Nosiciel Chrystusa

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Eden

Nosiciel Chrystusa

Post autor: Eden » 2019-08-07, 07:29

W temacie: Dobre motto na dziś viewtopic.php?f=40&t=8430&p=190272#p190272
zamieściłem taką grafikę:

12_optimized.png

pod którą postawiłem takie pytanie:
Jak być "nosicielem" Chrystusa?...
na co @Magnolia odparła:
A załóż nowy wątek to się zastanowimy... :)
no to proszę bardzo! :ymhug:

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nosiciel Chrystusa

Post autor: Andej » 2019-08-07, 09:46

Ale może napiszesz, o co chodzi? Coś od siebie. Nie wystarczy ctr-c - ctr-v. Podaj swoje myśli, spostrzeżenia, tezy.
Jeśli chcesz polemizować, to wyjaw swoje zdanie. Określi swój stosunek do tematu. Chyba, że robisz to dla zabawy. Takie kamyczki wrzucane do wody i obserwowanie, jak się kręgi rozchodzą. Może to przyjemne. Ale czy konstruktywne?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Nosiciel Chrystusa

Post autor: Eden » 2019-08-07, 18:55

Jutro, @Andej bo jestem padnięty po bardzo pracowitym dniu.
[zauważ tylko, z jakiego powodu ten temat powstał - opisałem to dokładnie; inaczej bym go wcale nie zakładał, ale kobiecie się nie odmawia, prawda?...]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Nosiciel Chrystusa

Post autor: Dezerter » 2019-08-07, 21:44

Eden pisze: 2019-08-07, 18:55 Jutro, @Andej bo jestem padnięty po bardzo pracowitym dniu.
[zauważ tylko, z jakiego powodu ten temat powstał - opisałem to dokładnie; inaczej bym go wcale nie zakładał, ale kobiecie się nie odmawia, prawda?...]
Nieprawda, ja jestem żonaty i ja odmawiam ;)
Nosiciel Chrystusa, to mi się kojarzy z ewangelizatorem, bo on niesie Chrystusa tym, którzy go nie znają, lub (o wiele częściej) tym, którzy się zagubili. Bez Chrystusa w sobie nie ma po co wychodzić na ewangelizacje
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Eden

Re: Nosiciel Chrystusa

Post autor: Eden » 2019-08-08, 05:47

Dezerter pisze: 2019-08-07, 21:44 Nosiciel Chrystusa, to mi się kojarzy z ewangelizatorem, bo on niesie Chrystusa tym, którzy go nie znają, lub (o wiele częściej) tym, którzy się zagubili. Bez Chrystusa w sobie nie ma po co wychodzić na ewangelizacje
Racja; a też można (a myślę, że trzeba!), to rozciągnąć na całe życie (nie tylko na "wycieczki misyjne") -> czyli całym naszym życiem mamy świadczyć o prawdziwym Życiu, jakim jest Chrystus! (o tym jest to zdanie na grafice, od której się zaczął ten temat; tak przynajmniej je pojmuję).
Mamy "nosić Chrystusa" w sobie (być w zgodzie z Nim, Jego wolą, itd.), i ukazywać Go innym, aby też tego doświadczali - tak spędzane życie ma swą miłą Bogu wartość...
:)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nosiciel Chrystusa

Post autor: Andej » 2019-08-08, 17:05

Jeśli Chrystus życiem, to nie da się wyłączyć. To jest na okrągło. W domu, szkole, pracy, wypoczynku, wczasach, rekolekcjach, misjach itd. Nie da się inaczej.
Kiedyś Magnolia zacytowała kogoś, kto powiedział: Ewangelizuj, jeśli się na da inaczej, to nawet słowem. (Oczywiście zniekształciłem to zdanie.) Ale sens polega na tym, aby czynić to całym sobą. Tak, aby ludzie patrząc na nasze czyny chwalili Boga w niebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”