Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Efezjan » 2018-03-27, 19:17

Magnolia pisze: 2018-02-18, 18:56
Efezjan pisze: 2018-02-18, 14:19
Magnolia pisze: 2018-02-18, 13:41 Efezjan Twoje problemy mnie rozbawiają, wybacz szczerość... No przecież przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i od razu będzie jasne gdzie jest wola boża.

Ja nie jestem we wspólnocie w OwDŚ właśnie z tych względów jak napisałeś. Ale mimo braku wspólnoty nie rezygnuję z rozwoju u modlitwy, a jeśli masz wybór to po co się wahać i tracić na to czas? ;)
No i super.
Tak mówi Magnolia /wyrocznia Pana/ opuść OwDŚ i idź w kierunku, który Ci pokazałem. :)
No nie ma tak łatwo, nie jestem wyrocznia Pana. ;) =)) :)) to co napisałam o wspólnocie Odnowy to było o mnie.
Ty masz swoją odpowiedź w swojej wypowiedzi, na początku tego wątku padły słowa, że wszędzie gdzie jest rozwój duchowy, nawrócenie, dobro tam jest wola Boża. Może jeszcze posłuchaj Marcina Zielińskiego z ostatniego filmiku, ładnie pomaga rozróżnić jakie słyszymy głosy w sercu.
Rozponałem wolę Bożą podczas wczorajszo-dzisiejszej modlitwy: mam być w III zakonie karmelitańskim i jako pokutowanie za grzechy /by ćwiczyć się w miłości/ odwiedzać hospicjum dla dzieci.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Andej » 2018-03-27, 20:29

Piękne postanowienie. Dziwi mnie jeno pochopność. I pewność.
Niemal wszyscy, z którymi miałem do czynienia, powolutku dorastali do powołania. Krystalizowało się ono latami. Najpierw małe przebłyski. Potem coraz pewniejsze. Aż w końcu ciężka droga pod górkę. Takie zniechęcanie. Rzucanie kłód pod nogi. Aby sprawdzić, że postanowienie jest silne i trwałe. To jest decyzja na całe życie. Wytrwasz?
Tak trzask, praski i decyzja dożywotnia?
Pomagać w hospicjum możesz od zaraz. Bez tercjarstwa. Wytrwaj parę lat w posłudze w hospicjum. Jeśli są tam inni tercjarze, to powoli wchodź w ich środowisko. Obserwuj ich i niech oni Cię obserwują. Ale nie podejmuj decyzji ostatecznych zbyt pochopnie. Najpierw sam siebie przeegzaminuj. Sprawdź swoją wytrzymałość. Deklaracje zostaw na później.
Oczywiście to ino maja przyjacielska rada. Musisz zrobić po swojemu. Tylko Ty sam odpowiadasz za swoje czyny.
Życzę wytrwałości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Efezjan » 2018-04-04, 23:06

Andej pisze: 2018-03-27, 20:29 Piękne postanowienie. Dziwi mnie jeno pochopność. I pewność.
Niemal wszyscy, z którymi miałem do czynienia, powolutku dorastali do powołania. Krystalizowało się ono latami. Najpierw małe przebłyski. Potem coraz pewniejsze. Aż w końcu ciężka droga pod górkę. Takie zniechęcanie. Rzucanie kłód pod nogi. Aby sprawdzić, że postanowienie jest silne i trwałe. To jest decyzja na całe życie. Wytrwasz?
Tak trzask, praski i decyzja dożywotnia?
Pomagać w hospicjum możesz od zaraz. Bez tercjarstwa. Wytrwaj parę lat w posłudze w hospicjum. Jeśli są tam inni tercjarze, to powoli wchodź w ich środowisko. Obserwuj ich i niech oni Cię obserwują. Ale nie podejmuj decyzji ostatecznych zbyt pochopnie. Najpierw sam siebie przeegzaminuj. Sprawdź swoją wytrzymałość. Deklaracje zostaw na później.
Oczywiście to ino maja przyjacielska rada. Musisz zrobić po swojemu. Tylko Ty sam odpowiadasz za swoje czyny.
Życzę wytrwałości.
Dziękuję, Andeju. Ja dwadzieścia uciekałem przed Bogiem. Nie chcę dalej lawirować i mówić: 'może jutro'. Rzucić się w otchłań Bożej miłości. Z Nim można przetrwać wszystko.
Ostatnio zmieniony 2018-04-05, 08:58 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Andej » 2018-04-05, 09:07

Życzę wytrwania w świadomym postanowieniu. Przemyślanym. Mam nadzieję, że przygotowałeś się do tego. I masz świadomość ciężaru zadania.

