Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 18:54

Edit: znalazłem ;)

Dominik

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dominik » 2020-06-20, 19:07

Może coś wyszukiwarka forumowa szwankuje i nie mogę znaleźć ich źródła, więc proszę o wskazanie gdzie znalazłeś te wypowiedzi.

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 19:48

Magnolia pisze: 2020-05-18, 21:04 Zaistniała taka potrzeba by sprawdzić co głosi samozwańczy prorok Grzegorz Wróblewski z Leszna, ponieważ sieje zamieszanie duchowe, zwodzi nadal i chciałabym wskazać, gdzie wkrada się fałsz i manipulacja w to jego "głoszenie"

Przesłucham ten film i wyłapię bzdury i głupoty, które Pan Grzegorz mówi:
https://youtu.be/4HIk5oc8cz8 z 16 maja 2020r.

1)- '2 mówi że codziennie modli się z ojcami zakonnymi - nie mówi jakimi
2)-w czytanym "orędziu od Pana Jezusa", rzekomo Pan Jezus tytułuje Pana Grzegorza jako Ukochanego proroka i męczennika - bardzo zmyślna manipulacja, bo cokolwiek skrytykujemy Pana Grzegorza to powie że to męczeństwo. Jezus w Dzienniczku do św Faustyny nie zwracał się w ten sposób do niej, a cierpiała i wiele znosiła upokorzeń spełniając Jego wolę. A skoro mówimy o Jezusie to wiemy, że jako Bóg jest niezmienny i zawsze będzie obawiał się człowiekowi w ten sam- rozpoznawalny sposób.[/i]
3)- Pan Grzegorz błogosławi ludziom jak kapłan (sic!), bo twierdzi że otrzymał święcenia od samego Jezusa.- to ja sie pytam: jak to możliwe, że Jezus jako Głowa Kościoła, omija przepisy Kościoła, którym kieruje, drogę którą muszą przebyć kandydaci na kapłanów i sam udziela święceń Panu Grzegorzowi - przecież to jest kompletnie nielogiczne i niemożliwe - Bóg nie może czynić podobnych sprzeczności, to wynika z przymiotu wierności Boga.
Ustanowiony sakrament kapłaństwa to widziany znak niewidzialnej łaski, są określone przepisy i zasady udzielania święceń. Bóg działa przez Kościół, a święcenia są ważne, gdy ręce nakłada właśnie wyświęcony biskup. Ważnie czyli będący w łączności z papieżem.
Do tych błogosławieństw Pan Grzegorz jest kompletnie nieupoważniony, mało tego za to grozi kara ekskomuniki za odstępstwo od wiary.
(błogosławić może ojciec/rodzic dzieciom i wyświęcony kapłan wiernym, ale nie obcy człowiek innym i to jeszcze na podstawie urojonych święceń)

Słysząc coś takiego naprawdę nie mam ochoty słuchać dalej, bo trzeba Pana Grzegorza do psychiatry skierować, stawia się sam poza Kościołem.

4).- czytając orędzie... Jezus bedzie informował przez Pana Grzegorza i Jego kanał na YT.... - trzymajcie mnie a od czego jest Kościół i kapłani?!

5).- dalej '5:30.. Jezus sam się tytułuje jako Król Polski - podpisując orędzie - tłumaczyłam wcześniej w tym wątku, ale powtórzę, Królestwo Boże nie jest z tego świata, Boga nie interesują więc państwa i polityka, jest Królem serc i dusz - nie ma znaczenia rasa i przynależność państwowa. Czyli fałsz i brak zgodności z Objawieniem.

6).- '5:50 wspomnienie o 5 G - naprawdę? Jezusa interesują takie rzeczy jak technologia?! od kiedy?! - to jest kolejny pomysł na manipulację i wkręt do głoszenia najnowszych lęków ludzkich aby napędzać panikę - wzbudzać strach na kanwie: sam Jezus mówi o 5 G- kompletna BZDURA

7).- a następnie jest "przekaz od Matki Bożej" - niespotykane jest żeby Matka Boża miała inne orędzia niż Jezus, albo żeby musiała w ogóle dodawać coś do słów Boga. - nielogiczne.

