Pytanie odnośnie karty graficznej

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quinque
Dyskutant
Dyskutant
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Pytanie odnośnie karty graficznej

Post autor: Quinque » 2020-05-08, 14:07

Cześć. Jako że na tym forum jest bodajże dwóch informatyków zadaje pytanie. Mam kartę GTX 1660 OC z chłodzeniem półpasywnym. Otóż gdy GPU się nagrzewa do ok 50-55 stopni. Wentylatory się włączają. I wydają z siebie dziwny dźwięk. Coś jak gdy gazujemy samochodem. To wygląda trochę tak jakby wiatraczki nie dostawali wystarczająco dużo mocy i muszą być cały czas popychane. Dzieje się tak tylko na niskich obrotach(albo gdy włączane jest chłodzenie półpasywne). Jak w MSI AFTERBURNERZE ustawiam wartości ręcznie(powiedzmy 50stponi i 45% mocy wiatraków) dźwięki takie nie występują. O co więc chodzi? Karta normalnie wyświetla obraz. A w spoczynku utrzymuje temp. Ok 35-37 stopni
Ostatnio zmieniony 2020-05-08, 14:07 przez Quinque, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Pytanie odnośnie karty graficznej

Post autor: Dominik » 2020-05-09, 13:22

Wentylatory na wolniejszych obrotach hałasują bardziej niż na większych,,, może fizycznie są uszkodzone, jakiś wibracji dostają?
Nie znam się na takich sprawach.

Przekaż mi 1% podatku. Więcej informacji TUTAJ

Awatar użytkownika
Efezjan
Wysłał podziękowań: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Re: Pytanie odnośnie karty graficznej

Post autor: Efezjan » 2020-05-09, 21:04

Quinque pisze:
2020-05-08, 14:07
Cześć. Jako że na tym forum jest bodajże dwóch informatyków zadaje pytanie. Mam kartę GTX 1660 OC z chłodzeniem półpasywnym. Otóż gdy GPU się nagrzewa do ok 50-55 stopni. Wentylatory się włączają. I wydają z siebie dziwny dźwięk. Coś jak gdy gazujemy samochodem. To wygląda trochę tak jakby wiatraczki nie dostawali wystarczająco dużo mocy i muszą być cały czas popychane. Dzieje się tak tylko na niskich obrotach(albo gdy włączane jest chłodzenie półpasywne). Jak w MSI AFTERBURNERZE ustawiam wartości ręcznie(powiedzmy 50stponi i 45% mocy wiatraków) dźwięki takie nie występują. O co więc chodzi? Karta normalnie wyświetla obraz. A w spoczynku utrzymuje temp. Ok 35-37 stopni
A czyściłeś je? Może kurz to powoduje?

Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