Pytanie odnośnie Boga

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Avery001

Pytanie odnośnie Boga

Post autor: Avery001 » 2019-10-29, 02:42

Więc wielu ludzi wierzy w Boga , a więc jak większość wie, żeby coś mogło istnieć potrzebne jest poczęcie bądź narodziny, a wiec gdzie w Biblii jest mowa o narodzinach Boga? kim są jego rodzice ...?
Ostatnio zmieniony 2019-10-29, 08:00 przez Avery001, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam literówki i pisownię, Magnolia

Magnolia

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Magnolia » 2019-10-29, 07:33

Bóg jest wieczny, nie ma początku ani końca. Nie ma rodziców, ani nie umrze. Dlatego że takie właśnie jest to wielbimy Go jako Boga.
Gdyby jakiś bóg miał początek, rodziców, czy oddawałbyś mu cześć jako istocie najwyższej? Chyba nie, bo czymże by się różnił od ludzi. Bóg jest Istotą Najwyższą, bo znacznie przewyższa ludzi w swojej istocie. Ludzie mogą być dobrzy lub źli, a Bóg jest Zródłem Dobra, jest Dobrem. Ludzie uczą sie na ziemi kochać, ale wychodzi jak wychodzi - a Bóg jest źródłem Miłości, jest MIłością.
To Bóg wyznacza ludziom drogę, pojęcia, jest źródłem i celem, On stwarza, my tego nie potrafimy - w senie pomysleć i stworzyć coś z niczego.
A Bóg stworzył świat i człowieka z niczego, bo pomyślał, wymyślił i ukochał człowieka, do tego stopnia że dzięki ofierze Jezusa Chrystusa dał nam życie wieczne. Chce trwać z ludźmi w relacji miłości przez wieczność.

Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-29, 07:51

Kolejna prowokacja? przedszkolaki to potrafia pojac, a tutaj taki infantylny wpis Avery?

Dominik

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Dominik » 2019-10-29, 07:59

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-10-29, 07:51 Kolejna prowokacja? przedszkolaki to potrafia pojac, a tutaj taki infantylny wpis Avery?
Nie rozumiem gdzie tutaj prowokacja. Może Avera nie chodziła na religię lub nie pamięta odpowiedzi.

Magnolia

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Magnolia » 2019-10-29, 08:02

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-10-29, 07:51 Kolejna prowokacja? przedszkolaki to potrafia pojac, a tutaj taki infantylny wpis Avery?
Biserico, jeśli prowokacja to prędzej czy później to wyjdzie, się okaże.
A jeśli prawdziwe pytanie i wątpliwość, to warto odpowiedzieć, przecież znamy odpowiedź. ;)
Jesteśmy tu po to by odpowiadać i ewangelizować w każdej sytuacji .

Dominik

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Dominik » 2019-10-29, 08:47

@Avery001, pozwolisz że zmienię tytuł wątku na "Kto stworzył Boga?"? (i tak to zrobię :YMDEVIL: ) Tytuł będzie wtedy jaśniej wskazywał na problem poruszany temacie.
Ze zmianą poczekam, byś nie miał problemu ze znalezieniem wątku.

Mi tam wątek się podoba. istniejemy już piąty rok, a nie przypominam sobie takiego tematu na forum.

Avery001

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Avery001 » 2019-10-29, 08:51

Magnolia pisze: 2019-10-29, 07:33 Bóg jest wieczny, nie ma początku ani końca. Nie ma rodziców, ani nie umrze. Dlatego że takie właśnie jest to wielbimy Go jako Boga.
Gdyby jakiś bóg miał początek, rodziców, czy oddawałbyś mu cześć jako istocie najwyższej? Chyba nie, bo czymże by się różnił od ludzi. Bóg jest Istotą Najwyższą, bo znacznie przewyższa ludzi w swojej istocie. Ludzie mogą być dobrzy lub źli, a Bóg jest Zródłem Dobra, jest Dobrem. Ludzie uczą sie na ziemi kochać, ale wychodzi jak wychodzi - a Bóg jest źródłem Miłości, jest MIłością.
To Bóg wyznacza ludziom drogę, pojęcia, jest źródłem i celem, On stwarza, my tego nie potrafimy - w senie pomysleć i stworzyć coś z niczego.
A Bóg stworzył świat i człowieka z niczego, bo pomyślał, wymyślił i ukochał człowieka, do tego stopnia że dzięki ofierze Jezusa Chrystusa dał nam życie wieczne. Chce trwać z ludźmi w relacji miłości przez wieczność.
Nie ma czegos z niczego ... Bog nie powstal od tak sam z siebie , ogolnie Bog jak i cala ta religia powstala w sposob taki ze Madry spotkal glupiego i wmowil mu tego calego Boga , to jeszcze jedno : Jak Adam i Ewa byli pierwszymi ludzmi na ziemi i ewa urodzila 10 chlopcow i 10 dziewczynek , to jak sie dalej ludzkosc rozmnazala ?? Wiadomo ze doszlo do kazirodztwa .

Magnolia

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Magnolia » 2019-10-29, 09:01

Rozumiem, że tylko na tyle myślenia abstrakcyjnego Cie stać (z tym kazirodztwem). Czy możesz nam zdradzić ile masz lat?