8).- '6:14 - Maryja sama siebie tytułuje Królową (sic!) - to są na pewno słowa tej samej Maryi, która powiedziała:Oto ja służebnica Pańska? Bo Maryję znamy jako najpokorniejszą z pokornych, a tytułu nadają jej ludzie, Kościół.

9).- '6:24 - Maryja prosi o modlitwę za "całkowicie pogubiony Episkopat Polski" - (sic!) Naprawdę Maryja komentuje Episkopat Polski?! Ocenia go? A nie zapomniała, że to Jezus jest głowa Kościoła i Duch św nim kieruje? - kolejna manipulacja i fałsz, co coraz bardziej ukazuje, ze te "orędzia" pisze człowiek i to nieobeznany w prawdach wiary.

10).- '6:45 - "Maryja mówi" która forma przyjmowania Ciała Pańskiego- do ust i na klęcząco - jest jedyna godna -rozumiem, że to komentarz do toczącej się dyskusji w Polsce na ten temat, Pan Grzegorz uznał ze musi się opowiedzieć po jakiejś stronie. Tylko znowu wychodzi na to że albo Maryja nie zna historii Kościoła i nie wie że komunia była udzielana na rękę przez wiele wieków, czy to Pan Grzegorz nie zna historii Kościoła? na kogo stawiamy? Ja wolę posłuchać Kościoła w tej kwestii, to Kościół ma władze (od samego Jezusa) rozeznawania - w tym jak godnie udzielać komunii św. Oba sposoby, na rękę i do ust, są uznane w prawie kanonicznym zatwierdzonym przez Stolice Apostolską. Czyli co, mam uwierzyć że Maryja komentuje Kościół, prowadzony przez Jezusa ?! - fałsz i manipulacja.

11).- '7 - "kto godnie przyjmuje Pana Jezusa nigdy nie zachoruje na korona wirusa" - Bóg stworzył prawa natury i jest temu wierny, gdy coś dzieje się wbrew naturze to nazywamy to cudem. Rozumiem, że Maryja obiecuje CUD i ochronę za konkretną formę przyjmowania komunii św wbrew prawom natury?! Wbrew temu co pokazuje rzeczywistość , że wobec wirusów jesteśmy równi i każdy moze się zarazić, bez względu na przyjmowanie komunii św? Komunii św nie działa z automatu jako ochrona przed wirusami, wystarczy przypomnieć sobie że chodząc do komunii pomimo to w sezonie grypowym zachorowuje na grypę, bo wtedy krąży wirus grypy. Dlaczego z koronawirusem miałoby być inaczej?! To jest brak logiki. - czyli fałsz i manipulacja.

Matko naprawdę mam to słuchać dalej?! %-(

12).- '7:40 "Pan Jezus dał mi temat wolny" - to u mnie wzbudza salwę śmiechu, bo teraz prorok będzie przemawiał... Potem następuje taki kogel mogel z różnych zasłyszanych kazań bez ładu i składu... Pan Jezus dał szansę na życie wieczne, jesli tylko sobie na to zasłużymy - '10:40- nieprawda - Pan Jezus nie dał szansy na zbawienie, tylko zapewnił zbawienie. I nie zostaniemy zbawieni za dobre uczynki. To Jezus nas odkupił i to jest łaska. Oczywiście z przyjęcia wiary do serca wypływają też uczynki, ale herezją jest twierdzenie, że sami zasłużymy na niebo.
(teologicznie wyjaśnia to abp Ryś:
https://deon.pl/wiara/duchowosc/czy-dob ... nie,412082
no i św Paweł: św. Paweł nauczać zdecydowanie w liście do Rzymian: ,,Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa''. (Rz 3, 21-25; 27-28))

- '11:30 "mamy królestwo dwóch serc miłości" - pierwsze słyszę.
-' 13:55 "jak można siedzieć przed NS w maseczkach i przyłbicach ?" - a czemu to miałoby Jezusa obrażać? Chronimy siebie i innych z miłości i odpowiedzialności.
- 15:20 "diabelska dyspensa" (sic!) - Pan Grzegorz "popłynął" juz kompletnie ... To właśnie przeświadczenie o własnym wybraństwie prowadzi do takich nadużyć, by komentować w ten sposób decyzje Kościoła. Żaden święty ani mistyk nie występował przeciwko Kościołowi.

