Motyw okultystyczny w grze

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GalaktycznyMisiek
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2020

Motyw okultystyczny w grze

Post autor: GalaktycznyMisiek » 2020-08-21, 16:01

Od kilku lat gram w Minecrafta, normalnie kocham tą grę. Ostatnio z kolegami uruchomiliśmy własny serwer, byśmy mogli wspólnie grać przez multiplayera. Zbudowaliśmy własny wirtualny świat, domki, ulice, parki itp.
Mój kolega Jowiszowy Gumiś wymyślił wczoraj by wybudować ołtarz dla szatana i na nim składać mu krwawe ofiary ze zwierząt. Pomysł ten spodobał mi się, niestety, jak później się okaże było to błędem. Wybudowaliśmy ołtarz, nieopodal niego zrobiłem zagrodę w którym trzymaliśmy minecraftowe świnki i kury. Zabiliśmy kilka zwierząt na ołtarzu, potem wyłączyłem już komputer, musiałem wcześnie wstać następnego dnia. Poszedłem spać.

W nocy nie mogłem spać, słyszałem kroki, ale nikogo nie było w moim pokoju. Miałem lęki, było mi zimno. Chyba jakiś demon przyszedł do mnie. Po wielu godzinach udało mi się zasnąć, najwyraźniej padłem ze zmęczenia.

Dziś po południu zburzyłem ołtarz, zbudowałem na jego miejscu kapliczkę. Jak myślicie, czy to wystarczy, ja nie chce iść przez tą głupotę do piekła.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 18:01 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Pomocy

Post autor: abigail » 2020-08-21, 16:14

wirtualny ołtarz i wirtualne ofiary a lęk prawdziwy? ja bym poszła do spowiedzi i Komunii
to zawsze pomaga :)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pomocy

Post autor: Andej » 2020-08-21, 16:16

Przez głupotę raczej nie. To wymaga świadomych decyzji. Ale wystrzegałbym się głupoty. Sądzę, że to ostrzeżenie przed marnowaniem czasu. Czy czas wykorzystywany konstruktywnie nie jest znikomy wobec gierek?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Tek de Cart » 2020-08-21, 17:07

spodobało mi się określenie na granie w różnego rodzaju "strzelanki" => "i siedzi taki małolat i morduje piksele" ;) z jednej strony pokazuje to że mówimy o wirtualnym świecie, z drugiej że jednak intencje są mordercze... większym zagrożeniem jest strata czasu, poczucie 'mocy', pielęgnowanie agresji i generalnie uzależnienie od komputera / dopaminy...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Pomocy

Post autor: abigail » 2020-08-21, 17:09

a dla mnie większym zagrożeniem jest odczuwanie prawdziwego lęku
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Pomocy

Post autor: exe » 2020-08-21, 19:01

abigail pisze: 2020-08-21, 17:09 a dla mnie większym zagrożeniem jest odczuwanie prawdziwego lęku
W rzeczy samej. Prawdziwy lęk odbija się na czlowieku, jako całości, jednakże trzeba wyeliminować źródło i rozpocząć życie sakramentalne, pelne modlitwy i pracy.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pomocy

Post autor: Czarny » 2020-08-21, 19:19

exe pisze: 2020-08-21, 19:01
abigail pisze: 2020-08-21, 17:09 a dla mnie większym zagrożeniem jest odczuwanie prawdziwego lęku
W rzeczy samej. Prawdziwy lęk odbija się na czlowieku, jako całości, jednakże trzeba wyeliminować źródło i rozpocząć życie sakramentalne, pelne modlitwy i pracy.
.
Lęki spowodowane nerwicą lękową, depresją i wieloma podobnymi przypadłościami można tak wyleczyć?
No tak wyeliminować źródło ok.
Ostatnio zmieniony 2020-08-21, 19:28 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Pomocy

Post autor: Magnolia » 2020-08-21, 19:41

jak wyeliminować lęk przed śmiercią? wyeliminować śmierć?! =))

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pomocy

Post autor: Jozek » 2020-08-21, 20:14

Magnolia pisze: 2020-08-21, 19:41 jak wyeliminować lęk przed śmiercią? wyeliminować śmierć?! =))
Magnolia, to wcale nie jest smieszne.
Wlasnie Jezus pokazal nam jak wyeliminowac-zwyciezyc smierc.
Przed Nim nikt tego nie wiedzial i nie zrobil.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Pomocy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-21, 20:26

Ja bym radziła, żebyś poszedł do spowiedzi i poradził się spowiednika. Mimo że nie popełniłeś grzechu ciężkiego, to i tak warto skorzystać z tego sakramentu. Sakramenty mają piękną moc, bo są darem miłosci od Pana Jezusa. Myślę, że to może pomóc Ci uwolnić się od lęku, dać Ci pokój serca.
Albo jeśli czujesz, że nie jest Ci spowiedź teraz potrzebna to chociaż odmów koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Pomocy

Post autor: Albertus » 2020-08-21, 20:51

Również myślę że koniecznie do spowiedzi i modlitwa.Zobaczysz że pomoże! :)

RozaliaRoza

Re: Pomocy

Post autor: RozaliaRoza » 2020-09-04, 11:30

Zgadzam się z poprzednikami :D nie ma co się bać, tylko jak najszybciej przeprosić w modlitwie i pokazać skruchę w konsfesjonale

ODPOWIEDZ