Ksiadz Glas - dni skupienia

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Biserica Dumnezeu

Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-06-29, 07:08

W piatek 28 czerwca 2019 w Wiedniu rozpoczely sie dni skupienia prowadzone przez znanego egzorcyste ksiedza Glasa.

Rozpoczecie nastapila odmowieniem rozanca ( tajemnice bolesna ). w Miedzyczasei spowiedz, ktora prowadzilo trzech kaplanow.
Msza swieta z kazaniem/konferencja. Bardzo ciekawy wyklad.

Z kazania najbardziej uderzajace fragmenty to:
- nawiazanie do pasterza i owiec: ks. Glas mowil, jak to bedac w Izraelu porzucil utarte szlaki turystyczno-pielgrzymkowe i udal sie na gore Horeb.
Tam, gdy juz nie dalo sie jechac dalej, wysiadl i otworzyl Biblie na chybil trafil. Pojawil sie fragment o pasterzu i owcach. Ten sam fragment byl czytany wczoraj w Kosciele.
Nie byloby w tym nic nadzwyczajnego, ale ks.Glas powiedzial, ze nastapilo ciekawe wydarzenie. W czyásie lektury i rozmyslania nad tym tekstem na gorze Horeb pojawilo sie stado owiec prowadzone przez pasterza jakby wyrwanego wprost z czasow biblijnych: ubior, postawa, mowa ...
Stalo sie to niesamowiytm przezyciem tak duchowym, jak i poznawczym.

Inna mysl z kazania. to powazne refleksje nad obecna sytuacja w Kosciele.
Ks. Glas podal autentyczne zdarzenie z ostanich lat, tyczace tych, ktorych zna i z ktorymi mial stycznosc.
Bedac w diecezji w USA obejmujacejduze skupisko polonii, zawital do preznie prowadzonej parafii. Mnostwo wiernych, dobra atmosfera, msze polskojezyczne.
Jednak komus to przeszkadzalo, a moze zadecydowala zwyklaludzka zawisc i chciwosc.
Bez wiedzy proboszcza , w tajemnicy diecezja sprzedala parafie za ogromne pieniadze popd budowe parkingow. Decyzja zapadla bez zgody wiernych, bez sensu i ze szkoda dla Kosciola. Parafianieprobowali bronic kosciola, alenamocy prawa zostalisila usunieci, kosciol zburzony, aprobosczc wyrzucony bez stalego przydzialu.
Blakal sie przygarniany goscinnie do innych parafii, ale zostal pozbawioný celowo prawa do stalego miejsca.
Az nadszedl dzien, w ktorym doslownie peklo mu serce.
Pogrzeb z wielotysieczna manifestacja odbyl sie daleko od rodzimej parafii. przelozony diecezji spoznil sie ( ponoc specjalnie ) i nawet nie chcial spotkac sie z wiernymi, a wdodatku wydal nakaz nie informowania o tym wydarzeniu.
Smutne to - ale prawdziwe.

Na koniec ks.Glas powiedzial, powolujac sie na ostatnio blogoslawionego biskupa Cheena ( zmarl w latach siedemdziesiatych): nie liczcie na nas, ksiezy, nie liczcie na biskupow: oni moga pierwsi zdradzic Kosciol. Wy pielegnujcie wiare i oddanie Chrystusowi w waszych sercach i w waszych domach.
Kosciol moze byc prawie w calosci uwazany za zniszczony ... ale nigdy nie zginie: bo gdy pasterz porzuci swoje owce, to mamy jeszcze pasterza w niebie. On jest tym, ktorego bramy piekielne nie przemoga.

Spotkanie zakonczylo sie wsolnymi modlitwami, byl czas na hymny maryjne i blogoslawienstwo o uzdrowienie ... wszystko to po wlasciwej liturgii Mszy Swietej.

