Jak wyobrażacie sobie niebo?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Dezerter » 2017-05-23, 19:01

Niektórzy ponoć widzieli
NIEBO

Następnie mój anioł zaprowadził mnie do nieba, przechodząc przez wielki, oślepiający, biały tunel. Nigdy nie doświadczyłem tak wiele pokoju i radości w moim życiu. Później natychmiast niebo się otworzyło i usłyszałem najbardziej zachwycającą muzykę, jakiej nigdy przedtem nie słyszałem. Anioły śpiewały i oddawały chwałę Bogu.

Widziałem wszystkich świętych, zwłaszcza Najświętszą Panienkę i św. Józefa, i wielu oddanych świętych biskupów i księży, którzy świecili jak gwiazdy. I kiedy stanąłem przed Panem, Jezus powiedział:

?Chcę żebyś wrócił na ziemię. W twoim ?drugim? życiu będziesz instrumentem uzdrawiania i pokoju dla Moich ludzi. Pójdziesz do obcego kraju i będziesz mówił obcym językiem. Z Moją łaską wszystko dla ciebie będzie możliwe?. Po tych słowach Najświętsza Maria Panna powiedziała mi: ?Zrób, cokolwiek ci powie. Ja ci pomogę w twoim duszpasterzowaniu?.

Słowa nie mogą wyrazić piękności nieba. Tam znajdziemy tak dużo pokoju i szczęścia, co przekracza miliony razy nasze wyobrażenia. Nasz Pan jest dużo bardziej piękniejszy, niż może to ukazać jakikolwiek wizerunek. Jego twarz jest promieniująca i świetlista, i dużo bardziej piękniejsza niż tysiąc wschodzących słońc. Obrazki, które widzimy w naszym świecie, są tylko cieniem Jego wspaniałości. Najświętsza Maria Panna stała obok Jezusa; była bardzo piękna i promieniująca. Żadnego z wizerunków, jakie znamy na świecie, nie można porównać z Jej prawdziwą pięknością.

Niebo jest naszym prawdziwym domem; wszyscy jesteśmy stworzeni, aby osiągnąć niebo i cieszyć się Bogiem na wieki. Później, wraz z moim aniołem wróciłem na ziemię.

Kiedy moje ciało było w szpitalu, lekarz potwierdził mój zgon po zakończeniu wszystkich badań. Przyczyną śmierci było wykrwawienie.
http://chrystuskrol.esanok.pl/ksiadz-kt ... -czysciec/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 17:28

Zawsze, kiedy stawiam sobie to pytanie dochodzę do przykrego wniosku, że moja wyobraźnia nie jest jednak tak bujna, jak myślę. Niebo wyobrażam sobie jako miejsce w którym będziemy bezpieczni, wolni od smutku i grzechu, gdzie spotkamy naszych bliskich, którzy już odeszli. Kiedy myślę: Niebo, do głowy przychodzą mi ciepło, jasność, uśmiech, delikatność, radość. Jest to bezmiar miłości, coś tak pięknego, czego ludzki umysł nie jest w stanie w pełni ogarnąć.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Andej » 2017-08-19, 17:37

Dlaczego miejsce? W jakim sensie?
Niebo to stan, w którym jesteś kochająca wśród kochających. U źródła miłości.
Niezależnie od wyobraźni, będziesz zaskoczona pozytywnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 17:45

Andej pisze:Dlaczego miejsce? W jakim sensie?
Niebo to stan, w którym jesteś kochająca wśród kochających. U źródła miłości.
Niezależnie od wyobraźni, będziesz zaskoczona pozytywnie.
Źle się wyraziłam :)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 17:49

Magdalena pisze:Zawsze, kiedy stawiam sobie to pytanie dochodzę do przykrego wniosku, że moja wyobraźnia nie jest jednak tak bujna, jak myślę. Niebo wyobrażam sobie jako miejsce w którym będziemy bezpieczni, wolni od smutku i grzechu, gdzie spotkamy naszych bliskich, którzy już odeszli. Kiedy myślę: Niebo, do głowy przychodzą mi ciepło, jasność, uśmiech, delikatność, radość. Jest to bezmiar miłości, coś tak pięknego, czego ludzki umysł nie jest w stanie w pełni ogarnąć.
To wszystko zapewne będzie w niebie... A nawet WIĘCEJ, w myśl słów: 1Kor 2:9 pau
Napisano bowiem: czego oko nie widziało ani ucho nie słyszało, w serce człowieka nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.


Jednak, jeśli myślenie o niebie, skupia się na tego typu "atrakcjach"... a jakoś nieobecny jest, lub bardzo w niewielkim zakresie... GOSPODARZ Nieba, to... może to o smutnej rzeczy świadczyć: że bardziej tęsknimy za tymi "atrakcjami", a mniej za Bogiem...

Pomyśleliście kiedyś tak o tym? :-?
Warto sobie zadać pytanie (nie trzeba tu dawać odp.): DLACZEGO chcę być w Niebie?!
Czy chcę tam być dla takich i jeszcze większych "atrakcji" (nie mówię, że one są jakieś złe, czy cokolwiek w tym stylu; nie! - one są jak najbardziej OK!), czy... chcę być w Niebie, dla Tego, Który mnie stworzył bym był Jego dzieckiem, a także odkupił: za cenę Krwi, przelanej na pewnym wzgórzu za murami Jerozolimy...?

