O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: takisobie » 2019-09-01, 19:04


Dominik

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dominik » 2019-09-01, 19:58

O czym jest ten film?
Coś przeciwko Kościołowi? Jeśli tak to dopiero założyłeś temat z książką na ten temat, więc połączę tematy.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: takisobie » 2019-09-01, 20:59

Poruszone są różne kwestie wpływające na stan Kościoła ale uważam że analiza arcybiskupa nie powinna być podpinana do książki którą uważacie za artylerie przeciwko Kościołowi.
Poza tym zamiast pytać o czym to jest obejrzyjcie i komentujcie bo warto prowadzić rozmowy , często mogą wyprowadzać kogoś z błędnego myślenia (w tym mnie)
Ostatnio zmieniony 2019-09-01, 21:02 przez takisobie, łącznie zmieniany 3 razy.

Biserica Dumnezeu

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-01, 21:27

Biskupa lenge - warto i trzeba posluchac.
jeden z niewielu (moim zdaniem) ktorzy nie lekaja sie mowic rzeczy przeciwnych "poprawnosci".
Co nie znaczy, ze wszystkie analizy dokonane przez niego sa idealne. Ale jest to odwazne spojrzenie na rzeczywistosc.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: kacperek29 » 2019-09-01, 22:14

Zawsze myślałem, że to forum dyskusyjne a nie filmowe. Jakoś mam ważniejsze rzeczy niż oglądać prawie 50 minut filmu. Mógłbyś chociaż napisać najważniejsze przesłanie filmu, jakiś wnioski itp.

Biserica Dumnezeu

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-01, 22:17

Musze stanac po stronie takisobie. Ten film sam w sobie jest dyskusja. Dlatego zalecam poswiecenie chwili czasu na jego obejrzenie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: takisobie » 2019-09-01, 22:31

kacperek29 pisze: 2019-09-01, 22:14 Zawsze myślałem, że to forum dyskusyjne a nie filmowe. Jakoś mam ważniejsze rzeczy niż oglądać prawie 50 minut filmu. Mógłbyś chociaż napisać najważniejsze przesłanie filmu, jakiś wnioski itp.
Napisałem "obejrzyjcie" bo jestem słabym komentatorem, tym bardziej jeśli chodzi o wnioski.
Może ktoś mnie wyręczy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dezerter » 2019-09-01, 22:42

Abp Jan Paweł Lenga
Wyraża krytyczne opinie na temat Soboru Watykańskiego II oraz podważa ważność wyboru papieża Franciszka (twierdzi, że jest nim nadal Benedykt XVI)[2][3]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_Lenga
Jak dla mnie dyskwalifikuje to tego pana i przestaje być dla mnie i biskupem i jakimkolwiek autorytetem
Ostatnio zmieniony 2019-09-01, 22:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Magnolia » 2019-09-01, 23:06

kacperek29 pisze: 2019-09-01, 22:14 Zawsze myślałem, że to forum dyskusyjne a nie filmowe. Jakoś mam ważniejsze rzeczy niż oglądać prawie 50 minut filmu. Mógłbyś chociaż napisać najważniejsze przesłanie filmu, jakiś wnioski itp.
Znalazłam treść listu abp Lengi, gdzie komentuje kryzys Kościoła.
https://www.pch24.pl/dramatyczny-list-a ... 904,i.html
W moim odczuciu list jest wyważony i napisany z troska o Kościół.
Dezerter pisze: 2019-09-01, 22:42 Abp Jan Paweł Lenga
Wyraża krytyczne opinie na temat Soboru Watykańskiego II oraz podważa ważność wyboru papieża Franciszka (twierdzi, że jest nim nadal Benedykt XVI)[2][3]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_Lenga
Jak dla mnie dyskwalifikuje to tego pana i przestaje być dla mnie i biskupem i jakimkolwiek autorytetem
Czy nie za szybko wydałeś ocenę? I to na podstawie Wiki? zamiast poznać dorobek i osobę tego biskupa?