Przybylo kilkaset osob: sa to konferencje dla polonii prowadzone w jezyku polskim, lecz przybyli rowniez goscie niemieckojezyczni i wladajacy angielskim.
Zorganmizowano tlumaczenia na sluchawki.

Atmosfera wspaniala. Wspolnota niesamowita.

Dzis i jutro kontynuacja.

Pozdrawiam serdecznie.

Kasia

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Kasia » 2019-06-29, 09:58

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-06-29, 07:08 Na koniec ks.Glas powiedzial, powolujac sie na ostatnio blogoslawionego biskupa Cheena ( zmarl w latach siedemdziesiatych): nie liczcie na nas, ksiezy, nie liczcie na biskupow: oni moga pierwsi zdradzic Kosciol. Wy pielegnujcie wiare i oddanie Chrystusowi w waszych sercach i w waszych domach.
Chodzi o abpa Fultona J. Sheena, Czcigodnego Sługę Bożego (swoją drogą, kilka dni temu wznowiono jego proces beatyfikacyjny). Nie znam dokładnego cytatu. Za kapłanów trzeba się przede wszystkim modlić.

Interesujący tekst. W zeszłym roku słuchałam rekolekcji ks. Glasa na YouTube, mam też dwie książki (jest o nich temat na forum). Potem przestałam słuchać, bo w pewnym momencie chciałam poznać nowe treści. Widzę, że tutaj pojawia się coś innego.

Biserica Dumnezeu

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-06-30, 22:39

Oj, literowka. tak, to chodzi o biskupa Sheena.

nie bardzo rozumiem n na czym polega szukanie nowych tresci w kazaniach ks. Glasa.
Przeciez on glosi wciaz to samo: apeluje o silna wiare, katolicka, prawdziwa wiare. O Kosciol, w ktorym mowi sie o Chrystusie tak samo dzis, jak i 2000 lat temu. O Krzyzu i o silach przeciwnych krzyzowi.
Ks. Glas w kazdym spotkaniu walczy o Kosciol wyznajacy prawdziwa wiare, a nie karykature wiary.

Kilka mysli z dni skupienia w Wiedniu:
1) problemem dni dzisiejszych spoleczenstwa i Kosciola jest odejscie od dazenia do celu, ktorym jest Chrystus. Karykaturalnie przedstawia sie role Kosciola i wiernych jako pozostawanie wciaz na etapie kroczenia jakas droga: staje sie to zadanie tak zajmujacym, ze nie chodzi o dojscie do celu.
Dlatego glosi sie falszywy ekumenizm, w ktorym ponoc wszystkie drogi sa tak samo dobre. A to jest zaparciem sie wiary apostolskiej i zaprzedanie sie falszywemu pojeciu "milosci".

2) istnieja jakby trzy stany trwania w wierze: przedstawione zostala w wizjach/prorctwach roznych ludzi wiary, w tym wielu z nih zostalo ogloszonych swietymi.
jedna z takich wizji to obraz trzech osob. Do kazdej z nich popdchodzi Chrystus. Pierwsza otzrymuje z rak Zbawiciela wiele pociszen. czulosci i tkliwosci. Dlatego po zastanowieniu sie mowi, ze moze jednak warto byc uczniem Chrystusa.
Druga osoba otzrymuje ze strony Chrystusa kilka suchych polecen i zadan do wykonania. Ta osoba z kolei podejmuje sie wykonac powierzone jej zadania, choc nie zawsze czyni to z entuzjazmem. Ale nie uchyla sie od pracy dla Chrystusa.
Trzecia osoba jestdotknieta za przyzwoleniem Chrystusa wielkimi cierpieniami i trudami. Umierajac skarzy sie , ze nie mogla byc pelna entuzjazmu dla Chrystusa, ale nigdy nie myslala odejsc i prosi o wybaczenie tego braku entuzjazmu.
Ks. Glas wyjasnia: dlaczego tak niesprawiedliwie wydawaloby sie Chrystus traktuje kazda z tych osob?
- Pierwsza symbolizuje tzw. "slomiany ogien". Chetna do wszystkiego,ale o tyle, o ile doznaje pocieszen i emocjonalnych wzruszen. Dlatego je otrzymuje, aby zdecydowala sie na pojscie droga wiary.
- Druga osoba to taka, ktory trwa w wierze, ale nie goni za emocjami. Prowdzi ( stara sie prowadzic ) dobre zycie, choc nieraz trudy tego swiata przygniataja ja. Ale pomimo to widzi/dostrzega sens wiary.
- Trzecia osoba to taka, ktora zawierzyla i zaufala do konca: nie widzi tak po ludzku ani sensu wiary, ani nie odczuwa zadnej pociechy. Co wiecejprzechodzi przez ciemn doline i cierpi. Jej wiara to lzy. A jednak pozoostaje wierna i pokorna, mimo bolu, strachu czy calkowitego zapomnienia w swiecie.

