Czy w niebie będą zwierzęta?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Andej » 2020-03-24, 10:37

Nie wydaje mi się, aby osoby wierzące w obecność zwierząt w niebie wierzyły w ich zmartwychwstanie. Sądzę, że raczej dotyczy to tego, co nazywamy szczęściem. Na zasadzie, że jeśli komuś do szczęścia w niebie potrzebny będzie jego kot lub pies, to potrzeba ta będzie zaspokojona w niebie.

Osobiście nie sądzę, aby przebywanie w obecności Boga nie zaspokajało wszelkich potrzeb.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

courage77
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2020

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: courage77 » 2020-06-05, 11:55

Ja napisze nieco z innej strony: nie neguje Boga i nie uwazam sie za ateiste ale z niektorymi pogladami Kosciola trudno sie zgodzic. Biblia twierdzi, ze "...zostalismy stworzeni na podobienstwo i obraz Boga" Ja dziekuje, ktos ma niezla wyobraznie.Dzielo stworzenia czlowieka Panu Bogu prawie calkowicie sie nie udalo, no moze poza kilkoma jednostkowymi przypadkami.Rasizm,zrobienie rzeczy podlych dla pieniedzy, kradzieze, morderstwa, wojny, ...mozna by tak wymieniac na pol strony. Czyzby Bog inspirowal ludzi do takich postaw??? Czlowiek wcale nie jest najdoskonalsza istota, przynajmniej patrzac na zagadnienie od strony moralnosci.Przyjrzyjcie sie prostej rzeczy, mianowicie lancuchowi pokarmowemu: zadne zwierze nie zabija dla przyjemnosci ale po to by przezyc. Czy z czlowiekiem jest podobnie??? Zwierzeta maja ogromna samoswiadomosc.Swojego czasu zrobiono eksperyment dotyczacy lustrzanego odbicia: lustro umieszczono w basenie gdzie plywaly orki.Orka zachowywala sie przy lustrze, jak czlowiek przy porannej toalecie.Inny przyklad: ogladaliscie film "Uwolnic orke"? Tytulowy bohater, mala orka zlapana przez ludzi trafia do niewoli gdzie spedza wiekszosc swojego zycia. Wypuszczona na wolnosc nie chce wrocic do oceanu ale szuka w norweskich fiordach towarzystwa ludzi.Umiera na zapalenie pluc bo zamiast wolnosci w oceanie wybrala swiat ludzi.Smutne to, ze az sie serce kraje.I to nie jest strescczenie filmu tylko autentyczna historia.Czy wiecie ze karpie maja swiadomosc tego, ze sa zabijane i to odczuwaja strachem? Pies ktorego sie katuje - ucieknie.Kon, ktorego sie krzywdzi to placze...i mozna by tak wymieniac bez konca.Czy te istoty umierajac nie mogly by dostapic raju i zbawienia??? Zwierzeta bardzo sie przywiazuja do ludzi, do tego stopnia, ze nie chca wracac do swojej natury. Znowu wroce do orek, bo to moje ulubione istoty: mala zagubiona i wycienczona orka ktora odlaczyla sie od stada zostala odnaleziona przez ludzi gdzies w kanadyjskiej zatoce.Ludzie zajmowali sie nia i do tego stopnia sie zsocjalizowala, ze sama zaczela szukac kontaktu z czlowiekiem, bedac niejednokrotnie przez niego ignorowana. Oreczka zginela w straszny sposob...zostala rozerwana przez wirnik statku.Z zalu i rozpaczy sie poryczalem. Na imie orce bylo Luna.Obejrzyjcie reportaz:

Tak sobie mysle, ze jestesmy mimo dostepu do technologii i postepu, istotami na nizszej fazie rozwoju. To nie zwierzeta porzucaja swoje potomstwo i dokonuja aborcji ale ludzie. Robimy caly szereg zlych i odrazajacych rzeczy - a zwierzeta NIE. Sa madrzejsze od nas.Przywiazuja sie do nas, kochaja a my jak im odplacamy???
https://wyborcza.pl/1,75400,15362542,In ... IDEO_.html

Bycie zbawionym ale bez swojego ulubionego zwierzaka to nie niebo i zaden raj, tylko pustka.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: marcin07 » 2020-06-05, 15:23

Skoro będą duchy życia ludzi to i będą duchy życia zwierząt , przecież ma być ponownie raj , a w raju byl zwierzęta , fauna , flora a wiec będzie to co było tylko trudno mi uwierzyć ze nie będzie grzechu , bo to nie możliwe , tam gdzie człowiek tam zło--grzech
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Dominik

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Dominik » 2020-06-05, 15:45

Będą duchy życia zwierząt, na jakiej podstawie to stwierdzenie?

