Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: Aga1986 » 2020-04-06, 22:15

Dziękuję Marku. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: sądzony » 2020-04-06, 22:20

Piekło to życie, póki nie okaże się niebem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-07, 08:19

Eeeee ... jakie tam pieklo.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: Andej » 2020-04-07, 09:36

sądzony pisze: 2020-04-06, 22:20 Piekło to życie, póki nie okaże się niebem.
Nawet jeśli zapiekło, to nie tak jak piekło. I to cię teraz upiekło, potem będzie piec długo. Może nawet zawsze.

Piekło nie okaże się niebem. A jeśli się okaże, to będzie drogą do piekła. Bo ci, którzy tutaj otrzymali swoją nagrodę, nie mają co liczyć na nagrodę wieczną. Nie znaczy to, że obecne piekło jest dobre. Ale to my jesteśmy kowalami swojego losu. Nie darmo przysłowie mówi: jak sobie pościelesz ... Naszym celem nie jest szukanie i przeżywanie szczęście, ale dążenie do niego. Hedonizm nie jest celem i nie powinien być celem. Nie chcę być w skórze sybaryty, gdy już przejdę do życia wiecznego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: dromax » 2020-10-10, 22:10

:?: Pytanie konkretne. Umiera człowiek, powiedzmy, że nagle! Umiera z grzechem śmiertelnym! Co się dalej dzieje z jego duszą? Czy na pewno idzie ona do piekła?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-10-10, 22:26

Miłosierdzie Boże jest źródłem cudów i może dać konającemu grzesznikowi łaskę skruchy, ufności. Może być zbawiony.
Ale nie należy odkładać pojednania z Bogiem w spowiedzi z nadzieją, że "może się uda". Nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, czy serce człowieka jest na to Miłosierdzie otwarte. Przez trwanie w grzechu możemy je zamknąć.
Mam nadzieję, że wszyscy zachowamy ufność i spotkamy się w niebie. Ważne, żeby po grzechu ciężkim jak najszybciej dążyć do pojednania w spowiedzi.
Jednak Pan Jezus może wszystko. On pragnie każdego uratować. Daje szansę do końca. Nawet w ostatnich sekundach życia. Ale gdy człowiek całkowicie zamknie serce na Jego przebaczenie to zabiera Mu możliwość działania.
Ostatnio zmieniony 2020-10-10, 22:26 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: dromax » 2020-10-10, 22:35

miłośniczka Faustyny pisze: 2020-10-10, 22:26 Miłosierdzie Boże jest źródłem cudów i może dać konającemu grzesznikowi łaskę skruchy, ufności. Może być zbawiony.
.......
:?: Moje pytanie jest konkretne: umiera nagle np. zderzenie czołowe w samochodzie! Jest w grzechu śmiertelnym i nie miał szans skruchy czy jakiegoś żalu!

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: Albertus » 2020-10-10, 22:38

dromax pisze: 2020-10-10, 22:35
miłośniczka Faustyny pisze: 2020-10-10, 22:26 Miłosierdzie Boże jest źródłem cudów i może dać konającemu grzesznikowi łaskę skruchy, ufności. Może być zbawiony.
.......
:?: Moje pytanie jest konkretne: umiera nagle np. zderzenie czołowe w samochodzie! Jest w grzechu śmiertelnym i nie miał szans skruchy czy jakiegoś żalu!
Dla Boga wszystko jest możliwe.

W ciągu jednej sekundy przed śmiercią a nawet w mniejszym okresie czasu może się dokonać nawrócenie.

afilatelista_michal

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-10, 23:19

Aga1986 pisze: 2020-04-06, 22:15 Dziękuję Marku. Pozdrawiam.
Serio to tłumaczenie Marka uznałaś za wiarygodne?
Twoje wątpliwości są jak najbardziej zasadne. Polecam samodzielne czytanie Biblii a nie ufanie apologetom.