Życzę, abyś bieg ukończył zachowując wiarę.
Ostatnio zmieniony 2018-04-05, 09:10 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Magnolia » 2018-04-05, 11:03

Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali 2 Kor 12, 9

Pamiętaj Efezjanie :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Dezerter » 2018-04-14, 18:40

Efezjanie, dobrze, że idziesz dalej. Odnowa jest po to by dać ludziom nowego Ducha, by szli na cały świat i głosili ludziom dobrą nowinę, tak jak im Duch wskaże. Odnowa odnawia, zapala i ewangelizuje, powołuje do rzeczy wielkich, a nie trwania we wspólnocie, która nie daje wzrostu duchowego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Rozeznawanie woli Bożej.

Post autor: Viridiana » 2019-05-05, 14:12

Myślę, że to temat bardzo ważny, więc zakładam na to osobny wątek.
Co jest istotne w rozeznawaniu woli Bożej?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Dominik

Re: Rozeznawanie woli Bożej.

Post autor: Dominik » 2019-05-05, 14:16

Hmmmm, może między innymi to że powinno być lekko pod górkę, a nie z górki.

Magnolia

Re: Rozeznawanie woli Bożej.

Post autor: Magnolia » 2019-05-05, 14:16

viewtopic.php?f=41&t=959&hilit=jak+rozp ... +wolę+bożą tu o tym rozmawialiśmy, ale zgodzę się że wciąż warto o tym rozmawiać, bo to niejako nasz codzienne pytanie: Jaka jest Twoja wola Panie?

Administrację prosimy o połączenie wątków.

Dominik

Re: Rozeznawanie woli Bożej.

Post autor: Dominik » 2019-05-05, 14:51

Magnolia pisze: 2019-05-05, 14:16 Administrację prosimy o połączenie wątków.
Zrobione.

Magnolia

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Magnolia » 2019-05-05, 15:08

Dziękuję Dominiku.

Ostatnio mam spora zagwozdkę z odpowiedzią na to pytanie: jaka jest wola Twoja Panie?
i przyznam, że raz mi to wychodzi lepiej a raz gorzej, ale najczęściej stawiam sobie pytanie o hierarchię ważności.
Bóg, ja, mąż, dzieci, rodzina dalsza, znajomi. I naprawdę odczuwam, że każde zachwianie tej hierarchii, czyli postawienie czegoś miejscami, albo na pierwszym miejscu zamiast Boga- działa jak barometr - dzieje się źle... np ktoś upomina się o uwagę dla siebie, ktoś czuje się zaniedbywany, albo chociażby mi brakuje siły by pokonywać przeciwności, bo liczę tylko na siebie a nie na Boga...

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Viridiana » 2019-05-05, 18:59

Dobrze, że połączono wątki, bo znalazłam filmik Dobrej Nowiny - mam nadzieję, że pomoże. ;)
Ja ostatnio też mam mnóstwo myśli związanych z rozeznawaniem woli Bożej, szczególnie, że chodzi o ważną rzecz.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Kalart

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Kalart » 2019-05-05, 19:51

Człowiek ze mnie prosty, to i sposób mam prosty. Bóg do mnie mówi tak, bym miał pewność od kogo jest przekaz i mógł go zrozumieć - to wiem, ze taka wola Boża. A co nadto jest, od Złego pochodzi. Mt 5,37
Nigdy nie było takiego przekazu, to znaczy że Bóg nie ma żadnych obiekcji czy zaleceń co do mojego życia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Andej » 2019-05-05, 20:14

To przykre, gdy wszystko pochodzi od złego. Ale dobrze, że wyznałeś to. Dzięki temu poznaliśmy przyczynę takiej postawy, jaką reprezentujesz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Jak rozpoznawać wolę Bożą?

Post autor: Kalart » 2019-05-05, 20:15

Prawdziwą przyczyną mojej postawy jest to, że próbując spotkać katolików, xxxxxxxxxxxx
Wyciąłem obraźliwe sformułowanie. Andej
Ostatnio zmieniony 2019-05-05, 20:21 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”