O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dezerter » 2020-01-16, 23:49

Marek_Piotrowski pisze: 2019-09-05, 09:11 Problem w tym, żeby - widząc wszystkie złe rzeczy jakie się dzieją - nie przybrać postawy Lutra, który rozbił Kościół i zrobił znacznie większe szkody niż te, przeciw którym występował.
Polubiłem tą twoją wypowiedź jak ją przeczytałem, bo ostrzegałam od jakiegoś czasu, że grozi nam rozłam w KK i chyba zaczyna się realizować mój czarny scenariusz :(
O Pelanowski wyszedł z Domu zakonnego, a jego przełożeni ostrzegają przed jego naukami
Paulini: o. Pelanowski rozmija się z nauczaniem Kościoła i łamie ślub posłuszeństwa
https://ekai.pl/paulini-o-pelanowski-ro ... uszenstwa/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-17, 00:19

Odchodzenie z zakonu nie jest słuszne - jednak obawiam się, że głównymi sprawcami rozłamu nie są ci, którzy "nie wytrzymują".
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że - przynajmniej część - nauk, które krytykuje o.Pelanowski nie jest lepsza od tego, co on uczy.
Niejasność, niepokojące stwierdzenia... nie wiem czy było równie wielkie zamieszanie w Kościele od IV wieku (kiedy to większość biskupów była arianami). I to nie dzieje się z winy o.Pelanowskiego.

Biserica Dumnezeu

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-17, 09:09

Slusznie.
Ale hierarchia niestety trzyma najwieksze mieszadlo w zupie.

Awatar użytkownika
Kamil Beniuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 11 wrz 2018
Lokalizacja: Skierdy
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 30 times
Kontakt:

Abp Lenga mocno odpowiada ma zakazy bp. Meringa (TW Lucjan).

Post autor: Kamil Beniuk » 2020-02-23, 10:04

Dziwna ta cała sprawa z abp. Lengą.
Jest zupełnie zepchnięty na boczny tor.

„Chwała Boża jest poniżana, Chrystus jest detronizowany nie tylko jako człowiek, ale jako Bóg. Na Jego miejsce głosi się wszystko – protestantyzm, muzułmaństwo, żydostwo, pachamamę, obrzędy bałwochwalcze w Watykanie (…) i wszystkie inne -izmy, które nie są zgodne z nauką Chrystusa. Wzywam tych biedaków biskupów i papieża również w tym, aby się nawrócili i głosili Chrystusa i nauki, których ich nauczył. Jeżeli nie będą ich głosić to nie są pasterzami z Jego woli” abp Jan Paweł Lenga


KKK 675 Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących (Por. Łk 18, 8; Mt 24, 12). Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię (Por. Łk 21,12; J 15,19-20). odsłoni "tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele (Por. 2 Tes 2, 4-12; 1 Tes 5, 2-3; 2 J 7; 1 J 2, 18. 22).

http://apologetyka.org/arcybiskup-lenga ... a-meringa/
Ja tylko pytam? http://www.youtube.com/@jatylkopytam
mgr teologii UKSW, katecheta. Pasjonat apologetyki, gitarzysta, webmaster, autor tekstów i muzyki pieśni religijnej.

Konwalia

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Konwalia » 2020-02-23, 12:11

Czy prawdą jest to, co pisano o arcybiskupie, a mianowicie, że nie wspomina Ojca Świętego w czasie Mszy Świętej? Jeśli tak jest, to moim zdaniem przedstawianie go jako osobę niesprawiedliwie potraktowaną jest niekatolickie. Choćby ktoś głosił najświętsze kazania, ale nie okazywał szacunku Ojcu Świętemu i jawnie dawał to do zrozumienia, wzbudzałby tym samym niepotrzebny zamęt w sercach wiernych. Ogromnie dziwi mnie, że tak wielu ludzi broni arcybiskupa. Jak jest w istocie, nie wiem, ale jestem pewna, że szacunek dla Ojca Świętego powinien być na pierwszym miejscu.

