Czas w piekle

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Marcel2727
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2020

Czas w piekle

Post autor: Marcel2727 » 2020-07-15, 14:33

Nie chodzi mi tutaj o stricte chrześcijański, a bardziej potwierdzenie pewnych słów, które gdzieś znalazłem:

"Czas na Ziemi i w piekle może mijać inaczej, jedno milenium na Ziemi to cztery lata... lub trochę krócej, lub trochę mniej."

Nie ukrywam, że tutaj był bardziej nacisk na mitologię.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czas w piekle

Post autor: Efezjan » 2020-07-15, 14:38

Czas wynika z masy. Spytaj fizyka. ;) Im większa masa, tym czas w jej pobliżu płynie wolniej. Czy bezmasowa dusza może odczuwać upływ czasu? Cząstki bezmasowe - fotony nie 'odczuwają' z ich perspektywy upływu czasu.

Tutaj świetny wykład prof. Meissnera - wybitego fizyka na temat czasu:



Moim zdaniem piekło to raczej stan - odrzucenie Boga, samotność, nienawiść do Niego i do innych.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Magnolia

Re: Czas w piekle

Post autor: Magnolia » 2020-07-15, 15:07

Nie można potwierdzić takich zasłyszanych słów, ponieważ czas dotyczy tylko ziemskiego życia, po śmierci nie ma czasu, więc nie można trwania w piekle czy niebie przeliczyć na lata ziemskie.

To sa inne rzeczywistości, a my mamy ograniczone rozumienie wieczności, skoro posługujemy się pojęciem czasu.

Dominik

Re: Czas w piekle

Post autor: Dominik » 2020-07-15, 15:47

Jak się trafi do piekła lub do nieba do się w nim już zostanie na zawsze, więc co to za różnica jak szybko płynie czas, nawet jeśli będzie on istniał?
Czas jest potrzebny do odmierzania początku i końca, a po śmierci co mamy odmierzać? 1 rok z Bogiem, 2 lata z Bogiem,, 1000 lat, 1000000000000 lat., była by to pusta niepotrzebna informacja.

TOMVAD 45

Re: Czas w piekle

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-16, 15:41

Marcel2727 pisze: 2020-07-15, 14:33 Nie chodzi mi tutaj o stricte chrześcijański, a bardziej potwierdzenie pewnych słów, które gdzieś znalazłem:

"Czas na Ziemi i w piekle może mijać inaczej, jedno milenium na Ziemi to cztery lata... lub trochę krócej, lub trochę mniej."

Nie ukrywam, że tutaj był bardziej nacisk na mitologię.
Ziemia i te rzeczywistości jak niebo czy piekło to zupełnie inne sfery życia. Niebo,piekło a obecnie też czyśćciec to życie w sferze duchowej a życie na ziemi to sfera typowo ludzka i tutaj czas jest potrzebny do określania zarówno początku jak i końca świata jak i do codziennego życia,różnych wydarzeń.

W niebie czy piekle nie ma już czasu,gdyż w tej sferze jest już wieczność. Nikt tam czasu nie mierzy.

Zasłyszane słowa mogą być tylko jakąś teoretyczną interpretacją jakiegoś człowieka. Nie warto się tym sugerować.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czas w piekle

Post autor: Jordan » 2020-07-16, 16:40

Znajduję tu w Waszych wypowiedziach sugestię/oczekiwanie, że poza naszą ziemską rzeczywistością, nie ma i nie będzie czasu...
Zadam więc pytanie o ten tekst:
  • Ap 22:1-2 bt5
    I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.
    Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa [służą] do leczenia narodów.
Skoro to jest opis rzeczywistości nie-ziemskiej, ale już tej wiecznej, to co znaczą tu wskazane jednostki czasu: 12 miesięcy, czyli jeden rok?
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Czas w piekle

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-16, 17:38

Ja, Jan, wasz brat i współuczestnik w ucisku i królestwie, i wytrwałości w Jezusie, byłem na wyspie, zwanej Patmos, z powodu słowa Bożego i świadectwa Jezusa. Doznałem zachwycenia w dzień Pański
Ap 1,9-10a
to jest w zasadzie wszystko co w Apokalipsie można odczytywać dosłownie :) cała reszta to jest jedna wielka wizja składająca się tysięcy mniejszych symboli. Tak więc także te jednostki czasu raczej należy rozumieć symbolicznie, chociaż nie podejmuję się określenia cóż one mógłby oznaczać poza tym, że jest to wskazanie na 'zawsze / ciągle / bez ustanku' co przy przejściu w rzeczywistość bez-czasową jest jak najbardziej słuszne, bo tam jest 'zawsze/ciągle/bez ustanku' :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czas w piekle

