Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-23, 23:12

Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-23, 20:38 Uzasadnieniem pogłównego była właśnie własność ziemi.
możesz jaśniej? bo jakoś mi się to nie łączy... że można zbierać pogłówne tylko na obszarze którego jesteś właścicielem?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-24, 01:53

Magnolia pisze: 2020-06-23, 16:03 Żyjemy w czasach ostatecznych już ponad 2000 lat. :)

Ale wygląda na to że mocno CIę interesuje Apokalipsa, więc zapraszam do tego wątku:
viewtopic.php?f=8&t=10277#p210561


p.s Czy podane przeze mnie argumenty teologiczne, biblijne przekonują Cie do zaprzestania słuchania Pana Grzegorza?

Pozdrawiam
Żyjemy, oj żyjemy. Kończe tylko tym: nie minie to pokolenie, aż to wszystko się stanie. Wszystko co powiedział w tym fragmencie Jezus stanie się za życia pokolenia. W domyśle 70 lat. Nie podaje o który fragment chodzi (Ty go znasz) by nie wprowadzać zamieszania wśród chwiejnych.

Dziękuje za odpowiedź :) Przekonują mnie by nie ufać mu, lecz nie do WIEDZY że jest fałszywym prorokiem. Odrzucić go na chwilę obecną nie mogę. Celnie wzbudziłaś nieufność jego posłannictwu.
Ostatnio zmieniony 2020-06-24, 01:54 przez IQ84, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-24, 20:37

Tek de Cart pisze: 2020-06-23, 23:12
Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-23, 20:38 Uzasadnieniem pogłównego była właśnie własność ziemi.
możesz jaśniej? bo jakoś mi się to nie łączy... że można zbierać pogłówne tylko na obszarze którego jesteś właścicielem?
Tak. Pogłówne było traktowane jako podatek za przebywanie na ziemi cezara.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 17:19

aż obejrzałem sobie parę filmików ;) i nie uwierzyłem w proroctwa pana Grzegorza. Ale fakt że ma ponad 20 tysięcy oglądających sporo mówi o kondycji wiary naszego społeczeństwa. Faktycznie porusza bardzo wiele wątków - od chemitrails i 3 wojny światowej, przez politykę, 'poprawne' koronowanie Pana Jezusa na Króla Polski, obecności nie-polaków (czy też nieprawdziwych polaków) w episkopacie, tajemne i odtajniane wiadomości od Pana Jezusa itd do wg mniej najlepszego wątku - o Komunii Świętej przyjmowanej na stojąco i na rękę.

Dlaczego piszę, że ten wątek jest najlepszy? - Bo szczegółowo tu opowiada i bardzo wyraźnie mówi. Że Komunia Święta powinna być przyjmowana tylko do ust i tylko na klęcząco i tylko z rąk kapłana. Że przyjmowanie Komunii Świętej z rąk szafarza nadzwyczajnego, albo na stojąco albo na rękę jest świętokradztwem (tak wyraźnie i dobitnie to nazywa np tu:

gdzie mówi, że "szafarz profanuje Ciało Pana Jezusa"), i każdy kto tak robi grzeszy ciężko (jeśli ma świadomość, a jeśli nie ma to grzech spada na kapłana i biskupa) - wystarczy parę następnych minut obejrzeć, podobne treści głosi też w innych swoich filmach, więc to nie jest przypadkowa wypowiedź.

Później cytuje jakąś ulotkę (chyba nie swoja, ale widać, że w pełni zgadza się z tym) że praktyka Komunii Świętej na rękę i na stojąco pochodzi z nieposłuszeństwa (jak rozumiem Bogu) i inspiracji masonerii


i dalej:

" te wszystkie wynaturzenia - szafarze świeccy, dziewczynki ołtarzowe, ministrantki, Komunia Święta na stojąco i na rękę - są przeciwne Bożemu Objawieniu, Tradycji i nauczaniu WSZYSTKICH papieży" i dalej: "Papież Jan Paweł II powiedział: 'Komunii Świętej nie powinno się przyjmować na rękę' (...) bo święty Jan Paweł II doskonale wiedział jaka to potężna profanacja Najświętszego Ciała Pana Jezusa"

