Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Magnolia » 2018-01-29, 13:05

Jakub2 pisze: 2018-01-29, 12:40
Magnolia pisze: 2018-01-29, 12:20 Marku chyba jednak nie różnimy się za bardzo, bo mając świadomość, że właśnie złe duchy także działają na takich spotkaniach ostrzegałam Nocnego Ludzika przed kapłanem, który nie ma misji swojego biskupa.

Odnosiłam się głównie do myśli Jakuba, że to kapłan uzdrawia... bo uważam, że Jednak tylko Bóg ma taką moc.
Prosze cie nie przekrecaj tresci moich wypowiedzi.
Nigdzie nie pisalem ze to Kaplan uzdrawia, ani tez ze ktorys z wiernych.
Jakub2 pisze: 2018-01-29, 11:06 Chcialbym jeszcze dodac, ze rzadko wiadomo poprzez kogo faktycznie dzieja sie ewentualne uzdrowienia, bo wcale to nie musi byc Kaplan, a moze to byc ktokolwiek z wiernych i czesto nawet nie zdajacy sobie w pelni sprawy z tego daru.
Ja tak rozumiem to co tu napisałeś.

Magnolia

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Magnolia » 2018-01-29, 13:09

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-29, 12:51
A więc zgódźmy się: człowiek jest szafarzem Łaski, otrzymanej od Boga - ale jest też świadomym współpracownikiem Stwórcy, traktowanym przez Niego podmiotowo:
„ Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.” /J 15,15/
Przekazywanie Łaski odbywa się na mocy uprawnienia (delegowania władzy) przez Boga, nie zaś na mocy przedmiotowego wykorzystania (jak to było choćby z płaszczem kobiety cierpiącej na krwotok w Mt 9,20 nn).
Zresztą nie tylko Łaski - w podobny sposób w imieniu Boga rodzice przewodzą dzieciom, mężowie żonom, władcy poddanym. Oczywiście, „po bożemu” władza jest służbą, a nie przywilejem.
Podobnie my, gdy będziemy królować z Jezusem - będziemy mieć moc wykonawczą. (Inaczej w czym miałoby się przejawiać owo panowanie?)

Ale oczywiście dobrze jest pamiętać, że ta moc pochodzi od Boga, nie z nas.
Jak zwykle można na Ciebie liczyć Marku... słowo Szafarz najlepiej tu pasuje :)

Jakub2

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Jakub2 » 2018-01-29, 19:13

Magnolia pisze: 2018-01-29, 13:05
Jakub2 pisze: 2018-01-29, 12:40
Magnolia pisze: 2018-01-29, 12:20 Marku chyba jednak nie różnimy się za bardzo, bo mając świadomość, że właśnie złe duchy także działają na takich spotkaniach ostrzegałam Nocnego Ludzika przed kapłanem, który nie ma misji swojego biskupa.

Odnosiłam się głównie do myśli Jakuba, że to kapłan uzdrawia... bo uważam, że Jednak tylko Bóg ma taką moc.
Prosze cie nie przekrecaj tresci moich wypowiedzi.
Nigdzie nie pisalem ze to Kaplan uzdrawia, ani tez ze ktorys z wiernych.
Jakub2 pisze: 2018-01-29, 11:06 Chcialbym jeszcze dodac, ze rzadko wiadomo poprzez kogo faktycznie dzieja sie ewentualne uzdrowienia, bo wcale to nie musi byc Kaplan, a moze to byc ktokolwiek z wiernych i czesto nawet nie zdajacy sobie w pelni sprawy z tego daru.
Ja tak rozumiem to co tu napisałeś.
Wyraznie pisze ze "poprzez". Czyli ktokolwiek z ludzi by to nie byl, bedzie jedynie posrednikiem.

Magnolia

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Magnolia » 2018-01-29, 19:24

Wychodzi na to, że za szybko przeczytałam i opacznie zrozumiałam, przepraszam.

tisheeng

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: tisheeng » 2018-01-29, 22:49

Co do meritum ... ja osobiscie bym pojechal. Sprawa odbywa sie przeciez caly czas w obrebie Kosciola ... a moze przyniesc doskonale owoce duchowe, nawet gdy orzeczenie formalne bedzie negatywne dla tego typu duchowosci. Roznymi drogami Bog do nas przemawia ...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-30, 11:12

tisheeng pisze: 2018-01-29, 22:49 Co do meritum ... ja osobiscie bym pojechal. Sprawa odbywa sie przeciez caly czas w obrebie Kosciola
Możesz napisać, komu podlega ten "ojciec" i jaka jest linia odpowiedzialności aż do papieża?

