in. na Youtube i mimo wątpliwości niektórych z nich i długich dyskusji uznano, że Ojciec Daniel prowadzi ludzi do Boga i nie dopuszcza się odstępstw od postępowania właściwego dla członka Kościoła i duchownego.
Jedynym problemem jaki wówczas znaleziono, to fakt, ze wspólnota zawiązana przy Ojcu Danielu w Czatachowej nie ma zatwierdzonego statutu i wobec tego nie może występować jako wspólnota kościelna.

W reakcji na wynik pracy komisji biskup Depo wydał zarządzenie o którym pisałem wyżej, z którego Ojciec Daniel i wspólnota zrozumiały, że mają zaprzestać spotkań. Kilka tygodni później, w okresie po Wielkanocy 2017 biskup doprecyzował swoje stanowisko i wyjaśnił, że żadnego zakazu nie było i nie ma. Wspólnota, trwająca przez ten okres na modlitwie, powróciła do normalnej pracy nad przygotowywaniem spotkań Ojca Daniela z wiernymi.

Co do statutu wspólnoty: Przeczytajmy ze strony wspólnoty:
Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa jest wspólnotą ludzi wierzących, którzy w łonie Kościoła Katolickiego, pragną żyć pełnią Ewangelii Miłości, otwartymi na powiew ognia Ducha Świętego, aby tak jak Maryja, Matka Miłości i Miłosierdzia głosić Miłość i Miłosierdzie Jezusa, naszego Pana poprzez modlitwę, słowo i czyn, co jest szczególnym charyzmatem wspólnoty. Jesteśmy wspólnotą charyzmatyczną, posługujemy darami Ducha Świętego dla dobra Kościoła.

Wspólnota powstała 5.02.2010r. w Pustelni w Czatachowie, jako owoc spotkań modlitewnych.

Nasza Wspólnota podlega jurysdykcji Metropolity Częstochowskiego. W maju 2013 r złożyliśmy statuty do rozporządzenia do Kurii Metropolitalnej. Czekamy na decyzję w tej kwestii.
Ta informacja jest aktualna.
Arcybiskup Depo jest biskupem ordynariuszem w diecezji od roku 2012.

Tu więcej o wspólnocie:
http://mimj.pl/fundacja-milosc-i-milosierdzie-jezusa/

Statut, który tu był, zniknął. Jest to dowód, że trwają nad nim jakieś prace.
To chyba wszystko.

Marzyłbym o tym, by taki komplet prawdziwych informacji mógł się ukazać na naszym forum w sprawie umocowania niejakiego Marcina Zielińskiego, który jeździ po różnych diecezjach a nawet za granicę, głosi rzeczy bardzo kontrowersyjne i nie widać w internecie jego żadnych umocowań przez poszczególnych biskupów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”