Magnolia

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Magnolia » 2020-02-23, 12:58

Masz rację Konwalio.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dezerter » 2020-02-23, 13:18

Komentując zarzuty nuncjusza i bp. Meringa, abp. Lenga stwierdził, że „kręcą wszystkim jak diabeł”.
Jedno jest pewne diabeł aź rży z radości na takie słowa biskupa Lengi, który moim biskupem nie jest, do Episkopatu nie należy i jak powtarzam od dawna jest największym szkodnikiem KK w Polsce
Od dziś zacznę się modlić o nawrócenie i światło Ducha świętego dla niego - namawiam do przyłączenia się
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Kamil Beniuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 11 wrz 2018
Lokalizacja: Skierdy
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 30 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Kamil Beniuk » 2020-02-23, 13:55

Dezerterze nie przesadzasz?

Czy nie jest abp KK? Co oznacza moim?
Do episkopatu nie został zaproszony.

W czym jest szkodzi?
1. Nie miał żadnych zakazów od Stolicy Apostolskiej, o czym właśnie świadczy fakt, iż mógł publicznie posługiwać w różnych diecezjach.
2. Odnosząc się do zarzutu iż nie wymawia imienia papieża, stwierdził, że bp. Mering ani nuncjusz tego nigdy nie słyszeli – wskazał, że w przypadku liturgii koncelebrowanej imię papieża wymienia pierwszy koncelebrans, a podczas liturgii sprawowanej w jego pokoju biskupi mu nie towarzyszyli.
3. Bp Mering nie wskazuje żadnych powodów do zaprzestania głoszenia kazań.

"„Chrystus dał pełnomocnictwa przez Kościół, aby głosić go w porę i nie w porę. I będę go głosił dopóki jestem żywy. Ani bp Mering mi tego nie zabroni, ani nikt inny. (…) Ja należę do Kościoła katolickiego i chcę, aby miał on swoją prawdziwą twarz, taką jaką dał mu Chrystus”

W czym ma się nawrócić i o jakie światło chodzi?
Ja tylko pytam? http://www.youtube.com/@jatylkopytam
mgr teologii UKSW, katecheta. Pasjonat apologetyki, gitarzysta, webmaster, autor tekstów i muzyki pieśni religijnej.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: szary brat » 2020-02-23, 14:24

Biskup Wiesław Mering popełnił oszczerstwo wobec Arcybiskupa Lengi.
Zarzucił mu "nie wymienianie imienia Papieża w codziennej Mszy Świętej" w sytuacji, gdy prawdopodobnie nigdy w takiej Mszy nie uczestniczył.
Abp Lenga nie ma swojego przydzielenia do świątyni, w której miałby odprawiać codzienne Msze Święte.
Dlatego odprawia je zazwyczaj prywatnie w swoim pokoju. Imię Papieża Franciszka wymienia i nie tylko wymienia, tylko się za Papieża modli.
Czy modli się biskup Mering tego nie wiemy.

Kłamstwa biskupa Meringa spotkały się z ostrą odpowiedzią Abp Lengi.



Wstyd, skandal i zgorszenie oraz demoniczne zamieszanie skutkuje pomieszaniem wśród wiernych którzy nie wiedzą co jest prawdą, a co nie, czego przykładem nasza Konwalia.
A my trwajmy w wierze i w modlitwie tak jak do tej pory.
Nie dajmy sobie wytrącić z duszy miłości do ludzi, nie dajmy posiać wątpliwości wiary w Jezusa Chrystusa.