Wydaje mi się to najlepszym tematem - bo jest to temat konkretny, na który można dyskutować. Można się powoływać na historię, dokumenty Kościoła, postawę papieży itd. i pan Grzegorz powołuje się na św. Jana Pawła II który wg niego głosił, że Komunia Święta przyjmowana na rękę to coś złego.
Ciekawym pod-wątkiem jest jego wypowiedź, że niedozwolona jest Komunia pod dwoma Postaciami Eucharystycznymi. Tu akurat nie podaje uzasadnienia niestety, tylko swoje rozumienie cudu Eucharystycznego w Sokółce: "Nigdy nie podaje się pod dwoma Postaciami Komunii Świętej wiernym, tylko i wyłącznie pod jedną Postacią"

no i teraz wystarczy proste 'sprawdzam' - czy p. Grzegorz głosi Prawdę? Jego twierdzenia są stanowcze, konkretne i możliwe do zweryfikowania.
dla ułatwienia wypunktuję:

1) Szafarze Nadzwyczajni nie mają prawa rozdawać Komunii Świętej, a jeśli to robią popełniają świętokradztwo / profanują Ciało Pańskie.
2) ŻADEN z papieży nie zezwolił na Komunię Świętą przyjmowaną inaczej niż na klęcząco i do ust i z rąk kapłana. Proste o tyle, że wystarczy znaleźć choć jednego papieża który takiej nauce zaprzecza żeby zweryfikować tezę.
3) Św. Jan Paweł II nigdy nie nauczał ani nie praktykował Komunii Świętej na rękę i na stojąco - no bo skoro jest święty, a doskonale wiedział jak wielka to jest profanacja, to przecież chyba tego nie robił?
4) nigdy nie podaje się Komunii Świętej pod dwoma Postaciami

ktoś chętny? ;) Dezerterze może masz od ręki coś na punkt 1) ?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-06-27, 09:13

Ad 1. Fałsz. Jesli cos jest uregulowane przepisami Kościoła, czytaj Episkopatu danego Kraju i zatwierdzone przez Stolice Apostolską, to znaczy że jest dopuszczone.
http://szafarze.diecezja.legnica.pl/czy ... zwyczajny/
więcej w innym wątku o szafarzach: viewtopic.php?f=13&t=1021&hilit=szafarze+nadzwyczajni

Ad 2. Fałsz.
Te zebrane artykuły, wypowiedzi Ojców Kościoła, historia postaw i form przyjmowania komunii św i wypowiedź liturgisty w filmiku mówią nam że przez wieki przyjmowano komunię św na rękę, co ergo oznacza była to akceptowana forma przez papieży.

Ad 3. Obie postawy przyjmowania komunii św sa prawie obowiązujące i zależą często od praktyki danego Kościoła lokalnego, papież wychowywał się w Polsce, a tu raczej przyjmuje się na klęcząco i do ust.
Tu trzeba sprawdzić obowiązujące przepisy kościelne, a nie domniemywać co myślał papież.

Ad 4. Fałsz.
Są dni/święta/uroczystości szczególnie uroczyste kiedy Kościół udziela komunii św pod dwiema postaciami.
Dla wszystkich udziela np w Wielki Czwartek, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii
Dla małżonków w czasie ślubu, także na zakończenie czasu rekolekcji, czasem we wspólnocie na mszy z uwielbieniem.
Z mojego doświadczenia: przyjmuję Komunię św pod dwiema postaciami kilka razy do roku, ostatnio dwa tygodnie temu (na podsumowanie czasu formacji rocznej Domowego Kościoła). Skoro kapłan udziela to znaczy ma do tego prawo i regulują to (te okoliczności/święta) konkretne przepisy kościelne.