Nocny Ludzik

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Nocny Ludzik » 2018-01-30, 17:49

No wrocilam,szczesliwa,radosna i bardzo wzmocniona,bardzo mnie wcześniej bolał kregoslup modliłam się o uzdrowienie u ojca Daniela i uwiezcie mi bol zniknal,dzien po,..modlilam się o uzdrowienie malzenstwa bo jestem po rozwodzie i uwiezcie mi mój były maz po spotkaniu u ojca Daniela w poniedziałek(a spotkanie u ojca Daniela było w niedziele)w poniedziałek zaczal do mnie dzwonic maz i się z troska o mnie i o dziecko odzywac i dopytywac...może niektórzy nie wierza ale to ich wewnetrzna sprawa i sprawa wewnętrznej wiary,ja wierzyłam w to ze Bog mi pomoze,otworzylam serce swe na Jezusa,wielbielismy u Ojca Daniela Pana i prosiliśmy,byly,tez tam na tym spotkaniu osoby otepane,na moich oczach widziałam działanie złych duchow,ktore po modlitwach wielkiego tłumu do Boga ucichaly...uwierzcie mi warto tam jechać i gadanie czy w ogole warto?-jest bezsensensowne,po co się tak zapierać przed Bogiem?Bog chce nam swym miłosierdziem pomoc,warto,uwierzcie mi naprawdę warto tam jechać,ja to widze po sobie,bylo tam naprawdę tam mnóstwo ludzi,ogromny stadion areny wypchany po brzegi,a nie wiem jak wcześniej było,ale na samym początku spotkania ojciec Daniel publicznie wszystkich nas poinformowal,ze już on i jego WSpolnota MAJA POZWOLENIE OD ARCYBISKUPA DIECEZJI CZESTOCHOWSKIEJ,wiec to uleglo zmianie...wiec NIE MA SIE CZEGO BAC TYLKO TAM JECHAC<WIELBIC JEZUSA I CZERPAC RADOSCI,SILY,UZDROWIENIA OD CHOROB ORAZ ZNIEWOLEN OD PANA!!!naprawdę zachęcam,nie ma co nad tym tym dyskutować,tylko tam jechać,bo wszystko jest tam zgodne z Kosciolem i naprawdę warto,uwierzcie mi :) :) :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-30, 18:13

Się cieszę.

Magnolia

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Magnolia » 2018-01-30, 18:29

Bardzo się cieszę, że wyjaśniła się kwestia pozwolenia dla O. Daniela, no cieszę się że tyle skorzystałaś, że Bóg w Tobie działał a Ty na to pozwoliłaś. Chwała Panu!

Jakub2

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Jakub2 » 2018-01-30, 23:24

Nie rozumiem tylko po co zostala zalozona fundacja, skoro jest to czescia Kosciola?
Jest ktos tu na forum kumaty w tych sprawach? O co chodzi, bo ja za cienki jestem w tych organizacyjnych podzialach?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-31, 09:28

Wybaczcie niewiernego Tomasza, ale ja bym jednak to pozwolenie o.Daniela sprawdził.
Brak pozwolenia jest na piśmie i oficjalnie, pozwolenie tylko wg słów o.Daniela.
Spotkałem się już z podobną sytuacją, kiedy wmawiano mi, że wspólnota "teraz już" ma akceptację.
To nie musi być wprost kłamstwo - ale np. daleko posunięta interpretacja słów biskupa w jakiejś rozmowie.

Tym bardziej, że by głosić czy sprawować kult, stowarzyszenie musi być stowarzyszeniem publicznym (termin z Kodeksu Prawa Kanonicznego).
A takowe - pod rygorem nieważności - musi być erygowane przez biskupa pisemnie.
Nie rozumiem tylko po co zostala zalozona fundacja, skoro jest to czescia Kosciola
Nie, to akurat jest w porządku. Fundacja przecież to nie tylko byt z Kodeksu Kanonicznego, ale również stowarzyszenie objęte prawem świeckim - musi choćby zarządzać finansami itd.
To się praktykuje.

Jakub2

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Jakub2 » 2018-01-31, 14:05

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-31, 09:28 Wybaczcie niewiernego Tomasza, ale ja bym jednak to pozwolenie o.Daniela sprawdził.
Brak pozwolenia jest na piśmie i oficjalnie, pozwolenie tylko wg słów o.Daniela.
Spotkałem się już z podobną sytuacją, kiedy wmawiano mi, że wspólnota "teraz już" ma akceptację.
To nie musi być wprost kłamstwo - ale np. daleko posunięta interpretacja słów biskupa w jakiejś rozmowie.

