Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
Claudiax

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Claudiax » 2021-04-12, 14:52

Wczoraj natknęłam się na filmik o tym jakie dane pobierają WhatsApp oraz Facebook. (pewnie instagram też) i byłam w szoku.
Zaglądają nam do galerii w telefonie.
Znają nasze karty płatnicze. Wiedzą gdzie robimy zakupy przez internet.
I wiele innych WhatsApp usunęłam. Zainstalowałam signal
Obrazek

Zdjęcie z tego filmu.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Ostatnio zmieniony 2021-04-12, 14:54 przez Claudiax, łącznie zmieniany 2 razy.

TOMLOVE4IK

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: TOMLOVE4IK » 2022-02-21, 13:56

Kiedyś sieci społecznościowe były pojmowane, jako przydatne i nieszkodliwe narzędzia, stworzone do szybkiej komunikacji między ludźmi, znajdującymi się w różnych krajach. Miały łączyć, promować miłość i zrozumienie, ale zamiast tego przekształciły się w manipulacyjne maszyny, które stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. Zarówno Facebook, jak i Twitter rozpowszechniają dezinformacje, fałszywe wiadomości, manipulacje w celach politycznych i reklamowych. Obraz świata, który tworzą, wypacza także ludzką osobowość, karmiąc nasze najgorsze cechy. A za tym wszystkim stoi mnóstwo pieniędzy od wpływowych firm, które są zainteresowane tylko własną korzyścią i dla których powstały algorytmy, zmieniające naszą osobowość na gorsze. Ponadto sieci społecznościowe są nieustannie uzależniające, podobnie jak narkomania, gdy dana osoba nie jest w stanie przeżyć dnia bez bycia online. Podczas kwarantanny zdałem sobie sprawę z tego, że sieci społecznościowe są złe. (...)
Do jakich wniosków to prowadzi? To uzależniające działanie jest wbudowane w algorytm sieci i wykorzystuje każdą naszą słabość za pomocą starych psychologicznych sztuczek, opartych na behawioryzmie i wspieranych przez algorytmy. Lanier zaznacza, że ​​oryginalny pomysł na social media był świetny. Ale stopniowo, krok po kroku, nierozerwalnie złączył się z wielkim biznesem w dziedzinie marketingu i reklamy oraz, jak się ostatnio okazało, z siłami politycznymi, które wykorzystują zależność użytkowników od sieci do własnych, niestosownych celów. Lanier nazwał algorytmy podporządkowujące użytkowników mechanizmem BUMMER (jest to skrót od Behaviors of Users Modified and Made into an Empire for Rent – ​​zachowanie użytkowników jest zmieniane i wydzierżawiane imperium). BUMMER to obraz zbiorowy, który odnosi się przede wszystkim do pracy Facebooka i Google, ale nie tylko. Autor obawia się, że nasza świadomość coraz bardziej traci grunt pod naporem korporacji technologicznych, a my stopniowo zamieniamy się w dodatki do smartfonów i tabletów. Korporacje, wpływając na naszą świadomość w celach egoistycznych, nie biorą pod uwagę niczego poza własną korzyścią.
Ostatnio zmieniony 2022-02-21, 20:12 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-12, 19:06

Mialam konto na tik toku.Kolezanka obdarzyla mnie zaufaniem i zostalam na jej koncie moderatorem,co sprawilo,ze jak prowadzila "lajwa", to ja moglam blokowac osoby ktore ją obrazają. I co ja zrobilam ??:( raz gdy prowadziła live, nie zauwazyla,ze weszlam i zaczelam odblokowywac osoby wczesniej zablokowane (ona nie wiedziala ze to ja bo miala kilka osob takich -moderatorow-), ~x( przestraszylam sie,usunelam swoje konto na tik toku i Przysieglam Panu Bogu ze juz nigdy nie zaloze konta na tym portalu. :(( a ona nigdy sie nie dowiedziala ze to ja bylam.

Ale teraz chcialabym znow tam zalozyc konto.Moze gdybym tamtej kolezance sie przyznala ze to byla moja wina i przeprosila?? :-? Ale zapomnialam ze Przysieglam Panu Bogu. x_x
Co wy o tym myslicie?

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: SynJana » 2022-03-13, 11:51

Z portali społecznościowych trzeba umieć korzystać i wiedzieć czego się od nich chce.
Ostatnio dołączyłem do kilku grup ezoterycznych. Ilość głupoty, która tam jest pobudza lepiej niż kawa. Po stylu wypowiedzi tych osób też widać, że nie są zbyt mądre.
Osobiście używam FB do komunikacji z kilkoma osobami i promocji własnych wydarzeń.

Córkę muszę ciągle kontrolować, aby nie oglądała debilizmów w necie. Niestety ciągnie ją do tego, bo są to treści łatwe i przyjemne...

