Czy Bóg wiedział...?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Praktyk » 2019-08-13, 12:51

Nadal oceniasz a nie próbujesz mnie zrozumieć.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-13, 12:54

E tam, skandynawskie gadanie.
Nikt jeszcze do niczego nie doszedł medrkując, zamiast starając się zrozumieć.
Nie gniewaj się, ale tak widzę Twoje wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2019-08-13, 12:59 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Praktyk » 2019-08-13, 12:59

Chyba się Marek starzejesz... gdzie ta ikra do walki o zbawienie duszyczek. Masz tu jedną, która nie rozumie i może zbłądzić z tego powodu i poddajesz się.
Nie ładnie... :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-13, 13:00

Nikt nikogo na siłę nie zbawia. Jak będę pewny, że chcesz, to poświęcę czas. Ale na to, co nazywam "medrkowaniem" mi go szkoda.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Praktyk » 2019-08-13, 13:09

W porządku, ja tymczasem nadal uważam, że Bóg stworzył nas takimi, że umieramy biologicznie. I jest to element planu zbawienia. I nie jest to zło.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Kasia

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Kasia » 2019-08-13, 13:23

Pan Bóg po to wygnał pierwszych ludzi z Edenu, by nie jedli z Drzewa Życia – to znaczy, by nie byli nieśmiertelni. Dlaczego? Bo w takiej sytuacji nieśmiertelność oznaczałaby wieczne trwanie w grzechu. Śmierć jest skutkiem grzechu.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Praktyk » 2019-08-13, 13:30

Kasia pisze: 2019-08-13, 13:23 Pan Bóg po to wygnał pierwszych ludzi z Edenu, by nie jedli z Drzewa Życia – to znaczy, by nie byli nieśmiertelni. Dlaczego? Bo w takiej sytuacji nieśmiertelność oznaczałaby wieczne trwanie w grzechu. Śmierć jest skutkiem grzechu.
Ciekawe, gdzie się można dowiedzieć więcej o Drzewie Życia ?

Edit: Ok. Już doczytałem. Faktycznie miało być drzewo życia. Czyli ludzie byli śmiertelni od początku...
Ostatnio zmieniony 2019-08-13, 13:41 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Kasia

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Kasia » 2019-08-13, 13:51

A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła. Rdz 2,8-9

Mowa jest o tym, że w ogrodzie Eden ludzie byli nieśmiertelni (ponieważ było tam drzewo życia).

Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia. Rdz 3,21-24

Pan Bóg nie pozwolił, by ludzie byli nieśmiertelni w grzechu, dlatego zabronił ludziom dostępu do drzewa życia. Motyw drzewa życia wraca w Apokalipsie św. Jana i niesie nadzieję:

I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa /służą/ do leczenia narodów. Ap 22,1-2

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
Praktyku, drzewo życia, podobnie jak drzewo poznania dobra i zła, to symbole. Drzewo życia oznacza nieśmiertelność w stanie zażyłości z Bogiem. To nie jest tak, że ludzie od początku byli śmiertelni – śmierć przyszła na świat wraz z grzechem.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Czy Bóg wiedział...?

Post autor: Praktyk » 2019-08-13, 13:55

Kasia pisze: 2019-08-13, 13:51
Pan Bóg nie pozwolił, by ludzie byli nieśmiertelni w grzechu, dlatego zabronił ludziom dostępu do drzewa życia.
Śmierć przyszła z grzechem, ale ta wypowiedź wskazuje, że to Bóg ją zarządził. I, że nie była to kara, tylko ratunek.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”