Dominik

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: Dominik » 2020-10-10, 23:30

afilatelista_michal pisze: 2020-10-10, 23:19
Aga1986 pisze: 2020-04-06, 22:15 Dziękuję Marku. Pozdrawiam.
Serio to tłumaczenie Marka uznałaś za wiarygodne?
Twoje wątpliwości są jak najbardziej zasadne. Polecam samodzielne czytanie Biblii a nie ufanie apologetom.
Jakiś konkret podasz, w czym Marek się myli?
Rzucanie o tak oskarżeń jest nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy z piekła nie ma już odwrotu?

Post autor: Andej » 2020-10-11, 09:14

dromax pisze: 2020-10-10, 22:35 Moje pytanie jest konkretne: umiera nagle np. zderzenie czołowe w samochodzie! Jest w grzechu śmiertelnym i nie miał szans skruchy czy jakiegoś żalu!
Czy umierałeś kiedyś? Zapewne nie, skoro o to pytasz. Umieranie trwa niezwykle długo. Mam na myśli proces trwający od momentu, w którym do świadomości człowieka dociera informacja o nieuchronnej śmierci (np. kula przebija czaszkę), do momentu zaniku przepływu informacji miedzy komórkami (faktyczna śmierć biologiczna) i rozpoczyna się rozpad. Dla obserwatora z zewnątrz, jest to ułamek sekundy. Dla umierającego czas bardzo długi.
Kilka razy na niniejszym forum opisywałem to, co widziałem, w momencie w którym pędził w moją stronę samochód, po drodze uderzając w inny. Widziałem powolutku poruszające się odpryski szkła z rozbitych reflektorów. One poruszały się wolniej niż spadająca w bezwietrzną pogodę cieniutenieczka bibułka. Dla mózgu czasu było wiele.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Kto idzie do piekła?

Post autor: dromax » 2020-10-11, 20:36

:?: Nagle umiera człowiek (np. zderzenie czołowe autem na drodze), umiera w grzechu śmiertelnym! Co się dzieje z duszą? Czy na pewno idzie do piekła? Jaki jest teologiczny punkt widzenia tego przypadku? Kto odpowie?
Przeniosłam Twoje posty tutaj. Do Twojego wątku. miłośniczka Faustyny
Ostatnio zmieniony 2020-10-11, 22:47 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 939
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 426 times
Been thanked: 165 times

Re: Kto idzie do piekła?

Post autor: Pompieri » 2020-10-11, 21:01

Nagly przypadek jest tylko w naszych oczach. Bog w tym najktotszym czasie potrafi wszystko - nauczyc czlowieka wiary i zaufania a takze oczyscic go z grzechow i doprowadzic do zbawienia. jedynym problememmoze byc tylko taki, gdy czlowiek w tym momencie zdecydowanie powie Nie.
Do piekla nie idzie sie przypadkowo. Do piekla trzeba bardzo chciec pojsc.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kto idzie do piekła?

Post autor: dromax » 2020-10-11, 21:11

:x
Pompieri pisze: 2020-10-11, 21:01 Nagly przypadek jest tylko w naszych oczach. Bog w tym najktotszym czasie potrafi wszystko - nauczyc czlowieka wiary i zaufania a takze oczyscic go z grzechow i doprowadzic do zbawienia. jedynym problememmoze byc tylko taki, gdy czlowiek w tym momencie zdecydowanie powie Nie.
Do piekla nie idzie sie przypadkowo. Do piekla trzeba bardzo chciec pojsc.
B-) A grzech śmiertelny to co? Umiera w grzechu śmiertelnym! ta odpowiedź nie jest konkretna!

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 939
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 426 times
Been thanked: 165 times

Re: Kto idzie do piekła?

Post autor: Pompieri » 2020-10-11, 21:16

Napisalem konkretnie - Bog moze zmazac kazdy grzech - nawet w jednej stumiliardowej czesci mikrosekundy.
Bog nie jest ograniczony czasem. Zanim powieka oka przesunie sie o 1 mikrometr, w tym czasie moze byc dokonane wszyelkie potrzebne odkupienie z grzechow.
Przezciez dla Boga 1 dzien jest jak 1000 lat, a 1000 lat jak 1 dzien ( w takie hiperboliczne przenosnie ) jest ta prawda wyrazona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”