Te trzy stany ks. Glas porownal rowniez do dnia dzisiejszego Kosciola: pierwszy stan to entuzjastycze rozne ruchy, bazujace na emocjach. jesli nie potrafia wzniesc sie na drugi poziom wiary w obowiazkach, ktore sa trudne, nieraz przykreczy zniechecajace, to jak od kilku juz dekad widac, niewiele
zostaje z wiary i niewielu zostaje w Kosciele.
Trzeci stanto stan, w ktorym najbardziej z ludzkiego punktu widzenia beznadziejne albo tragiczne sytuacje nie odwracaja od wiary: a nawet wprost przeciwnie: wzrasta oddanie sie Chrystusowi, nawet na wzor/ksztalt zertwy ofiarej: do calkwitego zatracenia swojego ja . Przykladem chocby sw. Maksymilian Kolbe albo sw. Faustyna czy sw. Malgorzata Alacoque. Rowniez ks. Popieluszko.

W Wielkiej Brytani Polacy wlasnie zalozyli Dywizjon Maryi: jest to nawiazanie do Dywizjonu 303 i hartu ducha, jakim w walkach z najezdzca wykazali sie polscy lotnicy. Ich postawa jest wzorem w walce przeciwko szatanowi.
Pokazywal rozaniec, ktory wykonany jest z elementow wyposazenia komandosa: kule nawleczone na linke spadochronowa.

Ks. Glas uczy rowniez ( na podstawie Katechizmu Kosciola i Pisma Swietego ), ze Maryja jest poczatkiem odkupienia ludzkosci. Matka Boza jest pierwszym rycerzem armii Chrystusa: daje swoja zgode ( podobnie jak Archaniol Michal stajac do walki po stronie Boga), daje Mu swoje cialo i daje Jego Kosciolowi swoje wsparcie i rade.
Poczatkiem zwyciestwa szatana i zaprowadzeniem karakatury kosciola/wiara w Koscioele jest odrzucenie kultu maryjnego.
Fakty sa takie, ze tam, gdzie zwycieza antymaryjnosc, tam wiednie zywa wiara: wiekszosc ruchow neokatechumenalnych czy charyzmatycznych w protestanckim wydaniu i w katolickim po kilku dekadach pozostawilo po sobie zgliszcza.Zywe zas i wydajace owoce sa te, ktore ida wciaz tradycyjnym maryjnym nauczaniem.

Niestety, na zachodzie prawie w calosci Kosciol ulegl juz zwiedzeniu; jednak walka wciaz sie toczy.
Ks. Glas zwraca uwage na slowa z listu sw.Judy: wkradli sie bowiem pomiedzy was jacys ludzie, na ktorych od dawna wypisany byl wyrok potepienia itd. Jd 1, 4nn
W obecnym czasie zamieszania, zametu i zdrady ze strony wielu hierarchow Maryja jest pewnym znakiem sila i wiary Kosciola.