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Skaza » 2022-03-13, 16:47

Celine.maqq pisze: 2022-03-12, 19:06 Mialam konto na tik toku.Kolezanka obdarzyla mnie zaufaniem i zostalam na jej koncie moderatorem,co sprawilo,ze jak prowadzila "lajwa", to ja moglam blokowac osoby ktore ją obrazają. I co ja zrobilam ??:( raz gdy prowadziła live, nie zauwazyla,ze weszlam i zaczelam odblokowywac osoby wczesniej zablokowane (ona nie wiedziala ze to ja bo miala kilka osob takich -moderatorow-), ~x( przestraszylam sie,usunelam swoje konto na tik toku i Przysieglam Panu Bogu ze juz nigdy nie zaloze konta na tym portalu. :(( a ona nigdy sie nie dowiedziala ze to ja bylam.

Ale teraz chcialabym znow tam zalozyc konto.Moze gdybym tamtej kolezance sie przyznala ze to byla moja wina i przeprosila?? :-? Ale zapomnialam ze Przysieglam Panu Bogu. x_x
Co wy o tym myslicie?
Celine a czy teraz wszyscy ogólnie korzystają z tego tik-toka ? wszyscy twoi znajomi ? pytam z ciekawości.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Czarny » 2022-03-13, 22:03

Bez messengera bym byl biedny. Na fb czasem kontaktuje się z kudzmi z ktorymi nie jestem na tyle blisko by zapraszać do rozmowy na messangerze. Z grup to symbolicznie korzystam. Musze przejrzeć kiedyś gdzie jestem i trochę powywalać.
Fb czy co innego to jedynie platforma, lokal. Ważne z kim się rozmawiać nie gdzie
Ostatnio zmieniony 2022-03-13, 22:18 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: sądzony » 2022-03-13, 22:10

Nóż jest b. przydatny, ale można nim zabić. Nigdy jednak mnie nie ogłupił.
Internet jest b. przydatny, ale to co widzę na swoim przykładzie, zrachowaniach znajomych, bliskich, dalszych, ludzi w restauracji, na ulicy, w pociągu, na placu zabaw, wszędzie ...
wszyscy chodzą z wyjętym nożem i skupieni są jedynie, by ostrze było ostre i wymierzone, by lśniło ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Andej » 2022-03-13, 23:19

Niestety, każde narzędzie może służyć złu i dobru. Jednak są narzędzia wyspecjalizowane. Są narzędzia służące głównie złu. Lub głównie dobru.
Nożem do chleba można się skaleczyć, można zabić. Jednak służy on do chleba. To jego podstawowe zadanie.
Fejsa niektórzy wykorzystują w dobrych celach. Jaki procent info przesyłanych fejsem m działanie zbawienne? A jaki, przeciwne? Jaki procent jest głownie marnowaniem czasu? Czasu, który jest darem Bożym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-14, 21:29

Skaza pisze: 2022-03-13, 16:47
Celine.maqq pisze: 2022-03-12, 19:06 Mialam konto na tik toku.Kolezanka obdarzyla mnie zaufaniem i zostalam na jej koncie moderatorem,co sprawilo,ze jak prowadzila "lajwa", to ja moglam blokowac osoby ktore ją obrazają. I co ja zrobilam ??:( raz gdy prowadziła live, nie zauwazyla,ze weszlam i zaczelam odblokowywac osoby wczesniej zablokowane (ona nie wiedziala ze to ja bo miala kilka osob takich -moderatorow-), ~x( przestraszylam sie,usunelam swoje konto na tik toku i Przysieglam Panu Bogu ze juz nigdy nie zaloze konta na tym portalu. :(( a ona nigdy sie nie dowiedziala ze to ja bylam.

Ale teraz chcialabym znow tam zalozyc konto.Moze gdybym tamtej kolezance sie przyznala ze to byla moja wina i przeprosila?? :-? Ale zapomnialam ze Przysieglam Panu Bogu. x_x
Co wy o tym myslicie?
Celine a czy teraz wszyscy ogólnie korzystają z tego tik-toka ? wszyscy twoi znajomi ? pytam z ciekawości.
Mialam tam kilka kolezanek takich znajomych tylko z tik toka.

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-19, 14:38

Skaza pisze: 2022-03-13, 16:47
Celine.maqq pisze: 2022-03-12, 19:06 Mialam konto na tik toku.Kolezanka obdarzyla mnie zaufaniem i zostalam na jej koncie moderatorem,co sprawilo,ze jak prowadzila "lajwa", to ja moglam blokowac osoby ktore ją obrazają. I co ja zrobilam ??:( raz gdy prowadziła live, nie zauwazyla,ze weszlam i zaczelam odblokowywac osoby wczesniej zablokowane (ona nie wiedziala ze to ja bo miala kilka osob takich -moderatorow-), ~x( przestraszylam sie,usunelam swoje konto na tik toku i Przysieglam Panu Bogu ze juz nigdy nie zaloze konta na tym portalu. :(( a ona nigdy sie nie dowiedziala ze to ja bylam.

