Zgubny postęp

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-13, 18:06

A naprawa odzieży?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Andej » 2021-01-13, 18:20

grubas pisze: 2021-01-05, 13:34 Ja mam póki co taką wizję: do 2070 roku całkowicie zniknie papier. Nie będzie gazet, książek, zeszytów. Wszystko będzie cyfrowe. Długopisy i inne przyrządy do pisania będą do zobaczenia tylko w muzeach. Do tego nie będzie sklepów, gdyż ludzie będą robić zakupy on-line. Czy jest to prawdopodobne?
Obawiam się, że będzie znacznie gorzej. Przede wszystkim powstanie obieg zamknięty niemal wszystkich produktów. Papieru nie będzie, co nie znaczy, że nie będzie tworzywa przypominającego do złudzenia papier i bardzo łatwo poddającego się recyklingowi. Z wyjątkiem papieru toaletowego, którego użycie będzie zastąpione zamontowanymi w sedesie tryskaczami oraz nawiewem ciepłego powietrza (z zapachem miłym) oraz rozpylaczem kremów. Długopisy rzeczywiście wyją z użytku, gdyż zastąpią je niemal niezużywające się pisaki reagujące z namiastką papieru. Przekaz cyfrowy właściwie przestanie funkcjonować. Komputery kwantowe, a właściwe ich następcy, będą się bezpośrednio komunikować z człowiekiem za pomocą fal beta i gamma. Obawiam się jednak, że będą także generowane fale alfa, delta i theta, co pozwoli na pełną kontrolę ludzkości. Tylko wybrani będą posiadać ekrany chroniące ich przed ingerencją. No i znajdą się ludzie, którzy wybiorą życie poza ich zasięgiem.
Z ubraniem też rewolucja. Zupełnie nie będzie ubrań znanych nam. A jeśli będą, to tylko jako stroje na specjalne okazje lub mające symbolizować pozycję, rangę człowieka. Ubrania będą przypominać obcisłe kombinezony obejmujące całe ciało. Na tyle cienkie i elastyczne, aby zupełnie nie krępować ruchów, a zarazem na tyle grube aby izolować termicznie i chronić przez uszkodzeniem. Brzytwą się tego nie przetnie. Grubość tego tworzywa będzie wynosić od 0,2 mm (twarz, dłonie) do 5 mm (na stopach). Zasilane będą zdalnie energią przesyłaną bezprzewodowo (zasilanie polowe). Tworzywo będzie praktycznie niezniszczalne, jednak w przypadku uszkodzeń będzie następowała autoregeneracja. [Dodam jeszcze, że ubiór będzie stymulowała funkcjonowanie organizmu i w przypadku schorzeń sygnalizował konieczność udania się do szpitala (nazwa pozostanie, choć będzie to coś zupełnie innego od dzisiejszych szpitali. chorzy będą w czymś w rodzaju inkubatorów).]
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-13, 18:35

A w którym roku tak będzie? Nie ukrywam, że mnie Pan bardzo przestraszył. A będą chociaż zakłady krawieckie? Żebym mógł naprawić swoje obecne ubrania?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Andej » 2021-01-13, 18:40

Przykro mi, dokładnych dat mi nie udostępniono. Zakładów krawieckich nie będzie. To będzie wymagało samodzielnej pracy. Ale ludzie, wcale tak nie mało, nie godzący się na te "dobrodziejstwa" nowoczesnych technologii, będą sobie wzajemnie pomagać.
Mam jeszcze jedną przykrą wiadomość. Średnia życia ludzkiego zwiększy się w tym okresie o prawie 50%.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Zgubny postęp

Post autor: Dominik » 2021-01-13, 19:04

Grubas, zatem ucz się szyć, może będzie z tego kasa.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Jozek » 2021-01-13, 20:20

Andej pisze: 2021-01-13, 18:40 Przykro mi, dokładnych dat mi nie udostępniono. Zakładów krawieckich nie będzie. To będzie wymagało samodzielnej pracy. Ale ludzie, wcale tak nie mało, nie godzący się na te "dobrodziejstwa" nowoczesnych technologii, będą sobie wzajemnie pomagać.
Mam jeszcze jedną przykrą wiadomość. Średnia życia ludzkiego zwiększy się w tym okresie o prawie 50%.
Nie pisz tego bo jeszcze filary emerytalne sie poprzewracaja jak sie zorientuja ze beda musialy dluzej placic emerytury. ;)
Skad oni wezma kase, jesli w kalkulacjach liczyli na to ze wiekszosc umrze przedwczesnie. ;)
Stetystyki mowia ze srednio emeryt zyje 2.5 roku, a jak beda musieli placic przez 10 lat to pojda z torbami i emerytura prywatna wyniesie 10 pln miesiecznie.
Ostatnio zmieniony 2021-01-13, 20:56 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Andej » 2021-01-13, 21:49

Nie chciałem dołować. Ale wiek emerytalny zostanie radykalnie podniesiony. C nie znaczy, że nie będzie takich, którzy dożyją.
Poza tym, planowane jest wprowadzenie przyjęć pożegnalnych dla odchodzących na emeryturę. Połączonych z kremacją.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgubny postęp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-13, 22:39

Lubicie sie tak straszyć? ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zgubny postęp

Post autor: Dezerter » 2021-01-13, 22:50

Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-13, 22:39 Lubicie sie tak straszyć? ;)
Siebie to pól biedy, ale są słabi psychicznie wśród nas i proszę w ich imieniu o rozsądne pisanie z empatią i troską o nich - prośba do twardzieli.

A grubasowi powiem tak - postęp dotychczas zmieniał nasze życie i świat na lepsze - znam trochę historię, czytam teksty źródłowe i tam w tamtych czasach żyło się dużo gorzej niż teraz.
Wszyscy jednak musimy pilnować tego co się dzieje w kraju i pilnować polityków i innych decydentów by nam czegoś nie schrzanili ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-14, 07:02

Panie Andeju, a czy wie Pan co nieco o najważniejszym, czyli Wierze Katolickiej w przyszłości? Czy pomimo tego postępu będą osoby duchowne i Kościoły? Będzie można tak jak teraz codziennie skorzystać ze zwykłej Mszy Świętej, a w Niedzielę i święta z uroczystej? Będą nadal uroczystości na których będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zgubny postęp

Post autor: Dezerter » 2021-01-14, 08:50

Ja ciebie zapewniam, że przez najbliższe 30 lat w Polsce nie będzie z tymi rzeczami problemu - myślę, że Andej się zgodzi z moją oceną. Mamy zapewnienie w Słowie Bożym, że bramy i moce piekielne nie przemogą, czy li nie pokonają, nie zwyciężą Kościoła
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-14, 09:32

A później? Patrząc na dzisiejsze ataki na Kościół, może być różnie...

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-14, 13:48

A czy w 2070 roku będą chociaż klapki basenowe? Bo bardzo lubię je nosić po domu, nie wiem więc czy robić zapasy na ciężkie lata...

Magnolia

Re: Zgubny postęp

Post autor: Magnolia » 2021-01-14, 14:41

Słuchaj, a gdzie jest Twoje zaufanie do Boga że zatroszczy się o Ciebie i Twoje życie za te kilkadziesiąt lat, jak i troszczy sie codziennie już teraz?

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-14, 17:51

Ma Pani rację Pani Magnolio. Od dzisiaj zaczynam się gorliwie modlić w intencji "dobrego jutra".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”