Nie mogę dalej się już zmuszaj tego słuchać, bo to jest teologiczny bełkot, co chyba udało mi się wyżej wykazać.
Tragedia tego człowieka polega na tym, że nie rozumie o czym mówi i nie rozumie teologii. Inaczej mówiąc głosi Jezusa i Maryję, których nie poznał z Objawienia i Nauki Kościoła. Myśli, że można powtarzać to co zasłyszał w kościele na kazaniach w dowolny sposób i będzie ok.
Nie jest ok. nie ma w tych słowach prawdy o Bogu, nie ma żadnych objawień, On sam sobie to wymyśla i produkuje w głowie, nawet nie wiele przy tym myśląc.

Jako teolog odradzam słuchanie kanału "W posłudze" - Pan Grzegorz głosi herezje i bzdury pod płaszczykiem teologicznego kogla mogla. UWAGA zagrożenie duchowe.
Odp1). Czy musisz ujawniać z kim się modlisz, by zostać uznanym za godnego uznania na kandydata do bycia wiarygodnym prorokiem? Przecież P.G. wie co się wokół niego dzieje, i wie że zaszkodzi wspólnocie do jakiej się przyzna?
Odp2). Czy Bóg inaczej przemawiał w ST w stosunku do NT? To po pierwsze. Po drugie, jeśli P.G. jest jednym z 2 proroków z Apokalipsy poniesie śmierć męczeńską. Po trzecie Bóg kocha. Po czwarte jak jesteś w łasce uświęcającej jesteś zrównany ze świętym.
Odp3). I tu jest celny w mojej ocenie zarzut, o ile założymy, że Watykan jest jeszcze Kościołem głoszącym prawdziwą ewangelie. "A gdyby nawet anioły..."
Odp4). A od czego są prorocy? Chyba uznajesz że będzie ich co najmniej zgodnie z Pismem 2?
Odp5). Maryja może się tytułować jako Królowa Polski zgodnie z Tradycją i objawieniami, a Jezus nie może? Królestwo z NIE TEGO ŚWIATA to nic jak wspólnota serc - Izajasz 11. Jeśli jakiś kraj był niewierny woli Pana, były sądy nad NARODAMI co jasno wskazuje ST. Czy w drodze analogi, jeśli i sąd to i wywyższenie jest możliwe konkretnego narodu, który jako jedyny w Europie jeszcze jako tako stoi przy Panu?
Odp6). Nie jestem fizykiem by ocenić zagrożenia dla umysłu i zdrowia przez 5G. Trója z fizyki.
Odp7). Matka Boska ma prawo głosu przed czy po Jezusie, czy tak trudno jest to zaakceptować?
Odp8). Jaki był Jezus dla nie obłudnych grzeszników podczas pierwszego przyjścia? A czym paść będzie gdy powróci? Zgodnie z Pismem? Jest czas poniżenia i wywyższenia, jak i poniżenia tego co wywyższone. Ostatni będą pierwszymi.
Odp9). Maryja jako pierwsza osoba na świecie była ochrzczona w DŚ. Zapoczątkowała działalność Jezusa. Była oblubienicą DŚ. Była jak Henoch i Eliasz wniebowstąpiona. Była bez grzechu. I jest Królową Polski. Królowa chyba może skomentować swoich poddanych? Jeśli Episkopat godzi się na wygaszenie Najświętszej Ofiary, to tylko krok od "ohydy ziejącą pustką".
Odp10). Nie jestem biegły w historii Kościoła, ale czy nie prawdą jest stwierdzenie, że jak było przyjmowane na ręce w dawnych czasach, to nie było jeszcze Dogmatu o OBECNOŚCI CIAŁA JEZUSA sensu stricto w Najświętszej Ofierze?
Odp11). Psalm 91 Dawidowy do przeczytania.
Odp12). Herezja protestancka. Za czyny będziemy sądzeni a łaska jest o tyle, o ile nigdy nie zasłużymy sobie na zbawienie (jego wspaniałość). Każdy zda relacje, co jasno wskazuje choćby Tradycja (czyściec) czy wymogi spowiedzi świętej.

