Czy innowiercy mają szansę na niebo?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy innowiercy mają szansę na niebo?

Post autor: Andej » 2020-03-19, 16:45

Z obecnego punktu widzenia, wszyscy, którzy nie poszli za Jezusem byli innowiercami. Kościół, który trwa do teraz, został powołany przez Jezusa. My jesteśmy kontynuatorami Jego uczniów. Dla wierzących Chrystusowi, ci którzy Mu nie wierzą, są innowiercami.

Rzecz jasna muzułmanin powie coś innego, bo dla niego to my jesteśmy giaurami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy innowiercy mają szansę na niebo?

Post autor: sądzony » 2020-03-19, 17:16

Andej pisze: 2020-03-19, 16:45 Z obecnego punktu widzenia, wszyscy, którzy nie poszli za Jezusem byli innowiercami. Kościół, który trwa do teraz, został powołany przez Jezusa. My jesteśmy kontynuatorami Jego uczniów. Dla wierzących Chrystusowi, ci którzy Mu nie wierzą, są innowiercami.

Rzecz jasna muzułmanin powie coś innego, bo dla niego to my jesteśmy giaurami.
I właśnie Ci którzy w Niego (Chrystusa) wierzą, są dla Tych, którzy mu nie wierzą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”