Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-09, 07:38

Proszę o ocenę tego co jest na najnowszym nagraniu Grzegorza.
Pisząc "ocenę" - mam na myśli treść nagrania, a nie potępianie czy chwalenie mówcy.
Nagranie obejmuje większość wątków, jakie były poruszane we wcześniejszych; wszystkich nie widziałem, ale w tym najnowszym powtarza się wiele myśli z tego, co już było.
Brak tylko wezwania do gromadzenia wody i jedzenia - czy już nie trzeba zatem tego robić? Zapytam tego mojego znajomego, od którego cały ten temat się wziął - w sensie mojego z tematem zapoznania się...
Pod nagraniem jest notka:
  • Słabsza jakość obrazu wynika wiecie z czego...
Jeśli ktoś nie wie dlaczego, to odsyłam do nagrania z 20 grudnia 2019; pod nim jest notka wyjaśniająca:
  • Film jest w nieco gorszej jakości, nie ze względu na kamerę, która jest profesjonalna, a ze względu na ataki tysięcy demonów, które jak przy każdym odcinku, nie chcą Abyście usłyszeli Prawdę Bożą. Te mnóstwo rozbłysków, które Państwo widzicie to dosłownie wojna Aniołów Bożych z demonami, kilkanaście metrów ode mnie. Kilka razy jest też zniekształcony obraz. Jeśli po tym filmie ktoś dalej będzie szkalował, to pomoże mu już tylko najpotężniejszy egzorcyzm, a Bóg Ojciec mówi w tym filmie do atakujących i szkalujących, co ich za to czeka. Przejrzyjcie na oczy, póki macie czas. Z Panem Bogiem.
Czyli zawsze na początku zmawiana modlitwa Grzegorza, aby "jakość i długość filmu była zgodna z wolą Boga", nie jest wysłuchiwana chyba zbyt dokładnie...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Andej » 2020-01-09, 08:32

Pierwszy raz usiłowałem wysłuchać. Nie starczyło mi cierpliwości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-09, 08:42

Andej pisze: 2020-01-09, 08:32 Pierwszy raz usiłowałem wysłuchać. Nie starczyło mi cierpliwości.
Może też bym nie miał, ale odsłuchuję nagranie z prędkością 2 razy większą (YT daje taką opcję, jak ktoś nie wie: "trybik" w dolnym, prawym rogu daje opcję ustawienia prędkości odtwarzania)...
Czekam na tych, co obejrzeli... - aby się odnieśli do treści [-(

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-01-09, 09:09

Ja też wysłuchałam jedynie fragmenty, bo jakoś nie porywa mnie to kompletnie...

Nie wiem czemu ten człowiek to robi, ale to jest wyłącznie ludzka działalność. Nie ma Mocy w tych słowach,
te słowa nie dotykają serca ani duszy. Po prostu słowa ułożone w miarę poprawnie, ale przy głębszej analizie znajdą się przekłamania, bo nie sądzę by Pan miał do czynienia z teologią.
Nie kojarzę takiej sytuacji, że prorok sam siebie nazywa prorokiem, to zwykle inni Go obwołują prorokiem, to mnie bardzo razi. Samozwańcze obwoływanie sie prorokiem świadczy o fałszu, manipulacji, albo chorobie psychicznej. Pan sprawia wrażenie zdrowego na umyśle, ale w takim razie co Nim kieruje? Nie wiem.

Dla mnie to jest nieudolna próba ludzkiego naśladowania proroków biblijnych, ale bez głębszej refleksji, na takim płytkim poziomie.
Może Pan chce uwagę na siebie skupić, może chce zabłysnąć, może zarobić... albo stać się sławnym... ale prawdy w tym nie dostrzegam, ani nawet krzty charyzmy...

