Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-05-21, 02:01

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-21, 01:24 Trzeba opublikować
Jak najbardziej.

Zastanawiajace jest jednak co tak wielu ludzi popycha do takiej dzialalnosci.
Nie chodzi mi tu o dzialania zlego, tylko zwykle psychologiczne zaleznosci.
Dazenie do swietosci wcale nie musi byc tego rodzaju dzialaniem.
Dzialanie w celu nawrocenia innych , mija sie z celem jesli gloszone tresci nie sa zgodne z Pismami i Naukami Kosciola.
Wskazywanie na siebie jako proroka, takze mija sie z celem, bo jest to jakby zadanie zaplaty juz tu i teraz.
Wskazywanie na rzekome cierpienie za bycie rzekomym prorokiem jest po prostu dziecinada i robieniem posmiewiska z Prorokow.
Szczegolnie w dzisiejszych czasach gdyby chodzilo o egzekucje i jakies tortury ktorych doswiadczli Swieci Kosciola, to w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemozliwe i chyba dlatego sie nie obawiaja, ale wskazuja na rzekome cierpienia.
Dlaczego zaden z tych prorokow nie pojedzie np. do Emiratow, czy innego Muzulmanskiego kraju by nawracac i glosic swoje nauki?
Albo chcby do Francji, gdzie noszenie medalika na wierzchu ubrania jest nielegalne.
Wybieraja raczej spokojny i bezpieczny sposob robienia tego co uwazaja za dzialanie proroka.
Ostatnio zmieniony 2020-05-21, 02:03 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dominik » 2020-05-21, 09:57

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-21, 01:24 Trzeba opublikować
Czy mamy prawo publikować takie maile, nie są oficjalnym komunikatem. ???

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-05-21, 10:28

Wydaje mi się że to już jest decyzja biskupa poznańskiego czy publikować czy nie.
Choć ja tez oczekiwałabym oficjalnego oświadczenia na stronie Kurii.

Dominik

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dominik » 2020-05-21, 10:33

Czy kurie wydają tego typu oświadczenia wobec osób świeckich?

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-05-24, 18:32

Dobre wytyczne, by rozpoznać czy przez kogoś działa Duch św - znalazłam na FB profil BOGAty:

Uroczystość Wniebowstąpienia. Jezus poszedł do domu Ojca i działa teraz na home office. Jednak nie zostawił nas na ziemi samych, bowiem zesłał swojego pełnomocnika - Ducha Świętego, z którego pomocą możemy dokonywać jeszcze większych rzeczy niż Jezus dokonywał będąc na ziemi (J 14, 12). Przyjmijmy Ducha Świętego i nie bójmy się go używać w swojej codzienności.
A cuda, których można dokonywać za Jego pomocą - a o które ciężko "po ludzku" - to m.in.:
✅Miłość - działanie polegające na dawaniu siebie innym, niezależne od osobistych sympatii czy odczuć wobec tych osób i nie oczekując za to wynagrodzenia.
✅Radość - dobre samopoczucie bez względu na okoliczności.
✅Pokój - uczucie pozwalające na wyciszenie trudnych emocji i zastąpienie ich uczuciem ulgi i niezamartwiania się.
✅Cierpliwość - umiejętność studzeniu irytacji wynikającej z niespodziewanych utrudnień w życiu i posiadanie zdolności bycia wyrozumiałym, spokojnym w czekaniu i niewzruszonym trwaniu przy swoich zasadach.
✅Życzliwość - troska o innych, będących w potrzebie. Osoba życzliwa jest delikatna, miła, przyciąga swoją osobowością innych.
✅Dobroć - moralna postawa człowieka, który nie potrzebuje z zewnątrz narzuconych praw określających co ma dobrego czynić. Wykracza w swym postępowaniu poza to, co wymaga poczucie sprawiedliwości.
✅Wierność - bycie godnym zaufania i rzetelny.
✅Łagodność - postawa charakteryzująca się uprzejmością, życzliwością i szacunkiem wobec drugiego człowieka.
✅Samokontrola - objawia się nieimpulsywnym zachowaniem, kontrolą nad osobistymi pragnieniami, jeżeli stoją w sprzeczności z prawem Boga.