Magnolia

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Magnolia » 2020-06-05, 16:44

courage77 pisze: 2020-06-05, 11:55 Ja napisze nieco z innej strony: nie neguje Boga i nie uwazam sie za ateiste ale z niektorymi pogladami Kosciola trudno sie zgodzic. Biblia twierdzi, ze "...zostalismy stworzeni na podobienstwo i obraz Boga" Ja dziekuje, ktos ma niezla wyobraźnię. Dzielo stworzenia człowieka Panu Bogu prawie całkowicie sie nie udalo, no moze poza kilkoma jednostkowymi przypadkami.
...
Bycie zbawionym ale bez swojego ulubionego zwierzaka to nie niebo i zaden raj, tylko pustka.
Courage, Twoja wypowiedź pokazuje faktycznie że nie wszystko (fakty) łączysz z historii zbawienia, stąd problemy ze zrozumieniem.

Podobieństwo Boże w człowieku to zdolność do kochania i zdolność rozumowania. Przyznasz że kazdy człowiek może rozumować i kochać, nie kazdy chce korzystać z tych darów.
Człowiek został stworzony w dość genialny sposób, patrząc na to jaki jest skomplikowanym organizmem, choćby jaka skomplikowana jest genetyka (DNA), czy ile mamy uczyć i emocji, a przy tym ile potrafimy znieść, przeżyć, przetrwać i kreatywnie działać. Poza tym człowiek został wspaniale stworzony w Ogrodzie Eden, tam miał żyć wiecznie w szczęściu.
Jednak stało się inaczej - grzech pierworodny zmienił wszystko, wprowadził na świat zło i grzech, choroby i cierpienie. Bóg nie mógł pozwolić by te rzeczy były wieczne, więc wypędził ludzi z raju. Raj był krainą wieczną.
To jaki teraz mamy świat nie jest zamysłem bożym, ale dziełem ludzkim, dziełem niedoskonałym i pełnym cierpienia. Nie można winy za to zwalać na Boga, bo to nie On ponosi odpowiedzialność tylko człowiek.

Poza tym niebo to stan komunii z Bogiem, wchodząc już teraz w relację z Bogiem uczymy się trwać z Nim w komunii, a w Niebie to będzie najważniejsze - zjednoczenie w komunii św. Dlatego czy tam będą zwierzęta czy nie jest mało istotne, bo najistotniejsza będzie nasza relacja z Bogiem. To będzie źródło naszego szczęścia.

Na ziemi może potrzebujemy wiele rzeczy i zwierząt by nam wypełniły czas i uczyły szacunku i miłości, ale w niebie całe nasze serce wypełni miłość do Boga i niczego nam nie bedzie więcej potrzeba. :)

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: marcin07 » 2020-06-05, 19:01

Dominik pisze: 2020-06-05, 15:45 Będą duchy życia zwierząt, na jakiej podstawie to stwierdzenie?
Czyż król Salamon nie zadawał tego pytania co się dzieje z duchem życia zwierząt , przecież duch życia wraca do Boga gdyż jest darem Bożym , a czy zwierzęta nie maja takiego samego daru życia co człowiek ?
W Księdze Koheleta 3,19 jest zapisane: „Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam".
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

courage77
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2020

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: courage77 » 2020-06-05, 23:17

Magnolia pisze: 2020-06-05, 16:44
courage77 pisze: 2020-06-05, 11:55 Ja napisze nieco z innej strony: nie neguje Boga i nie uwazam sie za ateiste ale z niektorymi pogladami Kosciola trudno sie zgodzic. Biblia twierdzi, ze "...zostalismy stworzeni na podobienstwo i obraz Boga" Ja dziekuje, ktos ma niezla wyobraźnię. Dzielo stworzenia człowieka Panu Bogu prawie całkowicie sie nie udalo, no moze poza kilkoma jednostkowymi przypadkami.
...
Bycie zbawionym ale bez swojego ulubionego zwierzaka to nie niebo i zaden raj, tylko pustka.
Courage, Twoja wypowiedź pokazuje faktycznie że nie wszystko (fakty) łączysz z historii zbawienia, stąd problemy ze zrozumieniem.

