Filmy na internecie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Jacoob

Filmy na internecie

Post autor: Jacoob » 2018-02-08, 18:50

Witam,
Mam pytanie dotyczące OGLĄDANIA filmów na internecie a nie ich ściagania. Chodzi o to, że na istanieje wiele stron z filmami np. YouTube, które no generalnie nie zawiera filmów takich jak w kinie czy w TV a raczej filmiki, ale np. zalukaj.com itp. gdzie jest wiele filmów. Nie ma tam chyba filmów przedpremierowych których nie było w kinie. Ostatnio znalazłem tam film który miał premiere w kinie ale w tv nie. Dużo jest tkich filmów starych i w ogóle. I pytanie brzmi: Czy mogę oglądać takie filmy na takich stronach typu zalukaj.com? Nie chcę ich ściągać tylko obejrzeć. Moim zdaniem te filmy są umieszczone tam legalnie, ponieważ jest tu wielu uzytkowników więc gdyby ta storna kradła filmy na pewno by jej nie było.

Dominik

Re: Filmy na internecie

Post autor: Dominik » 2018-02-08, 19:25

Według prawa jakie mamy w Polsce
- zamieszczanie jest nielegalne, wątpię by ktoś o nicku np. Klakier wykupił za setki milionów $ pozwolenie udostępnię dziesiątek filmów
- oglądanie legalne,
oczywiście pomijamy tutaj opcje premium, która według mnie jest oszustwem.

Oglądanie filmu zamieszczonego nielegalnie, jest legalne, ale czy moralne?

Jacoob

Re: Filmy na internecie

Post autor: Jacoob » 2018-02-08, 19:47

Dominik pisze: 2018-02-08, 19:25 Według prawa jakie mamy w Polsce
- zamieszczanie jest nielegalne, wątpię by ktoś o nicku np. Klakier wykupił za setki milionów $ pozwolenie udostępnię dziesiątek filmów
- oglądanie legalne,
oczywiście pomijamy tutaj opcje premium, która według mnie jest oszustwem.

Oglądanie filmu zamieszczonego nielegalnie, jest legalne, ale czy moralne?
Ale nigdzie indziej oprócz tv( sami nie wybieramy pory oglądania) nie da się obejrzeć. Jeżeli filmy te wyszły już z kin to próżno szukać ich np. przez 2 lata w telewizji. A przecież ja ich nie kradnę tylko zakładam konto na stronie i i oglądam. Przecież ich nie ściągam i nie rozprowadzam za pieniądze

Dominik

Re: Filmy na internecie

Post autor: Dominik » 2018-02-08, 20:00

Z prawnego punktu możesz oglądać do woli, jak już napisałem.
a morale zostaw sobie ,, po prostu czy miło by Ci było jak by Twoją płytę którą nagrałeś ściągali z gryzonia.
Ja dużo oglądam na CDA, więc nie będę tutaj nikogo ganił za to, zwracam tylko uwagę że prawo nie jest doskonałe.

Jacoob

Re: Filmy na internecie

Post autor: Jacoob » 2018-02-08, 22:10

Właśnie na pewnej stronce znalazłem legalne i nielegalne strony z filmami. Okazało się, że zalukaj, kinoman.tv itp. są nie legalne. Nawet niektóre zostały usunięte a właściciele mają sprawy sądowe. O CDA nic nie znalazłem. Teraz to nie wiem, muszę poszperać. Ale znalazłem legalne,tylko że chyba wszystkie są płatne.
Jeszcze zdążyłem zedytować...
Wyszukałem na internecie iż, sami dla siebie możemy oglądać czyli tak ja Ty, Dominiku pisałeś. Tyle, że film musi mieć publiczną premierę np. kino, tv. Za rozpowszechnianie takich treści odpowiadają właściciele a nie użytkownicy. Tak więc, można po premierze. Było tam też prawo moralne któro mówiło że takie coś jest złe bo niszczy rynek filmowy innych firm itp.

Dominik

Re: Filmy na internecie

Post autor: Dominik » 2018-02-08, 23:11

Cda przenosi odpowiedzialność na użytkownika co wrzuca film, to on musi mieć pozwolenie na publikację. W praktyce czegoś takiego nie ma użytkownik. Wiec cda w ten sposób umywa ręce, działa legalnie dzięki kruczkom prawnym. Są one w regulaminie serwisu.
Ja zauważyłem że nowe filmy co miały premierę dvd są usuwane z cda. Na drugi dzień ich nie ma.

Mivia

Re: Filmy na internecie

Post autor: Mivia » 2018-02-10, 14:55

Ja opłacam netfix małe koszty a sporo wybor chociaż ja i tak nie korzystam szkoda mi czasu na tv
Przyznam że oglądam filmy na YouTube zwłaszcza religijne bo ich nigdzie indziej nie ma

JanN

Re: Filmy na internecie

Post autor: JanN » 2018-02-28, 15:47

A co z pakietem Microsoft Office? Jeśli ktoś posiada nielegalnego to ma grzech? Chodzi o pomoc do szkoły np. Na informatykę, lub wypracowanie na polski. Wiadomo ze można mieć Open Office Ale on nie ma tego co pakiet ms np. Baza danych( A do rozszerzonej informatyki bardzo potrzebna). Posiada tak jakby bazy Ale w ms Office wygląda to inaczej
Ostatnio zmieniony 2018-02-28, 15:48 przez JanN, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Filmy na internecie

Post autor: Magnolia » 2018-02-28, 18:15

JanN pisze: 2018-02-28, 15:47 A co z pakietem Microsoft Office? Jeśli ktoś posiada nielegalnego to ma grzech? Chodzi o pomoc do szkoły np. Na informatykę, lub wypracowanie na polski. Wiadomo ze można mieć Open Office Ale on nie ma tego co pakiet ms np. Baza danych( A do rozszerzonej informatyki bardzo potrzebna). Posiada tak jakby bazy Ale w ms Office wygląda to inaczej
A nie odpowiedziałeś już sobie sam? podkreśliłam to co najważniejsze.