Jak widzicie w owocach działania Ducha Świętego na próżno szukać takich zachowań jak:
❎chroniczne nawoływanie do nawrócenia poprzez straszenie karą i ogniem piekielnym,
❎szukanie zagrożeń na każdym kroku,
❎wiara w spiskową teorię dziejów,
"Poznacie ich po ich owocach." - Mt 7, 16
Ostatnio zmieniony 2020-05-24, 18:33 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-05-24, 18:44

To co Dominiku wrzuć na fejsa zChrystusem.pl i na stronie Grzegorza trzeba opublikować.
No i BRAWO WY - warto pisać i naciskać w końcu ktoś się sprawą zajmie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: sądzony » 2020-05-24, 19:52

Magnolia pisze: 2020-05-24, 18:32 Dobre wytyczne, by rozpoznać czy przez kogoś działa Duch św - znalazłam na FB profil BOGAty:
...
"Poznacie ich po ich owocach." - Mt 7, 16
Zgadza się, ale z darami chyba jest nieco trudniej?
Za A.E.Szczepanowski
Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 15:49

Proszę Państwa. Kubły pomyj i oskarżeń bez żadnych dowodów. Jest pewne przykazanie - nie składaj fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Odkąd to "fałsz bije z głosu" "jak tylko go usłyszałem wiedziałem... że jest fałszywym prorokiem" - dorośnijcie, to nie boli. Niech ktoś choćby jedną rzecz niezgodną z nauką KK (przedsoborowego) o której mówił fałszywy lub nie prorok Grzegorz tu przytoczy, a nie "jedzie po powierzchni". Tak się składa, że PO OWOCACH to po czynach, a nie po tym co się mówi - tak ich poznacie. Faryzeusze mieli miód na ustach i zapewne mieli wesoły, pogodny i dla was być może fałszywy lub nie głos. Jezus, jak się zachowywał wobec Faryzeuszy? Był pełen Miłości, cierpliwości, radości, pokoju, życzliwości itd itp? Nie! Czy prorok czasów ostatecznych będzie wam słodził? Jeśli nim jest to jest prorokiem KARY BOŻEJ, i miłosierdzia dla tych co się nawrócą. "Fałszywy prorok bo mi nie odpisał 3 miesiące na maila". Ludzie ogarnijcie się zanim oskarżycie brata swego o apostazje. Co mówił Jezus o tych co brata swego nazwą "bezbożnikiem"? Przejrzałem 2 strony tylko tematu, ale co wypowiedź, to jasny sygnał, że NIE MACIE ROZEZNANIA, a FB to wasze źródło informacji, o tym co słuszne a co nie. Żeby była jasność, ja też nie mam daru rozeznania, lecz jak po powierzchni wyczuwacie fałsz, to biada wam jak w środku Prawda. Upomnienie braterskie.

P.S. Popiełuszko w towarzystwie jednego zdania nie mógł wypowiedzieć składnie, jąkał się, denerwował, a gdy wychodził na ambonę płomienne kazania. Daję pod rozwagę.

Dominik

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dominik » 2020-06-20, 16:00

Przeczytałeś cały wątek? Myślę że nie, znajdziesz konkrety co wzbudza nasze wątpliwości w jego wypowiedziach.

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 16:20

Dominik pisze: 2020-06-20, 16:00 Przeczytałeś cały wątek? Myślę że nie, znajdziesz konkrety co wzbudza nasze wątpliwości w jego wypowiedziach.
Przeczytam cały, chodź z bólem głowy czytałem 1 i ostatnią stronę.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-06-20, 16:27

IQ84 pisze: 2020-06-20, 15:49 Proszę Państwa. Kubły pomyj i oskarżeń bez żadnych dowodów. Jest pewne przykazanie - nie składaj fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Odkąd to "fałsz bije z głosu" "jak tylko go usłyszałem wiedziałem... że jest fałszywym prorokiem" - dorośnijcie, to nie boli. Niech ktoś choćby jedną rzecz niezgodną z nauką KK (przedsoborowego) o której mówił fałszywy lub nie prorok Grzegorz tu przytoczy, a nie "jedzie po powierzchni". Tak się składa, że PO OWOCACH to po czynach, a nie po tym co się mówi - tak ich poznacie. Faryzeusze mieli miód na ustach i zapewne mieli wesoły, pogodny i dla was być może fałszywy lub nie głos. Jezus, jak się zachowywał wobec Faryzeuszy? Był pełen Miłości, cierpliwości, radości, pokoju, życzliwości itd itp? Nie! Czy prorok czasów ostatecznych będzie wam słodził? Jeśli nim jest to jest prorokiem KARY BOŻEJ, i miłosierdzia dla tych co się nawrócą. "Fałszywy prorok bo mi nie odpisał 3 miesiące na maila". Ludzie ogarnijcie się zanim oskarżycie brata swego o apostazje. Co mówił Jezus o tych co brata swego nazwą "bezbożnikiem"? Przejrzałem 2 strony tylko tematu, ale co wypowiedź, to jasny sygnał, że NIE MACIE ROZEZNANIA, a FB to wasze źródło informacji, o tym co słuszne a co nie. Żeby była jasność, ja też nie mam daru rozeznania, lecz jak po powierzchni wyczuwacie fałsz, to biada wam jak w środku Prawda. Upomnienie braterskie.