Na zakonczenie bylo jeszcze nabozenstwo z egzorcyzmowaniem olejow, soli i wody.

Szkoda, ze tak szybko minely te trzy wspaniale dni.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Dezerter » 2019-06-30, 23:01

Dzięki za podzielenie się rekolekcjami - ciesze się z twojego umocnienia duchowego. Z ks Glasem nie zgadzałem się w kilku kwestiach kiedyś, ale widzę, że jest pasterzem zatroskanym o przyszłość Kościoła.
Bliskie są mi słowa
Na koniec ks.Glas powiedzial, powolujac sie na ostatnio blogoslawionego biskupa Sheena ( zmarl w latach siedemdziesiatych): nie liczcie na nas, ksiezy, nie liczcie na biskupow: oni moga pierwsi zdradzic Kosciol. Wy pielegnujcie wiare i oddanie Chrystusowi w waszych sercach i w waszych domach.
Kosciol moze byc prawie w calosci uwazany za zniszczony ... ale nigdy nie zginie: bo gdy pasterz porzuci swoje owce, to mamy jeszcze pasterza w niebie. On jest tym, ktorego bramy piekielne nie przemoga.
... ale to jest takie mocno odnowowe, by nie powiedzieć protestanckie ;)
- trochę się droczę z tobą, ale zauważ, że tylko trochę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-06-30, 23:18

To nawet nie jest droczenie na tyci-tyci. Byloby droczeniem, gdybys mial racje, ale nie masz racji, poniewaz to, co zacytowales bylo juz cytowane/ w czyn wprowadzane jakies kilkanascie wiekow temu: nie chodzi tu o konkretne slowa, ale o postawe i dzialanie: a takie zachodzily w czasach, gdy wiare odnawiali sw. Bernard z Clarvoix, sw.Benedykt czy im podobni.
Jest to tak mocno katolickie, bo juz jest tak wiekowe, ze jeszcze nie bylo protestantow ... choc probowali niektorzy macic.

Ps: skad sie to bierze te jakies zafalszowane postrzeganie: najpierw byl Jezus i Apostolowie, potem byl kosciol pierwszych chrzescijan, potem nie bylo nic ... i nagle hop: wyskakuje krolik z kapelusza i mamy dopiero teraz prawdziwa wiare.
Ani to biblijne spojrzenie, ani katolickie, ani chrzescijanskie.

Pozdrawiam mile.
Ostatnio zmieniony 2019-06-30, 23:22 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Dezerter » 2019-06-30, 23:34

Bernard i Benedykt byli zakonnikami a tekst jest o sowieckich - więc o czym ty piszesz?
Nie wiem skąd się to bierze i czemu o tym piszesz - nijak to się nie odnosi ani do mojego postu ani postawy, ani przekonań?
Ale pozdrawiam mile także
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-01, 06:27

Czesc mily Dezerterze.
Aby nie bic piany ... to co przedstawiles jako cos mocno odnowowe czy nawet protestanckie jest od wiekow katolickie.
I w tym znaczeniu byla wypowiedz moja.
Protestanci wniesli zamet do Kosciola. To ich "zasluga".

Trzymaj sie.

