Kto jest prorokiem, kto może być?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: Jozek » 2020-04-26, 01:03

Dezerter, mysle ze z tymi procentami to wyszedl ci spirytus medyczny, vini 96%. ;)

A co do cytatu to raczej chodzi tu o doznania Boga, jako cos w rodzaju objawienia, wizji, slyszenia glosu, itp.
Mam nadzieje ze przez takie niedokladnosci nie obrazisz sie na Sw. Jana od Krzyza, a Marka nie pobijesz . ;)
Ostatnio zmieniony 2020-04-26, 01:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18902
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-26, 01:10

Dezerter pisze: 2020-04-25, 23:27 Zostawmy Szustaka i Antonello bo brak ci jakichkolwiek argumentów, a z twoimi opiniami/subiektywnymi odczulaczami nie zamierzam dyskutować.
Jeśli wolisz tak sobie mówić, to dobrze, porzucmy ten temat ;)
Świadomość tego faktu jest największą ochroną przed podobnie.
tu coś nie tak z tym tłumaczeniem?
Widac palec mi się osunął na klawiaturze...
Największym duchowym oszustwem ze wszystkich jest uważanie się za wolnego "/Ignacy Brianchaninow/
To zabolało, bo mój ulubiony cytat z Biblii to
Ku wolności Chrystus nas wyswobodził
więc jak mam wybrać miedzy Biblią a Ignacym, to sam wiesz co wybiorę
ale całkowita wolność jest oczywiście ułudom
Jest kolosalna różnica pomiędzy wiarą, że Chrystus nas wyswobodził ku wolności, a mniemaniem że już jestem wolnym. Taka jak pomiędzy twierdzeniem, iż Duch Święty daje nam Łaskę, by nie grzeszyć, a mniemaniem, że jesteśmy bezgrzeszni.
wyobraźnia - osoba wyobraża sobie lub poza czymś, co nie istnieje. Ten rodzaj złudzeń obejmuje fałszywy sposób modlitwy (z wyobraźnią Nieba, Pana Jezusa Chrystusa, Aniołów, Świętych), powodujący halucynacje pomieszane z rzeczywistymi wizjami na ten sam temat pochodzącymi od demonów.
Tego podkreślonego to ja nie rozumiem- wymiękam
Błędne wyobrazenia duchowe są dość często spotykane np "wszystkie Łaski spływają przez Maryję", ale czy to od demonów to nie wiem ;)
Skojarzenie trochę od czapy - poz tym jest dyskusyjne czy "wszystkie Łaski spływają przez Maryję" jest "błędnym wyobrażeniem duchowym".
Nie żebym go bronił (uważam to za bardzo poboczny temat i silnie zalezny od znaczenia używanych słów), ale pogląd ten wyrażali papieże i święci. A zaprzecza mu kto?

Tutaj mnie i ty (bo rozumiem, że skoro cytujesz to się zgadzasz)i Jan od krzyża zdumieliście
Św. Jan od Krzyża wyraził też przekonanie (nie mogę znaleźć teraz źródła), iż przytłaczająca większość „doświadczeń Boga” to samozwiedzenie (można chyba użyć słowa „autosugestia”) zaś większość pozostałych pochodzi od szatana.
jeśli "przytłaczająca większość" to 90% , a "większość pozostałych" to 60% = 96%
Uwaga drodzy forumowicze :!:
96% naszych „doświadczeń Boga” to zwiedzenie :-o :-\ :-s x_x :-q
no ja się pozwolę nie zgodzić, że w moim życiu duchowym Bóg zostawił dla siebie max! 4% z moich przeżyć duchowych
Jeśli ty Marku i (rzeczywiście?)Jan od krzyża tak uważacie, to wyrazy współczucia :(
To nie jest kwestia tego, czy nam się to podoba - kwestia, czy to prawda. A jeśli prawda, to znacznie godniejszy współczucia byłby ten, co nie zdawałby sobie z tego sprawy... :-o
Warto znaleźć ten fragment, bo będziemy mieli kontekst. Poszukaj, ale i ja będę szukał, i innych zachęcam.
Ostatnio zmieniony 2020-04-26, 01:11 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: sądzony » 2020-04-26, 13:41

No zawsze byłem przekonany, że Bóg co prawda istnieje, ale jest tako odległy, że szkoda sobie nim zawracać głowy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-26, 13:57

Taki jest Allach. a wyznawcy sa jego niewolnikami ( typowakoncepcja islamu )

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: sądzony » 2020-04-26, 16:26

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-04-26, 13:57 Taki jest Allach. a wyznawcy sa jego niewolnikami ( typowakoncepcja islamu )
Niue wiedziałem, że znasz Allacha.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-26, 21:18

Nie kpij.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: sądzony » 2020-04-26, 21:43

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-04-26, 21:18 Nie kpij.
"No zawsze byłem przekonany, że Bóg co prawda istnieje, ale jest tako odległy, że szkoda sobie nim zawracać głowy."

To była ironia.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-26, 21:45

OK.

Magnolia

Re: Kto jest prorokiem, kto może być?

Post autor: Magnolia » 2020-05-23, 23:07

Zainteresowanych tematem zapraszam do dobrze opracowanego artykułu pt Do proroków o proroctwie
o. Łukasz Popko OP
http://bractwoslowa.pl/do-prorokow-o-pr ... -popko-op/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”