Włączyłam jakis inny Jego film, gdzie bez emocji mówi że "widzi Pana Jezusa", że "tak po prostu Jezus do Niego przychodzi"... no nie! Przyjście Boga w codzienności ludzka nie odbywa się bez emocji, człowiek zostaje odmieniony, porażony świętością Boga, kazdy pada na kolana przed świętością i gdy o Bogu opowiada to widać po człowieku jakie wrażenie zrobiło na Nim to spotkanie....
Dlatego opowiadanie o spotkaniach z Jezusem w ten sposób jak czyni to ten człowiek to manipulacja i mistyfikacja, naśladownictwo (np po lekturze Dzienniczka św Faustyny) ale bez głębszej refleksji... karygodne jest tez to, że filmuje sie na tle kościoła, obrazów ....

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-09, 09:25

Magnolia pisze: 2020-01-09, 09:09 Ja też wysłuchałam jedynie fragmenty, bo jakoś nie porywa mnie to kompletnie...
Hmmm... to ja mam aż tak wielką cierpliwość?!? Łał, nie wiedziałem... Bo nie tylko, że najnowsze, ale i sporo (ok. 10) dawnych obejrzałem (na przyspieszonych obrotach, to może dlatego dałem radę, bo wtedy Grześ tak śmiesznie gada... ;) ).
Magnolia pisze: 2020-01-09, 09:09 Nie kojarzę takiej sytuacji, że prorok sam siebie nazywa prorokiem, to zwykle inni Go obwołują prorokiem, to mnie bardzo razi.
Chyba raczej to Pan Bóg czyni i ogłasza kogoś prorokiem, a nie ludzie (może na zasadzie głosowania?)...
Magnolia pisze: 2020-01-09, 09:09 Samozwańcze obwoływanie sie prorokiem świadczy o fałszu, manipulacji, albo chorobie psychicznej. Pan sprawia wrażenie zdrowego na umyśle, ale w takim razie co Nim kieruje? Nie wiem.
Też nie podejrzewam zaburzeń psychicznych. Na jednym z nagrań mówi, że on po prostu widzi Pana Jezusa (w różnych miejscach, np. w kościele podczas mszy), że słyszy Go i zapisuje to, co On (albo Bóg Ojciec, albo Maryja, tudzież święci) mu dyktują (słowo "dyktują" było zaznaczone, że to nie są jego myśli, ale podyktowane i w zeszycie zapisane odręcznie przez Grzesia).
Więc co nim kieruje?
Myślę, że pewność iż to, co widzi i słyszy to realność (czyli co? - jednak psychika robi "kuku"? Gdyby to jeszcze było zgodne z Biblią, to by można to jakoś uznać, ale nie jest zgodne; np. Polska nie jest żadnym narodem wybranym, a tak to w najnowszym nagraniu jest ukazane; i nie tylko w tym...).
Magnolia pisze: 2020-01-09, 09:09 prawdy w tym nie dostrzegam
I tego się trzymajmy!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18847
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4594 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-09, 09:52

Eden pisze: 2020-01-09, 07:38 Film jest w nieco gorszej jakości, nie ze względu na kamerę, która jest profesjonalna, a ze względu na ataki tysięcy demonów, które jak przy każdym odcinku, nie chcą Abyście usłyszeli Prawdę Bożą. Te mnóstwo rozbłysków, które Państwo widzicie to dosłownie wojna Aniołów Bożych z demonami, kilkanaście metrów ode mnie. Kilka razy jest też zniekształcony obraz. Jeśli po tym filmie ktoś dalej będzie szkalował, to pomoże mu już tylko najpotężniejszy egzorcyzm, a Bóg Ojciec mówi w tym filmie do atakujących i szkalujących, co ich za to czeka. Przejrzyjcie na oczy, póki macie czas. Z Panem Bogiem.[/list][/i]Czyli zawsze na początku zmawiana modlitwa Grzegorza, aby "jakość i długość filmu była zgodna z wolą Boga", nie jest wysłuchiwana chyba zbyt dokładnie...
Załamka.
Przy okazji: szantaż wobec nie wierzących w prywatne objawienie jest w praktyce Kościoła jedną z mocnych przesłanek do uznania ojawienia za fałszywe.

