Jak wyglądają świeci w niebie

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: sądzony » 2020-06-08, 21:08

Magnolia pisze: 2020-06-08, 20:53 Ja się nie moge doczekać.
Nie znam takich wielu.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-08, 21:15

@Quinque
Nie powielaj, proszę, głupich mitów.
Człowiek nie pochodzi od małpy. Mamy wspólnego przodka.
Mamy wspólnego przodka.
Czyli ileś tam milionów lat temu istniał przodek, którego potomkowie to były i małpy, i ludzie. A to i tak jest duże uproszczenie!

Ale jeśli chcesz kontynuować temat, jest osobny wątek. Nie chce tylko, żeby takie mity miały tutaj miejsce bez stosownego wyjaśnienia.

Magnolia

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Magnolia » 2020-06-08, 21:15

sądzony pisze: 2020-06-08, 21:08
Magnolia pisze: 2020-06-08, 20:53 Ja się nie moge doczekać.
Nie znam takich wielu.
:)
To że nie mogę doczekać się znalezienia w niebie ze względu na Boga to jedno.
Ale niecierpliwość związana z ciałem przebóstwionym to niestety próżność kobieca- po prostu chcę być piękna. ;) :))

Konwalia

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Konwalia » 2020-06-08, 21:23

Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło,
czym będziemy.
Wiemy, że gdy się objawi,
będziemy do Niego podobni,
bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

1J 3,2

Nie wiem, jak wyglądają święci w niebie i nie przypominam sobie takich objawień. Ale spójrz na ikony – postacie na nich są jakby przeniknięte Bogiem...

Magnolia

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Magnolia » 2020-06-09, 19:28


Czarodziej z krainy

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Czarodziej z krainy » 2021-05-09, 07:07

Święty jest tylko jeden Pan Bóg reszta może być zbawiona a jak jest napisane jeżeli się nie narodziła z Ducha nie możecie wejść do królestwa niebieskiego tak jest
Ostatnio zmieniony 2021-05-09, 20:03 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-09, 13:52

Po pierwsze, Bóg sobie "zasłużył" by pisać go z wielkiej litery.
Po drugie, mylisz się, poczytaj Biblię:
1Kor 6:2 "Czyż nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czy nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach?"
2Kor 13:12 "Pozdrówcie się nawzajem świętym pocałunkiem! Pozdrawiają was wszyscy święci."
Ef 1:4 "W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości"
Flp 4:22 "Pozdrawiają was wszyscy święci, zwłaszcza ci z domu cezara."
Kol 3:12 "Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość,"
Hbr 3:1 "Dlatego, bracia święci, uczestnicy powołania niebieskiego, zwróćcie uwagę na Apostoła i Arcykapłana naszego wyznania, Jezusa,"
2P 1:21 "Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie."
Ap 18:20 "Weselcie się nad nią, niebo i święci, apostołowie, prorocy, bo w waszej sprawie Bóg wydał na nią wyrok."
Mt 27:52 "Groby się otworzyły i wiele ciał świętych, którzy umarli, powstało."
Łk 1:70 "jak zapowiedział to z dawien dawna przez usta swych świętych proroków,"
Dz 3:21 "którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków."
Dz 9:32 "Kiedy Piotr odwiedzał wszystkich, przyszedł też do świętych, którzy mieszkali w Liddzie."
Dz 9:41 "Piotr podał jej rękę i podniósł ją. Zawołał świętych i wdowy, i ujrzeli ją żywą."
Dz 26:10 "Uczyniłem to też w Jerozolimie, a wziąwszy upoważnienie od arcykapłanów, wtrąciłem do więzienia wielu świętych, głosowałem przeciwko nim, gdy ich skazywano na śmierć,"
Rz 1:7 "Do wszystkich przez Boga umiłowanych, powołanych świętych, którzy mieszkają w Rzymie: łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!"
Rz 12:13 "Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności."

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Jozek » 2021-05-09, 19:50

Konwalia pisze: 2020-06-08, 21:23 Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło,
czym będziemy.
Wiemy, że gdy się objawi,
będziemy do Niego podobni,
bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

1J 3,2

Nie wiem, jak wyglądają święci w niebie i nie przypominam sobie takich objawień. Ale spójrz na ikony – postacie na nich są jakby przeniknięte Bogiem...
Czytajac ten temat zauwazylem pewne bledne myslenia.
Zacytowalem ten wpis po to by byl powyzszy cytat do ktorego trzeba by odniesc niektore z ostatnich wypowiedzi, a mianowicie ewolucje i pochodzenie od malpy, czy nawet jakiejs tam bakterii pierwotnej.
Malpy chyba raczej nie grzesza, bo nie maja swiadomosci tego co jest grzechem a co nie jest, ale nie ma w tym zadnej przeslanki o powstaniu malp w Raju i bycia na podobienstwo Boga.