Myślę tak: Jezus przyszedł na świat także DLA mnie... On DLA mnie (też dla mnie) wykonał plan zbawienia... - czy ja chcę być w Niebie DLA Niego, czy bardziej dla posiadania udziału w tych wspaniałościach, jakie Magda wyliczyła (a lista jest niezamknięta)?!
Im się dłużej nad tym zastanawiam... jak dłużej trwa moja ziemską pielgrzymka z Panem Jezusem, to... teraz już myślę przede wszystkim tak: Boże - to DLA Ciebie, chcę być w Niebie! I tylko to uznaję za najlepszą odpowiedź, na pytanie: "Dlaczego chcę być w Niebie?"
Co o tym myślicie?... O:-)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 17:54

Myślę, że w każdym z nas przeważa pragnienie bycia tam dla Boga, nie wyłącznie dla atrakcji, jak to określiłeś. Jest to oczywiste (a przynajmniej powinno) Każda z tych wspaniałości płynie od Niego. Dlatego każdy, kto wierzy w Boga i Go kocha, pragnie wpatrywać się w Niego przez wieczność, będąc otoczonym miłością i ciepłem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Andej » 2017-08-19, 22:32

Czyje myślenie skupia się na atrakcjach? Masz na myśli muzułmanów? I hurysy?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 22:56

Nasze myślenie powinno skupiać się na Bogu. Bo to On na nas tam czeka :)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 03:40

Andej pisze:Czyje myślenie skupia się na atrakcjach? Masz na myśli muzułmanów? I hurysy?
Nie! Chrześcijan bardzo luźno związanych z Bogiem, którzy chętnie zatęsknią za wolnością od chorób i wszelakich niedoli ziemskich (bo wierzą,że w niebie ich nie będzie), ale nie tęsknią za społecznością z Gospodarzem Nieba...
Nie słyszałeś o takich; nie znasz takich?... X(
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-20, 10:27

A Ty znasz takich? ;)
Dyskusja jest o tyle bezprzedmiotowa, że Niebo nie jest "atrakcjami + Gospodarz".
Niebo w ogóle polega wyłącznie na wspólnocie z Gospodarzem i z tymi, którzy są z Nim we wspólnocie.
Bo Niebo to stan, to relacja z Bogiem - a nie miejsce, gdzie leży się na leżaku a aniołowie serwują drinki.
I w tym sensie zgadzam się z Tobą (śpieszę to powiedzieć, ponieważ w większości spraw się różnimy), choć jak widzisz idę dalej niż Ty.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 11:05

Marek_Piotrowski pisze:I w tym sensie zgadzam się z Tobą (śpieszę to powiedzieć, ponieważ w większości spraw się różnimy)
:ymparty: Świętujmy do białego rana :ymparty:
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-20, 12:25

A żebyś wiedział. CIeszę się, kiedy mogę się z kimś zgodzić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Dezerter » 2017-08-31, 21:46

A to ja dla odmiany się z wami nie zgodzę, bo moim zdaniem nie tylko stan, ale i Nowa Ziemia i Nowe Niebo, Nowe Jeruzalem i to na wieczność :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Andej » 2017-09-02, 10:59

Czy głównym sensem Nieba są lokale przeznaczone dla nas przez Jezusa? Czy Jego bliskość i życie w Miłości?
Nikt nie neguje materialnej (jeśli można zwać to materią, bo energią raczej nie) formy, ale skupiamy się na tym, co najważniejsze w tej kwestii.

Ktoś napisał kiedyś słynne równanie udowadniające możliwość przejście materii w energię i odwrotnie. Czy tylko te dwie formy istnieją? Czy nie ma innych? Sądząc po właściwościach Ciała Zmartwychwstałego Jezusa sądzę, że istnieje wiele innych form "materii" i "energii". Ale o tym dowiemy się potem. Po tem, jak znajdziemy się w niebiańskiej rzeczywistości. Czego wszystkim życzę we właściwym czasie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak wyobrażacie sobie niebo?

Post autor: Dezerter » 2017-09-03, 17:58

Kochani uruchomcie wyobraźnie i zapraszam do Nieba

"Potem ujrzałem:
Oto drzwi otwarte w niebie,
a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem,
jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział:
"Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać".
2 Doznałem natychmiast zachwycenia:
A oto w niebie stał tron
i na tronie [ktoś] zasiadał.
3 A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika,
a tęcza dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu.
4 Dokoła tronu - dwadzieścia cztery trony,
a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców,
odzianych w białe szaty,
a na ich głowach złote wieńce.
5 A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy,
i płonie przed tronem siedem lamp ognistych,
które są siedmiu Duchami Boga.
6 Przed tronem - niby szklane morze podobne do kryształu,
a w środku tronu i dokoła tronu
cztery Zwierzęta pełne oczu z przodu i z tyłu:
7 Zwierzę pierwsze podobne do lwa,
Zwierzę drugie podobne do wołu,
Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką
i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie.
8 Cztery Zwierzęta - a każde z nich ma po sześć skrzydeł - dokoła i wewnątrz są pełne oczu,
i nie mają spoczynku, mówiąc dniem i nocą:
Święty, Święty, Święty, Pan Bóg wszechmogący,
Który był i Który jest, i Który przychodzi.
9 A ilekroć Zwierzęta oddadzą chwałę i cześć, i dziękczynienie
Zasiadającemu na tronie,
Żyjącemu na wieki wieków,
10 upada dwudziestu czterech Starców przed Zasiadającym na tronie
i oddaje pokłon Żyjącemu na wieki wieków,
i rzuca przed tronem wieńce swe, mówiąc:
11 "Godzien jesteś, Panie i Boże nasz,
odebrać chwałę i cześć, i moc,
boś Ty stworzył wszystko,
a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone".


Prawda, że zachwycająca wizja?, a jeśli dopowiem, że jesteśmy tam zaproszeni i to nie tylko do oddawania czci Bogu ale nawet na ten Tron Boży - czyż to nie zachwycające O:-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”