Wiesz Janie, jest metoda aby samodzielnie znajdować odpowiedzi. Odwrócić sytuację.
Gdybyś Ty napisał dobry program, włożył w to wiele pracy, a potem patrzył jak pół świata korzysta z tego programu nielegalnie, nie kupując Go od ciebie, to co byś o tym sądził jako autor? uważałbyś to za uczciwe? sprawiedliwe?

A jak Bóg, który jest Sprawiedliwością, na to patrzy? pomyśl...

JanN

Re: Filmy na internecie

Post autor: JanN » 2018-02-28, 19:39

Magnolia pisze: 2018-02-28, 18:15
JanN pisze: 2018-02-28, 15:47 A co z pakietem Microsoft Office? Jeśli ktoś posiada nielegalnego to ma grzech? Chodzi o pomoc do szkoły np. Na informatykę, lub wypracowanie na polski. Wiadomo ze można mieć Open Office Ale on nie ma tego co pakiet ms np. Baza danych( A do rozszerzonej informatyki bardzo potrzebna). Posiada tak jakby bazy Ale w ms Office wygląda to inaczej
A nie odpowiedziałeś już sobie sam? podkreśliłam to co najważniejsze.

Wiesz Janie, jest metoda aby samodzielnie znajdować odpowiedzi. Odwrócić sytuację.
Gdybyś Ty napisał dobry program, włożył w to wiele pracy, a potem patrzył jak pół świata korzysta z tego programu nielegalnie, nie kupując Go od ciebie, to co byś o tym sądził jako autor? uważałbyś to za uczciwe? sprawiedliwe?

A jak Bóg, który jest Sprawiedliwością, na to patrzy? pomyśl...
A ja mam teraz zamęt, bo nie wiem czy mam legalnego worda a do spowiedzi chcę iść w nablizszych dniach. Czy moge przystąpić do spowiedzi wiedząc że moge mieć ten grzech albo nie? Po prostu nie chce aby było tak ze pójde do spowiedzi i się okaże że nie mam legalnego i popełniłem znowu grzech.

Magnolia

Re: Filmy na internecie

Post autor: Magnolia » 2018-02-28, 20:53

Powinieneś mieć nośnik (ale można tez pobrać z internetu, wtedy nie ma nośnika), dowód zakupu i licencję - to możesz sam sprawdzić.
To nie tylko kwestia czy się wyspowiadać czy nie, to też kwestia postanowienia poprawy...

Ale wiesz.. najlepiej te kwestie rozważyć z kapłanem w czasie spowiedzi.

Dominik

Re: Filmy na internecie

Post autor: Dominik » 2018-02-28, 23:30

Office, niestety, tani nie jest. Zwłaszcza jak chcesz mieś Accessa do baz danych.
Zdzierają kasę, na dobrą sprawę to Office z przed 20 lat jest funkcjonalny. Nawet Word z 1997 ma tyle opcji, że większość z nas ich nie zna.

JanN

Re: Filmy na internecie

Post autor: JanN » 2018-03-01, 20:42

Dominik pisze: 2018-02-28, 23:30 Office, niestety, tani nie jest. Zwłaszcza jak chcesz mieś Accessa do baz danych.
Zdzierają kasę, na dobrą sprawę to Office z przed 20 lat jest funkcjonalny. Nawet Word z 1997 ma tyle opcji, że większość z nas ich nie zna.
Odpuszczę sobie MS Office, wziąłem darmowego LibreOffice. Ale mam watpliwości co do legalności mojego systemu. Kiedyś gdy komputer się popsuł zaniosłem go do serwisu, gostek naprawił. Wtedy nie wiedziałem co to legalność itp. ale ostatnio zastanawiam się nad tym. Nie wiem na razie jak sprawdzić oryginalność. U tego serwismana zapłaciłem ze 100zł. Ale nie wiem czy dał mi on pirata czy nie. Co mam robić? Pieniądze dałem więc nie czuje się ooszutsem(jeśli miałbym piarata) a oszutsem powinien czuć się ten serwisman. A nawet jeśli to mam kupić calkiem nowy system( a z tym to korowodu) bo od razu każdy by się pytał po co , jak ci działa.

Dominik

Re: Filmy na internecie

Post autor: Dominik » 2018-03-01, 22:43

Czy zanim zaniosłeś komputer do serwisanta miałeś legalny system? Czy po naprawie system był taki sam jak wcześniej?
Jeśli tak, to masz legalny system.

Office 365, 5 użytkowników (chyba 5 różnych komputerów?), 400zł rocznie.
Ciekawe czy legalne by było z kolegami coś takiego kupić, 80zł rocznie by wyszło.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Filmy na internecie

Post autor: Efezjan » 2018-03-02, 15:27

JanN pisze: 2018-02-28, 15:47 A co z pakietem Microsoft Office? Jeśli ktoś posiada nielegalnego to ma grzech? Chodzi o pomoc do szkoły np. Na informatykę, lub wypracowanie na polski. Wiadomo ze można mieć Open Office Ale on nie ma tego co pakiet ms np. Baza danych( A do rozszerzonej informatyki bardzo potrzebna). Posiada tak jakby bazy Ale w ms Office wygląda to inaczej
Nielegalność to nielegalność. Wiem, że takowy pakiet jest drogi dość, bo kosztuje kilkaset złotych, ale można korzystać z opcji subskrypcji i płacić miesięcznie ok 30 zł. Tę opcję serdecznie polecam.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