Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: sądzony » 2020-03-16, 21:53

Słowo "kiedy" nie ma tu miejsca.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-03-16, 22:06

BlackFox pisze: 2020-03-16, 21:08 Marek: Cóż, zatem zabijanie na wojnie jest dobre, tak?
Skoro uważasz, że należało nie bronić się przed hitlerowcami, to nie widzę możliwości wytłumaczenia Ci nie tylko Biblii, ale czegokolwiek.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-03-17, 00:12

sądzony pisze: 2020-03-16, 21:53 Słowo "kiedy" nie ma tu miejsca.
Tak, w punkt.

And

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: And » 2020-07-15, 18:06

Przecież wystarczy przeczytać Nowy Testament i wszystko jest jasne i zrozumiałe. „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rzym.6:23) Pan Jezus złożył raz na zawsze doskonałą ofiarę za każdy nasz grzech "Lecz gdy On (Jezus Chrystus) złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej.( Hebr. 10,12). "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" J 3, 16. NALEŻY NAJPIERW PRZECZYTAĆ chociaż NOWY TESTAMENT zanim zaczniesz się wczytywać w inne książki religijne. NIE MA NIC PRAWDZIWSZEGO I PEWNIEJSZEGO NA ŚWIECICIE OD SŁOWA SAMEGO BOGA.
JAKI JEST SENS ŻYCIA NA ZIEMI? Po to zyjemy, aby zdecydować , gdzie chcemy spędzić wieczność. Jeżeli zrozumiałeś, ze jesteś grzesznikiem ( nawet jesli uważasz, ze popełniłes tylko grzechy lekkie) i zasługujesz na śmierć, Pan Bóg mówi : „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć” (Rzym.6:23) TO ZWRÓĆ SIĘ DO JEZUSA i przyjmij jego ofiarę na krzyżu, abyś został zbawiony i uniknął należnej kary wiecznego piekła.
CZYTAJ PISMO ŚWIĘTE!!!
DROGA ZBAWIENIA W PIGUŁCE - obejrzyj koniecznie!
ciach

Dodano po 9 minutach 31 sekundach:
DROGA ZBAWIENIA W PIGUŁCE - obejrzyj koniecznie!
ciach

Filmiki propagują rzeczy sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego. Jeśli masz coś do powiedzenia to napisz to, a nie wstawiaj filmów.
Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-07-15, 19:07 przez And, łącznie zmieniany 6 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-25, 20:58

Pan dal nam informacje czego sie spodziewać przy końcu świata. Ale to orędzie milosci bo On jest miłością..😊
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 21:06 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-26, 08:41

Ja bardziej o tym by jak będą nadchodziły czasy sugerujące koniec to żeby sie nie lekac bo nadchodzi wyzwolenie. A i " kozly" winny sie cieszyć bo dzięki temu będą w tam gdzie.zawsze chcialy czyli.w domu " ich ojca"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-26, 11:19

Jozek pisze: 2021-09-26, 06:55 to dobrze.
Tak, myślę że to dobrze, żeby ktoś nie myślał, iż to co piszesz ma jakiekolwiek podstawy biblijne czy teologiczne.
A tak, mamy jasność - jest to Józkowa wizja. Każdy może podejść do tego jak chce - może wierzyć, może nie wierzyć.
a ja zapytam w jaki sposob z ta mira i krwia baranka wyszla ci profanacja? czy tez w ogole takie przypuszczenie?
licze na jakies teologiczne wyjasnienia mogace rozszerzyc wiedze na temat Eucharystii, bo ja nie widze w spozyciu mirry zadnej profanacji nawet w kontekscie spozycia jej jako tej przynoszonej z kosciola na Trzech Kroli.
Po pierwsze, nie pisałem że to profanacja, tylko że "wygląda na bliskie profanacji"
Po drugie, nie pisałem, ze problem tkwi w spożywaniu, tylko w pokładaniu w tym nadziei.
Dokładnie napisałem:
znaczenie domów krwią baranka jest typem (zapowiedzią) Eucharystii i twierdzenie, że zadawanie komuś mirry czy jakiegokolwiek innego środka jest "tym samym" wygląda na bliskie profanacji (nie mówiąc już o pokładaniu w takiej praktyce nadziei).
Owszem, można potraktować to jako takie "samorobne" wymyślone sakramentalium, ale wówczas kwalifikacja "tym samym co znaczenie domów krwią baranka" jest tym bardziej nie na miejscu.
Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-09-26, 08:41 Ja bardziej o tym by jak będą nadchodziły czasy sugerujące koniec to żeby sie nie lekac bo nadchodzi wyzwolenie. A i " kozly" winny sie cieszyć bo dzięki temu będą w tam gdzie.zawsze chcialy czyli.w domu " ich ojca"
Ludzie w piekle nie są dlatego, że chcą być w piekle, tylko dlatego, że nie chcą być w Niebie. Tylko dlatego wybierają piekło.
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 11:20 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-09-26, 13:56