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Poczytaj @Dezerter http://sanctus.pl/index.php?grupa=66&po ... 34&doc=278

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dezerter » 2019-09-01, 23:06

Wielokrotnie polemizowałem z jego nieprawdziwymi, lub niekompetentnymi wypowiedziami na różne tematy, więc wiem co pisze.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: takisobie » 2019-09-01, 23:14

Dziwi mnie Twoja postawa z użyciem takich słów jak "dyskwalifikacja" wobec jak by nie wnioskować(akurat nie na podstawie tego materiału) cenionego biskupa.
Mam rozumieć że tyczy się to wszystkich krytyków Soboru i papieża ?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Dezerter » 2019-09-01, 23:24

takisobie pisze: 2019-09-01, 23:14 Dziwi mnie Twoja postawa z użyciem takich słów jak "dyskwalifikacja" wobec jak by nie wnioskować(akurat nie na podstawie tego materiału) cenionego biskupa.
Mam rozumieć że tyczy się to wszystkich krytyków Soboru i papieża ?
Ktoś , kto nie uznaje, albo kwestionuje ustalenia Soboru Kościoła Powszechnego (nie wspominając o nie uznawaniu papieża), ten wyklucza się z Kościoła
koniec, kropka
Ja słucham mojego proboszcza, mojego biskupa, mojego papieża - więc jestem w Kościele
świat jest prosty, tylko niektórzy lubią sobie życie komplikować słuchając, oglądając i czytając przeciwników Kościoła, którzy głoszą swoją ewangelię
Ostatnio zmieniony 2019-09-01, 23:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-02, 10:19

Sobory nie sa nienaruszalne. Podstawa nienaruszalna sa Dogmaty - te uchwalone na soborze tez. Sobor jest to swego rodzaju administracyjna metoda konstytuanty wiary ( doktryny, dogmaty itp.). A sposob realizacji postanowien soborowych podlega weryfikacji - do narzedzi weryfikacji przynalezy rowniez kontestacja ustaen, ktore sa wadliwe lub zostaly zinterpretowane sprzecznie z intencja uchwalonych tematow.
Dlatego choc dla mnie zrozumiala jest Twoja reakcja, to wnioski sa zbyt daleko posuniete - moim zdaniem ze skarajnosci antysoborowcow popadasz w skrajnosc tylko soborowcow ( moje prywatne zdanie ).
WCieszy mnie wiernosc hierarchi koscielnej.
Co jednak, gdy hierarchia ( w pewnych osobach czy w pewnych okolicznosciach ) popada w sprzecznosc z nauka Kosciola? Lub nawet te sprzecznosc glosi?

Udowodnij ( rzuciles ciezkie oskarzenie ), ze biskup Lenga jest przeciwnikiem Kosiola i ze glosi swoja ewangelie.

Magnolia

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: Magnolia » 2019-09-02, 12:38

Myślę podobnie, Dez, rzuciłeś ciężkie oskarżenia, niczym nie podparte. Bo tak, wiesz co piszesz...

Znalazłam dokumenty, listy Abp które pokazują Jego wielka troskę o Kościół, Jego życiorys też jest godny podziwu i szacunku.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: O zmowie milczenia - Abp Jan Paweł Lenga

Post autor: takisobie » 2019-09-02, 19:12

Dezerter pisze: 2019-09-01, 23:24
takisobie pisze: 2019-09-01, 23:14 Dziwi mnie Twoja postawa z użyciem takich słów jak "dyskwalifikacja" wobec jak by nie wnioskować(akurat nie na podstawie tego materiału) cenionego biskupa.
Mam rozumieć że tyczy się to wszystkich krytyków Soboru i papieża ?
Ktoś , kto nie uznaje, albo kwestionuje ustalenia Soboru Kościoła Powszechnego (nie wspominając o nie uznawaniu papieża), ten wyklucza się z Kościoła
koniec, kropka
Ja słucham mojego proboszcza, mojego biskupa, mojego papieża - więc jestem w Kościele
świat jest prosty, tylko niektórzy lubią sobie życie komplikować słuchając, oglądając i czytając przeciwników Kościoła, którzy głoszą swoją ewangelię
Chyba dobrze jest mieć oczy i uszy "szeroko otwarte" a nie klapki i jak ślepy koń tam gdzie inni zaprowadzą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”