Jak dla mnie brak dowodu, lecz to jest już rzeczowa analiza. Zasiała w jednym punkcie moje wątpliwości.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
Dominik pisze: 2020-06-20, 19:07 Może coś wyszukiwarka forumowa szwankuje i nie mogę znaleźć ich źródła, więc proszę o wskazanie gdzie znalazłeś te wypowiedzi.
Druga strona tematu, link (trzeba go nacisnąć) Autora znasz. Godzina 07 z minutami.

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-06-20, 20:05

@I@IQ84 moja analiza jest teologiczna i skonsultowana z kapłanem lub nawet dwoma. Zrobiłam to dla pewnego ojca, którego syn został zwiedziony przez Pana Grzegorza i popadł w nerwicę (owoce słuchania) , poszli razem do proboszcza w swojej parafii i z relacji ojca wiem, że proboszcz zwrócił uwagę na te same rzeczy co ja.
Dla mnie jest to dostateczne potwierdzenie, że moja ocena jest wystarczająco poprawna by jej zaufać.
Ale decyzję podejmuje się samemu, tak jak i samemu ponosi się odpowiedzialność za słuchanie zwodniczych nauk...

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 20:09

Magnolia pisze: 2020-06-20, 20:05 @I@IQ84 moja analiza jest teologiczna i skonsultowana z kapłanem lub nawet dwoma. Zrobiłam to dla pewnego ojca, którego syn został zwiedziony przez Pana Grzegorza i popadł w nerwicę (owoce słuchania) , poszli razem do proboszcza w swojej parafii i z relacji ojca wiem, że proboszcz zwrócił uwagę na te same rzeczy co ja.
Dla mnie jest to dostateczne potwierdzenie, że moja ocena jest wystarczająco poprawna by jej zaufać.
Ale decyzję podejmuje się samemu, tak jak i samemu ponosi się odpowiedzialność za słuchanie zwodniczych nauk...
Ok, przecież ja tylko wyrażam swoje niedowierzanie w wasze niedowierzanie, ale czy tak szybko przeczytałeś Psalm 91? To choćbyś skomentował, odnośnie koronki.

Dominik

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dominik » 2020-06-20, 20:58

aaa, z pliku wordowskiego Edena wziąłeś to, dlatego nie mogłem znaleźć:-)
Dzięki

Dodano po 47 minutach 43 sekundach:
Teraz obejrzałem film Grzegorza z 29 maja "Pan Jezus odtajnia tajny przekaz nt III wojny światowej"

Ja tam teologiem nie jestem, nie konsultowałem się z kapłanami,, ale tak na rozum

Polska wyjdzie jako jedyna z wojny, OK mógł tak powiedzieć Jezus
ale po co Jezus miał by mówić dlaczego USA nie pomoże Polsce jak trzeba, że Żydzi nie będą chcieli, Mosad, Szin Bet. Te instytucje są izraelskie, czyli co, Jezus podkreśla jacy to Żydzi są źli? Co z tego ma wyniknąć? Mamy się modlić za Żydów, czy ich wytępić?
Że Francja z Niemcami zaatakują Polskę
NATO i Unia to fikcja...

Od kiedy to Jezus się polityką zajmuje?
Czy nie wystarczyło by przesłanie typu
Módlcie się, a Polska wyjdzie cało z III WŚ
?
bez tej całej oprawy politycznej.