P.S. Popiełuszko w towarzystwie jednego zdania nie mógł wypowiedzieć składnie, jąkał się, denerwował, a gdy wychodził na ambonę płomienne kazania. Daję pod rozwagę.
No, widzisz Popieluszko robil to w Kosciele a nie poza Kosciolem.
Natomiast pan Grzegorz robi to poza Kosciolem.
Wrecz ignoruje Kosciol.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 16:52

P.S. Popiełuszko w towarzystwie jednego zdania nie mógł wypowiedzieć składnie, jąkał się, denerwował, a gdy wychodził na ambonę płomienne kazania. Daję pod rozwagę.
[/quote]
No, widzisz Popieluszko robil to w Kosciele a nie poza Kosciolem.
Natomiast pan Grzegorz robi to poza Kosciolem.
Wrecz ignoruje Kosciol.
[/quote]

Z tego co wiem, Pan Grzegorz prorok lub nie, ma zarówno kierownika duchownego, spowiednika, modli się W KOŚCIELE i w kościołach posługuje, miał jeśli nie ma zgodę biskupa, a ignoruje tą degrengoladę tęczowego kościoła i ODBIERAJĄCEGO WIERNYM CIAŁA CHRYSTUSA na 3 miesiące. Już nie wspomne o Pachamanie - toż przecież zgodnie z pismem i Tradycją demon. Podaj mi chodź jednego proroka z biblii, który nie był krytyczny do kapłanów, lewitów, przywódców duchowych i ówczesnych królów? Taki los proroka. Prorok nie od głaskania jest. To go różni od kapłanów - potrzebni i jedni i drudzy.

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-06-20, 17:46

Jeśli przeczytałeś cały wątek to zauważyłbyś że Kuria poznańska wprost pisze że Biskup nie dal aprobaty na jego działalność.
A tego katolik powinien uszanować i zaprzestać słuchania Pana Grzegorza bo jego nauczanie jest niezgodne z nauczaniem Kościoła.
Zapraszam do moich analiz teologicznych kilku jego filmów. Wyraźnie wykazuje jak Pan Grzegorz mija się z Objawieniem.

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 18:38

Po kolei, bo nie mam zamiaru przeczytać całego wątku od razu, ale wziąć się za sprawę systematycznie i małymi kroczkami. Chodź prawdę mówiąc nie mam sił by przewertować wszystko.

Eden - założyciel wątku napisał:

<<<

1) Przemku, postanowiłem przyjrzeć się powyższemu artykułowi (on pochodzi z takiego kościelnego czasopisma) pod kątem sprawdzenia, czy jego treść może być jakoś odniesiona do naszego znajomego: Grzegorza, który zwie się prorokiem…
Zacytuję na niebiesko wybrane teksty, aby następnie to skomentować.
“Co myślisz o kobiecie, która twierdzi, że jest prorokiem, a jej objawienia znajdują się na YouTube?” — zapytał mnie po zakończeniu nabożeństwa pewien przejęty brat, gdy któregoś szabatu żegnałem się z członkami zboru.
Jak widać temat internetowych proroków nie jest ani nowy, ani jednostkowy. Ale mnie to nie dziwi, bo Pan Jezus zapowiadał, że przed Jego powtórnym przyjściem nasilą się różnego rodzaju aktywności z tej sfery duchowej - m.in. wymienił wielu proroków, ale… niestety fałszywych: Mt 24:11 "I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu." (zachęcam do przeczytania całego 24 rozdziału z Ew. Mateusza).
Na szczęście sama Biblia - pełne objawienie woli Bożej, Słowo Boże - daje sposoby, aby rozeznać się w tym całym duchowym zamieszaniu (o tym jest ten artykuł, co go komentuję).
Nie wiem czy wiesz, ale różnego rodzaju religijność jest tematem największej liczby zaburzeń psychicznych u ludzi; po prostu na tym tle mamy w świecie pełno osób, które nie są w pełni przy zdrowych zmysłach, ale mają za to coś do przekazania innym o tematyce religijnej (nie jest to żadna sugestia co do Grzegorza, ale taka ogólna uwaga, warta zapamiętania).