Tym bardziej, że by głosić czy sprawować kult, stowarzyszenie musi być stowarzyszeniem publicznym (termin z Kodeksu Prawa Kanonicznego).
A takowe - pod rygorem nieważności - musi być erygowane przez biskupa pisemnie.
Nie rozumiem tylko po co zostala zalozona fundacja, skoro jest to czescia Kosciola
Nie, to akurat jest w porządku. Fundacja przecież to nie tylko byt z Kodeksu Kanonicznego, ale również stowarzyszenie objęte prawem świeckim - musi choćby zarządzać finansami itd.
To się praktykuje.
Czy z tego wynika ze kazda Parafia to niezalezna fundacja? Nie.
Rozumiem ze sprawy prawa swieckiego odnosnie finansow musza byc okreslone, ale czy nazywanie kosciola fundacja nie wykracza poza jednosc Kosciola?
Wedlug praw swieckich wystarczy zgloszenie i zarejestrowanie jako instytucji charytatywnej i konto bankowe, ktore podlega rozliczaniu i kontroli organow finansowych, natomiast fundacja ma na celu glownie zbiorke funduszy na okreslone w statucie fundacji cele. A chyba nie jest to forma koscielnej wersji wielkiej orkiestry swiatecznej pomocy.
Moim zdaniem albo ktos przesadzil w uzywaniu wlasciwego slownictwa, albo nie jest to wewnetrzna czescia Kosciola.
Bardziej pasowala by nazwa fundacja, do np. zakonu, klasztoru itp. a nie parafii, z tym ze tak naprawde nie wiadomo jaki jest status tej pustelni? Parafia, czy zakon? czy fundacja dotyczy dzialalnosci pustelni, czy innego celu charytatywnego?
Poza tym ,status i cele fundacji charytatywnej nie moga byc tajemnica, a w tym przypadku nie ma zadnych danych na ten temat.
Takie niejasnosci, w polaczeniu z tym co pisales powyzej dodaje jedynie negatywnych wnioskow co do dzialalnosci duchowej pustelni.
Jesli jest to zakon, bo chyba tylko w takim przypadku fundacja ma sens i racje bytu, to powinien miec akceptacje Stolicy Apostolskiej a nie tylko miejscowego Biskupa, ktorego decyzja nie jest tak naprawde znana.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Dezerter » 2018-01-31, 14:47

Napisz Marku do Kancelarii Diecezji - możesz w imieniu forum- masz pełnomocnictwo.... "i nie bądź niedowiarkiem" ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jakub2

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Jakub2 » 2018-01-31, 15:01

Dezerter pisze: 2018-01-31, 14:56
Jakub2 pisze: 2018-01-31, 14:50 W galerii strony pustelni mozna zobaczyc czym wielu sie zajmuje podczas Mszy Sw.
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8 ... e=5ADCEA55
Czyzby to byl cel tych wyjazdow?
Moim zdaniem obraziłeś właśnie publicznie tych ludzi na zdjęciu i napisałeś nieprawdę - udowodnij, że to prawda co napisałeś, albo odwołaj i osuń to zdjęcie
To zdjecie jest umieszczone w galerii pustellni, wiec nie jest to moje zdjecie.
Poza tym zadalem pytanie, a nie stwierdzenie.
Jesli ktos jest na zdjeciu i w tym czasie uzywal telefonu, to znaczy ze uzywal telefonu, a nie uczestniczyl w obrzedach Mszy Sw. i tego zadne obrazanie sie nie zmieni, ani tez usuniecie tego zdjecia z samej galerii.
Przykro mi ze ktos sie czuje urazony, ale powinien o tym pomyslec co robi w kosciele.

Wlasciwie masz sporo racji, bo nie mam pewnosci czy to bylo w trakcie Mszy Sw. wiec najmocniej przepraszam za to nieopatrzne sformulowanie ze to w czasie Mszy Sw. [ dziękuje - Dezerter] ale mimo to bylo to nie mniej w kosciele.
Nawet do szpitala nie wchodzi sie z telefonem, a juz tym bardziej do kosciola.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ojciec Daniel uzdrowienia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-31, 15:37

Dezerter pisze: 2018-01-31, 14:47 Napisz Marku do Kancelarii Diecezji - możesz w imieniu forum- masz pełnomocnictwo.... "i nie bądź niedowiarkiem" ;)
Zajrzałem na stronę Diecezji Płock ze stowarzyszeniami - nie ma tam owej pustelni http://diecezjaplocka.pl/instytucje/ruc ... arzyszenia
Za to w wiadomościach Kurii jest ten komunikat o braku akceptacji http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/a ... arii-kurii

Nie zwróciłem uwagi wcześniej:
Nocny Ludzik pisze: 2018-01-30, 17:49 (...) ojciec Daniel publicznie wszystkich nas poinformowal,ze już on i jego WSpolnota MAJA POZWOLENIE OD ARCYBISKUPA DIECEZJI CZESTOCHOWSKIEJ,wiec to uleglo zmianie..
Nie wiem jakie są relacje o.Galusa ze swoją diecezją (jest jednym z księży diecezjalnych w Częstochowie), ale, żeby było jasne: o ile wiem, NIE MA możliwości udzielenia przez biskupa częstochowskiego zgody na pustelnię w diecezji płockiej.
Nie ma po prostu takiej formy.
Nawet jesli jakiś zakon, zatwierdzony przez papieża (a więc ponaddiecezjalnie) chciałby wejść do konkretnej diecezji, musi mieć pozwolenie biskupa miejsca.

