Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: takisobie » 2019-09-06, 19:56

Jak w temacie , pytam bardziej rozeznanych , bo ja nie wiem czy ten ksiądz ma rację czy coś bredzi
Najbardziej ciekawe albo w sumie mówiąc niesmaczne to chyba to co mówi od minuty 14 do 15 , choć całości nie obejrzałem bo trąci mi to póki co czymś dziwnym.


Ostatnio zmieniony 2019-09-06, 19:57 przez takisobie, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Dominik » 2019-09-06, 20:22

Oświadczenia Salezjanów w tej sprawie
http://salezjanie.pl/wiadomosci/2017/12 ... oznickiego

Chyba wystarczająca odpowiedz.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: takisobie » 2019-09-06, 20:32

Oświadczenie z 2017roku . Dziwne że do tej pory tak kontrowersyjny ksiądz nie znalazł się w "więzieniu dla księży" pod klauzurą by więcej nie siać zamętu. Nie , nie szukam znowu nagonki na księży tylko założyłem temat bo się na to natknąłem a że wiedza moja znikoma w takich sprawach to pytam.
Jeśli uznacie że temat należy zamknąć wraz z usunięciem filmiku z forum to tak zróbcie

Magnolia

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Magnolia » 2019-09-06, 20:53

W opisie filmu, w sumie niedawno publikowanego, (pamietajmy, że Salezjanie napisali, że na to kto i co publikuje nie mają wpływu), jest wzmianka:

Ksiądz Michał pozwany do Sądu Cywilnego przez Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego!!!

W piątek 6 września 2019, o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Poznaniu przy ul. Młynskiej 1a, w sali nr 208 odbędzie się rozprawa w sprawie o opuszczenie przez Księdza Michała Woźnickiego SDB lokalu; Kaplicy-Celi, w której kapłan odprawia codzienną Mszę Św. w tradycyjnym rycie rzymskim.


Znaczy się nadal kapłan jest nieposłuszny... a to jednak nie jest dobry znak dla Niego samego.

Jeśli chodzi o to jak rozeznać tą sytuację duchowo... przypomniało mi sie któres kazanie u nas na rekolekcjach, gdzie kapłan tłumaczył, że czasem szatan działa jakby pod pozorem dobra, ale mocno w tym przesadza i owocem jest zło.
To takie ogólne sformułowanie, ale już tłumaczę o co chodzi.
Jest wiele dobrych rzeczy czy spraw, ale jesli zachowujemy umiar to wyniknie z nich dobro dla nas i dla innych. Jesli zaś dana rzecz/sprawa będzie naszym celem nadrzędnym, wszystko temu podporządkujemy to możemy zbłądzić, albo wydawac złe owoce.
Np komórka sama w sobie jest przedmiotem dobrym, służy komunikacji, pomaga wielokrotnie w funkcjonowaniu itd. Ale jeśli świata poza nią nie widzimy to pojawia się uzależnienie, albo nawet ktos zapatrzony w komórke może spowodować wypadek, albo wejść pod autobus. Komórka takiej osobie jako coś dobrego dla niego przysłoniła mu świat. Stała się mamoną. Podobnie jest chyba u tego kapłana, zobaczył wartość w mszy wg starego rytu i przysłoniło Mu to dobro jakim jest Kościół i nakazy Kościoła. Obraża papieży, pomawia o herezje, krytykuje Kościół, nie stosuje sie do zakazów... takie zachowanie nie służy Kościołowi, który dbamy o to by był jeden, apostolski i powszechny.
Ks. Woźniak swoim zachowaniem wprowadza wiernych w zamieszanie, tak nie postępuje kapłan/pasterz.

U świętych pokora i posłuszeństwo wobec Kościoła i przełożonych jako wielkie cnoty świadczyły właśnie o ich świętości. Niesamowitymi przykładami sa tu o.Pio i O. Dolindo, którzy mieli czasowe zakazy odprawiania mszy św (latami) i byli tym zakazom posłuszni! A przecież odprawianie mszy św dla kapłana to jak odebrać im chleb, potrzebny do życia. A przyjmowali to zadanie w pokorze. Dobrze jest pamiętać, że pokory i posłuszeństwa szatan nie potrafi naśladować. Dobro może naśladować, choć po zgniłych owocach widać, że to słabe naśladownictwo...

Czyli na pierwszy rzut oka niestety kapłan dal się omamić i zwieść złemu...czego dowodem jest brak posłuszeństwa wobec przełożonych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Dezerter » 2019-09-07, 22:58

"Każdy z kolejnych papieży był bardziej heretycki" (od SW II) - a ty się pytasz czy odleciał ?! - ja bym powiedział, że odpadł, albo popadł ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-08, 18:16

Oczywiscie, ze ks.Woznicki odlecial.
Taki jest Kosciol - ma skrajnosci.
Ale nawet w tych skrajnosciach warto dostrzec, czy to zar milosci ku Bogu powoduje odlot, czy tez to brak rozeznania, czy tez to zwykla ludzka pycha?

Ps: jest to moje odkrycie ostatnich kilku dni: zamiast walki, ataku czy potepien ... chcialbym umiec spojrzec na motyw serca.
Moze to mi sie kiedys uda? Moze teraz mi sie troche udalo?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Andej » 2019-09-08, 22:31

Dlaczego serca, a nie rozumu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-08, 23:12

Potrafisz rozumem?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Andej » 2019-09-08, 23:27

Tak, doszukuję się świadomych motywów. Decyzji wypływających z rozumu. Co nie znaczy, że pozbawionych serca.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-08, 23:35

Pytanie nie dotyczylo tego, czego sie doszukujesz - ale tego, czy potrafisz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Andej » 2019-09-09, 10:14

Odpowiedź nie dotyczyła tego, co potrafisz, ale tego co ma sens (większy). A mianowicie, czy ważniejsze jest patrzenie (i kierowanie się) sercem czy rozumem. Czy uczucie może zastąpić rozsądek i racjonalność?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-09, 12:07

Oczywiscie, ze moze. Wiekszosc naszego zycia w relacjach osobowych opartych na uczuciach na tym sie zasadza - uczucie przed rozsadkiem i racjonalnoscia. Wlasnie z powodu milosci i w imie milosci. Tyczy sie to rowniez spraw Bozych.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Andej » 2019-09-09, 17:27

To tłumaczy dlaczego tak wiele osób głosuje na totalsów. Zabacułem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-09-09, 19:42

To, co mówi ten ksiądz jest absolutnie nie do przyjęcia.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy ks.Woźnicki odleciał ?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-09, 21:29

Zbyt skrajnie, Marku.
Zalezy, przez jakie okulary na to spojrzymy.

Andeju -to rowniez nie. Poglady na to czy owo moga byc bardzo rozsadne i racjonalne, choc zupelnie sprzeczne z innymi bardzo rozsadnymi i racjonalnymi.
Wielki wplyw maja rodziny i szkoly na stosowanie racjonalnosci czy rozsadku w projektach calkowicie sie wykluczajacych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”