Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
AlicjaAlicja
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: AlicjaAlicja » 2020-11-08, 16:07

Pan Grzegorz przez ponad dwa miesiące nie umieszczał swoich "przekazów" na kanale "wposludze". Nadal jednak organizował spotkania w "domu modlitwy". Miałam nawet nadzieję, że w końcu wszystko przycichnie, a Grzegorzowi się znudzi. Do wczoraj...
Nie mogę zrozumieć tego co zobaczyłam wczoraj. Grzegorz opublikował na swoim kanale swój kolejny przekaz oraz mszę ze Świebodzina. Mszę intronizacyjną Jezusa na króla Polski- tak powiedział.
Grzegorz powiedział, ze zbierał pieniądze na figurę Jezusa, którą ufundował Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. W swoim nagraniu odczytuje jakie kwoty na co przeznaczył. Nie rozumiem tylko dlaczego było to owiane taką tajemnicą. Ale nie to jest najważniejsze.
Rzecz w tym, że nie mogę zrozumieć jak w obecności Abp Andrzeja Dzięgi mógł on (Grzegorz) publicznie głosić swoje opowieści dziwnej treści: np. że Jezus podyktował mu litanie, że Maryja pobłogosławiła róże, że Jezus kazał tym zrobić to, a innym tamto... Biskup tego słuchał, modlił się tą modlitwą itd... Jak to możliwe???

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-11-08, 16:27

A podaj jakiś link do tego wydarzenia, bo nie przypominam sobie
A jeśli popiera Natanka byłego księdza, to znaczy, że jak on jest wykluczony z niego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Tek de Cart » 2020-11-09, 09:46

niekoniecznie popiera ks. Natanka - oni obaj maja 'swoje' wizje, i obaj próbują po swojemu koronować Jezusa
ks. Natanek odlatuje coraz dalej, ostatnio stwierdził, że Kościoła Katolickiego już nie ma, że on tak próbował walczyć i odbudowywać Kościół, ale to się nie udało.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-11-09, 13:04

Mysle ze slowo Kosciol jest blednie rozumiane zwlaszcza mylone z instytucja koscielna.
Kosciola ani nie da sie zniszczyc, ani odbudowywac, bo Kosciol to wierni zjednoczeni w jednosci z Chrystusem, a tego nie da sie stwierdzic kto jest w Kosciele, a kto nie jest.
Zaden biskup czy kaplan tego nie wie i nie ma zadnych podstaw o tym rozsadzac.
Mozna jedynie domniemywac co do poszczegolnych zwierzchnikow/nauczycieli, czy sa w bledzie lub nie, ale to nie stanowi o calym Kosciele. Kosciol jest wsrod nich wszystkich, choc nie wszyscy w nim sa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

AlicjaAlicja
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: AlicjaAlicja » 2020-11-09, 14:36



powyżej link
Ostatnio zmieniony 2020-11-09, 14:37 przez AlicjaAlicja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-11-09, 19:37

I co się stało , co zmieniło po intronizacji - minęło już kilka dni - jaką zmianę postrzegasz Alicjo ?
bo ja żadnej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

AlicjaAlicja
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: AlicjaAlicja » 2020-11-09, 21:42

Ja również żadnej. Ale nie o to chodzi. Jak już wspomniałam wyżej- nie mogę zrozumieć jak Arcybiskup może brać udział w czymś takim? Nie chodzi mi oczywiście o sprawowanie Mszy św, tylko o przyzwolenie na głoszenie w kościele przez Grzegorza jego urojeń.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-11-09, 23:15