Zresztą z tym poparciem biskupa częstochowskiego to... może znajdziecie coś nowszego, ale ja znalazłem takie oświadczenie http://gosc.pl/doc/3792952.Komunikat-ab ... e-Jezusa-z :


Metropolita częstochowski odnosi się do wątpliwości na temat statusu kościelnego wspólnoty i kontrowersji wokół o. Daniela Galusa.

Z dokumentu opublikowanego na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej wynika, że choć ks. Daniel Galus został wyświęcony na prezbitera jako członek Wspólnoty Pustelników pw. Ducha Świętego w Czatachowej (na terenie archidiecezji częstochowskiej), to jego opieka nad zbudowaną wokół pustelni Wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa już nie wynika z polecenia jego biskupa, ale z własnej inicjatywy.

Sama wspólnota nie posiada kościelnego zatwierdzenia. Złożone przez wspólnotę w kurii projekty statutu są przedmiotem badań powołanej w tym celu komisji. W komunikacie czytamy również, że funkcjonująca przy wspólnocie Fundacja Anioł Miłosierdzia nie jest podmiotem kościelnym.

Abp Depo podkreśla, że mając na uwadze powyższe fakty "wydaje się być właściwe powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na spotkania modlitewne organizowane przez ks. Daniela Galusa oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa do czasu zakończenia prac komisji, wydania orzeczenia na temat jej działalności.


Obrazek

Nieco później wydano takie coś http://gosc.pl/doc/3884357.Wspolnota-Mi ... -spotkania
List od ks. Wicekanclerza Mariusza Bakalarza z Kurii Metropolitalnej
w Częstochowie, w Imieniu ks. Arcybiskupa Wacława Depo
Metropolity Częstochowskiego.

Wielebny Księże,

Z upoważnienia Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego pragnę przekazać Księdzu odpowiedź na skierowane do niego pismo z dnia 27 kwietnia 2017r.

Należy zauważyć, iż Komunikat Księdza Arcybiskupa z dnia 3 kwietnia br. nie zawierał zakazu organizowania spotkań Wspólnoty, ale wskazywał, iż biorąc pod uwagę toczące się prace Komisji oraz pojawiające się kontrowersje i pytania o status Wspólnoty, najwłaściwsze byłoby powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na jej spotkania do czasu wydania ostatecznego orzeczenia i podjęcia decyzji.

W dniu 2 maja br. zamieszczona została na stronie internetowej Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa podpisana przez Księdza informacja, iż „[…] do czasu wyjaśnienia sprawy związanej z Naszą Wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa odwołujemy nasze spotkania aż do wyraźnej opinii Naszego ks. Arcybiskupa Wacława Depo na ten temat” . Odwołanie spotkań nie nastąpiło zatem na skutek jakiegoś zakazu ze strony Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, ale było wynikiem decyzji Księdza oraz Wspólnoty.
Odpowiadając na przedłożoną prośbę, ale podtrzymując w pełni zastrzeżenia i treści zawarte w Komunikacie, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wyraża zgodę na zorganizowanie spotkań Wspólnoty w II i III sobotę maja, jednakże wyłącznie dla wiernych z terenu Archidiecezji Częstochowskiej.

Z należnym szacunkiem KS. MARIUSZ BAKALARZ


Tak więc spotkania wspólnoty tylko dla wiernych z diecezji częstochowskiej, do czasu wyjaśnienia.

List ten na stronie wspólnoty został opatrzony zadziwiającym komentarzem z zadziwiającymi wnioskami z powyższego tekstu:
Drodzy Bracia i Siostry w związku z wieloma zapytaniami odnośnie przyjazdu na Nasze spotkania, w oparciu o list ks. Wicekanclerza z mają tego roku, chcemy kolejny raz poinformować że nie ma zakazu odnośnie prowadzenia spotkań przez Naszą Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa. A ograniczenie przyjazdu na spotkanie do wiernych z archidiecezji częstochowskiej dotyczyło tylko miesiąca Maja bieżącego roku. Tak więc od czerwca nie ma żadnych ograniczeń i wszyscy wierni mogą przyjechać na spotkania.

Nie potrafię ocenić inicjatywy, ale wygląda dziwnie, delikatnie mówiąc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”