Pytanie odnośnie Boga

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1951
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Praktyk » 2019-10-29, 16:41

Avery001 pisze: 2019-10-29, 16:37 Mnie od malego uczono ze " Jak czegos nie widziales na wlasnymi oczyma to jak moge w to wierzyc badz byc pewnym ze ta osoba istnieje "
A widziałeś na własne oczy swoje sny ? :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Magnolia

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Magnolia » 2019-10-29, 16:44

Avery001 pisze: 2019-10-29, 16:37 Mnie od malego uczono ze " Jak czegos nie widziales na wlasnymi oczyma to jak moge w to wierzyc badz byc pewnym ze ta osoba istnieje "
My wprawdzie Boga nie widzimy ale można Go doświadczyć.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Andej » 2019-10-29, 16:51

Avery001 pisze: 2019-10-29, 16:37 Mnie od malego uczono ze " Jak czegos nie widziales na wlasnymi oczyma to jak moge w to wierzyc badz byc pewnym ze ta osoba istnieje "
Domyślam się, że np. Putin nie istnieje. Wszak nie widziałeś go na oczy. A ból? Istnieje? Widziałeś kiedyś? Nie mówiąc już o czarnych dziurach itp.
Czas tez nie istnieje? Jest tak wiele rzeczy materialnych, których empirycznie nie da się udowodnić.
A podmiotu wiary nie trzeba udowadniać empirycznie.

Tak samo jak nie można empirycznie udowodnić nieistnienia Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Dezerter » 2019-10-29, 17:03

A widziałeś bakterię, a elektrona, a czarną dziurę?
Pomyśl chłopaku sam
Jeśli by nie było Boga, to cały świat miałby sens? Czy świat byłby piękny?, Czy w świecie naukowcy odkrywali by prawa - chodzisz do szkoły zapewne, masz fizykę, chemię, matematykę - skąd te wzory, skąd zasady, skąd prawa? - samo się? ;)
Jesteś homo sapiens, więc to zobowiązuje - zacznij myśleć i szukaj odpowiedzi. Ale dobrze, że pytasz wal śmiało i nie wstydź się
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Dominik » 2019-10-29, 17:12

@Avery001 , może napisz konkretnie, jak możemy Ci pomóc.
Po prostu dyskusja zaczęła przyjmować dyskusje typu co było pierwsze, jajko czy kura,,, choć to pewnie da się jakoś udowodnić.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1951
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Praktyk » 2019-10-29, 17:46

Dominik pisze: 2019-10-29, 17:12 Po prostu dyskusja zaczęła przyjmować dyskusje typu co było pierwsze, jajko czy kura,,, choć to pewnie da się jakoś udowodnić.
Jajko, bo dinozaury miały jajka a kury były później ;)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-29, 18:00

W jakim celu tu przyszedłeś:
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o wierze "u źródła"- pytaj, a Ci odpowiedzą. Na własnym przykładzie, zawsze jak miałam jakieś mniej, czy bardziej inteligentne pytanie, dostawałam odpowiedź.
Jeśli chcesz się ponaśmiewać, to są w internecie bardziej adekwatne miejsca.

Avery001

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Avery001 » 2019-10-29, 22:02

Dominik pisze: 2019-10-29, 17:12 @Avery001 , może napisz konkretnie, jak możemy Ci pomóc.
Po prostu dyskusja zaczęła przyjmować dyskusje typu co było pierwsze, jajko czy kura,,, choć to pewnie da się jakoś udowodnić.
Ja nie chcę nikogo urazić . Tak bez powodu spytałem w tym poście o odpowiedź na pytania odnośnie religii i tego co z nią jest powiązane. Ja mam inne rozumowanie owej religii i Kościoła , a ciekaw byłem co inne osoby o tym sądzą.

Dominik

Re: Pytanie odnośnie Boga

Post autor: Dominik » 2019-10-29, 22:10

Nie ma problemu, nikogo nie uraziłeś.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania bądź problemy to chętnie pomożemy

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytanie odnośnie Boga

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-29, 22:13

To jest jeden z podstawowych dogmatów (i jestem na jakieś 73% pewna, że został wydany jakiś oficjalny dokument kk na ten temat).
Katolicy nie mają "poglądu" na ten temat.
Albo w to wierzą, albo nie są katolikami.
A to jest całkiem katolicka strona (no, jeden bardzo uparty ziomek jest jehowy, ale oni mają z grubsza taki sam pogląd).
Nie mam pojęcia, czego Ty się chciałeś dowiedzieć.

Magnolia

Re: Pytanie odnośnie Boga

Post autor: Magnolia » 2019-10-29, 22:21

ToTylkoJa pisze: 2019-10-29, 22:13 To jest jeden z podstawowych dogmatów (i jestem na jakieś 73% pewna, że został wydany jakiś oficjalny dokument kk na ten temat).
Katolicy nie mają "poglądu" na ten temat.
Albo w to wierzą, albo nie są katolikami.
A to jest całkiem katolicka strona (no, jeden bardzo uparty ziomek jest jehowy, ale oni mają z grubsza taki sam pogląd).
Nie mam pojęcia, czego Ty się chciałeś dowiedzieć.
Kochana o jakim dogmacie mówisz? doprecyzuj proszę.

Wolfi

Re: Pytanie odnośnie Boga

Post autor: Wolfi » 2019-10-29, 22:37

Za mało mądry jestem, żeby grać na jakiekolwiek argumenty, szczerze nie doszukuje się wcale takich rzeczy. Mam to szczęście lub niektórzy mogą to nazwać ciemnotą, że po prostu wierze/wiem, że Bóg jest. Wielkie umyslu, tudzież wyżsi spolecznie lubią sie doszukiwać, grzebać, ale po co? Dla mnie to zabawne. ;p Wychowalem sie na szczęśscie na wsi, gdzie wszystko jest proste.
Ostatnio zmieniony 2019-10-29, 22:44 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam literówki, Magnolia

Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie odnośnie Boga

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-29, 22:42

A czy widziales mnie swoimi oczyma?

Dominik

Re: Pytanie odnośnie Boga

Post autor: Dominik » 2019-10-29, 22:45

Wolfi, tutaj nie ma naukowych argumentów by była potrzebna ogromna wiedza. Niby przypadkiem świat jest taki piękny, tyle różnych rzeczy, praw natury. Zbyt skomplikowane to wszystko jest by mogło przypadkiem powstać.

Magnolia

Re: Pytanie odnośnie Boga

Post autor: Magnolia » 2019-10-29, 22:48

Wolfi pisze: 2019-10-29, 22:37 Za mało mądry jestem, żeby grać na jakiekolwiek argumenty, szczerze nie doszukuje się wcale takich rzeczy. Mam to szczęście lub niektórzy mogą to nazwać ciemnotą, że po prostu wierze/wiem, że Bóg jest. Wielkie umyslu, tudzież wyżsi spolecznie lubią sie doszukiwać, grzebać, ale po co? Dla mnie to zabawne. ;p Wychowalem sie na szczęśscie na wsi, gdzie wszystko jest proste.
To nie jest ciemnota Wilku, to się nazywa prostą wiarą. To jest dar, łaska.

Ja też nie potrzebowałam od dziecka dowodów, po prostu nauczyłam się wiary od babci.
Ale dowody są, Bóg nas nie zostawił bez dowodów. Są genialne. Ale trzeba mieć otwarty umysł. Bo jak się ma zamknięty, to i cudu się nie zauważy, a i Bóg pozostaje ukryty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”