Kasia

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Kasia » 2019-07-01, 11:04

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-06-30, 22:39 nie bardzo rozumiem n na czym polega szukanie nowych tresci w kazaniach ks. Glasa.
Przeciez on glosi wciaz to samo: apeluje o silna wiare, katolicka, prawdziwa wiare. O Kosciol, w ktorym mowi sie o Chrystusie tak samo dzis, jak i 2000 lat temu. O Krzyzu i o silach przeciwnych krzyzowi.
Ks. Glas w kazdym spotkaniu walczy o Kosciol wyznajacy prawdziwa wiare, a nie karykature wiary.
To prawda i to dobrze. :) Miałam tylko na myśli, że po pewnym czasie szukałam innej nieco tematyki rekolekcji, aby się rozwinąć. Bo w pewnym momencie, słuchając ks. Glasa, odniosłam wrażenie, że „to już wiem”. Ale są ludzie, którym wciąż te treści są potrzebne.
Biserica Dumnezeu pisze: 2019-06-30, 22:39 1) problemem dni dzisiejszych spoleczenstwa i Kosciola jest odejscie od dazenia do celu, ktorym jest Chrystus. Karykaturalnie przedstawia sie role Kosciola i wiernych jako pozostawanie wciaz na etapie kroczenia jakas droga: staje sie to zadanie tak zajmujacym, ze nie chodzi o dojscie do celu.
Dlatego glosi sie falszywy ekumenizm, w ktorym ponoc wszystkie drogi sa tak samo dobre. A to jest zaparciem sie wiary apostolskiej i zaprzedanie sie falszywemu pojeciu "milosci".
Ks. Glas mówił niejednokrotnie, że nie ma ekumenizmu bez Eucharystii i Matki Bożej. A dzisiaj często katolicy ustępują protestantom, zgadzając się na ekumenizm według ich reguł.
Biserica Dumnezeu pisze: 2019-06-30, 22:39 Druga osoba otzrymuje ze strony Chrystusa kilka suchych polecen i zadan do wykonania. Ta osoba z kolei podejmuje sie wykonac powierzone jej zadania, choc nie zawsze czyni to z entuzjazmem. Ale nie uchyla sie od pracy dla Chrystusa.
Nie przekonuje mnie wiara oparta na wykonywaniu poleceń. Nie chodzi mi od razu o wielkie emocje, ale o poczucie sensu. Wykonywanie poleceń dla samego ich wykonywania nie buduje wiary, przynajmniej mojej. Wiem, że się trzeba modlić, ale nie sprawia mi to radości i za tym nie przepadam. Wykonuję polecenie i popadam we frustrację. Mówię: dobrze, ja się pomodlę, a Ty, Panie Boże, za to dasz mi to i tamto, bo jeśli się nie pomodlę, to pewnie ześlesz na mnie coś gorszego. Słaba taka wiara, wiem z doświadczenia, i bardzo się człowiek męczy.

Biserica Dumnezeu

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-01, 22:02

Zycie - w rzeczywistosci i w ogromnej wiekszosci jest skladowa wypelniajaca wlasnie ten drugi stopien - aby podtrzymac podstawowe funkcje zycia: biologicznego czy spolecznego ( w rodzinie i w pracy zawodowej, w szkole czy w innych sytuacjach ) kazdego dnia wykonujemy polecenia. Nie tryskamy entuzjazmem, idac na egzamin - ale ten egzamin staje cezura do dalszych mozliwosci, do dalszych dzialan - otwiera perspektywy ...
I tak/podobnie jest w wierze.
Niewielu z nas ma sile chocby na moment wzniesc sie na poziom calkowitego zawierzenia swego zycia ostatecznym celom: funkcji, prerogatyw, obowiazkow czy zaleznosci - dlatego wykonywanie polecen (narzuconych przez uwarukowania natury, jak rowniez przez uwarunkowania spoleczne ) jest i staje sie jedyna nieraz mozliwoscia funkcjonowania ... nawet jesli uczucia nam tego nie przekazuja, a nawet moga zniechecac.
Dlatego frustracja staje sie w tym wypadku malym, ale rzeczywistym haczykim, na ktorym zwodziciel probuje nas odwiesc od wiary czy obowiazkow stanu.
Poprzez emocje, ktore w falszywym swietle maja ukazywac sens dzialania. Dzialania przeciwnego prawdziwemu celowi.
Ostatnio zmieniony 2019-07-01, 22:06 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

malgo_1991

Re: Ksiadz Glas - dni skupienia

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-05, 16:08

Lubie kazania ks GLASA,przesluchalam chyba wszystkie na youtube

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”