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
O biskupie Wacławie Meringu wypowiadają się dokumenty Instytutu Pamięci Narodowej.
Każdy może sobie tam spojrzeć i wyrobić sobie swoją opinię o wiarygodności tego człowieka.

https://www.fronda.pl/a/bp-mering-w-akt ... 40585.html

Abp Lenga na pewno nie był współpracownikiem komunistycznych służb specjalnych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dezerter » 2020-02-23, 14:34

Mering nie jest moim biskupem i nie zamierzam go bronić, bo nie jest z mojej bajki ma wiele za uszami.
Ale to nie zmienia ani na jote mojej oceny abp Lengi, którego zam i krytykuję od lat - moje wypowiedzi konkretne na jego temat są w tym wątku i nie zamierzam się powtarzać - Jezus go wkrótce oceni i ja bym się na jego miejscu bał.

Kamilu - możesz wypowiedzieć posłuszeństwo swojemu biskupowi, podległemu niejakiemu "Bergolio" (cytat z abp Lengi) który dał ci misję kanoniczna, możesz wypowiedzieć współprace bp Siemieniewskiemu, posłusznemu i w łączności z Papieżem Franciszkiem i zgłosić się do Lengi po misję kanoniczną ;)
- wybacz bracie że ci ciśnienie w ten dzień Pański podniosłem, ale stań w prawdzie, przemyśl, bo nie da się dwóm panom służyć :!:
bez urazy :ymhug:
Ostatnio zmieniony 2020-02-23, 14:43 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Konwalia

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Konwalia » 2020-02-23, 14:35

Kamil Beniuk pisze: 2020-02-23, 13:55 2. Odnosząc się do zarzutu iż nie wymawia imienia papieża, stwierdził, że bp. Mering ani nuncjusz tego nigdy nie słyszeli – wskazał, że w przypadku liturgii koncelebrowanej imię papieża wymienia pierwszy koncelebrans, a podczas liturgii sprawowanej w jego pokoju biskupi mu nie towarzyszyli.
Jednocześnie jednak w artykule zacytowałeś takie słowa abpa:
„W każdej Mszy świętej wymawiam imię papieża” – zapewnił dodając: „wymawiam imię papieża i Pan Bóg dobrze o tym wie, a jak będzie nade mną sąd, to upoważnionym przez Stolicę Apostolską do tego osobom powiem jakie imię wzywam i dlaczego”.

A teraz proszę, zapoznaj się z tym artykułem:
http://wiez.com.pl/2019/09/19/nie-papie ... ranciszku/

Naprawdę, rozumiem potrzebę wiernych do poszukiwania prawdy, ale wypowiedzi arcybiskupa – zarówno pod względem treści jak i formy – są dla mnie niepokojące, podobnie jak niepokojące jest to, że tak wielu ludzi nie widzi w tym problemu. Słuchajcie nauki Kościoła, Ojca Świętego.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: szary brat » 2020-02-23, 16:02

Dezerter pisze: 2019-09-01, 23:24
takisobie pisze: 2019-09-01, 23:14 Dziwi mnie Twoja postawa z użyciem takich słów jak "dyskwalifikacja" wobec jak by nie wnioskować(akurat nie na podstawie tego materiału) cenionego biskupa.
Mam rozumieć że tyczy się to wszystkich krytyków Soboru i papieża ?
Ktoś , kto nie uznaje, albo kwestionuje ustalenia Soboru Kościoła Powszechnego (nie wspominając o nie uznawaniu papieża), ten wyklucza się z Kościoła
koniec, kropka
Ja słucham mojego proboszcza, mojego biskupa, mojego papieża - więc jestem w Kościele
świat jest prosty, tylko niektórzy lubią sobie życie komplikować słuchając, oglądając i czytając przeciwników Kościoła, którzy głoszą swoją ewangelię
Dezerter, z Twoich kilku wypowiedzi, jakie właśnie czytam wynika, ze masz bardzo osobisty spór z Abp Lengą.
Nie wnikam w meritum, widzę jedynie duże emocje po Twojej stronie.