Marek, ale w tym nie ma czegos takiego o czym piszesz i pisales.bo nie jest to tym samym co sakrament, tylko rodzajem pomocy gdy nie ma mozliwosci przystapienia do Sakramentu pojednania, tak jak np. zal doskonaly, nie jest sakramentem, ale daje te same skutki co Sakrament Pojednania.
poza tym pisalem o trzech "sposobach ", ktore praktycznie nie sa trzema wyborami tylko chodzi o 3rozne okolicznosci w ktorych moze byc to potrzebne, ten trzeci dotyczy pobytu w domu, a dwa pierwsze poza domem i poza mozliwoscia np. udzialu w Eucharystii czy Sakramentu pojednania.
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 14:01 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-26, 22:58

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-09-26, 11:19
Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-09-26, 08:41 Ja bardziej o tym by jak będą nadchodziły czasy sugerujące koniec to żeby sie nie lekac bo nadchodzi wyzwolenie. A i " kozly" winny sie cieszyć bo dzięki temu będą w tam gdzie.zawsze chcialy czyli.w domu " ich ojca"
Ludzie w piekle nie są dlatego, że chcą być w piekle, tylko dlatego, że nie chcą być w Niebie. Tylko dlatego wybierają piekło.

"Gdyby Bóg był waszym Ojcem , to i Mnie byście miłowali . Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę . Nie wyszedłem od siebie , lecz On Mnie posłał . Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej ? Bo nie możecie słuchać mojej nauki . Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca . Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał , bo prawdy w nim nie ma . Kiedy mówi kłamstwo , od siebie mówi , bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa . A ponieważ Ja mówię prawdę , dlatego Mi nie wierzycie . Kto z was udowodni Mi grzech ? Jeżeli prawdę mówię , dlaczego Mi nie wierzycie ? Kto jest z Boga , słów Bożych słucha . Wy dlatego nie słuchacie , że z Boga nie jesteście ». "
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 22:59 przez Gzresznik Upadający, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-26, 23:14

I co?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-27, 07:45

niektorzy wiedza co wybierają , swiadomie chca tam być.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-27, 08:17

Gzresznik Upadający pisze: 2021-09-27, 07:45 niektorzy wiedza co wybierają , swiadomie chca tam być.
Wszyscy wybierają świadomie (przynajmniej na Sądzie). Ale to wcale nie znaczy, że chcą tam być. Nikomu tam nie jest dobrze.
Wybierają piekło, bo nie chcą wybrac Nieba - a są tylko te dwie mozliwości.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-27, 08:32

Skoro wybieraja swiadomie to chca tego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-27, 09:25

Potrafisz rozróżnić sytuację, w której są dwie opcje, których się nie chce, i wybiera tę, której się "mniej" nie chce od sytuacji, kiedy jest jedna opcja której się nie chce i druga, której się chce?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-27, 09:40

Marek_Piotrowski pisze: 2021-09-27, 09:25 Potrafisz rozróżnić sytuację, w której są dwie opcje, których się nie chce, i wybiera tę, której się "mniej" nie chce od sytuacji, kiedy jest jedna opcja której się nie chce i druga, której się chce?
A co przeważa ? Z chwila dokonania wyboru( a nie wahania sie przy podejmowaniu decyzji ) wartosciujesz ostatecznie. . mowimy tu o wyborze ostatecznym a nie wyborach ludzkich, czastkowych tutaj na ziemi. Zło też można umiłować. Sa takie przykłady. A ze ludzie wtedy klamią samych siebie ? To jest własnie ciemność. Zaslanianie prawdy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”