2)(YouTube daje samozwańczym prorokom mnóstwo możliwości rozgłosu).
O, tak! Gdyby nie internet, to kto by wiedział o takim Grzegorzu, prawda?!... Gdyby nie ta technika, to ilu by go mogło posłuchać?... Ilu by uwierzyło?...
Internet jest jak kuchenny nóż, którego można używać do krojenia chleba, ale też od noża mnóstwo ludzi nagle zakończyło życie, bo tak się kończy wiele domowych kłótni.
Z internetem podobnie: może być używany do dobrego i złego celu. Ja zawsze chcę do dobrego, dlatego muszę badać co kto mówi, aby nie czerpać z zatrutego źródła! Tobie też to radzę, tym bardziej, gdy słuchasz obcego Ci faceta (myślę o Grzegorzu), o którego prywatnym życiu wiesz chyba tyle co nic! Słowa nic nie kosztują - można je mnożyć w nieskończoność, dlatego trzeba sprawdzać co niosą tego typu przekazy, które np. każą Ci coś robić…
A Tobie Grzegorz kazał gromadzić żywność i wodę! Posłuchałeś go, zaufałeś mu, że mówi prawdę, ale czy sprawdziłeś zarówno jego osobę, jak i jego przekaz?!... Chcę Ci pomóc to zrobić od jakiegoś czasu; dużo już podawałem argumentów z Biblii, teraz analizuję artykuł, a tak jeszcze na zdrowy rozsądek Cię zapytam: Czy można przez 3 dni żyć bez jedzenia i wody?
Pewnie odpowiesz, że bez wody byłoby trudno, ale bez jedzenia w ciągu 3 dni nikt chyba jeszcze nie umarł z głodu, prawda? Niektórzy, wzorem Jezusa, przez 40 dni nie jedzą, to co to jest 3 dni?! Ja kilka lat temu pościłem przez 7 dni. Tylko wodę piłem i przeżyłem…
Piszę o tym, bo skoro owa zbiórka wody i jedzenia ma dotyczyć zabezpieczenia się na 3 dni ciemności - po których zaraz będzie jakby “nowy świat” - to ja się pytam Ciebie: jaki jest sens gromadzić tak wiele żywności na ledwo 3 dni?! Zapytałbym Grzegorza, ale on ignoruje moje listy; może jeszcze odpowie, albo ja po raz 3 napiszę...
Z wodą to trochę inaczej, ale nawet mała ilość wody wystarczy, aby z odwodnienia nie umrzeć przez 3 dni; czyli jakieś pół litra, może jeden litr wody na osobę na dzień to spokojnie wystarczy - przez 3 dni da się tak wyżyć!
A tak zapytam: Ile już nagromadziłeś wody i jedzenia, tak jak Grzegorz każe gromadzić? Zastanów się czy to ma sens, skoro on głosi, że to tylko 3 dni…

3)Dlatego rada Jana jest bardzo jasna: „Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat” (1 J 4,1).
To rada naprawdę natchnionego proroka Jana, apostoła, który spisał m.in. Apokalipsę. Czy zastosowałeś jego polecenie i zbadałeś Grzegorza pod kątem ducha z jakiego przemawia? Ja to zacząłem robić, gdy tylko go usłyszałem i znasz moje zdanie; ale czy Ty postępujesz tak, jak Boże Słowo radzi?!...

