Czy w niebie będą zwierzęta?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: sądzony » 2020-06-06, 22:20

Niebo to miejsce Miłości, a zatem będzie tam wszystko co kochamy,
a jeżeli chodzi o ludzi to wszyscy, którzy kochali.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-06, 22:24

Czy wszystko co kochamy oznacza te milosc czy "milosc"?
Na takich ogolnikach wychodza niedookreslenia, a z nich ogromne nieporozumienia.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: sądzony » 2020-06-07, 11:51

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-06, 22:24 Czy wszystko co kochamy oznacza te milosc czy "milosc"?
Na takich ogolnikach wychodza niedookreslenia, a z nich ogromne nieporozumienia.
Czy wszystko co określamy słowem "wszystko" naprawdę oznacza to Wszystko?
Czy znasz jakiekolwiek słowo, które nie precyzyjne dookreślone?
Każde słowo pochodzi z ust człowieka, a co za tym idzie jest ułomne.
Wiem pewnie powiesz, a Słowo Boże.
Tak ale Słowo Boże jest Nim jedynie gdy nie musi być wypowiadane, a gdy zaczyna się dziać, bo stało się Ciałem.

Jeżeli miłość wprowadza w Twojej Duszy nieporozumienie to masz problem.
Cała Biblia zamyka się w słowie Miłość.

PS: Tak. W kolejnych postach będziesz miał rację. Z góry wycofuję to co powyżej napisałem.
Dziękuję za uświadomienie mi mojej ułomności.
Szczerze pozdrawiam. DO następnego
Ostatnio zmieniony 2020-06-07, 12:59 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-07, 12:00

@sądzony
Chyba nie do końca zrozumiałeś Bise.
To pytanie na prawdę ma sens.
Kocham moją rodzinę,
Kocham moje zwierzęta,
Kocham Mishę Collinsa,
Kocham jeść pianki.
Miłość, a miłość to jest ogromna różnica. Więc czy uważasz, że w niebie (czymkolwiek miałoby być) będzie to, co kochamy z czy to, co "kochamy"?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: sądzony » 2020-06-07, 12:03

ToTylkoJa pisze: 2020-06-07, 12:00 @sądzony
Chyba nie do końca zrozumiałeś Bise.
To pytanie na prawdę ma sens.
Kocham moją rodzinę,
Kocham moje zwierzęta,
Kocham Mishę Collinsa,
Kocham jeść pianki.
Miłość, a miłość to jest ogromna różnica. Więc czy uważasz, że w niebie (czymkolwiek miałoby być) będzie to, co kochamy z czy to, co "kochamy"?
Zakładam, że Bóg wie co kochałeś, a czego nie kochałeś.
Jeżeli kochałeś ptasie mleczko to ono tam będzie.
Proste.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-07, 18:05

Glupie, ale nie proste.
Kocham sie obzerac. Kocham prostytucje. A raczej "kocham" i mysle , ze to molosc, bo brzmi - kocham -.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: sądzony » 2020-06-07, 18:18

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 18:05 Glupie, ale nie proste.
Kocham sie obzerac. Kocham prostytucje. A raczej "kocham" i mysle , ze to molosc, bo brzmi - kocham -.
Jeżeli tym dla Ciebie jest Miłość.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-07, 18:22

Nie , po prostu widze , ze pogrywasz sobie i z braku argumentow - probujesz wtloczyc w moje wypociny wszystko co jest zapezczeniem moich intencji.
tzrymaj sie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: sądzony » 2020-06-07, 19:57

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 18:22 Nie , po prostu widze , ze pogrywasz sobie i z braku argumentow - probujesz wtloczyc w moje wypociny wszystko co jest zapezczeniem moich intencji.
tzrymaj sie.
Pozostaje mi powtórzyć:
Wierzę, że Bóg wie co Kocham Prawdziwie.

To co mi się wydaje że kocham nie ma nic do rzeczy.

Ty uważasz, że zabijanie na wojnie jest moralnie, ja uważam że nie.
Bóg wie jakie jest w Prawdzie.
My, najpewniej oboje się mylimy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-07, 20:08

Ja nic takiego nie uwazam, gdyz opieram sie na nauce Apostolow i samego Jezusa.
To po pierwsze.
Apostolowie pod natchnieniem Ducha Swietego nie myla. A Ducha Swietego posyla Chrystus. A Chrystus jest nieomylny.
To po drugie.
Samo zabijanie jest aktem: kazdy akt moze wyniukac z pobudek szlachetnych, nieszlachetnych lub obojetnych pod wzgledem wartosciowania.
To po trzecie.
Zabojstwo w obronie wlasnej jest aktem nieraz koniecznym: zabojstwo na wojnie jest aktem albo wymuszonym, albo koniecznym - jest aktem zwiazanym ze stanem zolnierskim.
Aktu tego dokonywali zolnierze Izraela na polecenie Mojzesza, meza Bozego, w posluszenstwie poslannictwu,ktore otrzymali.
O zolnierzach sam Jezus powiadal, ze maja wykonywac swoj obowiazek - i poprzestawac na zoldzie, nie rabujac innych.
O innym zolnierzu, wysoko postawionym oficerze wojsk rzymskich jezus powiedzial, ze tak wielkiej wiary nie znalazl w calym Izraelu.
I to tyle.