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-06-20, 21:12

To, ze w objawieniach Pana Grzegorza Jezus się angażuje w politykę jest sprzeczne z Objawieniem i od razu pokazuje ile warte jest takie objawienie prywatne. Nic.
Cała nadzieja Izraela w historii zbawienia polegała na tym, że czekali na Mesjasza rewolucjonistę, który wyzwoli ich z niewoli politycznej. i niestety się zawiedli, bo Jezusa nie interesowała polityka i zmiany polityczne, nie taką miał misję. Pokazało to tylko że można czytać pisma i ich nie rozumieć. Jezus przyszedł królować w sercach ludzi, a wyzwolenie grzechu i zbawienie to Dobra Nowina Jezusa.
Wypełnił Prawo i proroctwa w zupełnie inny sposób niż żydzi myśleli... między innymi dlatego wielu żydów w Jezusa nie uwierzyło, bo czuli się zawiedzeni, rozczarowani.
Dlatego jesli ktoś uważa że ma objawienia w których Jezus tak mocno angażuje się w politykę to od razu pokazuje że nie ma i nie rozumie ducha ewangelii, ani nie ma relacji z Bogiem.

Za to ma pewnie wiele własnych, egoistycznych powodów by robić koło siebie zamieszanie medialne i mieszać ludziom w głowach.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-20, 21:13

ad.1. Oczywiście, że nikt nie musi mówić z kim się modli. Ale p.Grzegorz właśnie mówi, by się uwiarygodnić. W takiej sytuacji nie mówienie z jakimi, jest rzucaniem słów na wiatr.

ad.2. Tytułowanie się męczennikiem jest od czasów montanizmu ulubionym "sportem" fałszywych proroków. Niby jakie męczeńśtwo ponosi p. Grzegorz?
Napisałeś, że być może będzie. Wątpię by ta absurdalna teza była słuszna, ale załóżmy. W takim razie będzie męczennikiem po przejściu męczeństwa, a nie teraz. Tytułowanie się w ten sposób za życia jest nieuzasadnione.
To mniej-więcej tak, jak ja bym tytułował się "noblistą", gdyż wierzę, iż kiedyś otrzymam nagrodę Nobla.

ad.3. Zarzut jest celny, niezależnie od tego czym jest Watykan (pańskiej schizmatyckiej sugestii nawet nie chce mi się komentować, nie będę tego rozwijać). Nawet gdyby Watykan nie był - w myśl tej schizmatyckiej koncepcji - tym, czym jest, nadal nie ma podstaw do samoświęcień kogokolwiek.

Tyle pierwsze trzy punkty. Można by przeprowadzić analogiczną analizę następnych, ale już widać, że szkoda czasu i atłasu. Magnolia ma 100% racji w swojej analizie.
Dziwię się tylko, że tyle czasu poświęcamy jednemu z setek podobnych uzurpatorów. Doprawdy, rzecz jest banalna.

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-06-20, 21:31

Dodam tylko, że ja nie analizuję dla racji tylko dla Prawdy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-20, 22:13

Magnolia pisze: 2020-06-20, 21:31 Dodam tylko, że ja nie analizuję dla racji tylko dla Prawdy.
A także dla osoby, której bliski uwierzył temu zwodzicielowi.

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 22:21

Magnolia pisze: 2020-06-20, 21:12 To, ze w objawieniach Pana Grzegorza Jezus się angażuje w politykę jest sprzeczne z Objawieniem i od razu pokazuje ile warte jest takie objawienie prywatne. Nic.
Cała nadzieja Izraela w historii zbawienia polegała na tym, że czekali na Mesjasza rewolucjonistę, który wyzwoli ich z niewoli politycznej. i niestety się zawiedli, bo Jezusa nie interesowała polityka i zmiany polityczne, nie taką miał misję. Pokazało to tylko że można czytać pisma i ich nie rozumieć. Jezus przyszedł królować w sercach ludzi, a wyzwolenie grzechu i zbawienie to Dobra Nowina Jezusa.
Wypełnił Prawo i proroctwa w zupełnie inny sposób niż żydzi myśleli... między innymi dlatego wielu żydów w Jezusa nie uwierzyło, bo czuli się zawiedzeni, rozczarowani.
Dlatego jesli ktoś uważa że ma objawienia w których Jezus tak mocno angażuje się w politykę to od razu pokazuje że nie ma i nie rozumie ducha ewangelii, ani nie ma relacji z Bogiem.