Podobieństwo Boże w człowieku to zdolność do kochania i zdolność rozumowania. Przyznasz że kazdy człowiek może rozumować i kochać, nie kazdy chce korzystać z tych darów.
Człowiek został stworzony w dość genialny sposób, patrząc na to jaki jest skomplikowanym organizmem, choćby jaka skomplikowana jest genetyka (DNA), czy ile mamy uczyć i emocji, a przy tym ile potrafimy znieść, przeżyć, przetrwać i kreatywnie działać. Poza tym człowiek został wspaniale stworzony w Ogrodzie Eden, tam miał żyć wiecznie w szczęściu.
Jednak stało się inaczej - grzech pierworodny zmienił wszystko, wprowadził na świat zło i grzech, choroby i cierpienie. Bóg nie mógł pozwolić by te rzeczy były wieczne, więc wypędził ludzi z raju. Raj był krainą wieczną.
To jaki teraz mamy świat nie jest zamysłem bożym, ale dziełem ludzkim, dziełem niedoskonałym i pełnym cierpienia. Nie można winy za to zwalać na Boga, bo to nie On ponosi odpowiedzialność tylko człowiek.

Poza tym niebo to stan komunii z Bogiem, wchodząc już teraz w relację z Bogiem uczymy się trwać z Nim w komunii, a w Niebie to będzie najważniejsze - zjednoczenie w komunii św. Dlatego czy tam będą zwierzęta czy nie jest mało istotne, bo najistotniejsza będzie nasza relacja z Bogiem. To będzie źródło naszego szczęścia.

Na ziemi może potrzebujemy wiele rzeczy i zwierząt by nam wypełniły czas i uczyły szacunku i miłości, ale w niebie całe nasze serce wypełni miłość do Boga i niczego nam nie bedzie więcej potrzeba. :)
Za duzo egzegezy i sztucznej teologii, ktora wymylili sobie ludzie. Nie neguje Boga ani Jego istnienia tylko narzucony Jego obraz przez kk.Opowiesc o stworzeniu to alegoria-nie bylo ani Edenu ani wygnania, tym bardziej weza ktory zwiodl pierwszych ludzi. Wierzac w takie opowiesci sam negujej a przynajmniej podwazasz absolut Boga. Czy Bog gdyby byl doskonaly nie moglby w stanie przewidziec nadchodzacych wydarzen i upadku ludzi?A moze to bylo w planach bozych aby czlowiek zgrzeszyl? Wiesz co, gdybym wiedzial, ze moje ulubione ciasto ni sie nie upiecze, to nie meczyl bym sie nad nim polowe dnia, skoro w efekcie wyszedl by mi zakalec. To nie Boga winie za obecna forme swiata tylko ludzi-to ich dzielo, tu jestesmy jednomyslni.Nie ulega watpliwosci, ze ludzie sa zli i ich natura jest zla. Po to stworzono religie, systemy prawne i paragrafy by trzymac ludzi w ryzach.Ale widac, ze dociera to do jednostkowych przypadkow: zadna religia nie zmienila ludzi i nie dokona tego bo ludzie sa zepsuci.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Jozek » 2020-06-06, 04:45

Tym co piszesz negujesz wolna wole dana czlowiekowi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-06, 14:34

Co do tematu - jest to sprawa wylacznie Boga, czy w niebie beda czy nie beda zwierzeta.
Ale w naszych rekach lezy nasze polozenie: czy ja ( Ty ) znajdziemy sie czy nie znajdziemy sie w niebie.

Dominik

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 15:10

Gdyby iść tym tokiem myślenia, że duch ziemskich zwierząt trafia do nieba, to czy Bóg byłby dobry stwarzając je, by człowiek je zjadał i składał Mu je w ofierze?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-06, 15:13

@Dominik
A mnie ktoś chyba kiedyś mówił, że na początku nikt się nie zjadał, a mięsożerstwo jest następstwem grzechu pierworodnego. Kłamał?