Post autor: Jordan » 2020-07-16, 17:54

Mam inne podejście odnośnie czasu. Ale nie przekonamy się na 100% teraz, które jest lepsze...
Trzeba nam tam się znaleźć, gdzie Nowe Jeruzalem - wtedy się przekonamy o wszystkim.
Ale tak w zasadzie: to co byłyby złego, gdyby jednak czas istniał TAM?...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

TOMVAD 45

Re: Czas w piekle

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-16, 20:04

Jordan pisze: 2020-07-16, 17:54 Mam inne podejście odnośnie czasu. Ale nie przekonamy się na 100% teraz, które jest lepsze...
Trzeba nam tam się znaleźć, gdzie Nowe Jeruzalem - wtedy się przekonamy o wszystkim.
Ale tak w zasadzie: to co byłyby złego, gdyby jednak czas istniał TAM?...
Może to perfidnie zabrzmi, ale gdy trafimy do nieba to ten czas będzie nam wisiał i powiewał. Będzie zupełnie inny świat,inny wymiar - duchowy i nie będzie trzeba liczyć żadnego czasu bo i po co skoro będzie wieczność - nie tylko dla ludzi ale tez dla świata roślinnego i zwierzęcego. Zapomnimy o zimie,która może tutaj na ziemi daje dzieciom wiele frajdy, ale tam nie będzie już o tym myślenia. Będziemy żyli Bogiem a nie tym co było na świecie ziemskim. I jeśli jesteśmy myślący i pragniemy tego pięknego świata to będziemy się starali żyć tak aby tam trafić.

Biserica Dumnezeu

Re: Czas w piekle

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-16, 21:54

Mam odczucie, ze bedzie calkowicie inaczej ... i ze wlasnie poznamy prwdziwy czas i prawdziwy wymiar czasoprzestrzeni.
Wiecznosc bedzie zawierac wszelakosc wszystkiego, a nie brak odczucia i zapomnienie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czas w piekle

Post autor: Jozek » 2020-07-16, 22:13

Jordan pisze: 2020-07-16, 16:40 Znajduję tu w Waszych wypowiedziach sugestię/oczekiwanie, że poza naszą ziemską rzeczywistością, nie ma i nie będzie czasu...
Zadam więc pytanie o ten tekst:
  • Ap 22:1-2 bt5
    I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.
    Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa [służą] do leczenia narodów.
Skoro to jest opis rzeczywistości nie-ziemskiej, ale już tej wiecznej, to co znaczą tu wskazane jednostki czasu: 12 miesięcy, czyli jeden rok?
Jest to tekst napisany tak by czlowiek mogl go zrozumiec, dlatego sa odnosniki do czasu jako czegos co ziemski czlowiek moze pojac.
Jak bedziesz traktowal wszystkie slowa doslownie tak jakby Niebianska rzeczywistosc byla dokladnym odzwierciedleniem ziemskich warunkow i okolicznosci to dojdziesz do totalnego pokrecenia z pomieszaniem i nic nie zrozumiesz.

Dodano po 7 minutach 36 sekundach:
Tak troche korci mnie napisac jakie mysli nachodza mnie odnosnie 1000letniego panowania Chrystusa, ale pewnie jest to bledne.
Jednak napisze ze chodzi chyba o to ze czlowiek, a przynajmniej ci wierzacy zrozumieja Nauki Jezusa i po prostu rzeczywiscie i realnie zaczna zyc wedlug tych Nauk.
Wtedy bedzie tak jakby Niebo zstapilo na ziemie.
Kazdy kto wierzy otrzyma to co Bog obiecal, a zli beda poza Miastem Swietym, Jeruzalem. Nie beda mogli tam wejsc, bo po prostu nie beda go widzieli.
Kiedys chiszpanski kaplan ktorego chcialem zapytac co sie dzieje za czasami cos widze, odpowiedzial "wierzysz to widzisz".
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 22:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Czas w piekle

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-16, 22:37

Jaki czas istnieje w wiecznosci?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czas w piekle

Post autor: Jordan » 2020-07-17, 06:34

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-16, 22:37 Jaki czas istnieje w wiecznosci?
Boży.
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Biserica Dumnezeu

Re: Czas w piekle

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-17, 09:09

Uciekles przed odpowiedzia.
Jeszcze raz - jaki czas istnieje w wiecznosci?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czas w piekle

Post autor: Jordan » 2020-07-17, 09:42

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-17, 09:09 Uciekles przed odpowiedzia.
Jeszcze raz - jaki czas istnieje w wiecznosci?
Jak się tam znajdę, to - gdy i Ty tam będziesz - w pełni Ci odpowiem; obecnie można tylko spekulować...
Osobiście nie myślę, aby tam żadnego czasu nie było.
Bóg wszedł w nasz ziemski czas, i nie widzę powodu, abyśmy byli jacyś bezczasowi, skoro mamy żyć w określonej przestrzeni, a jak jest przestrzeń, to i czas w niej też jest...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”