Biblia jest księgą, która ma pewne sprawy tłumaczyć, ale nie musi podawać dokładnego opisu jak coś się stało.
W opowieści o Adami i Ewie chodzi o pokazanie, że Bóg stwarza z niczego człowieka Adama, daje mu towarzyszkę Ewę. Polecenie "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi" ma nam pokazać celowość naszego istnienia, nasze miejsce w świecie, nasza odpowiedzialność wobec przyrody i innych stworzeń.
W historiach opowiadanych w Biblii jest ukryty sens, przekaz.

Biblia nam opowiada o Bogu i jeśli sam słusznie zauważyłeś, ze nie ma tam słowa o początku Boga, to znaczy się że Bóg nie ma początku - dlatego jest Bogiem. Ludzie mają początek, poczęcie, dlatego są stworzeniami, dziełem Bożym.
Dlatego jako stworzenia oddajemy cześć i kult Bogu, który nas stworzył.

Nie musimy znać dokładnie szczegółów rozmnażania się ludzi od czasów stworzenia świata. Nie wszystko musi nam być podane na tacy w Biblii, są tam ukryte tajemnice, jest tam wiele spraw, które przekraczają nasze rozumienie, dlatego nasza reakcja jest wiara. Czyli reagujemy wiarą(zaufaniem) na przekazywane nam tajemnice.
Ostatnio zmieniony 2019-10-29, 09:04 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Praktyk » 2019-10-29, 09:39

Avery001 pisze: 2019-10-29, 08:51
Nie ma czegos z niczego ... Bog nie powstal od tak sam z siebie
Czyli nie wierzysz w Boga... spoko, wolna wola.
Jak sobie tłumaczysz zatem powstanie twojego świata ? Z czego się wziął ?
Obserwujesz, że jest. Ale nie mógł powstać z niczego jak sam piszesz. To dlaczego istnieje ?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Andej » 2019-10-29, 12:30

Avery001 pisze: 2019-10-29, 08:51 ... Nie ma czegos z niczego ...
Genialne. Wyjaśnieniem jest Wielki Wybuch. Wybuchło NIC, w wyniku czego powstało COŚ. Logiczne, sprawdzone, udowodnione. Naukowo?

A kazirodztwo miało miejsce w historii ludzkości. Nie jeden raz. Gorzej, bo wciąż się zdarza. Ttylko jaki to ma związek i z czym?

Zastanawiam się: Kpisz, czy o drogę pytasz?

Usiłujesz walczyć z wiarą w Boga? Takimi argumentami, to raczej w szkole podstawowej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-29, 13:58

Nie nic, tylko wszystko.
Jedna z teorii mówi o wpływie czarnych dziur z równoległych wszechświatów.

Ale nie o tym.

Avery, ja też jestem niewiążąca.
Ale Twoje argumenty są do kitu.
BO TO DOGMAT.

Skąd wziął się Bóg? Był od zawsze.
Skąd to wiesz? Z Biblii/soborów.

Dla Ciebie Biblia nie musi być źródłem absolutnej, niezaprzeczalnej prawdy.
Ale dla katolików jest.
Tak jak katolik w dyskusji nie powinien powoływać się na Biblię ( o ile, rzecz jasna, dyskusja nie dotyczy samej Biblii), tak osoba niewierząca również. Bo to się mija z celem.
Nieważne co mówisz, religia daje pozytywne skutki. Zdaję się, że były prowadzone na ten temat jakieś badania.
Nawet sama modlitwa pomaga poukładać sobie w głowie wszystko, wyciszyć się. Nawet jeśli uznamy, że Bóg nie istnieje, to są jakieś wymierne skutki.

Nie posługuj się argumentami "gimboateistycznymi", proszę, bo ośmieszasz siebie i tych, których usiłujesz reprezentować.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Praktyk » 2019-10-29, 14:02

ToTylkoJa pisze: 2019-10-29, 13:58 "gimboateistycznymi"
:D
Skąd wziął się Bóg? Był od zawsze.
Do tego akurat nie jest potrzebna Biblia. Główkowanie jest żmudne, ale da się zrobić.
Biblia jest potrzebna do uwierzenia, że Bóg wybacza i kocha.
Ostatnio zmieniony 2019-10-29, 14:05 przez Praktyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-29, 14:24

Ba, ale skad sie wziely wszechswiaty rownolegle, jezeli jeden z nich wybuchl i pojawil sie nasz wszechswiat?
Przylecialo UFO i wszystko stworzylo.
Ale skad wzielo sie UFO?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-29, 15:37

Było od zawsze.

Ta dyskusja jest bez sensu. Bo ani ja nie udowodnię żadnej tezy, ani ty mi nie udowodnisz żadnej tezy.
W ten sposób możemy się przekrzykiwać jeszcze długo i kompletnie nie widzę w tym sensu.

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
Poza tym, w równoległych wszechświatach może nie obowiązywać czas. Mogą obowiązywać inne zasady, które zastępują nasza fizykę.
Ale ja nic nie udowodnię, to tylko luźna teoria, może nawet niemożliwa do udowodnienia.
Tak jak istnienie Boga. Jest nie do udowodnienia.

Avery001

Re: Pytanie odnosnie Boga!!!

Post autor: Avery001 » 2019-10-29, 16:37

Mnie od malego uczono ze " Jak czegos nie widziales na wlasnymi oczyma to jak moge w to wierzyc badz byc pewnym ze ta osoba istnieje "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”