4) Żyjący wtedy byli pouczeni, by użyć sprawdzianu spełnionych proroctw jako testu prawdziwego proroka: „Natomiast prorok, który prorokuje o pokoju, zostaje uznany za proroka, którego prawdziwie posłał Pan, dopiero gdy spełni się jego słowo” (Jr 28,9; por. Pwt 18,21-22).
Tu mamy konkretny “test na proroka”. Jest nim prawdziwość tego, co głoszą! Grzegorz od kilku lat głosi, że nadciąga III wojna światowa i nawet podaje czas jej wybuchu. Rok za rokiem mija, ale on nadal trzyma się tego, co zaczął głosić, tylko podaje, że modlitwy pomogły i wojny jeszcze nie ma…
W ten sposób to przez kolejne 40 lat może on “prorokować”, bo zawsze powie, że modlitwy pomogły, ale kto to sprawdzi, że Bóg rzeczywiście zapowiedział przez niego tę wojnę, a po drugie skąd pewność, że modlitwy zmieniają wolę Bożą w temacie tej wojny?!
Na pewno zanim wybuchła II wojna światowa, to niebo było “zasypane” modlitwami o pokój…
Przemku, kończy się rok, w którym, wg Grzegorza, III wojna światowa miała wybuchnąć! Co zrobisz, gdy to nie nastąpi? Czy dalej będziesz dokładnie tak samo ufał mu, czy zastosujesz test na proroka, jakim jest sprawdzanie tego, co prorok głosi?! Bóg i Biblia zachęca Cię do sprawdzania… a Ty zrobisz, jak zechcesz, ale uważaj, co robisz.

5)Innym sprawdzianem jest wewnętrzna spójność proroczego przesłania. Systematyczne połączenie wyjawionych prawd składa się z łańcucha współzależnych przesłań. Ten sam Duch wyjawił wszystkie prorocze przesłania kanonu Pisma (zob. 2 Tm 3,16). Stąd każde nowe przesłanie musi być zgodne z prawdami poprzednio wyjawionymi: „— Ku Prawu i ku świadectwu! — Jeśli zaś nie będą mówili zgodnie z tym słowem, to nie będzie dla nich jutrzenki”
(Iz 8,20 BE).
Nie chcę wracać do dawnych nagrań Grzegorza (po co mu nabijać licznik wyświetleń?), dlatego z utęsknieniem czekam na najnowsze, aby z niego czegoś aktualnego się dowiedzieć, i porównać to z tym, co już usłyszałem, bo właśnie spójność przesłania jest kolejnym testem proroka - czy on głosi coś, co układa się w sensowną całość?...
Cytat z Księgi Izajasza, jaki widzisz powyżej, jest bardzo ważny, bo podaje nam, że głoszący coś prorocy, mają głosić to, co nie odbiega od tego, co głosili wcześniejsi prorocy. Oczywiście będą też nowe rzeczy, ale te nowe nie mogą negować dawnych!
I tu dochodzę ponownie do tego, co już dobrze znasz: porównanie głoszenia Grzegorza z głoszeniem Jana w Apokalipsie. Grzegorz głosi, że będą 3 dni ciemności, a potem pokój, a tymczasem Jan (już nie podaję cytatów, znajdziesz je w moich do Ciebie pisaniach) głosi z Bożego natchnienia, że będzie plaga ciemności (o niepodanej długości), lecz zaraz po niej nie będzie żadnego pokoju, ale przygotowania do wojny, która nastanie i będzie globalna!
Czy widzisz tu zgodność przekazu Grzegorza z przekazem innego proroka?!?
Ja nie widzę, a znam Biblię od lat. A skoro jej nie ma, to co radzi Bóg? To radzi: nie słuchaj kogoś takiego!! Krótko i na temat…

6)Z pewnością prawda podlega rozwojowi (nowe prawdy są objawiane z biegiem czasu), a późniejsi prorocy dodają idee i detale do prawd objawionych przez poprzednich proroków, ale nigdy nowe przesłania nie sprzeciwiają się przesłaniom danym w przeszłości.
Czy ten cytat jest dla Ciebie czytelny? Jak spojrzysz na Grzegorza oraz na biblijnych proroków, to czy zauważysz, że oni wszyscy są zgodni, czy któryś przeczy komuś?!...
Dość wyraźnie pokazałem już, że “proroctwa” Grzegorza przeczą proroctwom Jana! Co z tym zrobisz, to już Twoja rzecz, ale też - nie zapominaj o tym - Twoja przed Bogiem odpowiedzialność!! On Cię rozliczy z tego, kogo słuchałeś…Mało tego: jako głowa rodziny, odpowiadasz też za jej członków - pomyśl, jaka na Tobie spoczywa odpowiedzialność przez nimi, no i oczywiście przed Bogiem.