I chciałbym zwrócić uwagę, że od takich daleko idących stwierdzeń co do postępowania, jest nie inny biskup, nie Twój proboszcz, ani nie Ty, tylko Papież. Papież, jak dotąd, nie tylko nie nałożył na abp Lengę ŻADNEJ kary, ale w o ogóle nie wypowiadał się w sprawie emerytowanego biskupa.

Dodano po 46 minutach 56 sekundach:
Bardzo dziękuję wszystkim dyskutantom w wątku dotyczącym Abp Lengi, poza kacperkiem, który niczego nie wniósł, tylko próbował zamieszać.
Jestem pod wielkim wrażeniem uczciwości i dążenia do prawdy dyskutantów, z zachowaniem dobra Kościoła, tak jak każdy z dyskutantów to rozumiał.
Wielki wielki szacun i podziękowanie.
Moim zdaniem, niepotrzebnie w wątku są posty dotyczące ojca Pelanowskiego. One chyba nic nie wnoszą do wątku a powodują zamieszanie.

Ja nie ukrywam, że moje stanowisko jest zbliżone do stanowiska Marka Piotrowskiego.
Abp Lenga jest człowiekiem godnym szacunku ze strony ludzi Kościoła i Polaków, wypowiada się w sprawach ważnych, których nie wolno zamiatać pod dywan i mówi mądre rzeczy. Powinniśmy korzystać z jego nauk dla dobra Kościoła, który nie jest w dobrej kondycji. Dywagacje w sprawie papiestwa Franciszka są dwuznaczne i ja bym ich w ogóle nie brał pod uwagę. Abp Lenga ma znaczenie nie z powodu uwag wobec Franciszka, tylko dlatego, że dobrze punktuje słabości Kościoła dla jego dobra. Niestety problemem jest, że hierarchowie nie podejmują z nim dyskusji merytorycznych, ani żadnych działań dla dobra Kościoła, Papież również nie rozmawia.

Konwalia

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Konwalia » 2020-02-23, 16:42

szary brat pisze: 2020-02-23, 16:02 Abp Lenga jest człowiekiem godnym szacunku ze strony ludzi Kościoła i Polaków, wypowiada się w sprawach ważnych, których nie wolno zamiatać pod dywan i mówi mądre rzeczy. Powinniśmy korzystać z jego nauk dla dobra Kościoła, który nie jest w dobrej kondycji. Dywagacje w sprawie papiestwa Franciszka są dwuznaczne i ja bym ich w ogóle nie brał pod uwagę. Abp Lenga ma znaczenie nie z powodu uwag wobec Franciszka, tylko dlatego, że dobrze punktuje słabości Kościoła dla jego dobra. Niestety problemem jest, że hierarchowie nie podejmują z nim dyskusji merytorycznych, ani żadnych działań dla dobra Kościoła, Papież również nie rozmawia.
Żadne konstruktywne uwagi nie mają znaczenia, jeśli ktoś lekceważąco wypowiada się o Ojcu Świętym i nie należy tego faktu ignorować. Można bronić i szukać prawdy, nie wzbudzając tak niejednoznacznych reakcji. Przykładem jest kard. Robert Sarah.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: szary brat » 2020-02-24, 09:20

Trzeba mieć oczy i uszy i trzeba z nich korzystać by uzyskać w miarę pełne rozeznanie tego o czym się mówi i co się ocenia.
Biskup Mering nie wiedział nawet kiedy Abp Lenga zakończył misję w Kazachstanie, bo zarzucił mu, że zakończenie tej misji nastąpiło w wyniku jego konfliktu z Papieżem Franciszkiem. W istocie, misję abp Lengi w Kazachstanie zakończyła decyzja Papieża Benedykta XVI.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dezerter » 2020-02-24, 09:31

Jeden fakt do ktorego moim zdaniem znacznie przyczynił się abp Lenga to spadek zaufania dla KK do najnizszych w historii 39%.👎 Ktos jakies inne owoce widzi jego szkodliwej działalności ?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”