Dzis, przy takim zamieszaniu jakie mamy, to nawet i biskup moze ulec zludzeniom, czy zwiedzeniu.
Najgorsze w tym zamieszaniu jest to ze ludzie wlasnie nie maja konkretnego rozumienia wiary.
Sporo sie dzieje, ale wiele fragmentow Pism, pozostaje nadal na etapie gdybania i okolnikow nie zrozumialych nawet dla biskupow.
Ktos je w koncu wytlumaczy, a ze jest w pewnym sensie ogolnoparafialno koscielna nagonka na falszywych prorokow, to wsrod nich nikt nie znajdzie prawdziwego, bo nikt nawet nie probuje zrozumiec o czym mowia, a ci falszywi wlasnie do tego sie przyczyniaja, zwodzac przy tym tych, ktorzy dobrze wiary Chrzescijanskiej nie rozumieja.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-11-09, 23:28

Ktoś poda mi wiarygodny dowód, że biskup popiera czy firmuje Grzegorza?
Przecież w tym wątku jest jasny komunikat z Kurii, że nie popierają ni nie firmują.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-11-10, 00:12

Mglo to byc po prostu zbiegiem okolicznosci, w ktorych takze pojawil sie pan Grzegorz, by wykozystac okazje do podparcia swoich gloszen.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Tek de Cart » 2020-11-10, 00:42

Nie wygląda to na zbieg okoliczności niestety. Ktoś zgodził się na to aby p. Grzegorz prowadził modlitwę, głosił swoje 'proroctwa' w kościele, a ks. bp. zgodził się widocznie na to aby przeprowadzić tą intronizację w formule którą widać na filmie - gdzie p. Grzegorz jest 'głównodowodzącym' i to wg jego wizji się odbywa. Wprost pojawiają się odwołania do tego że p. Grzegorz ma widzenia i słowa bezpośrednio do Boga Ojca itd.
Aż trudno mi uwierzyć w to że ks. bp. tak po prostu to 'puścił'
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-11-10, 09:02

Czy to aby nie byla dodatkowa Msza Sw. dla jakiejs grupy odnowy czy temu podobnej, cos malo wiernych na niej bylo w kosciele.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

AlicjaAlicja
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: AlicjaAlicja » 2020-11-10, 13:35

Niestety znam temat Grzegorza od podszewki, bo jak już wspominałam moi bliscy uwierzyli w jego "wizje" :(
Grzegorz kilka miesięcy temu ogłosił zbiórkę pieniędzy (z woli Pana Jezusa- jak powiedział) i mnóstwo ludzi wpłacało mu pieniądze. Jak się teraz okazało właśnie na to, aby mogła odbyć się ta uroczystość. Zaproszeni na tę Mszę byli tylko "wybrani". Zaproszony do odczytywania modlitw był również pan Michałowski- wyczytany zresztą z nazwiska podczas Mszy. Jeśli ktoś się nie orientuje co to za pan, to podpowiem. To "prorok" Cyprian Polak (jest o nim wątek na forum). Jeśli poczytacie jego "przekazy", to odbierze Wam mowę. Stek bluźnierstw itd.
Msza nie była okazją do wystąpienia Grzegorza. Tak jak napisał Tek de Cart wszystko odbyło się zgodnie z planem Grzegorza. Był fundatorem figury, był w centrum uwagi, wszystko wg.jego wizji... I bez żadnych problemów mógł głosić swoje herezje.
A co do nie firmowania i nie popierania Grzegorza przez Kurię, to owszem jest komunikat- ale tylko z Kurii Poznańskiej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-11-11, 17:17

No nie mam najmniejszej wątpliwości, bo obejrzałem połowę filmu, że biskup całkowicie i w pełni uwiarygodnił "proroka" w oczach wiernych, których był pełen kościół - tysiące, które to obejrzą na youtube - jak dla mnie brak słów i ręce opadają :(

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
Jozek pisze: 2020-11-10, 09:02 Czy to aby nie byla dodatkowa Msza Sw. dla jakiejs grupy odnowy czy temu podobnej, cos malo wiernych na niej bylo w kosciele.
A od kiedy to odnowa intronizuje Jezusa na Króla Polski?!? - co ty wymyślasz za głupoty :-\
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Jozek » 2020-11-11, 19:38

Nie wymyslam tylko niektore grupy rozne rzeczy wymyslaja.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”