7)I choć prawdą jest, że najważniejsze jest poselstwo, a nie poseł, a prorocy są tylko istotami ludzkimi z wszystkimi ich słabościami i ograniczeniami, to Chrystus poucza nas, byśmy spoglądali na owoce w życiu proroka, gdy oceniamy jego autentyczność: „Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców (…). Tak więc po owocach poznacie ich” (Mt 7,16-20).
To bardzo ważny element całościowego sprawdzania proroka, ale niestety obaj malutko możemy wiedzieć o Grzegorzu… Czy on coś opowiadał o swoim prywatnym życiu - czy ma rodzinę, dzieci, pracę; jak żyje?... Warto by też wypytać jego księdza z parafii, sąsiadów, ale tego chyba nie ma jak zrobić… - ja przynajmniej nie znam jego miejsca zamieszkania.
Tak czy inaczej sposób życia proroka dużo może powiedzieć o nim - bo, jak uczy Jezus (Jemu chyba można zaufać, co?!) - po owocach się poznaje drzewo… Czyli styl życia człowieka dużo mówi o tym, jaki on jest naprawdę, a nie przez 30 minut nagrania...

8)Oczywiście, każdy prorok musi być skoncentrowany na Chrystusie, wyznawać bosko-ludzką naturę Chrystusa i wywyższać ofiarę Chrystusa dla ludzkości: „Po tym poznawajcie Ducha Bożego: wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest” (1 J 4,2-3).
Czy Grzegorz jest skoncentrowany na Chrystusie?! Pewnie nie wątpi w Jego bosko-ludzką naturę i przyjście w ciele, ale czy jego przekazy wywyższają Go jako Zbawiciela?... Za mało go słuchałem, ale jedno mi się rzuca w oczy: ciągłe “dodawanie” Matki Jezusa do Niego i Boga Ojca oraz Ducha Świętego! Wychodzi z tego coś jakby “czwórca”... (cztery osoby, które mamy adorować, do których mamy się modlić nieustannie; tymczasem Biblia nie daje żadnego przykładu modlitwy do Marii, a Grzegorz nieustannie o tym mówi, aby Ją o coś prosić i błagać, bo ona może wiele…).
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale wiedz, że całe Pismo Święte ma jednego Bohatera: Mesjasza, czyli Chrystusa! On jest na wiele sposobów ukazywany na kartach Biblii (poprzez proroctwa, symbole, relacje, a nawet sam budynek świątyni dużo o Nim mówi, oraz służba w niej sprawowana....).
Każdy, kto odwołuje się do Biblii, na podstawie jej treści coś głosi, cytując z niej, kto do jej poznawania zachęca - ten wywyższa Jezusa Chrystusa! Przekaz takiej osoby jest skoncentrowany na Nim…
Pytanie: czy Grzegorz coś takiego robi?! Ja jeszcze nie słyszałem, aby zacytował coś z Biblii, lub żeby do jej czytania i studiowania zachęcał widzów! Za to wciąż odwołuje się do pozabiblijnej tematyki nauczań i modlitw… A skoro tak postępuje, to czy zdaje kolejny element całego “testu na proroka” - czyli czy jego przesłanie jest skoncentrowane na Chrystusie?!? Sam sobie, Przemku, odpowiedz…
Ja odpowiem za siebie: nie widzę tej koncentracji, ale czekam na nowe nagranie, może coś się zmieniło. Bo, wiesz, nie wystarczy raz kiedyś tam “bąknąć” coś o czytaniu Biblii, jeśli się ani z niej nie cytuje, ani nie zachęca usilnie do jej poznawania! A jak jego słuchacze mają być dobrze duchowo “nakarmieni”, jeśli się nie karmią Słowom Bożym!? Ono jest naszym duchowym chlebem, a Grzegorz wcale nie zachęca do spożywania tego chleba Słowa Bożego… (za to zachęca do gromadzenia na 3 dni jak najwięcej jedzenia fizycznego, podczas, gdy ten duchowy pokarm pomija; to bardzo niepokojący sygnał…).

