Koncerty w kościołach – czy zawsze chodzi o chwałę Bożą?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Konwalia

Re: Koncerty w kościołach – czy zawsze chodzi o chwałę Bożą?

Post autor: Konwalia » 2019-11-18, 09:41

Andej pisze: 2019-11-17, 22:53 Czy stojąc tyłem do Jezusa okazuje się Mu szacunek? Czy zasłanianie Go nie jest dowodem lekceważenia? Chór, instrumentaliści zajmują miejsce należne Bogu. Czynią to fizycznie i czynią to w naszym odbiorze.
Często (tak było i w tym przypadku) nie ma innej możliwości, by pomieścić chór czy instrumentalistów, niż umieszczenie ich w centrum. Moim zdaniem w takiej sytuacji koncert nie powinien odbywać się w kościele. Ale o tym trudno dyskutować w środowisku artystycznym.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Koncerty w kościołach – czy zawsze chodzi o chwałę Bożą?

Post autor: Andej » 2019-11-18, 09:44

Może. Można ustawić się tam, gdzie w starych kościołach są stalle. Można ustawić się w bocznej nawie. Na chórze. Możliwosci jest wiele. Bark jest wrażliwości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Koncerty w kościołach – czy zawsze chodzi o chwałę Bożą?

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-18, 09:47

U mnie w kościele grupa, która śpiewa zazwycza jest "na chórze". Ew. na bocznym ołtarzu, Maryi bądź Jezusa. Chyba się jeszcze nie zdarzyło, aby ktoś "koncertował" na miejscu ołtarza.. Już lepiej stać w ławce i śpiewać, moim zdaniem. Ja z grupą, gdy było nas dużo, często śpiewaliśmy stojąc w ławkach.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”