Za to ma pewnie wiele własnych, egoistycznych powodów by robić koło siebie zamieszanie medialne i mieszać ludziom w głowach.
Bóg nie angażuje się w politykę? Chyba czytaliśmy inne Pismo święte. Do odrobienia obranie sobie króla ziemskiego w miejsce BOGA który !!!królował!!! nad Izraelem w słupie ognistym chociaż za czasów Samuela. Do odrobienia wszystkie namaszczenia WSZYSTKICH początkowych królów Izraela przez proroków. Do odrobienia - NT - "nie ma takiej władzy co by nie pochodziła od Boga". Bóg ciągle miesza się do polityki. Bo jak to mawiał Arystoteles (Św.Tomasz jest jego wielkim wielbicielem) wszystko co różni człowieka od zwierzęcia, to to że działa w sferze publicznej (ja osobiście mam ciut odmienne zdanie, ale jest to myśl która przyświeca KK w dużej mierze). Czy ci się podoba czy nie, ale Jezus będzie rządził realnym państwem na Ziemi przez tysiąc lat. A jego wybrani będą z nim "współkrólowali" nad wieloma, jak jasno wskazuje Apokalipsa. Jedyny listek figowy koncepcji że Bóg nie miesza się do polityki to... co cesarskie cesarzowi, a co boskie bogu. Tylko zauważ dwie rzeczy. Po pierwsze chcieli pochwycić Jezusa na słowie by go zabić. Po drugie tyczyła się sprawa brudnej mamony, a mamonę wybijał nie kto inny jak władca ówczesnego Rzymu. Co o pieniądzach mówił "bogatemu młodzieńcowi" Jezus w Ewangelii. Oddaj i rozdaj biednym, weź krzyż swój i chodź za Mną. Albo jeszcze inny fragment, temu co żąda płaszcz twój, oddaj i koszulę. A tu Mu mówią o podatkach. Oddawać, jasna rzecz. Ale gdzie tu widzisz zrzeczenie się możliwości wpływu na politykę przez Boga?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-20, 22:27

Nie chodziło o "brudność" Mamony, lecz o to, do Kogo należy ziemia. Żydzi nie chcieli płacić podatku cezarowi, ponieważ uważali, że byłoby to przyznaniem, iż ziemia należy do cezara, a nie do Boga (ani nie do Izraela któremu Bóg ją dał).

Co do polityki - dziwne, ze nie dostrzegasz różnicy pomiędzy namaszczaniem króla a dawaniem konkretnych wskazań do aktualnej politykki na Youtubie. Doprawdy kończmy, bo robi się groteskowo.

IQ84
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: IQ84 » 2020-06-20, 23:43

Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-20, 21:13 ad.1. Oczywiście, że nikt nie musi mówić z kim się modli. Ale p.Grzegorz właśnie mówi, by się uwiarygodnić. W takiej sytuacji nie mówienie z jakimi, jest rzucaniem słów na wiatr.

ad.2. Tytułowanie się męczennikiem jest od czasów montanizmu ulubionym "sportem" fałszywych proroków. Niby jakie męczeńśtwo ponosi p. Grzegorz?
Napisałeś, że być może będzie. Wątpię by ta absurdalna teza była słuszna, ale załóżmy. W takim razie będzie męczennikiem po przejściu męczeństwa, a nie teraz. Tytułowanie się w ten sposób za życia jest nieuzasadnione.
To mniej-więcej tak, jak ja bym tytułował się "noblistą", gdyż wierzę, iż kiedyś otrzymam nagrodę Nobla.

ad.3. Zarzut jest celny, niezależnie od tego czym jest Watykan (pańskiej schizmatyckiej sugestii nawet nie chce mi się komentować, nie będę tego rozwijać). Nawet gdyby Watykan nie był - w myśl tej schizmatyckiej koncepcji - tym, czym jest, nadal nie ma podstaw do samoświęcień kogokolwiek.