Pomijam że same te twierdzenia są fałszywe, to trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że Pan Grzegorz twierdzi inaczej niż mówi Kościół. Czyli stawia się ponad/poza/obok Kościoła. A to już naprawdę powinno wzbudzić wiele wątpliwości co do prawdziwości Jego objawień i głoszenia.
Prawdą zapisaną w Biblii jest że Jezus jest Głowa Kościoła, sam go założył i Duch św go prowadzi, a "bramy piekielne go nie przemogą" - to jest Objawienie.
Na jakiej podstawie miałabym dać wiarę głoszeniu mówiącemu że Jezus objawia się komuś prywatnie i mówi rzeczy sprzeczne z nauka Kościoła który założył i który prowadzi sam Bóg?
To jest kompletny fałsz i brak logiki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-06-27, 09:46

Kiedys sie zastanawialem nad tym jak powinna byc przyjmowana Komunia Sw. i doszedlem do wniosku ze ani na reke, ani do ust, tylko do serca.
Z tego pozniej samo wynika jakim fizycznym sposobem to zrobimy. Czy otworzymy usta i uklekniemy, czy wystawimy dlon. Najwazniejsze by wtedy serce bylo otwarte.
Pan Grzegorz po prostu naklania innych do swoich postaw, jak zreszta wielu na tym forum i nie sadze by cos prorokowal.
Nazwal bym to raczej prywatna krucjata nawracania innych, a to co glosi jego prywatnym i osobistym rozumieniem wiary.
Ostatnio zmieniony 2020-06-27, 09:56 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-27, 11:53

Jozek pisze: 2020-06-27, 09:46 Kiedys sie zastanawialem nad tym jak powinna byc przyjmowana Komunia Sw. i doszedlem do wniosku ze ani na reke, ani do ust, tylko do serca.
Z tego pozniej samo wynika jakim fizycznym sposobem to zrobimy. Czy otworzymy usta i uklekniemy, czy wystawimy dlon. Najwazniejsze by wtedy serce bylo otwarte.
Zgoda.
Pan Grzegorz po prostu naklania innych do swoich postaw, jak zreszta wielu na tym forum i nie sadze by cos prorokowal.
Nazwal bym to raczej prywatna krucjata nawracania innych, a to co glosi jego prywatnym i osobistym rozumieniem wiary.
Ów Grzegorz niejednoznacznie twierdzi (powołując się nie na swoje poglądy, lecz bezpośredni przekaz z Nieba) że przyjmowanie do ręki jest jakąś profanacją - co gorsze, twierdzi że Jezus wówczas cofa swoją Obecność w Komunii Świętej.
A to już znacznie przekracza zakres prywatnego zdania.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-06-27, 12:18

Zgadza sie ze to wykracza zakres prywatnego zdania, ale on chcac nadac wiekszej waznosci swojemu zdaniu powoluje sie na Jezusa, i tu jest jego problem ze innaczej nie potrafi nadac waznosci temu co mowi, powolujac sie na Jezusa i Niebo.
Gdyby Jezus cofal swoja obecnosc w Komunii Sw. bylo by to jednoznaczne z niemoznoscia profanacji, czy tez Komunii swietokradczej, nie wspominajac o niedotrzymywaniu obietnicy przez samego Jezusa, co jawnie zaprzecza Pismom. Czyli tym sposobem pan Grzegorz sam w tym powolywaniu sie na Jezusa i Niebo, profanuje Jezusa i Niebo.
Mysle ze takie wlasnie bledy pana Grzegorza totalnie przekreslaja jego wypowiedzi jako prawdziwe.
Ostatnio zmieniony 2020-06-27, 12:22 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

AlicjaAlicja
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: AlicjaAlicja » 2020-09-28, 11:34

W lipcu "prorok" Grzegorz przekazał, że Pan Jezus powiedział: Jezus: "Proszę was kochani o zbiórkę pieniędzy na najważniejszy od 2 tys. lat mistyczną i duchową przemianę w kraju na Prawo Boże."