Ale teraz chcialabym znow tam zalozyc konto.Moze gdybym tamtej kolezance sie przyznala ze to byla moja wina i przeprosila?? :-? Ale zapomnialam ze Przysieglam Panu Bogu. x_x
Co wy o tym myslicie?
Celine a czy teraz wszyscy ogólnie korzystają z tego tik-toka ? wszyscy twoi znajomi ? pytam z ciekawości.
Kolezanke przeprosilam i przyznalam sie, ze to ja wtedy tak namieszalam.
Ale nie pamietam czy na prawde obiecalam/Przysieglam Panu Bogu,ze konto ma tym portalu skasuje i nigdy ponownie,nie zaloze.
Znalazlam stronie gdzie pisze o zlozonych przysiegach.
http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/n/8109


Czyli lamiąc przysiege zlozona Panu Bogu zniewazamy Go. Oraz jestesmy krzywoprzysięzcami.
Ostatnio zmieniony 2022-03-19, 14:39 przez Celine.maqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Skaza » 2022-03-19, 19:24

Nie martw się, jak nie pamiętasz czy przysięgałaś to możesz sobie założyć. Ponoć to jest ten tik tok bardzo szkodliwy na mózg, ale to musisz już sama przemyśleć i zdecydować.Trzymaj się.

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-19, 20:17

Skaza pisze: 2022-03-19, 19:24 Nie martw się, jak nie pamiętasz czy przysięgałaś to możesz sobie założyć. Ponoć to jest ten tik tok bardzo szkodliwy na mózg, ale to musisz już sama przemyśleć i zdecydować.Trzymaj się.
Wiesz,zalozylam go dzis ale dreczyly mnie takie wyrzuty sumienia,ze usunelam i nie chce juz. :D
Masz racje a pozatym on bardzo duzo czasu zajmuje.Ale tam ksieża i siostry zakonne tez są. Jeden kaplan codziennie o 19 prowadzi rozaniec na tik toku. Mysle ze to dobry sposob by zachecic mlodziez,do modlitwy,pozdrawiam.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-03-19, 21:17

Celine.maqq pisze: 2022-03-19, 14:38 Ale nie pamietam czy na prawde obiecalam/Przysieglam Panu Bogu,ze konto ma tym portalu skasuje i nigdy ponownie,nie zaloze.
Celine.maqq pisze: 2022-03-19, 20:17
Skaza pisze: 2022-03-19, 19:24 Nie martw się, jak nie pamiętasz czy przysięgałaś to możesz sobie założyć. Ponoć to jest ten tik tok bardzo szkodliwy na mózg, ale to musisz już sama przemyśleć i zdecydować.Trzymaj się.
Wiesz,zalozylam go dzis ale dreczyly mnie takie wyrzuty sumienia,ze usunelam i nie chce juz. :D
Masz racje a pozatym on bardzo duzo czasu zajmuje.Ale tam ksieża i siostry zakonne tez są. Jeden kaplan codziennie o 19 prowadzi rozaniec na tik toku. Mysle ze to dobry sposob by zachecic mlodziez,do modlitwy,pozdrawiam.
Jeśli chodzi tak ogólnie o to zagadnienie: Z tego, co wiem, spowiednik może zwolnić z osobistej przysięgi (oczywiście nie dotyczy to przysięgi małżeńskiej, czy ślubów zakonnych itd, z tego nie może zwolnić. I nie tego rodzaju obietnic dotyczy ten mój post). Przysięga to nie jest żadne magiczne zaklęcie, które nas jakoś wiąże i determinuje raz na zawsze. Spokojnie, Bóg naprawdę troszczy się o nasze dobro, o naszą wolność. Więc jeśli jakaś przysięga była np. wyjątkowo lekkomyślna lub destrukcyjna to nie ma się co załamywać, warto po prostu omówić to w konfesjonale.
Często też wątpliwe, czy jakaś deklaracja rzeczywiście była przysięgą. Wystarczy w takich sytuacjach powiedzieć szczerze o tym problemie przy okazji spowiedzi i poprosić o zwolnienie z tego. Ale jeśli chodzi konkretnie o Tik Toka to odradzam korzystanie, bo podobno nadużywanie bardzo źle działa na koncentrację i ogólny stan psychiczny.
Ostatnio zmieniony 2022-03-19, 21:33 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Czarny » 2022-03-19, 21:20

Ktoś korzysta z Signala ?

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Susanna » 2022-03-20, 12:56

Signal ten komunikator? Ja korzystam
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”