Trudno o diagnozę przez internet - jak najbardziej może być problem psychiczny (tego nie widać w nagraniu... a nawet na żywo. Znam przypadek, gdy dopiero kilkutygodniowa obserwacja pozwooliła zdiagnozować chorobę - pierwsza diagnoza dwu doświadczonych psychiatrów była że osoba jest zdrowa), ale może być także mechanizm jak w sektach, kiedy to inteligentni i normalni ludzie wierzą w rózne rzeczy wbrew oczywistości. Nawiasem mówiąc - osoba chora psychicznie (np. schizofrenik) może być bardzo inteligentna (często znacznie powyżej przeciętnej).

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-09, 10:33

Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-09, 09:52 Przy okazji: szantaż wobec nie wierzących w prywatne objawienie jest w praktyce Kościoła jedną z mocnych przesłanek do uznania ojawienia za fałszywe.
No to księża, którzy popierają Grzegorza, chyba tego nie wiedzą!... (a może są inne powody, że go popierają; nie wiem).

Zapytałem tego znajomego Przemka, kiedy planuje powrót do Polski, bo Grześ usilnie do niego namawia/wzywa wręcz!!...
Jeszcze mi nie odpisał (a ja wyraziłem mu radość, że mieszkam w Polsce ;) ).

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-01-09, 10:54

A na Jego filmach występują księża? Czy tylko On mówi o nich, cytuje ich?
Bo to mnie tez zastanowiło, że pokazuje sie na terenach kościelnych ale kapłan żaden z Nim nie występuje. Czyli może to robić bez zgody i aprobaty, wykorzystując okazję że kościół stoi pusty i otwarty.

Opowiadał o mszy św dziękczynnej ile to ludzi przyjechało, jak było, a dlatego nie pokazał tego na filmie?
Póki tylko o czymś opowiada a nie pokazuje tego to przeciez można wszystko opowiedzieć co ślina na język przyniesie...

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-09, 12:11

Magnolia pisze: 2020-01-09, 10:54 A na Jego filmach występują księża? Czy tylko On mówi o nich, cytuje ich?
Bo to mnie tez zastanowiło, że pokazuje sie na terenach kościelnych ale kapłan żaden z Nim nie występuje. Czyli może to robić bez zgody i aprobaty, wykorzystując okazję że kościół stoi pusty i otwarty.

Opowiadał o mszy św dziękczynnej ile to ludzi przyjechało, jak było, a dlatego nie pokazał tego na filmie?
Póki tylko o czymś opowiada a nie pokazuje tego to przeciez można wszystko opowiedzieć co ślina na język przyniesie...
Słuszna uwaga! Nie, żadnego nigdy duchownego nie widziałem!! Nic poza Grzesiem i tłem na jakim nagrywa (w terenie lub domu) nie ma... Nazwiskami księży czasem rzuca, ale nie wiem kto to...

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-12, 09:34

Zaprosiłem tego znajomego z Facebooka tu, aby się zapoznał z tematem, i Waszym zdaniem, bo łączy Was ta sama wiara katolicka...
Zajrzał, ale raczej się nie wypowie.
Napisałem mu, że tu już nikt nie popiera Grzegorza, na co on odpisał:
"Ale ja i tak wiem że to prorok Boży"
Zapytałem: na podstawie czego tak twierdzisz?
Odpowiedział (pisownia oryginalna):
Na podstawie słów które nasz Tata wraz z Synem naszym Panem Jezusem Chrystusem i nasza mamą Maryja które mu przekazują ja w to wierzę!
--
No cóż, nie mam już chyba nic - poza modlitwą - do zrobienia, prawda?...

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-13, 16:53

W innym temacie było o odpustach za całowanie księdza w dłoń, a tu w nagraniu obietnica nagrody (nie podano jakiej), ale podano kto obiecuje nagrodzić i za co...
W innym wątku pisałem, że nie chcę Was-katolików prowokować do sporów, i to dalej podtrzymuję, traktując ten tu temat i nowe nagranie proroka Grzegorza jako formę ostrzeżenia, a nie prowokacji...