Pierwsze pytanie jakie sie nasuwa to dlaczego potrzebna byla bezgrzeszna Miriam, by Bog mogl nam dac Syna?
Dlaczego nieraz drobne uchybienia nie pozwalaja na to by przyjac Boga? Dlaczego Arki Przymierza nikt niepowolany nie mogl nawet dotknac? Czy nawet wejsc do Namiotu gdzie byla Arka Przymierza?
Czyz nie swiadczy to o tym ze to co Swiete nie moze miec kontaktu z czyms grzesznym i nieczystym?
W ST mamy ciagle do czynienia ze zwierzetami czystymi i nieczystymi, a dopiero w NT to sie zmienilo.
Choc nie ma nic w Pismach o malpach to jednak sa to zwierzeta, ktore podobnie jak swinie, jedza wszystko i robia wszystko podobnie?
Zreszta, mozna by zapytac Izraelitow potomkow tych z ST czy uwazaja malpe za zwierze czyste, czy nieczyste.
Z drugiej strony, to czlowiek zostal stworzony jako istota czysta, a przynajmniej gdy jeszcze byl w Raju, wiec nie pasuje to do ewolucji z malpy, bo wygnanie bylo pozniej niz podawane przez teorie ewolucji powstanie z malpy i wygnanie bylo by dewolucja. ;)
Przyjecie ewolucji wyglada jak twierdzenie ze czlowiek w Raju to malpa, ktora gdy zaczela rozumiec i wtedy zostala wygnana z Raju.
Jak w takim razie ta malpa mogla dojsc do swietosci ? Czy poprzez ewolucje, czy wiare w Boga?
Jesli przez ewolucje, to znaczylo by ze wiara w Boga nie jest potrzebna do zbawienia, tylko jak naszybszy rozwoj intelektualny i techniczny, tak by wewoluowac do poziomy Boga i nim sie stac. Czy to czasem nie brzmi nie tylk ojak totalna herezja, ale i totalne sprzeciwienie sie Bogu?

Druga sprawa to twierdzenia kto pierwszy byl w Niebie, a tu klania sie ST i znany chyba wszystkim Abel, a po nim choc nie koniecznie od razu po nim Noe.
No, ale to kwestia wyliczanki kto mogl by pierwszy a kto po nim.
Poza tym Noe z pewnoscia nie byl Zydem, ani nawet Izraelita, jesli chodzi o scislosc, tylko bogobojnym czcicielem i wyznawca tego samego Boga co Izraelici, wiec to wybranstwo to nie jest tak calkiem jednoznaczne, jesli chodzi o samych wyznawcow Boga i w konsekwencji Chrzescijanstwa.
Izraelici sa jedynie narodem, ktory wytrwal ze sie tak wyraze, najdluzej jako jednorodna grupa ludzi ktorzy wierzyli w tego samego Boga co Abel i Noe, wiec nawet nie ma zadnych poszlak ze Abel, czy Noe, byli Izraelitami.
To tak w kwesti twierdzen ze Chrzescijanstwo jest kontynuacja Judaizmu.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Dezerter » 2021-05-10, 19:57

Jozku skąd ty wziąłeś takie rewelacje?:
Druga sprawa to twierdzenia kto pierwszy byl w Niebie, a tu klania sie ST i znany chyba wszystkim Abel, a po nim choc nie koniecznie od razu po nim Noe.
ST rzeczywiście wspomina o dwóch świętych mężach wziętych do nieba, ale na pewno nie o Ablu i Noem :!:
Ostatnio zmieniony 2021-05-10, 19:58 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5191
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: abi » 2021-05-10, 20:30

Dezerter pisze: 2021-05-10, 19:57 Jozku skąd ty wziąłeś takie rewelacje?:
byl i widzial, no
sam mowisz ze ST tez wspomina
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Albertus » 2021-05-10, 20:34

Zdaje się nawet że nikt nie był w niebie w sensie zbawienia chrześcijańskiego ,to znaczy przebywania z Bogiem, przed zmartwychwstaniem Chrystusa.
Nawet Henoch i Eliasz.
Ostatnio zmieniony 2021-05-10, 20:35 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Andej » 2021-05-10, 20:42

A co z tym, który usłyszał słowa: Dziś jeszcze będziesz ze mną w niebie? A to "dziś" było przed zmartwychwstaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Jozek » 2021-05-10, 21:03

Dezerter pisze: 2021-05-10, 19:57 Jozku skąd ty wziąłeś takie rewelacje?:
Druga sprawa to twierdzenia kto pierwszy byl w Niebie, a tu klania sie ST i znany chyba wszystkim Abel, a po nim choc nie koniecznie od razu po nim Noe.
ST rzeczywiście wspomina o dwóch świętych mężach wziętych do nieba, ale na pewno nie o Ablu i Noem :!:
Nie chodzi o samo wziecie do nieba, czy kolejnosc, ale byli oni wierzacymi na dlugo........dlugo przed Izraelitami i Bog z nimi rozmawial.
Wiec Izraelici to nie jedyni i pierwsi wierzacy w Boga, by twierdzic ze Chrzescijanstwo jest kontynuacja Judaizmu.
Judaizm i Chrzescijanstwo jest kontynuacja tej samej wiary ktora wyznawal Abel i Noe.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Dezerter » 2021-05-10, 22:18

Czyli wycofujesz się Jozku z tej gafy.
A Albertus jak dobrze mówi " zdaje mi się" ;)
Biblii się nie zdaje, Słowo mówi wprost że Henoch i Eliasz zostali wzięci do Nieba.
Ostatnio zmieniony 2021-05-10, 22:19 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak wyglądają świeci w niebie

Post autor: Jozek » 2021-05-10, 22:49

Dez, ale to nie wycofanie sie tylko poprawka do tekstu, bo to co uznales za blad, to bylo jedynie nawiazanie do kolejnosci osob wierzacych, w kontekscie kontynuacji wiary Izraelitow i to bylo glownym watkiem tego wpisu, ktory by pasowal do tematu zaczalem w ten sposob.

Ale tak szczerze mowiac, to ktos taki jak Noe, raczej nie byl grzesznikiem, skoro go Bog uratowal z potopu, podobnie jak Lota z Sodomy.
No chyba ze masz jakis fragment Pism, ze Abel i Noe byli Izraelitami. ;)

Poza tym chyba niezbyt dobrze rozumiesz zbawienie, bo chocby "Przemienienie na Gorze" mowi co nie co na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2021-05-10, 23:02 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”