9)Inne znaki prawdziwego proroka to: stosowność ich przesłania na dany czas (zob. 2 Krl 6,10-12); praktyczność ich przesłań (w odróżnieniu od abstrakcji i uogólnień); owoce w życiu tych, którzy naśladują ich przesłania (zob. Lb 12,6). Należy jednak pamiętać, że zgodność z którymkolwiek z tych znaków jeszcze nie czyni danej osoby prawdziwym prorokiem,
Tu autor artykułu podaje 3 inne sprawdziany proroka. Czy Grzegorz przekazuje poselstwo stosowne na dany czas? Wydaje się, że tak, bo dotyczy ono czasu końca, w jakim, wierzę też, że żyjemy…
Czy on podaje praktyczne przesłania? No, tu trzeba pozytywnie patrzeć - robi to, o czym świadczy nakaz gromadzenia wody i żywności… (mógłby jeszcze być bardziej praktyczny, i zalecać np. budować schrony, albo gromadzić świeczki, skoro ma być ciemno 3 dni; zaleca Polakom, aby wracali do ojczyzny z zagranicy, czego Ty nie słuchasz…). Generalnie to praktyczny z niego człowiek.
Czy jego przekaz wydaje w życiu odbiorców dobry owoc? Trudno mi coś o tym powiedzieć. Znam tylko Ciebie, i to na odległość (jeszcze nie spotkałem innych zwolenników Grzegorza; znasz kogoś takiego ze swego otoczenia? Jeśli tak, to przyjrzyj się ich życiu - czy jest lepsze odkąd słuchają go? A jak u Ciebie - czy jesteś zmieniony na lepsze?... nie musisz odpowiadać).
Ale nawet coś, co wydaje się świadczyć na korzyść Grzegorza, jako proroka od Boga danego, nie jest wszystkim, co trzeba brać pod uwagę, aby całościowo można wiedzieć z kim ma się do czynienia: z prorokiem Bożym, czy z kimś, kto tylko za takiego się podaje…
A jak widzisz po wcześniejszych analizach, to źle to wygląda - za dużo nie pasuje, aby to,
co pasuje, mogło zasłonić resztę!

10) Stwierdziliśmy, że większość owych rzekomych proroków ma coś wspólnego — prawie desperackie pragnienie, aby zostać uznanym za proroka.
Gdy jednak przyjrzymy się doznaniom proroków biblijnych, zobaczymy, że sprawy mają się odwrotnie: wielu z nich opierało się przed przyjęciem powołania (zob. Jr 1,6; Iz 6,5; Wj 4,10-15) lub prosiło o niezliczone dowody, że powinni przyjąć powołanie (zob. Sdz 6).
Czy znasz same początki “powołania” Grzegorza na proroka?! To byłoby warte rozważenia! Ja nie znam, to trudno mi się tu wypowiadać, czy on chętnie, czy niechętnie się tego prorokowania podjął, ale na pewno są tacy prorocy (pisze o tym autor artykułu, bo poznał takich), którzy bardzo chcą być kimś wyjątkowym, a bycie prorokiem na pewno ich taką wyjątkową osobą czyni… Nie wiem jak było z Grzegorzem, ale dobrze by było to poznać (zapytałbym go, ale…).

11)„Największy” z proroków skończył z głową na misie (zob. Mt 11,11; 14,1-12). Te doświadczenia nauczyły nas, by badać duchy (zob. 1 J 4,1), szczególnie gdy owi rzekomi prorocy nalegają, żeby ich uznać za posłańców Bożych.
Czy Grzegorz nalega i stara się, aby inni go mieli za proroka? Pytam, bo znów za mało znam jego nagrań… Czy tym, co go odrzucają jako proroka, jakoś grozi, że np. czeka ich Boska kara, albo coś podobnego?...

I na tym zakończę moją analizę artykułu pod kątem osoby Grzegorza. Gdybyś chciał go tu skomentować, to jest taka opcja: trzeba zaznaczyć treść jaką się chce skomentować, a wtedy po prawej stronie wyskoczy taki plusik (znaczek) - gdy go klikniesz, to otworzy się okienko, i tam można pisać co się chce; ja to potem mogę odczytać. Po wpisaniu swego komentarza, trzeba go zatwierdzić w tym okienku.
Pozdrawiam i myślę, że dałem Tobie i żonie sporo materiału do przemyśleń… Zależy mi na tym, abyście oboje byli w świetle prawdy, bo chodzenie w ciemności prowadzi do zguby, a przecież nie chcecie jej, prawda?!...
Zostańcie z Bogiem! Tym, objawionym w Jego Słowie - i sprawdzajcie każdego, kto głosi,
że ma jakieś nowe słowo od Boga!!>>>

Akapit 1: Pan Grzegorz był badany psychiatrycznie, z ujemnym wynikiem.