Wole sluchac tego, co w Biblii nam Kosciol podaje, niz gonic za jakimis pozakatolickimi obsesjami.
Jak myslisz dlaczego?
Bo Kosciol to ziemskie Cialo Chrystusa w dzialaniu i nauczaniu.
Nasze zas mniemania sa tylko naszymi mniemaniami - albo pojda za Chrystusem w Kosciele, albo zbladza na manowce.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: sądzony » 2020-06-07, 20:59

I chwała Ci za to. Masz do tego prawo. To Twój wybór.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Ja nic takiego nie uwazam, gdyz opieram sie na nauce Apostolow i samego Jezusa.
To po pierwsze.
Wydajesz się być tego pewien. Ja w to wierzę.
To po pierwsze.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Apostolowie pod natchnieniem Ducha Swietego nie myla. A Ducha Swietego posyla Chrystus. A Chrystus jest nieomylny.
To po drugie.
Zgadza się. Dlatego Szaweł przestał zabijać, a Jezus wybrał śmierć na krzyżu.
To po drugie.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Samo zabijanie jest aktem: kazdy akt moze wyniukac z pobudek szlachetnych, nieszlachetnych lub obojetnych pod wzgledem wartosciowania.
To po trzecie.
Pranie mózgu też jest aktem. Mogę dorobić sobie szlachetną idee, by to robić.
To po trzecie
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Zabojstwo w obronie wlasnej jest aktem nieraz koniecznym: zabojstwo na wojnie jest aktem albo wymuszonym, albo koniecznym - jest aktem zwiazanym ze stanem zolnierskim.
Każdy czyn jest (a przynajmniej powinien być) świadomym wyborem.
Zabójstwo w obronie własnej jest stawianiem swego życia lub zdrowia ponad życie innych, a to nie jest zbyt chrześcijańskie.
Druga sprawa. Jeżeli jesteś na wojnie jesteś tam:
a) dla pieniędzy (dla łupów),
b) z powodów patriotycznych (szerszej odmiany egoizmu, źle pojętego honoru lub większej identyfikacji z narodowością niż z człowieczeństwem),
c) w złudnie pojętej obronie rodziny (raczej wrócisz martwy – więc pogorszysz sprawę).

Nie rozumiem zabijania dla pieniędzy, ojczyzny lub rodziny. To dość chore.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Aktu tego dokonywali zolnierze Izraela na polecenie Mojzesza, meza Bozego, w posluszenstwie poslannictwu,ktore otrzymali.
Pewnie masz rację, ale tak myślą źle rozumiejący świętą wojnę, w której nie chodzi o zabijanie.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 O zolnierzach sam Jezus powiadal, ze maja wykonywac swoj obowiazek - i poprzestawac na zoldzie, nie rabujac innych.
O innym zolnierzu, wysoko postawionym oficerze wojsk rzymskich jezus powiedzial, ze tak wielkiej wiary nie znalazl w calym Izraelu.
I to tyle.
Mawiał też:
(…) którzy za miecz chwytają, od miecza giną (…)
(…) nadstaw drugi policzek (…)
(…) Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.(…)
i tak bez końca …
i to tyle.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Wole sluchac tego, co w Biblii nam Kosciol podaje, niz gonic za jakimis pozakatolickimi obsesjami.
„Nie poznasz Boga nie znając siebie samego” (parafraza) R. Groszewski
Nie słuchaj mnie,
ale czasem posłuchaj Samego Siebie
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Jak myslisz dlaczego?
Z lęku?
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Bo Kosciol to ziemskie Cialo Chrystusa w dzialaniu i nauczaniu.
Zgadzam się w pełni.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Nasze zas mniemania sa tylko naszymi mniemaniami - albo pojda za Chrystusem w Kosciele, albo zbladza na manowce.
Zgadzam się w pełni.