Dominik

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 15:31

OK, ale mamy potem składanie ofiar, np. Abel złożył zwierze w ofierze Bogu i Mu się to spodobało. Gdyby zwierze miało dusze, to wątpliwe jest, by Bóg był z tego zadowolony.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: marcin07 » 2020-06-06, 17:49

Dominik pisze: 2020-06-06, 15:31 OK, ale mamy potem składanie ofiar, np. Abel złożył zwierze w ofierze Bogu i Mu się to spodobało. Gdyby zwierze miało dusze, to wątpliwe jest, by Bóg był z tego zadowolony.

A czy Bóg prosił o te ofiarę z zwierzęcia ?
Nie Abel pomyślał ze podliżę eis Bogu i będzie Bóg miał dla niego więcej laski ,


czy w dzisiejszych czasach ludzie nie postępują podobnie , podlizują się szefowi , kłamią i donoszą na swych kolegów aby szef ich cenił i doceniał w dawani premii.
Czy Bóg potrzebował ofiar z zwierząt i najlepszych kąsków z owego zwierzęcia ?
Nie, Bóg jest Duchem i nie je mięsa czy innych pokarmów to kapłani się objadali dobrociami wiernych , czy dzisiaj składa eis ofiary z zwierząt ? Nie , a wiecie dlaczego ???
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Biserica Dumnezeu

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-06, 19:36

Tu nie chodzi o podlizywanie sie.
Zmienila sie po prostu calkowicie sytuacja poszczegolnych zaleznosci po zaistnieniu grzechu prarodzicow.
Niezrozumoienie tego prowadzi do calkowicie falszywych wnioskow.
Bog stwarza wszystko doskonale. Grzech ludzki wprowadza zamieszanie w te doskonaloac.
Ale jest on nastepstwem wolnosci czlowieka - wolnosc wyboru jest wlasnie wlasciwa dla dziela stworczego na podobienstwo Boga: Bog jest doskonaly i doskonale wolny. Czlowiek stworzony na Jego podobienstwo obdarzony jest wolnoscia.
Ale jedynie czlowiek zostal stworzony na podobienstwo Boga.
Zwierzeta nie posiadaja wolnosci . dzialaja na instynkcie ( ktory moze przejawiac sie w behawiorycznych wyborach stanu emocji pozytywnych lub negatywnych ).
Czy zwierzeta posiadaj dusze czy nie, nie jest to prawda teologicznie rozstrzygnieta.
Wiadomo zas ( na podstawie slow samego Stworcy ) , ze sa zalezne od czlowieka w wymiarze cielesnego istnienia. Pozostale sfery sa nam nie objawione.

courage77
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2020

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: courage77 » 2020-06-06, 22:11

A kto wam tak powiedzial, ze zwierzeta dzialaja instynktownie? Kto wam powiedzial, ze zwierzeta nie posiadaja ducha ale za to czlowiek ja posiada?
Bajeczki o skladaniu ofiar przez Abla jak i wiekszosc ksiag Starego Testamentu ma taka sama wiarygodnosc jak opisy stworzenia zawarte u Sumerow-wszystko to mitologia. Mozna rownie dobrze wierzyc, ze to bogowie sumeryjsce vel kosmici stworzyli pierwszego czlowieka, bawiac sie w inzynierie genetyczna.I jest to bardziej wiarygodne zrodlo historyczne od ksiag Starego Testamentu, bo pochodzi z konca III tys pne kiedy to nikomu sie nie snilo o jakis plemionach hebrajskich z Palestyny. Mozna wierzyc w to lub tamto ale czy faktycznie tak jest? Biblia pelna jest sprzecznosci i roznych przeczacych sobie interpretacji. Z jednej strony "...milosierdzia pragne nie krwawej ofiary" z drugiej barbarzynstwo piecioksiegu-obraz dwoch roznych interpretacji boga. A skad akurat wiecie ze jest tak a nie inaczej, bo wam to ksiadz powiedzial, ktory nikoniecznie prowadzi sie moralnie?Nalezy odzielic to co faktycznie jest przekazem od samego Boga a co jest zwykla ludzka dokladka powstala jako srodek do manipulacji ciemna masa od kasty kaplanskiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”