Akapit 2: Moja odpowiedź, nie ma znaczenia jakich narzędzi używasz do głoszenia ewangelii, lecz czy ją głosisz wiernie. Co do jedzenia i wody, tuż po tym jak to zapowiedział P.G. wybuchła koronka - niektórzy w pierwszym miesiącu na kwarantannie którzy nie mieli rodziny, tylko dzięki życzliwości innych ludzi jakkolwiek to przetrwali.

Akapit 4: Proroctwa zawsze są warunkowe. Gdy coś to coś, jeśli coś to stanie się coś. No i szukając fałszywego proroka ("jaką miarą wy mierzycie") znalazła się herezja - o bezskuteczności modlitwy. Dodajmy że czas przed II wojną światową to czas Nazizmu i Komunizmu, gdzie tu widzisz miliony mdlących się? No chyba tylko w Polsce.

Akapit 5: Wreszcie jakiś konkret. Zadam uszczypliwe pytanie, czy uważasz że 3 wojna światowa będzie między Bogiem i niewiernymi? Odmaszerować do Biblii! "(6) Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, !!!!ale to jeszcze nie koniec!!!!!
(Ewangelia Mateusza 24:6)"

Akapit 6: odpowiedź taka sama jak w 5.

Akapit 7: Eliasz objadał niedoszłe wdowy, mordował fałszywych proroków i przez większość czasu uciekał od Pana. Styl życia powiadasz? Albo Abraham - chował się za sukienką 2 razy, dostawał łupy za darmo w darze od Pana. Albo Jan Chrzciciel, przewiązał sobie przez pas jakąś trzciną, jadł szarańcze i kąpał ludzi w rzece. Rodzina? Praca? Pozory lubią mylić. Bóg działa przez najsłabszych, aby mocą Boga o Bogu świadczyli. Jak sądzisz, czy prezes dużej firmy byłby dobrym prorokiem? Bo prorok jest skromny, lecz jak mówi mówi mocą Pana, i ni jak nie widać wtedy skromności.

Akapit 8: Kto nie uznaje Maryi (nie marii!!!!!!) nie uznaje Syna, kto nie uznaje Syna nie uznaje Ojca. Tak jest w polskiej Tradycji (Gierzwałd choćby)
Ponadto, OFICJALNIE zgodnie z ówczesną decyzja Watykanu (która nie została dzięki Bogu jeszcze wycofana przez Franciszka) Maryja to Królowa Polski. Przez Matkę do Syna. Poza tym nieprawdą jest twierdzenie, że nic na temat Jezusa na tym kanale nie ma. Jest i to dużo, w starych jak i nowych filmach. Podaj mi chodź jedną modlitwę w biblii do Jezusa Chrystusa? Może coś przeoczyłem? Do Maryi jak i do Jezusa MOŻNA się modlić.

Akapit 9: pomijam - wiadomo dlaczego.

Akapit 10: nie przenikam serca ludzkiego jak Bóg (a On mi tego daru nie udzielił) i nie wiem czy P.G. chce w sercu się narzucać jako prorok.

Akapit 11: Odpowiedź jest zawarta w biblii. Jeśli jest fałszywym prorokiem - Bóg ci błogosławi że go odrzucasz, jeśli prawdziwym to karze. A czy on (P.G.) grozi, raczej ostrzega. Czy fejkowo czy będzie to realne ostrzeżenie z woli Boga - nie mi oceniać.

Podsumowując, cienia dowodu.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-06-20, 17:46 Jeśli przeczytałeś cały wątek to zauważyłbyś że Kuria poznańska wprost pisze że Biskup nie dal aprobaty na jego działalność.
A tego katolik powinien uszanować i zaprzestać słuchania Pana Grzegorza bo jego nauczanie jest niezgodne z nauczaniem Kościoła.
Zapraszam do moich analiz teologicznych kilku jego filmów. Wyraźnie wykazuje jak Pan Grzegorz mija się z Objawieniem.
Bardzo o te filmiki proszę.

Dominik

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dominik » 2020-06-20, 18:53

IQ84,, skąd te cytaty Edena wziąłeś?
Dałeś 11 akapitów, a poniżej 11 odpowiedzi do nich. Tylko że nie widzę tych akapitów na forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”