Tyle pierwsze trzy punkty. Można by przeprowadzić analogiczną analizę następnych, ale już widać, że szkoda czasu i atłasu. Magnolia ma 100% racji w swojej analizie.
Dziwię się tylko, że tyle czasu poświęcamy jednemu z setek podobnych uzurpatorów. Doprawdy, rzecz jest banalna.
1. Może masz rację.
2. To mówił rzekomo albo zgodnie z prawdą Bóg.
3. Otóż nie. Ustami Pawła i Tradycji, każdy kto głosi fałszywą ewangelię jest przeklęty. I jakby nawet sam Paweł, albo aniołowie w niebie głosili fałszywą ewangelie niech będą przeklęci. Czyż nie? Paweł kilkakrotnie powtórzył to zdanie. I albo traktujemy Pismo poważnie, tak samo jak Tradycję, albo idziemy do Nierządnicy od Pachamamy. Zgodnie z pismem za każdym bóstwem pogańskim stoi demon, tak samo jak w demonologi katolickiej. Albo wyrzucamy dwa tysiące lat narastającej Tradycji do kosza, albo niszczymy Kulty na Wyżynach jak Sędziowie w Izraelu.

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-06-20, 21:31 Dodam tylko, że ja nie analizuję dla racji tylko dla Prawdy.
A więc stań w Prawdzie a nie w racji i powiedz czy przeczytałeś Psalm 91 i co w nim jest o zarazach i morach? Ja jak udowodnią mi błąd stwierdzam jasno, że błąd popełniłem.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-20, 22:27 Nie chodziło o "brudność" Mamony, lecz o to, do Kogo należy ziemia. Żydzi nie chcieli płacić podatku cezarowi, ponieważ uważali, że byłoby to przyznaniem, iż ziemia należy do cezara, a nie do Boga (ani nie do Izraela któremu Bóg ją dał).

Co do polityki - dziwne, ze nie dostrzegasz różnicy pomiędzy namaszczaniem króla a dawaniem konkretnych wskazań do aktualnej politykki na Youtubie. Doprawdy kończmy, bo robi się groteskowo.
Jakież to wskazania dał P.G. odnośnie bieżącej polityki nie związanej z wiarą?

Dodano po 21 minutach 59 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-20, 22:27 Nie chodziło o "brudność" Mamony, lecz o to, do Kogo należy ziemia. Żydzi nie chcieli płacić podatku cezarowi, ponieważ uważali, że byłoby to przyznaniem, iż ziemia należy do cezara, a nie do Boga (ani nie do Izraela któremu Bóg ją dał).
Nie wiem skąd w takim razie musiał ten podatek płacić Jezus, jak nie miał nieruchomości żadnej na własność. Dodajmy więc w twoim toku rozumowania, Jezus uznał że ziemia jest własnością cezara w oczach Izraelitów? Bo mówił że trzeba ten podatek płacić. Czyli ci co Go próbowali mieli rację, a On się mylił?
Toż nawet jak mówimy że Królestwo nie jest z tego świata, to przecież jest powód do skazania na śmierć za bluźnierstwo, a nie budzące podziw słowa Jezusa. To się nie trzyma kupy, bo próbujący NIE POCHWYCILI GO NA SŁOWIE i JEGO MĄDROŚĆ podziwiali.

Dodano po 42 minutach 9 sekundach:
Dominik pisze: 2020-06-20, 20:58 aaa, z pliku wordowskiego Edena wziąłeś to, dlatego nie mogłem znaleźć:-)
Dzięki

Dodano po 47 minutach 43 sekundach:
Teraz obejrzałem film Grzegorza z 29 maja "Pan Jezus odtajnia tajny przekaz nt III wojny światowej"

Ja tam teologiem nie jestem, nie konsultowałem się z kapłanami,, ale tak na rozum

Polska wyjdzie jako jedyna z wojny, OK mógł tak powiedzieć Jezus
ale po co Jezus miał by mówić dlaczego USA nie pomoże Polsce jak trzeba, że Żydzi nie będą chcieli, Mosad, Szin Bet. Te instytucje są izraelskie, czyli co, Jezus podkreśla jacy to Żydzi są źli? Co z tego ma wyniknąć? Mamy się modlić za Żydów, czy ich wytępić?
Że Francja z Niemcami zaatakują Polskę
NATO i Unia to fikcja...