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-23, 08:30

Co ten prawowierny katolik ma na myśli, gdy mówi, że w Polsce żyje 40 mln ludzi, z czego tylko 20-25 mln Polaków?! [4 minuta]
A co może mieć na myśli, gdy w minucie 9 mówi, że 24-godzinna doba trwa 18 godzin?
No i jeszcze w minucie 18 można błogosławieństwo samego Boga Ojca przyjąć...
(...)
(kogo męczą te długie nagrania, to przypomnę, że jest opcja przyspieszenia odtwarzania)
Nawet do czytania Biblii w tym nagraniu mocno zachęca (rzadko to robi).
Prawowierni katolicy z tego forum, czy Wy nie możecie naprawdę czegoś zrobić z tym prawowiernym bratem? [piszę o prawowierności, bo on uznaje wszystko co katolicyzm naucza; nie głosi herezji...]
Ostatnio zmieniony 2020-01-23, 15:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Andej » 2020-01-23, 11:13

Zaciekawiło mnie, dlaczego nadajesz temu człowiekowi tytuł "prawowiernego katolika". Ciekawy jestem, jaki tytuł przysługuje mi? Czy skorzystasz ze swojej pozycji osoby posiadającej uprawnienie do oceniania i zawyrokujesz: czy jestem katolikiem, a jeśli tak, to jakim?

Ciekawi też Twoja fascynacja tym Grzegorzem. Odnoszę wrażenie, że chciałbyś stanowić jego konkurencję. Naśladować go, ale nieco inną drogą. Grafikami, ferią kolorów ... Z wklejonym słowem. Czy troszkę nie zazdrościsz Grzegorzowi? Czy wytykając mu błędy, nie starasz się podnieść swojej pozycji.

Trzecie, co mnie interesuje, to fakt, że tak gorliwie popularyzujesz postać Grzegorza i jego tezy. Czy to jest jakimś sposobem kreacji własnej osoby, czy wyraz podziwu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-23, 11:38

Andej pisze: 2020-01-23, 11:13 Zaciekawiło mnie, dlaczego nadajesz temu człowiekowi tytuł "prawowiernego katolika".
Przecież to napisałem, cytuję siebie: "[piszę o prawowierności, bo on uznaje wszystko co katolicyzm naucza; nie głosi herezji...]"