Podał również dane do przelewów:

Ciach.
Nie będziemy wspierać Grzegorza w taki sposób. Dominik



Tytuł przelewu: "darowizna na cele religijne"
*Jednorazowo można przekazać maksymalnie 4902 zł (jest to uregulowane prawnie).

Bardzo sprytnie chciał też ominąć płacenie ewentualnego podatku.... Ręce opadają... Pomijając już to, że to rzekomo Jezus każe mu zbierać pieniądze, to czy takie coś jest legalne?

Teraz ogłosił, ze na niebie ukaże się świetlisty krzyż...
Ostatnio zmieniony 2020-09-28, 22:53 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-09-28, 12:07

A wie jak to bedzie by jeden krzyz byl widoczny jednoczesnie jako jeden krzyz z kazdego miejsca na ziemi?
I czy wie kiedy to nastapi?
Ostatnio zmieniony 2020-09-28, 12:08 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-28, 22:38

Proszenie o dobrowolne wpłaty jak najbardziej jest legalne, co najwyżej może być mało moralne.

do administracji: wg mnie nie potrzebujemy tu na forum pełnych nr konta p. Grzegorza, nie sądzę aby było to sensowne ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Dominik

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dominik » 2020-09-28, 22:51

AlicjaAlicja pisze: 2020-09-28, 11:34 *Jednorazowo można przekazać maksymalnie 4902 zł (jest to uregulowane prawnie).
Nie jest do końca prawda,,, ale nie będę prostował informacji.
Tek de Cart pisze: 2020-09-28, 22:38 do administracji: wg mnie nie potrzebujemy tu na forum pełnych nr konta p. Grzegorza, nie sądzę aby było to sensowne
racja

AlicjaAlicja
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: AlicjaAlicja » 2020-09-29, 16:33

Absolutnie nie miałam zamiaru wspierać Grzegorza podając jego numer konta. Wręcz odwrotnie. Ale właśnie po numerze jego rachunku odkryłam, że "działa" on nie tylko na kanale YouTube, ale również na kilku innych. Temat ten jest mi niestety bliski, ponieważ ważne dla mnie osoby są "wyznawcami" tego pana i ślepo wierzą we wszystko co ten człowiek mówi. Pod jego wpływem zmienił się ich stosunek do instytucji Kościoła. Grzegorz nie uznaje Papieża Franciszka, zabrania się modlić w Jego intencjach, generalnie większość duchownych ma za złych. Organizuje co kilka tygodni u siebie kilkugodzinne "spotkania", na które zaprasza swoich wybranych słuchaczy. Nie wiem czego wtedy "naucza", jednak po obejrzeniu kilku filmów w Internecie mogę się tylko domyślać. :(
Nie wiem co poza modlitwą mogę zrobić, żeby moi bliscy się opamiętali i przestali uznawać Grzegorza za "proroka posłanego przez Pana Jezusa"? Nie pomagają żadne tłumaczenia i argumenty...

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-29, 17:06

jeśli nie pomagają argumenty zamieszczone tu w wątku (a jak sądzę są bardzo mocne) to cóż jeszcze można zrobić... Gal 1, 6-9
Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-09-30, 18:45

@AlicjaAlicja przeczytaj ten wątek, zrobiłam analizę teologiczną kilku filmów Pana Grzegorza i jasno wykazuje że to heretyk, a nie prorok. Wydrukuj, przedstaw tym osobom i niech pójdą do proboszcza porozmawiać o tym co słyszą od Pana Grzegorza i czy to zdrowa nauka katolicka?
Bo my tu na forum nie mamy watpliwości, ze nie ma tam zdrowej nauki katolickiej w tych filmach, jest zwodzenie i zagrożenie duchowe, co także widać po "wyznawcach" czy są wolni ("a do wolności oswobodził nas Chrystus") czy zniewoleni (w sensie nie widza świata poza Panem Grzegorzem). Biblia uczy by po owocach poznawać czyjeś działanie... tu nie widać dobrych owoców... a to mówi samo za siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”