Od kiedy to Jezus się polityką zajmuje?
Czy nie wystarczyło by przesłanie typu
Módlcie się, a Polska wyjdzie cało z III WŚ
?
bez tej całej oprawy politycznej.
Tu nie będę bronił P.G. bo nie mam argumentów. Prorokiem może jest, może nie. I spełni się lub się nie spełni. Nie wiem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-21, 00:02

Odpowiem tylko na to jedno - o podatku (reszty schizmatyckiego gadania się brzydzę, bo choć podzielam zaniepokojenie Panahamamą itp rzeczami, to oczywiste jest, iż nikt nie ma prawa samomianować się kapłanem, sprawy złego postępowania duchownych reguluje Mt 23:3, a schizmatyckie i rozłamowe sugestie są ciężkim grzechem postawionym w jednym rzędzie z bałwochwalstwem Ga 5:20).
Nie wiem skąd w takim razie musiał ten podatek płacić Jezus, jak nie miał nieruchomości żadnej na własność.
Skąd mniemanie, że Jezus miał płacić ten podatek? Bo na pewno nie z Biblii.
Dodajmy więc w twoim toku rozumowania, Jezus uznał że ziemia jest własnością cezara w oczach Izraelitów? Bo mówił że trzeba ten podatek płacić. Czyli ci co Go próbowali mieli rację, a On się mylił?
Jezus nie uznał ich sposobu rozumowania za prawidłowy - to wszystko.
Toż nawet jak mówimy że Królestwo nie jest z tego świata, to przecież jest powód do skazania na śmierć za bluźnierstwo, a nie budzące podziw słowa Jezusa.
Uwaga bez związku.
To się nie trzyma kupy, bo próbujący NIE POCHWYCILI GO NA SŁOWIE i JEGO MĄDROŚĆ podziwiali.
Jak wyżej. Co to ma do rzeczy?
Usiłowano Go złapać na sprzeczności - rzekomo z Prawem Mojżeszowym albo z prawem cesarstwa. Jezus odpowiedział na to bardzo sprytnie, wskazując, iż nie jest ważne do kogo należy ziemia, tylko skąd pochodzi moneta.

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-06-21, 00:04

IQ84 pisze: 2020-06-20, 23:43
Magnolia pisze: 2020-06-20, 21:31 Dodam tylko, że ja nie analizuję dla racji tylko dla Prawdy.
A więc stań w Prawdzie a nie w racji i powiedz czy przeczytałeś Psalm 91 i co w nim jest o zarazach i morach? Ja jak udowodnią mi błąd stwierdzam jasno, że błąd popełniłem.
PS 91,5-6
W nocy nie ulękniesz się strachu
ani za dnia - lecącej strzały,
ani zarazy, co idzie w mroku,
ni moru, co niszczy w południe.


Zdanie to jest odniesieniem do ST do Wj 12,29 gdzie jest mowa o
O północy Pan pozabijał wszystko pierworodne Egiptu: od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego tego, który był zamknięty w więzieniu, a także wszelkie pierworodne z bydła. 30 I wstał faraon jeszcze w nocy, a z nim wszyscy jego dworzanie i wszyscy Egipcjanie. I podniósł się wielki krzyk w Egipcie, gdyż nie było domu, w którym nie byłoby umarłego.

Zarazą jest tu śmierć, pomór dotyczy pierworodnych.

Chyba nie utożsamiłeś zarazy z wirusem, prawda?

ps. mam pytanie do @IQ84 gdy psuje CI się pralka to wzywasz serwis AGD czy idziesz szukać pomocy do rzeźnika? A gdy niepokoi Cie zdrowie to szukasz lekarza czy programisty? A jak potrzebujesz chleba to szukasz go w odzieżowym albo pasmanterii?
Bez związku z tematem?! Jesli ktos gada o wierze i teologii, a Ty się na tym nie znasz to może warto posłuchać teologa, bo można domniemywać że on się na tym zna?

Więc jesli nie masz wykształcenia teologicznego dlaczego uważasz się za odpowiednią osobę do oceny teologicznej wypowiedzi Pana Grzegorza?
Ostatnio zmieniony 2020-06-21, 00:09 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”