Jeśli boisz się zbłądzić nigdy nie wyruszysz w drogę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-07, 21:12

O nie. Zmanipulowales Pismo.
Swiety Pawel przestal przesladowac chrzescijan, ale nigdy nie glosil tego, co probujesz wtloczyc w te postac.
W praktyce - masz ukochane dziecko: w jego obronie co zrobisz, nawet jesli bedziesz zmuszony do ostatecznosci? Puscisz baka i pojdziesz sobie?
Oczywiscie - Jezus mowil i tak, i tak - bo miecz mozemy chwycic dla obrony, albo dla dokonania zbrodni. Nie krec wobec tego ...
Posluchaj samego siebie - dobra rada. Dla Ciebie. Dla mnie.
Ale przede wszystkim posluchaj Kosciola. Nie koscielnilow ( jako jednostek, hierarchicznych czy innych temu podobnych ) - ale Kosciola w calym nauczaniu.
masz jakies leki? Czy znow probujesz pogrywac sobie?
W ktorym miejscu zostalo przez mnie napisane, ze bjoe sie wyruszyc? Nie zaklamuj tej wymiany zdan, bo grasz nie fair.
To tyle. Nie przynudzaj, trzymaj sie tekstu, a nie swoich wymyslow.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: sądzony » 2020-06-07, 21:35

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 O nie. Zmanipulowales Pismo.
Swiety Pawel przestal przesladowac chrzescijan, ale nigdy nie glosil tego, co probujesz wtloczyc w te postac.
Niczego nie próbuję wtłoczyć. Ale skoro tak sądzisz. Spoko.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 W praktyce - masz ukochane dziecko: w jego obronie co zrobisz, nawet jesli bedziesz zmuszony do ostatecznosci? Puscisz baka i pojdziesz sobie?
Tak to dylemat, ale nie biorę dzieci na wojnę, by przytulić hajs.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 Oczywiscie - Jezus mowil i tak, i tak - bo miecz mozemy chwycic dla obrony, albo dla dokonania zbrodni. Nie krec wobec tego ...
Nie ja kręce.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 Posluchaj samego siebie - dobra rada. Dla Ciebie. Dla mnie.
Zdarza mi się.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 Ale przede wszystkim posluchaj Kosciola. Nie koscielnilow ( jako jednostek, hierarchicznych czy innych temu podobnych ) - ale Kosciola w calym nauczaniu.
Staram się, ale to nie łatwe. Rozumiem, że ty masz uszy wszechogarniające.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 masz jakies leki?
Nie tylko mam, ale i zażywam. Depakine chrono 2000mg, Acipreks 10mg, Lit 750mg / dobę.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 Czy znow probujesz pogrywac sobie?
Staram się byś tak tego nie odbierał.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 W ktorym miejscu zostalo przez mnie napisane, ze bjoe sie wyruszyc? Nie zaklamuj tej wymiany zdan, bo grasz nie fair.
Tu:
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 20:08 Nasze zas mniemania sa tylko naszymi mniemaniami - albo pojda za Chrystusem w Kosciele, albo zbladza na manowce.
Może źle to odczytałem.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-07, 21:12 To tyle. Nie przynudzaj, trzymaj sie tekstu, a nie swoich wymyslow.
Jakiego tekstu?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-08, 15:18

Oj, oj sadzony ...
Nie chodzilo mi o lekarstwa , ale o strachy czyli leki ( nie mam polskiej klawiatury ).
Co do dczytania, to wiele, ogromnie wiele z mojej fabryki grafomanstwa odczytales. Odczytales calkowicie na opak. Zdarza sie.
Co do tekstu - jesli napisalem cos, to powstal tekst.Tego sie trzymaj ( w autobusie czy tramwaju rowniez poreczy ) a nie swoich wynalazkow na temat tego, co nie napisalem.
Pozdrawiam serdecznie.
No i spoko.
Ps: zapomnialem o uszach. Nie mam ( moze to Ciebie zadowoli ) uszow/uszy wszechogarniajcych. Przeciwnie - cierpie na modulowany fazowo niedosluch - sluch uszkodzil mi sie od wybuchu granatu.
Jest to fatalne schorzenie, gdyz w niektorych warunkach sluch mam doskonaly, ale zawezony, a zupelnie nieraz nie rozumiem niczego w tlumie mowiacych.
W dodatku mowa z urzadzen ( nawet polska ) czy przez mikrofon jest dla mnie co najmniej w polowie niezrozumiala.
Tak ze bracie - inwalida nie jestem, ale sluch mam kiepski.
Jeszcze raz posylam pozdrowienia.
Ostatnio zmieniony 2020-06-08, 15:24 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Alishee
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 25 gru 2023
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Gdzie trafiają zwierzęta po śmierci?

Post autor: Alishee » 2023-12-26, 12:43

Od jakiegoś czasu interesuje mnie temat tego co dzieje się po śmierci z zwierzętami, czy są sądzeni tak samo jak ludzie czy Bóg ma dla nich jakieś inne specjalne miejsce, w Biblii nie mogę znaleźć nic na ten temat, a jest to bardzo interesujący mnie temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”