Czy wszyscy będą zbawieni?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-01, 15:04

Jordan pisze: 2018-03-01, 14:55 Maruś, smuci mnie to, że nie uznajesz Biblii za wiarygodną Księgę - Boże Słowo! :(
Po pierwsze, nie spoufalaj się.
Po drugie, to nie Biblia jest niewiarygodna, tylko jej niedouczone interpretacje. Takie jak Twoje.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Jordan » 2018-03-01, 15:08

No to przyjdzie kiedyś się Tobie skonfrontować z tym, co głosisz (tak całościowo patrząc). Przygotuj się... Marku :-ss
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-01, 15:17

Owszem, zostanę skonfrontowany z tym co głoszę, bo to jest prawdziwe. Ty nie zostaniesz skonfrontowany z tym co głosisz, ponieważ nie można kogoś konfrontować z rzeczywistoscią, która nie istnieje ;)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Jordan » 2018-03-01, 15:24

Masz błędne wierzenia! Żegnam (-|
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Magnolia

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Magnolia » 2018-03-01, 16:05

Jordan pisze: 2018-03-01, 15:08 No to przyjdzie kiedyś się Tobie skonfrontować z tym, co głosisz (tak całościowo patrząc). Przygotuj się... Marku :-ss
Wiesz, prawda jest taka że każdego czeka ta sama konfrontacja, czyli spotkanie z Bogiem.
A pewne zdania, rzucane w twarz drugiemu człowiekowi, działają jak miecz obosieczny. ;))

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-01, 16:22

Jordan pisze: 2018-03-01, 15:24 Masz błędne wierzenia! Żegnam (-|
Nie ma to jak konkretna argumentacja ;)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Jordan » 2018-03-01, 16:38

Marek, a co za argumentacja do Ciebie by jakaś dotarła?? No nie żartuj wieczorową porą, bo spać nie będzie można (ze śmiechu :-s ).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-01, 19:12

NTID

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Praktyk » 2018-03-03, 12:22

Jordan pisze: 2018-03-01, 15:08 No to przyjdzie kiedyś się Tobie skonfrontować z tym, co głosisz (tak całościowo patrząc). Przygotuj się... Marku :-ss
Jordan. Skupiasz się za bardzo na biegłości w znajomości pisma a za mało na tym co leży u podstaw. Miłość, pokora i wiara.

Pisząc to co powyżej rzyczysz Markowi żeby się mylił? I co? Żeby spotkała go kara ?
Jak myślisz jak Bóg patrzy na to uczucie w tobie ?

Ostatecznie przecież niezależnie jak co kto interpretuje, wiara w Jezusa ratuje od piekła... więc jaki jest sens tak emocjonalnie podchodzić do czegokolwiek innego. Nie dane nam jest wiedzieć jak jest po śmierci, możemy jedynie wierzyć, możemy sobie po gdybać i cieszyć się że ostatecznie Jezus wybaczy nam naszą głupotę:)

Kochaj innych :) to ważniejsze niż wersety.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Dezerter » 2018-03-17, 22:03

Patryku- z takim zrozumieniem wiem, że jesteś na dobrej drodze do zbawienia.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Praktyk » 2018-03-19, 19:57

Dezerterze, dziękuję Ci za budujące słowa :) , co prawda trochę nie wiem co odpowiedzieć, ale mam nadzieję, że nasz rację:)

Może napiszę tylko, że fajnie się tu z wami spędza czas i mam nadzieję, że dane nam będzie jeszcze spędzać tego czasu razem bardzo dużo :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Andy72 » 2018-04-18, 06:21

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-01, 12:09 A na czym polegać będzie ten sąd?
„A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.
Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków.
Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.”
/J 3,19-21/

Człowiek po śmierci, uwolniony od doczesności, otrzymuje światło i „poznaje tak, jak i został poznany”. Dokonuje wyboru doskonałego - tak jak aniołowie i Szatani.
To może tłumaczyć, dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło. Z obawy, że wszystkie ich uczynki i motywacje stają się widoczne jak na widelcu. Ktoś może lubił się masturbować i do tego miał chore, zboczone wyobrażenia. Teraz wszyscy wiedzą o tym, rodzice, szef z pracy, i inni. Może się wydawać póki żyjemy że to , że Bóg wie, jest mniejszym wstydem niż to że nasz szef z pracy wie, ale w momencie śmierci możemy najbardziej wstydzić się właśnie Boga. I Sąd może być połączony z czyśćcem, te "płomienie czyśćcowe" to mogą być płomienie wstydu. Dlatego powinniśmy trenować po kawałku w sakramencie spowiedzi. Poza tym są dwie etyki: zaawansowana etyka winy, oraz tzw "etyka wstydu" gdzie nie ważne co robię ale co ludzie o mnie gadają, dobrze czy źle. W takim razie "etyka wstydu" czyli dulszczyzm była by poważnym zagrożeniem.
Innym zagrożeniem, było by mamienie szatana że piekło dostarczy okazji do grzechu.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Dezerter » 2018-04-19, 15:56

Witając na forum Andy72 poproszę o rozwinięcie co to jest "etyka winy"?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy wszyscy będą zbawieni?

Post autor: Andy72 » 2018-04-19, 16:41

Mamy tabelkę:
Kultura winy:
ja uważam że jestem niewinny, inni uważają że jestem niewinny =>nie ma konfliktu
ja uważam że jestem niewinny, inni uważają że jestem winny => upieram się przy swojej niewinności i odpieram zarzuty
ja uważam że jestem winny,inni uważają że jestem niewinny =>Oczekuje się, że będę czuć się winny tak czy inaczej
ja uważam że jestem winny,inni uważają że jestem winny => Jestem ukarany

Kultura wstydu:
ja uważam że jestem niewinny, inni uważają że jestem niewinny =>nie ma konfliktu
ja uważam że jestem niewinny, inni uważają że jestem winny => Czuje sie zawstydzony i upokorzony
ja uważam że jestem winny,inni uważają że jestem niewinny =>Nikt o tym nie wie, więc się nie wstydzę
ja uważam że jestem winny,inni uważają że jestem winny => Jestem ukarany

Kultura wstydu to niedojrzała etyka dulszczyzmu i fazyzeuszy, etyka winy to wyższa szkoła jazdy. Poza tym jest inny stosunek do samobójstwa, w etyce winy jest grzechem, w etyce wstydu jest czymś "dobrym" gdy straciło się dobrą opinię innych.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andy72 » 2022-11-09, 10:12

Gdyby zostawic decyzje Bogu to i tak by na to samo wyszlo bo wiedzialby ze w stanie zlym w Niebie bedzie jeszcze wieksze cierpienie.
Cwaniakowanie typu wybieranie orzez cale zycie nie Boga a potem chec wybrania Nieba nic nie da.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”