Jak już się zabierasz za pisanie, to przeczytaj uważnie to, co z zapałem komentujesz... ;)
Ale może dopowiem, abyś znów nie pytał. Grzegorza postrzegam jako bardzo gorliwego katolika, dlatego piszę o jego "prawowierności"; gdyby głosił herezje w myśl tego, co katolicyzm nazywa herezją, to bym go nazywał może "odstępcą" (od katolickiej wiary; np. gdyby Grzegorz negował maryjny kult, i inne kulty i praktyki, np. msze. A skoro niczego takiego nie robi, to czy źle go widzę jako przykładnego, prawowiernego katolika? Popraw, jeśli źle...).
Andej pisze: 2020-01-23, 11:13 Ciekawy jestem, jaki tytuł przysługuje mi? Czy skorzystasz ze swojej pozycji osoby posiadającej uprawnienie do oceniania i zawyrokujesz: czy jestem katolikiem, a jeśli tak, to jakim?
Oczywiście, że jesteś prawowiernym katolikiem (ale zaświadczenia Ci nie wystawie, a tylko piszę to, co widać gołym, a nawet lekko zamglonym, okiem).
No chyba, że jakiegoś odstępstwa się dopuszczasz, to nie jesteś prawowierny, ale ja nie zauważyłem niczego takiego, więc - jak wyżej. :)
Andej pisze: 2020-01-23, 11:13 Ciekawi też Twoja fascynacja tym Grzegorzem.
Przecież od samego początku tematu tłumaczę, czemu go obserwuję i tu przed nim ostrzegam (ale przypomnę, abyś znów nie pytał: To wszystko przez mojego znajomego na Facebooku; a po drugie, aby poznać Wasze zdanie o nim - co już wyraziliście, ale skoro są nowe nagrania, to je wrzucam, ale jak jest sprzeciw, to zaniecham).
Żadna to fascynacja!!! Co za cudaczne masz spojrzenie na sprawę...
Andej pisze: 2020-01-23, 11:13 Odnoszę wrażenie, że chciałbyś stanowić jego konkurencję. Naśladować go, ale nieco inną drogą. Grafikami, ferią kolorów ... Z wklejonym słowem. Czy troszkę nie zazdrościsz Grzegorzowi?
Jak Ty czasem coś napiszesz, to... lepiej, żebyś nie pisał. A czego tu zazdrościć?! Że gość zbzikował na punkcie samozwańczego ogłoszenia się prorokiem na czas ostateczny?! Daj już spokój Andeju...
To, co ja robię (a co się tu nie podoba, to chyba zaniecham), to z gruntu coś innego, więc nie porównuj mnie do Grzegorza!
Zanim dowiedziałem się o nim, to od dawna robiłem to samo, co i teraz (grafiki, kolory, i co tam jeszcze mi wytknąłeś...) - zatem niczego nie zmieniłem po tym, jak "prorok" stał mi się znany, więc zaniechaj przypisywania mi czegoś w związki z nim!
Andej pisze: 2020-01-23, 11:13 Czy wytykając mu błędy, nie starasz się podnieść swojej pozycji.
Błędy i Ty byś mu wytknąć, gdybyś oglądał/słuchał, co on gada, ale ponieważ nie słuchasz (bo masz taką zasadę!), to ja muszę Cię wyręczać... ;)
Moja pozycja się przez to chyba nie zmienia (a jak już, to na gorsze, bo burzę Wam porządek); nawet nie pomyślałem o tym (bo niby jaką ja tu pozycję mam? Heretyk co to nic nie wie, nie rozumie, i najlepiej, jak by już sobie poszedł, bo spokój burzy...).
Andej pisze: 2020-01-23, 11:13 Trzecie, co mnie interesuje, to fakt, że tak gorliwie popularyzujesz postać Grzegorza i jego tezy. Czy to jest jakimś sposobem kreacji własnej osoby, czy wyraz podziwu?
Powtarzasz się w swych "zainteresowaniach" (zauważyłeś to; czytasz to, co piszesz?)...
Ale powtórzę, abyś znów nie pytał: żadne to gorliwe popularyzowanie (pisałem czemu o nim w ogóle powstał temat; mam przypomnieć?). Jego tezy są fałszywe na maxa, więc jak mogę je popularyzować?! Co Ty pleciesz! Mogę ostrzegać, ale nie popularyzować w sensie pozytywnym!
Ani to podziw dla Grzegorza, ani sposób kreacji (już to pisałem; mam przypomnieć?).

Miej się dobrze @Andej, i pomyśl wcześniej, zanim coś napiszesz. ;)

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-01-23, 12:08

Edenie. Jeśli ktoś stałe publikuje twórczość osoby wcześniej ocenioną za wątpliwą w treści to dla mnie również jest to niezrozumiałe popularyzowanie tej osoby.

Nazywanie kogoś prawowiernym katolikiem skoro jest to samozwańczy prorok tez wydaje mi się nadużyciem. I jest nielogiczne. Bo herezja jest również samozwańcze obwołanie się prorokiem.

Dlatego nie widzę potrzeby ani publikowania kolejnych filmów ani oceniania każdego z nich. Tyle co ustaliliśmy w tej sprawie do tej pory wystarczy by twórczości tego Pana nie oglądać. Nie nabijać mu oglądalności i nie promować go w ten sposób. Bo to jest promocja, czy to dostrzegasz czy nie, ja tak to widzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”